Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Kíváncsi leszek a május milyen (pontosabban mennyire kemény negatív) anomáliával zár majd, de annyi biztos, hogy nagyon régen volt ilyen hosszú negatív anomáliás időszak. A kérdés csak az, hogy most ellőjjük a negatív anomáliát a következő pár évre... vagy mostmár gyakoribbá kezdenek válni... esetleg egyik sem.
Volt egy szolid kis zivatarunk délután, 1,5 mm esegetett le belőle, igaz, a végén már záporként, mert a csapadék kezdetekor dörgött utoljára. Az égkép nem volt csúnya se előtte, se utána. 
Holnap még lesz majd pár kép, meg egy gyorsított videó is az érkezéséről.
Holnap még lesz majd pár kép, meg egy gyorsított videó is az érkezéséről.





Nekem meg az az érzésem, hogy ezt a kommentedet Te sem gondoltad komolyan, és csak az elkeseredettség beszélt belőled! 

Ha mégsem, akkor ez lehet, hogy betegség lesz, pláne, hogy csillagászati értelemben jún. 20-ig lesz idén is tavasz. Azaz még 5 hétig. Fel a fejjel! Ahogy az elmúlt években, minden bizonnyal idén is rengeteget lesz jó idő, úgy mint sok napsütés és/vagy pozitív T. anomália! Erre garanciát merek vállalni!
Ha mégsem, akkor ez lehet, hogy betegség lesz, pláne, hogy csillagászati értelemben jún. 20-ig lesz idén is tavasz. Azaz még 5 hétig. Fel a fejjel! Ahogy az elmúlt években, minden bizonnyal idén is rengeteget lesz jó idő, úgy mint sok napsütés és/vagy pozitív T. anomália! Erre garanciát merek vállalni!
Ma ilyen mentébe öltözött a naple Miskolcon 
Lórántffy utcán kelet felé:
Lórántffy utcán észak felé:
A DVTK-pályáktól délkelet (Digép) felé:
Ugyanonnan délnyugat és a Bükk felé:
Digép kémény vs. felhők:
A nagylátószögű így látta:
És végül a Penny parkoló mellől északnyugatra:
Lórántffy utcán kelet felé:



Lórántffy utcán észak felé:

A DVTK-pályáktól délkelet (Digép) felé:

Ugyanonnan délnyugat és a Bükk felé:

Digép kémény vs. felhők:

A nagylátószögű így látta:

És végül a Penny parkoló mellől északnyugatra:

Éjfél körül kezdte, reggelig 9.9 mm esett, azóta további 7.7 mm, így eddig 17.6 mm jött le, ami borzasztó! Éves mennyiség 324.5 mm...
Mindenütt álla víz.
Május eddig 75.2 mm...
Egy hét száraz idő lenne már egyszer, semmit nem lehet dolgozni, puliszka minden.
Reggelre meg mintha látnám, hogy megint beködöl...
Május eddig 75.2 mm...
Egy hét száraz idő lenne már egyszer, semmit nem lehet dolgozni, puliszka minden.
Reggelre meg mintha látnám, hogy megint beködöl...
Most vonult át felettem a mai utolsó zápor. Ebből már csak nyomra futotta. Szétesett.
Meglepődtem a mai napon, nem várt mód aktív lett.
Gyakorlatilag déltől - este 8-ig futószalagon érkeztek a gyengébb, erősebb záporok.
Kora délután fél 1 körül, aztán délután fél 4 és 4 h között is intenzív záporokat éltem át Piliscséven, melyek ugyanúgy mérőpontomat Pilisvörösvárt is elérték.
3 mm hullott összesen a záporokból. Szép, látványos, fortyogós nap volt.
Nem tudom modellek többsége mit adott ide hozzám mára, nem néztem tegnap, de gyanítom ennyi esemény nem volt benne a mai napban.
Végre egy nap, mely jobban sül el, mint korábban várható volt.
Meglepődtem a mai napon, nem várt mód aktív lett.
Gyakorlatilag déltől - este 8-ig futószalagon érkeztek a gyengébb, erősebb záporok.
Kora délután fél 1 körül, aztán délután fél 4 és 4 h között is intenzív záporokat éltem át Piliscséven, melyek ugyanúgy mérőpontomat Pilisvörösvárt is elérték.
3 mm hullott összesen a záporokból. Szép, látványos, fortyogós nap volt.
Nem tudom modellek többsége mit adott ide hozzám mára, nem néztem tegnap, de gyanítom ennyi esemény nem volt benne a mai napban.
Végre egy nap, mely jobban sül el, mint korábban várható volt.
Pár felhőkép tegnap máj. 17. hétfő estéről otthon Pilisvörösváron két hosszasabb csapadékos etap között :


