2026. június 22., hétfő

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#522597
A GEM-nek mennyire lehet még hinni abban a tekintetben, hogy szerda délutántól csütörtök délig  főleg az ország déli felén nagy területen újabb 20-30-40 mm csapadék, területi átlagban!
#522596
Átléptük a 40 mm-ert eddig 83 mm május, 81 mm április, január-március összesen 63 mm. Nem panaszkodom sőt!!!!!!
#522595
Zápor után , csepergő esőben ment le a nap.nevet

beillesztett kép

#522594
12,9mm lett a vége. A havi 41,4mm, az éves 180,3mm az automata szerint. Amikor elkezdett döglődni a rendszer, nem hittem, hogy elérhetjük ma az 5mm-t és végül mégis több esett, mint Donnie-nál...zivatar
#522593
A szlovák radaron mintha a kezdődő visszaforgást látnám, tőlem északnyugatra töltődik a rendszer.
De az is lehet, hogy csak a vágyaimat vetítem ki...nevet
#522592
Szerda estig lesz még egy kis víz, már most cuppog minden, dagonya van.

beillesztett kép

#522591
Nyomorult egy videó volt, de talán ez volt az.

beillesztett kép



Amúgy alapban olyan hú, de nagy szél nem volt.

beillesztett kép

#522590
Az bizony tornádó volt.
Dél-Alföld meteorológia Faceen posztolt egy cikket Oroscafé cikkje volt, és ott van egy rövid felvétel a cikkben ahogy alányúlik a tölcsér.
Nem tudom beszúrni, de akit érdekel keressen rá Orosházi tornádó címen a neten.
#522589
Szerintem is az lehetett. Nem láttam, nem voltam ott, de fura lenne F0 tornadonak! 
#522588
Orosházán úgy tűnik rövid életű, de annál tevékenyebb tornádó volt, bár a microburstot sem zárom még ki.
Link

beillesztett kép

#522587
mámegintszakad...
#522586
Remek zivatarunk volt. 10-15 perc alatt lejött 12mm.
#522584
Itt esik mintha kötelező lenne..
Én már nagyon unom, de szerintem nem vagyok egyedül. duhos
#522583
Mi ez az orosházi tornádó történet? Nem csak légzuhatag volt,valami infó? 
#522582
Május 16. vasárnap időjárása Pilisvörösváron :
Kora délutánig erősen felhős, kora reggeltől-délig borult volt az ég.
Délben, kora délután átmenetileg erősen megnövekedett a gomolyfelhőzet, majd délután csökkent a gomolyfelhők mennyisége, késő délutántól kezdve- éjfélig gyengén, este átmenetileg közepesen rétegfelhős ég volt, kora estig még némi gomollyal is.
Hajnalban egy rövid intenzív zápor volt, majd kora reggeltől-délig kisebb eső, csepergés, szitálás, jel. záporok voltak.
A hajnali zápor csapadéka még az előző szombati napra ment, a többi vasárnapra.
A vasárnapi csapadékösszeg : 0,7 mm lett ( csakúgy, mint szombaton ), ezzel a havi csapadékösszeg 17,5 mm-re, az éves pedig 113,5 mm-re emelkedett.
Délelőttől-délutánig mérsékelt, néha átmenetileg kissé élénk ény lökések voltak.
Tmin : 8,2 fok, Tmax : 19,7 fok volt. Napi közép T. : 13,95 fok lett.
Rh. min. : 48 %, rh. max. : 92 % lett.
#522581
Azért az eddigi favorit helyek a Bükk kivételével nem teljesítenek annyira jól a mai nap ráadásul a radar szerint esik is szét a rendszer.
Területi átlagban mi és főleg a Dunántúl jobban járt....de hát még ott az éjszaka.nevet
Reggel meglátjuk.
#522580
Hova máshova....
#522579
17 mm lett a vége, nagyon kellett.
#522578
Dörög, villámlik, szakad...
#522577
Keletebbre csúszott a fő csapás.
#522576
Itt a zöldikèben 11mm van.Hàt ez van...
#522574
Itt viszont "csak" 13mm esett, nagyobb mennyiségben reménykedtem. Ki tudja mikor lesz megint ilyen ígéretes szituáció.
#522573
Akkor peches voltam ezek szerint. Hátha a vissza kanyarodás hoz még pár mm-t.
#522572
Aszód 29 mm, Tura 28 mm...délkeletről elkerül az intenzív góc a végén..

