Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Nem írtam ilyet Space, egy egyszerű mondat szövegértésének azért mennie kellene...
Nem értem honnan veszed ezt, hogy télen meg szeretem...sosem szeretem, de nyárfélévben még hőséget is hoz pluszba, akkor rosszabb. Igen, értelemszerűen télen is ocsmány mert akkor a levegőszennyezés sokkal penetránsabban jelentkezik.
Nálam meg télen (lehetőleg karácsonykor) akár két hétig mínusz és hó is lehetne, aztán jöhetne vissza a NYÁR. Nem kell a 42 árnyékban, elég a 35. Csapadék meg mindig máshol, mint ahol vagyok.
"az anticiklonális időszakok Kárpát-medencébe terpeszkedő állott, koszos levegőjéből"
Na ez pont az általad hőn szeretett téli időszakban borzalmas és egészségtelen.
Szerintem bízz egy jó kis zonális télben, akkor tuti nem lesz állott és koszos levegő.
Na ez pont az általad hőn szeretett téli időszakban borzalmas és egészségtelen.
Szerintem bízz egy jó kis zonális télben, akkor tuti nem lesz állott és koszos levegő.
Az ECM azért még rámhozta a frászt pár napja a hétvégére jósolt nagy hőségével, de szerencsére elmarad, szombattól végre-valahára csak megjön az emberi idő (15-22-es T tartomány), mit mondjak sokat kellett érte bekkelni. A zömében meglepően "megengedő" júniusért cserébe a meleg vitte a szeptembert, ez valahol várható is volt az elmúlt két év változatosabb szeptemberei után és hát két hónapnyi időtartam alatt nyilván nem lehet már megúszni a hőséget. Bár sajnos még potenciálisan visszatérhet, de azért nagyon remélem, hogy extremitás nélkül megúszott októbert véve most 7, esetleg 7,5 hónap szép idő, nyugalmas periódus következik. Végre ki lehet menni a természetbe is a nap bármely szakában és az eső csak dob a hangulaton, a poshadt meleg után talán elérkezik a friss levegő ideje is. Remélem nem lesz hosszú és klasszikus vénasszonyok nyara idén, mert nekem legalábbis untig elég volt már a folyamat napsütésből, meg az anticiklonális időszakok Kárpát-medencébe terpeszkedő állott, koszos levegőjéből. Hajrá ősz, csak minél változatosabban!
Április?

Lehet a nagy meleg meg a zivatarokra hajló idő se jó.Lásd idei nyár ami elég változatos volt sokfelé.
Lehet a nagy meleg meg a zivatarokra hajló idő se jó.Lásd idei nyár ami elég változatos volt sokfelé.
Természetes, de az időben visszafelé haladva nőne a "jó" idő valószínűsége.
Viszont a vénasszonyok nyara is ilyenkor van,tehát szerintem más dátummal se nőnének ilyen időtávban az esélyek a szép időre.
Sajnos azt be kell kalkulálni (már látatlanban is), hogy október elején nagy valószínűséggel kialakul szabadtéri rendezvény ellenséges idő.
Ne hagyj már ki engem sem. Nálam szélcsend, - 10fok,nagy pelyhes havazás lenne az év 80.%ban
Nyáron akár 20fok is lenne két hétig, aztán jöhet is vissza a tél. Na szerintem ilyen idő is csak nálam lenne
Én sem kívánom a szar időt,tőlem maradhatna ez végig...de parlagfű allergiám most nagyon szeretne egy jó kis esőt..itt egy hónapja nem volt mérhető csapadék.
Bálint20,ne október elejére szervezz 200 fős szabadtéri rendezvényt,vagy legyen B terved.
Bálint20,ne október elejére szervezz 200 fős szabadtéri rendezvényt,vagy legyen B terved.
Akkor szagold!
Egyébként vidéken az istállótrágya "illata" épp, h hangulatos tud lenni, bár az is elég büdi, ha már nagyon nyírkossá válik.
Úgy legyen, a vendégem leszel akkor egy jó nagy pohár teveli ártézi VÍZre 
Aha, tök komoly, te nem aggódnál ha egy 150-200 fős rendezvényt szerveznél úgy két hónapja?
Tudom, gfs meg modellek meg két nappal előtte már biztos, értem én ezt 10 éve olvasom a fórumot, ha nem több, csak ez most az én szemszögemből más szitu
Ja és ez a harmadik esős futása, azért parázok.
Vannak dolgok ( pl.-: istállótrágya ,hétvégi esőzés) amik nem kellemesek , viszont hasznosak tudnak lenni az élet szempontjából. 
Én mindenesetre beszereztem egy doboz daedalon tablettát a péntektől kezdődő időszakra.
Tudom, van csapadékhiány, meg azt is, hogy nem mindenütt olyan mértékű, mint ahány elkeseredett kommentet érdemelne, de attól én még továbbra sem látok semmi szépet az előttünk álló hétvége és a következő hét első napjainak időjárásában. Én ezeket az "otthonülős" megjegyzéseket nem is értem.
Az egész tavaszunk másról sem szólt, mint a kötelező otthon ülésről.
Link
Az egész tavaszunk másról sem szólt, mint a kötelező otthon ülésről.
Link
Ez most komoly?Tényleg azon aggódsz hogy 10 nap múlva esni fog mert a GFS most azt mutatja? 

