Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Kíváncsi vagyok mikor lesz meg a 10 cm hóvastagság térségemben..
Nem vagyok hajlandó előrejelzett lepel-1cm latyakra úgy tekinteni mintha valami őrületes nagy kiváltság lenne tél derekán.
Nem vagyok hajlandó előrejelzett lepel-1cm latyakra úgy tekinteni mintha valami őrületes nagy kiváltság lenne tél derekán.

Az már Január 20 körüli időpont.. 3 napra nem tudnak előre jelezni nem még 2hétre.
Mindegyik modellen ott van ez a hidegmag. Egy hét után viszont az óceáni ciklonok visszatolják észak-keletre....
A vicces,hogy a havazás azon a térképen is lecövekelne Paks alatt.
És amint az holczi linkjén is látszik, nem gyenge hideget húzna be.
A korábban linkelt GEM féle ciklon durvább kivitele.
A korábban linkelt GEM féle ciklon durvább kivitele.
Rövid pihi volt....
........
Végre egy szép száraz , fagyos este.
........
Végre egy szép száraz , fagyos este.
Igen, a telek is a domb aljában van és a telken belül a mérő is egy mélyebb ponton van, ami nyitott a mezőre.
Akár olyan is lehet. A hideg egyelőre elég jól áll itt is: Link
Miért a románok? Ne kezdd megint a hülye stílust lsz.
Holczi megelőzött.
Miért a románok? Ne kezdd megint a hülye stílust lsz.
Holczi megelőzött.
A modellek alapján semmit, de bízom a pontatlanságukban pár km ide-oda csúszás mindig benne van a pakliban.
Ítéletidő! A derült égbolt mellett jéghártyásodnak a pocsolyák, deresednek az autók. Ez már komoly dobás az idei "téltől".
Hát lassan már kedd lesz amikor hó esik, szóval eléggé hunyorogni kellene ahhoz....
Na szóval ECM későn hozza fel, de nagyon szépen felhozza
Na szóval ECM későn hozza fel, de nagyon szépen felhozza
Így az OMSZ - nak továbbra is igaza lehet a hétvégét illetően.
Ha úgy lesz, Wetsom azonnal jelzi úgyis 
Bluli: annak alapján, hogy 18 órán belül mekkorát toltak rajta a modellek, szerintem kb. sehol nem lehet kizárni hópelyheket holnap....
A hótakaró más kérdés, arra én sem számítok.
Bluli: annak alapján, hogy 18 órán belül mekkorát toltak rajta a modellek, szerintem kb. sehol nem lehet kizárni hópelyheket holnap....
A hótakaró más kérdés, arra én sem számítok.
Már nem azért, de mit vársz ott Gödöllőn? Persze tárgytalan a kérdés, ha a kérdéses hétfőre gyúrsz.
Igen valami ilyesféle folyamatokra gondoltam, ez bőven benne van a folytatásba. Persze az átmeneti óceáni lötty, bőven benne van a pakliban.
Érdekesség: A GEM emeli a tétet Madridban : Keddre virradóra -16,1 fok és -18,1 fok harmatpont. Ennek már fele sem tréfa
Ezt mi itt Magyarországon is megsüvegelnénk az ország bármely részén.
Érdekesség: A GEM emeli a tétet Madridban : Keddre virradóra -16,1 fok és -18,1 fok harmatpont. Ennek már fele sem tréfa
Ezt mi itt Magyarországon is megsüvegelnénk az ország bármely részén.
Meglátjuk, Peti.. 
Már úgy vagyok vele, mint nyáron a 20. zivatarral, amit toltak épp a modellek, valóságban meg a kék eget lestük, vagy épp a csillagokat. Semmi meglepetés nem fog érni, ha elmúlik ez is esemény nélkül. Főleg, hogy itt eddig sem állt túl stabil lábakon.
Már úgy vagyok vele, mint nyáron a 20. zivatarral, amit toltak épp a modellek, valóságban meg a kék eget lestük, vagy épp a csillagokat. Semmi meglepetés nem fog érni, ha elmúlik ez is esemény nélkül. Főleg, hogy itt eddig sem állt túl stabil lábakon.
Szlovák Aladin tegnap tegnapelőtt is látta, igaz 0,5mm-eket számolt eddig. Mostanra az is 3mm-ig jutott a holnap reggel-délelőttre a környékre.
98 decemberében láttam életem legnagyobb pehelymérettel megáldott hózáporát. Szinte egész hónapban otthon voltam, mert tüszős mandulagyulladásom volt, meg ugye a hónap utolsó harmadában a téli szünet miatt is. Nem tudok pontos adatokkal szolgálni, mert 12 évesen még készítettem feljegyzéseket, de havas december volt az biztos.
De egyébként az UM egyszer sem adott ilyeneket, mióta látja ezt az eseményt, mint amiket pl András-Fool linkelgetett. Legdurvább verziója is inkább hózáporos/vegyes sávokról szólt délnyugaton, nem havazásról. Szerintem ez lesz a realitás is. Reggel talán felénk is lesz valami látvány.
Ha lesz egyáltalán nyugatias irányítás 
Van új GEM diagramm, azon pl. van, de előtte egy rahedli hóval
Link valamint pillanatok alatt valami egészen másba fordulna át....
Van új GEM diagramm, azon pl. van, de előtte egy rahedli hóval

Tökéletesen igazad van. A tél leghidegebb része január 20 és február első harmada között van, persze statisztikailag. Még befelé megyünk a télbe, ilyentájt kezd megerősödni és terjeszkedni a szibériai hidegmag. Természetesen ez nincs kőbe vésve, láthattuk az utóbbi teleinken. Viszont a modelleken, nem is egyszer feltűnt a komolyabb lehűlés lehetősége észak-északkelet felől a hónap utolsó harmadában, tehát nem véletlenül számolnak vele, annak ellenére, hogy túl van a bevállalási időn. Én bőven látok potenciált a tél hátralévő részében, még akkor is ha hétfői medi csapadékzónája nem ér el minket és akkor is, ha lesz egy átmeneti nyugati irányítás, amit JoeJack és Donnie kezdett boncolgatni a nap folyamán.
Komplett hülyét csinál mindenkiből. A harmatpont fáklya is 4-5 fokokat ugrál 6 óránként. Ez megint padlózott a 06z óceáni trutyija után: Link
És hát ez a szondás futás ugye....
Az utolsó két főfutás tehát egyértelműen nem az óceáni hatás mellett tette le a voksát ma.
Holnap megint egy teljesen új nap jön persze
És hát ez a szondás futás ugye....
Az utolsó két főfutás tehát egyértelműen nem az óceáni hatás mellett tette le a voksát ma.
Holnap megint egy teljesen új nap jön persze

Nem gyenge a friss fáklya, régen láttunk már ilyen végig bőven átlag alatt futó hőmérsékletet: Link
Az ország nagy részére nullázta gyakorlatilag a csapadékot, de ide a Zselicbe érdekes módon még mindig jó. Link
Közben az UM egy nagy kaka mindenhová, felénk konkrétan kb semmi. Kíváncsi leszek a reggeli radarképre.