Biztor: a mai napra gondoltam az eddigiekhez képest jöttünk ki egész jól..hoztuk ami várható volt...eddig nem így volt.
#522571
45 mm a mai nap eddig, nagy meglepi eso
#522570
Lassan meglesz a 0.5 mm!
Ennek meg már csak az alja hiányzik  laza

beillesztett kép

#522569
22 mm volt ez a zivataros etap ! A napi összes eddig 30 mm !! Jó ez a rókának és a vargányának is.
#522568
Nem nem. Sajnos továbbra is rosszul állunk. Ide is kellett volna a 30-40 mm. Az ország egyik legszárazabb része a főváros és környéke, a terület szinte mindenhol 15 mm alatt maradt a mostani akcióból. Természetesen nincs tragédia, de bőven van még mit behozni. 
#522567
Még gyengén eseget, 27,5 mm a ciklon eddig, frenetikusvidám
#522566
Olyan mint Érd..nevet
#522565
Akkor neked lokális felhőszakadásod lehetett. laza
Ahogy nézem ez nagyon kiugró értek a megyében.
Nálam 16 mm zöldikével és 15,6mm Hell-Takival mérve.
#522564
Hát akkor meredek eltérések vannak a mi méréseinkhez képest. Nálam 11,3 van a zöldikében, Seth meg 32-t írt. 
Az igaz, hogy nála több volt benne a konvektív, meg baromi hosszú település az, de akkor is kemény....

Keletre megy megint a nagy zuhé, mert oda jobban kell nyelvnyujtas
#522563
Egerben most jó nedves zivatar van épp!
#522562
Sárbogárd 21.6 mm Érd 14.3 mm...szerintem nem tragédia..nevet
#522561
Hát Sárbogárd az se nem Kisalföld se nem Bakony, úgyhogy volt azért máshol is....
Ők még kb. irányban is voltak ide, úgyhogy ez a 11 mm itt ez megint a szokásos (környezethez, lehetőségekhez képest) betli.
De természetesen nagyon jó, hogy legalább ez jött, tényleg aranyat ér a kertnek!
#522560
Annyira nem állunk rosszul, a Bakony és a Kisalföld egyes részei valóban kaptak 30-40 millimétert de ott sem mindenhol esett annyi.
Itt Pest környékén 10-15 között vagyunk bár a Gödöllői-dombság inkább 25-30 mm.
#522559
Ciklon mögötti háborgás!kacsint laza
22 mm a mérőben,tehát nem mintha kéne.

beillesztett kép

#522558
Csak kapkodom a fejem, 30-40 mm-ek.... kb. mint a mesében, innen nézve nevet
#522557
Néhány felhőkép tegnap máj. 16. vasárnap estéről otthon Pilisvörösvár északi szélén fotózva.
Csinos volt a naplemente :

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#522556
07-16-ig 30mm,2db zöldikével ellenőrizve.
#522555
32 mm a mérőben, idén korábban jött a karácsony?
Arcom amikor megláttam a mérőt. 

beillesztett kép


#522554
Megjött az első zápor ény felől.. épp csak súrolt, de piszok sötét lett, és így is elég jó intenzitással tolta.
#522553
Úgy nézz ki az egész rendszer északabra került így a 40 helyett marad a max 20. Persze ez is rendben van most és ha tudnám, hogy nem lesz csapelzárás, akkor nyugodtan jőhetne 1 hét "jóidő"
#522552
Inkább csendben örülj neki.
Itt nálam 11,3, és nem is nagyon néz ki több - én még ennek is tudok nevet (Bentről többnek nézett ki a zöldikében).
Még szitál, a hordó nyilván tele - a hét végéig nem kell locsolni, főleg ha még esik addig.

Nincs év eleje óta mérésem, de talán most már meglehet a 100 mm idén. Talán.
#522551
Ez pozitív meglepetés, gratulálok.
#522550
Szerintem a narancs figyelmeztetést nyugodtan le lehetne venni innen. Már délelőtt se értettem mire fel Baranyának.  Folytatódik a szeles , borús, őszies idő. 
#522549
39,6 mm.  laza
#522548
14mm eddig, a radar alapján a 20-30mm- nek nem sok esélyét látom. Úgy tűnik a Pest Nógrád megye helyett inkább a Tolna Fejér lehet a befutó. Persze reggelig még változhat a helyzet.

Utolsó észlelés

2026-06-22 09:06:55

Kõszeg

29.4 °C

04505

RH: 53 | P: 1023.4

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.