Mert programod lesz?
Szerintem az időjárás pont [email protected]ég szerencse!,mert ha kívánság műsor lenne,akkor olyan káosz kerekedne,hogy szétesne földünk.Míg Bazsánál szélvihar lenne,Brekk strandolna nem messze tűző napon,Profnál 42 fok lenne árnyékban,míg páran gombát szednének szakadó esőben,mellettük meg hatalmas hózáporokat kergetnének a hófanok,eközben Floo 25 fok langy szélben a kiwi ültetvényén dolgozgatna.

Nyugodj meg,majd alakul,visszatérünk rá jövő szerdán.
Mert programod lesz?
Nyugodj meg,majd alakul,visszatérünk rá jövő szerdán.
Szerintem pont jó idő lesz azon a hétvégén...Két egymás utáni esős hétvégének kicsi az esélye.Meg a tendencia is újabb anticiklonos verzió felé hajlik, a friss fáklya alapján is.
Az időjárás nem kívánságműsor. Végre jó esélyekkel indul a kiadós esők valószínűsége az elkövetkező napokban. Nagyon jól jönek majd az amúgy is igencsak mínuszos anomáliájú régiókra.
Hála a jó égnek a friss GFS ismét berakott jó sok esőt október harmadikára, kell nagyon pont, a qrva életbe bele! Eddig nem tudott esni,amikor az ember szervezne valamit akkor aztán non-stop rossz idő.. Igen, nagyon kell az eső,most essen a hétvégén,de utána nem kellene azon a napon.
Így mosolyog a légkör a metnet fórumot olvasókra:
A huncut mosoly Teddy és Béta szoros kapcsolatára utal, a kapocs jelenleg egy éles hidegfront
Keep smiling

A huncut mosoly Teddy és Béta szoros kapcsolatára utal, a kapocs jelenleg egy éles hidegfront
Ha már így beindultál akkor légy olydrága és megnézdnéd nekem mit mutatt ide Pestre. Kösszi 

Az nem lenne rossz, mert akkor legalább valaki megörökíteni az itteni eseményeket is.
Amúgy Barcsra valóban jó kis peremes cuccot nyomat most a GFS 
Nyárzárónak jó lenne...