Na lassan vége az egész napos esőzésnek, kíváncsi leszek mennyi lesz reggel a merőbe, a másik meg hogy mostmár jobban csipáznám ha inkább MKREKBŐL!!! jönne az égi áldás, mielőtt beáll az anti uralom.
Nálam a visszapörgés csupán 1 mm- t hozott így lett a tegnapi szumma 18 mm.
Szépen teljesített felém tegnap este a visszapörgés, így mentett a nap becsületén, végül 18,9 mm lett a máj. 17. hétfői napi csapadékösszeg.
Mint írtam tegnap, hajnal 6-tól késő délután 5-ig mindössze 11 mm körüli összeg hullhatott ( környező automata a város dk végében ennyit mért, így nálam is hasonló összeg hullhatott ), aztán 5-8 h-ig jött mintegy 3 órás csapadékszünet.
Este 8 h-tól eleredt az eső, záporokkal fűszerezve, és éjjel 2 h környékéig tartott ki a csapadékhullás, újabb kb. 8 mm körüli összeg hullott a visszapörgésből.
Késő este negyed és 3/4 12 között hirtelen intenzív záporok durrantak be felettem. Akár csak egy kellemes meleg nyári estén. Hangulatban ilyenek voltak.
A pontos Hellmannos mérés alapján tehát 18,9 mm hullott.
Végül a 20-30 mm közötti várakozásomnak a legalsó hátára jött be.
Ezzel a havi csapadékösszeg 36,4 mm-re, az éves pedig 132,4 mm-re nőtt.
A természet gyönyörű szép, friss üde zöld, de jöhetne még újabb pár tíz mm adag a következő napokban.
Mint írtam tegnap, hajnal 6-tól késő délután 5-ig mindössze 11 mm körüli összeg hullhatott ( környező automata a város dk végében ennyit mért, így nálam is hasonló összeg hullhatott ), aztán 5-8 h-ig jött mintegy 3 órás csapadékszünet.
Este 8 h-tól eleredt az eső, záporokkal fűszerezve, és éjjel 2 h környékéig tartott ki a csapadékhullás, újabb kb. 8 mm körüli összeg hullott a visszapörgésből.
Késő este negyed és 3/4 12 között hirtelen intenzív záporok durrantak be felettem. Akár csak egy kellemes meleg nyári estén. Hangulatban ilyenek voltak.
A pontos Hellmannos mérés alapján tehát 18,9 mm hullott.
Végül a 20-30 mm közötti várakozásomnak a legalsó hátára jött be.
Ezzel a havi csapadékösszeg 36,4 mm-re, az éves pedig 132,4 mm-re nőtt.
A természet gyönyörű szép, friss üde zöld, de jöhetne még újabb pár tíz mm adag a következő napokban.
Ha száraz időt akarsz, Érden bármikor megtalálod 
Na jó, holnap estétől kisebb eséllyel.
Na jó, holnap estétől kisebb eséllyel.
Elkiabáltam mára a száraz időt.
Két futó gyenge zápor után most egy heves záporeső.
Fórumhelyszín X. kerület.
Két futó gyenge zápor után most egy heves záporeső.
Fórumhelyszín X. kerület.
Hát itt végülis nem lett meg a 10 mm, 9,8 mm csobogott össze a ciklonból, lassan elég is lesz a csapadékból viszont. Most elég hülye ÉNY-i szél van.
Kár ezért a szélért, igazán kellemes idő lenne.
Rövid timelapse a munkahelyem tetőteréből:
Link
Takt: 20,8 C
Rövid timelapse a munkahelyem tetőteréből:
Link
Takt: 20,8 C
Úgylátszik nem csak a pénz szeret odamenni, ahol már eleve sok van belőle, ez a csapadékkal is így van....
Érdemes csak nézni mi folyik északkeleten.
Ó dehogy lesz itt zivatar, ha az ilyen helyzetek jók lennének még valamire, a Kisalföld lenne az ország legzivatarosabb szeglete. Pár rövid záporra talán jó lesz, de előbb-utóbb majd győz a divergencia.
