Légköroptika
Hazajöttem tereprõl, mert olyan számban vannak a szúnyogok, ami már túltesz a tûréshatáromon.
Egyszerûen lehetetlen tõlük fotózni.
Várom az NLC-t itthonról.
Várom az NLC-t itthonról.
Ma lehet nem lesz NLC,eddig még nem láttam,tegnap ilyenkor már javában próbálgattam fotózni.
Reggel azért mi várható,ha most esetleg mégsem lesz?
Reggel azért mi várható,ha most esetleg mégsem lesz?
Mesélte, hogy meglátta mi kezdõdik, autóba pattant, és 25 km-t vezetett, hogy ennél a tónál fényképezhesse le. Nekem ekkora lélekjelenlétem nem volt. Én ilyenkor kapkodok, és nem merem megkockáztatni, hogy mire elérek a jó kilátóhelyre, esetleg elmúlik.
Na ezek nekem is nagyon tetszenek. Itt sajnos kúszik fel az
ÉNy-i horizonton a felhõzet. Felette meg sávos-szmötyis.
ÉNy-i horizonton a felhõzet. Felette meg sávos-szmötyis.
Hát csak azért kérdeztem, mert ami elõször beugrott, az az obi becsillanása. Furcsa dolgokat tud néha az objektív alkotni. Viszont ahhoz talán túl egyenes. Lehet néha látni kék kondenzcsíkot is. Meg egyszer Alexszel fotóztunk ilyet: Link Link
A tiéd ehhez képest viszont túl szabályos, így aztán lehet, hogy inkább mégis az obi. Nemtom.
A tiéd ehhez képest viszont túl szabályos, így aztán lehet, hogy inkább mégis az obi. Nemtom.
Jó kérdések! ;-)
Amikor lõttem épp 10 perce nyílt ki a csipám, úgyhogy a kép többet mond, mint amit én tudnék. ;-)
A fürdõszobaablakból figyeltem fel a melléknapocskákra, szaladtam a gépért (enyhe túlzás), kiléptem az ajtón és katt. Túl erõsen sütött a nap, hogy hosszasan figyeljem (hemü nélkül), csak most ahogy rátöltöttem a képet a gépre, akkor tûnt fel a kék csík. Sajnos ennyi az összes infóm.
Amikor lõttem épp 10 perce nyílt ki a csipám, úgyhogy a kép többet mond, mint amit én tudnék. ;-)
A fürdõszobaablakból figyeltem fel a melléknapocskákra, szaladtam a gépért (enyhe túlzás), kiléptem az ajtón és katt. Túl erõsen sütött a nap, hogy hosszasan figyeljem (hemü nélkül), csak most ahogy rátöltöttem a képet a gépre, akkor tûnt fel a kék csík. Sajnos ennyi az összes infóm.
Milyen volt az a kék csík? Szabad szemmel is látszott? Ez az egy volt, vagy több is? Mozgott?
Hehe
Nem is tudom, ki gyártotta a táblás kép prototípusát ma délután...
Milyen a naplemente? Ma nem tûnik olyan vulkánosnak, ugye? Vagy csak innen a fák közül nem?
Milyen a naplemente? Ma nem tûnik olyan vulkánosnak, ugye? Vagy csak innen a fák közül nem?
Biztosra ezügyben sem lehet menni, de valószínûleg tett
rá egy lapáttal.
rá egy lapáttal.
Mónika! Magának nem munkaidõ van? Fáradjon be legyen kedves az irodámba! Köszönöm:Fõnök
Muhahaaha
Muhahaaha
Nagyon állat lett!
Még egy ilyen este és hajnal, és ki lehet cserélni a táblát behajtani tilosra.
:-)))))))))))))))))))))
Tök jó, hogy itt mindenki lökött "kicsit" :-))
Tök jó, hogy itt mindenki lökött "kicsit" :-))
Alex - Azok a vonatosak, ÁÁÁ, megint kész vagyok!
A mai egyetlen képem 06.54-kor (remélem csak estig...): Link , holmi kis melléknapocskák pamacsokon, de mi az a halvány kék csík a napocskák felett párhuzamosan???
A mai egyetlen képem 06.54-kor (remélem csak estig...): Link , holmi kis melléknapocskák pamacsokon, de mi az a halvány kék csík a napocskák felett párhuzamosan???
Üdv! Látom eszméletlen NLCs képek lettek - eszméletlen látvánnyal! Lehetne, hogy engem hajnalban riasztotok? Megadom privben a számom! Elõre is köszönöm!
Fele ekkora nlc esetén ébreszthet bárki.. de minimum fele ekkoránál. Holmi maszat miatt -ezek után- fel sem nézek, asszem.