Nyárzárónak jó lenne...
Én az asszonytúl - Dzsekkszonn tippje miatt is - péntekre és szombatra kértem szabadságot
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tudom,még igen messze van,de október harmadikán szabadtéri rendezvényt szervezek,eddig jó időt mutogattak,most kezdik esőssé tenni azt a napot a modellek, kezdek aggódni..
Csak változik még addig, a GFS fáklyán nem sok tag támogatja szerencsére.
Ha ezt nem ciklon előoldalakon teszi majd 60+ km/h-s déli szél mellett, akkor igen.
De ha október elejétől - végéig gyakran 10-15 fok közé mászik, azt megbocsájtod!?
Könnyen lehet, hogy jó időre elbúcsúzunk a 15+ fokos T850-től a pénteki fronttal. Kíváncsi leszek, hogy karácsony előtt még látjuk-e majd viszont, vagy majd csak akkor.
De bizonyám. Márcsak 3 hónap és elkezdünk kijönni ebből a hideg szürkeségből. A nap egyre magasabbra kúszik majd fel, lassan nyílnak a hóvirágok, és újra győz a fény.
Az a nap a kedvencem volt. Még suliba jártam gyakszára és annyira szakadt a hó óriás pelyhekben, hogy olyat azóta sem láttam.
Egész napos gyaksza helyett hólapátolás volt minden 10 percben mert kb. 1cm/5 percben tolta.
Még arra is emlékszem hogy ez a nap volt az mikor egy keskeny intenzív csapadéksáv tevékenykedett akkor Sopron-Veszprém vonalban. Bár ebben nem vagyok holt biztos, abban viszont igen, hogy 11-en voltuk az osztályban, rajtam kívül mind Bakonyi bejárós, így őket haza engedték és mivel egyedül maradtam engem is.
Felejthetetlen volt, hazafele menet segíteni a kocsikat kitolni a hóból.
Ezért (is) imádom a telet.
Örülök, hogy ezt megélhettem, csak a pontos dátum nem tiszta már, de szerintem ez volt.
Egész napos gyaksza helyett hólapátolás volt minden 10 percben mert kb. 1cm/5 percben tolta.
Még arra is emlékszem hogy ez a nap volt az mikor egy keskeny intenzív csapadéksáv tevékenykedett akkor Sopron-Veszprém vonalban. Bár ebben nem vagyok holt biztos, abban viszont igen, hogy 11-en voltuk az osztályban, rajtam kívül mind Bakonyi bejárós, így őket haza engedték és mivel egyedül maradtam engem is.
Felejthetetlen volt, hazafele menet segíteni a kocsikat kitolni a hóból.
Ezért (is) imádom a telet.
Örülök, hogy ezt megélhettem, csak a pontos dátum nem tiszta már, de szerintem ez volt.
A hozzászólásod 90%-ával egyetértek. Valóban hiányzik már a kiadós eső. Nem örülök, hogy hétvégére jön meg, de az utóbbi 2 hónapban rengeteg kiváló időjárású hétvége volt, így valahogy túl fogom élni a következőt esősen. Azt is szem előtt kell tartani, hogy az allergiásoknak nagy megnyugvást hoz majd a csapadék.
Viszont otthon ülni akkor is lehet, ha kint jó idő van... nem kötelező mindenképpen kint lenni, és legalább meg van az ember választása, hogy mihez van kedve és hol. Most hétvégén garantáltan nem lesz választási lehetőség.... vagyis lesz, de kint biztos nem lesz valami kellemes, csak extra perverzeknek ajánlott.
Ez azért is kifejezetten nagy probléma, mert egy átlagember hétfőtől péntekig dolgozik, hétvégén pedig szabad, amikor tudna kezdeni valamit magával.
Egy ajándék volt ez a szeptember. Kívánom, hogy legalább annyira legyen jó teletek, mint amilyen jó nyarunk volt, még akkor is, ha sejteni lehet mennyire alkalmatlan időszak következik.
Viszont otthon ülni akkor is lehet, ha kint jó idő van... nem kötelező mindenképpen kint lenni, és legalább meg van az ember választása, hogy mihez van kedve és hol. Most hétvégén garantáltan nem lesz választási lehetőség.... vagyis lesz, de kint biztos nem lesz valami kellemes, csak extra perverzeknek ajánlott.
Egy ajándék volt ez a szeptember. Kívánom, hogy legalább annyira legyen jó teletek, mint amilyen jó nyarunk volt, még akkor is, ha sejteni lehet mennyire alkalmatlan időszak következik.