Látványosnak látványos ez a low fortyogás, az már igaz.
Látványosnak látványos ez a low fortyogás, az már igaz.
"A mai naptól már nálunk is beindul a fűtés"
Én pedig szellőztetek, a mai nap pihentetem a klímát..
Nyilván más egy kertes ház, és más egy panellakás a főút mellett, ahol bejön minden az ablakon (fekete apró szemű por/homok).
Még nagyon fiatal lehetsz. A '90-es évekből több ilyen, és ehhez hasonló tavasz él az emlékeimben, valamint október elejétől beköszöntő hűvös őszök is... és még hó is volt télen, ráadásul tartós.
Már tegnap este is parádés idő volt kinn, egy szál ingben is kellemes volt ez a friss levegő. A magam részéről amondó vagyok, hogy becsüljük meg az elkövetkező néhány napot, a nyár úgysem marad el!
Én pedig szellőztetek, a mai nap pihentetem a klímát..
Még nagyon fiatal lehetsz. A '90-es évekből több ilyen, és ehhez hasonló tavasz él az emlékeimben, valamint október elejétől beköszöntő hűvös őszök is... és még hó is volt télen, ráadásul tartós.
Már tegnap este is parádés idő volt kinn, egy szál ingben is kellemes volt ez a friss levegő. A magam részéről amondó vagyok, hogy becsüljük meg az elkövetkező néhány napot, a nyár úgysem marad el!
Úgy látom pár ember észrevétlenül hozzászokott az elmúlt évek alatt a poztivív anomáliákhoz és ha egy átlagos vagy átlag alatti hónap összejön akkor már baj van. 
Egyébként meg 10-100-1000 éve is változékony volt minden, ugyan úgy voltak májusban 30fokok meg még több is, mint pl csak 10 fokos maxok... Egy hónap átlaga így jön ki, vannak melegebb napok és vannak hidegebbek is.
Az lenne az érdekes ha minden nap annyi lenne az átlag T amennyi elő van írva
Egyébként meg 10-100-1000 éve is változékony volt minden, ugyan úgy voltak májusban 30fokok meg még több is, mint pl csak 10 fokos maxok... Egy hónap átlaga így jön ki, vannak melegebb napok és vannak hidegebbek is.
Az lenne az érdekes ha minden nap annyi lenne az átlag T amennyi elő van írva
Csak annyira nem normális, mint október végén síkvidéki megmaradó havat várni vagy augusztus elejétől kezdve évszakváltó frontot. Mindenki azt vár, amit akar amúgy. 
Annyira imádom, amikor valaki behozza az orvos-meteorológiai dilemmákat a fórumra. Ha lehüléseknél és felmelegedéseknél is ugyanolyan szorgalommal lennének sorolgatva az élettanilag káros hatások, akkor nagyon üdvözítő lenne. Nekem az lenne a legjobb, ha egyik esetben sem jönne senki ezzel az álszent dologgal. Az átlagnál hidegebb és átlagnál melegebb idő mellett is rengeteg pro-kontra érvet lehet felsorakoztatni.
Annyira imádom, amikor valaki behozza az orvos-meteorológiai dilemmákat a fórumra. Ha lehüléseknél és felmelegedéseknél is ugyanolyan szorgalommal lennének sorolgatva az élettanilag káros hatások, akkor nagyon üdvözítő lenne. Nekem az lenne a legjobb, ha egyik esetben sem jönne senki ezzel az álszent dologgal. Az átlagnál hidegebb és átlagnál melegebb idő mellett is rengeteg pro-kontra érvet lehet felsorakoztatni.
