Igen, érdemes, bármikor lehet esemény, de nem megjósolható az NLC. továbbá érdemes nem csak sms-t küldeni a barátodnak, ha látsz valamit. :-)))))
Ma is éjszakás vagyok. Van értelme berakni a gépet a hátizsákba?
Persze ez csak keresztkérdés volt.
Ezek után ha tehetem mindíg nálam lesz. Szóval akkor szerintetek érdemes figyelni az eget ma éjjel is igaz?
Persze ez csak keresztkérdés volt.
Tetszenek a vasutas képek nagyon, van egy állati érdekes hangulatuk! Ez az NLC mindent megszépít. :-)
Hoztam még egyet (aztán lassan csitulok, ma vége a szabinak
), háromkor készült képekbõl: Link Nagy méret, de csík..
Úgy tünik, a sarkifény-aktivitás egyelöre alábbhagyott: Link
Én ezt a grafikont jóval megbízhatóbbnak tartom az ováltérképnél: ha itt a megfelelö napszakban eléri a 6-ost az index, az már szinte tuti sarki fény Magyarországról, az ováltérképen pedig sokszor a 9-esböl, söt, néha a 10-esböl sem volt semmi az elözö napfoltmaximum idején.
Persze így sem árt résen lenni, a Spaceweather szerint sem!
"A solar wind stream flowing from the indicated coronal hole should reach Earth on or about July 23rd."
Én ezt a grafikont jóval megbízhatóbbnak tartom az ováltérképnél: ha itt a megfelelö napszakban eléri a 6-ost az index, az már szinte tuti sarki fény Magyarországról, az ováltérképen pedig sokszor a 9-esböl, söt, néha a 10-esböl sem volt semmi az elözö napfoltmaximum idején.
Persze így sem árt résen lenni, a Spaceweather szerint sem!
"A solar wind stream flowing from the indicated coronal hole should reach Earth on or about July 23rd."
ÁÁÁ!!!Hát ez kész!!!

Baromi jó!!Be kéne küldeni vödörbe és az automata meg kirakja majd!!
Baromi jó!!Be kéne küldeni vödörbe és az automata meg kirakja majd!!
Hehe, van benne magyar(nak látszó) sarki fény is:
Link
Egyébként a legdélebbi a képek közt 41 fokon volt (Iowa), ha erre fordulna az ovál, simán lehetne itt is...
Link
Egyébként a legdélebbi a képek közt 41 fokon volt (Iowa), ha erre fordulna az ovál, simán lehetne itt is...
Köszönöm mindenkinek! Tényleg a mintázat az, amiben igazán "erõs" az itteni látvány, élõben néha tökéletesen térhatásúnak érzõdnek az NLC bordái, hullámai. (Persze ez nyilván optikai csalódás, a mellettük lévõ sötétebb sáv hat mellettük "árnyékként".) De nem borzolom tovább a kedélyeket.
Persze remélem, az augusztusi, sötétebb éjszakákra is marad még NLC!
Úgy tünik, az extra.hu innen következetesen elérhetetlen...
Persze remélem, az augusztusi, sötétebb éjszakákra is marad még NLC!
Úgy tünik, az extra.hu innen következetesen elérhetetlen...
Elképesztõ , fantasztikus, hihetetlen szépségek!
Hatalmas gratulálás a fotósoknak, észlelõknek!
Itt az estit sajnos takarta a felhõzet. :-(
Mikor megláttam az új hsz-ek számát tegnap este óta (128!), nekem is beremegett a kezem, de ilyen csodás látványra nem is számítottam. Most megyek vizes borogatást cserélni, talán megtalálom az államat is valahol... :-)
Hatalmas gratulálás a fotósoknak, észlelõknek!
Itt az estit sajnos takarta a felhõzet. :-(
Mikor megláttam az új hsz-ek számát tegnap este óta (128!), nekem is beremegett a kezem, de ilyen csodás látványra nem is számítottam. Most megyek vizes borogatást cserélni, talán megtalálom az államat is valahol... :-)
Az új képekhez is gratulálok!
András, azért nem semmi lehet ott Nálad északon! Bár ott meg az égi háttér nem túl sötét, szóval nem tudom, mi a jobb: 20 fokon reflektorozó NLC, vagy egész eget átszelõ közepes fényû NLC...
Viszont a felhõ kiterjedését és mintázatát tuti Nálad lehet jobban megfigyelni!
András, azért nem semmi lehet ott Nálad északon! Bár ott meg az égi háttér nem túl sötét, szóval nem tudom, mi a jobb: 20 fokon reflektorozó NLC, vagy egész eget átszelõ közepes fényû NLC...
Viszont a felhõ kiterjedését és mintázatát tuti Nálad lehet jobban megfigyelni!