2026. június 23., kedd

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#523740
Üdv, itthon! nevet

Hát erre, a Tárnoki úttól kicsit feljebb szakad is. Legalábbis időszakosan. kacsint De itt már déltájban is volt két izmos zápor
Millimétert sajnos nem tudok mondani. Új zöldike beszerzése folyamatban...
#523739
Most értünk haza Biharból, bocsi, Érd nyugati része tehát miattunk nem kap, ha nem kap. Középen meg délen szakadhat rendesen. 
Na meg nyilván Diósd.... még mielőtt Battára ér nevet

Csattog szépen azért erre is.

Péntek óta 3,8 mm került a mérőbe, szóval jöhet még.

Klasszik éppenhogy elkerülő: Link

Az M0-n felváltva szakadt és állt el, már ott hangulatos volt. Akkor még Bp. felett volt az elődje ennek.

Kinézve KÉK felé, a széle azért még elkaphat, ha erősödik kicsit az ÉNy-i ága.
#523738
Szórja a lecsapókat rendesen

beillesztett kép

#523737
Volt egy 2.1 mm zivatarunk, 1 db dörgéssel eddig...
#523736
Felhőszakadás és nyuszi bogyó méretű jég.
Az első vihar az évben!
#523735
Hát,max az alja.

beillesztett kép

#523734
Ja, nagyon úgy néz ki! Elég szépeket durran Budaörs felől. kacsint Bár lehet, hogy Érd-központot jobban elkapja, mint minket.
#523733
Megvolt az első igazi majusí recsegős zivatar jéggel fűszerezve.

beillesztett kép

#523732
A nagyja elmegy Érdnek, HVBAF!szomoru
#523731
Itt pedig egy képet csatolok a dél körül érkező, mai első jégzápor nyomairól... 

beillesztett kép

#523730
Már nem is számolom, ma már a sokadik zápor vonul át rajtunk.
Zivatarok is előfordultak. 
Kétszer esett jég is a mai napon.
A csatolt kép 20 perccel ezelőtt, a jelenleg is tartó zápor előtt készült. 

beillesztett kép

#523729
Remélem ez már meg fog szólalni! Anális inkább, mert erre jönszeret

beillesztett kép



Szerk.: mire beírtam, bedörrentzivatar
#523728
Egész csinos konvergencia közeledik, jó kis tépett üllőkkel, lássuk.
#523727
Bezzeg az USA-ban (Kansas).

beillesztett kép

#523726
Itt sem volt tavaly szeptember óta. Ma egy csepp sem, de távoli dörgest sem hallottam meg idén. Szóval itt 9 hónapja nem volt zivatar
#523725
Felettem robban. Talán..egy-két óriás csepp.. 

beillesztett kép

#523724
Szeles, csepergős délután. Kifejezetten kellemetlen. Tegnap szebb idő volt. 
Link
#523723
Besz@rok, hogy tényleg megússzuk zivatar nélkül az első 5 hónapot.
#523722
Ha 10 fokkal melegebb lenne...nevet
#523721
Lehetne jobb idő is, de itt esik szét az összes foshadék, pedig ma van az utolsó lehetőség az aranyérre.

beillesztett kép

#523720
Kilátásom NY-DNY felé. Dörgött egy párat, úgyhogy ez már zivatar. Kb Ócsa-Inárcs felett lehet ez a cella, vagy közelebb az erdők felett.

beillesztett kép



Fél órával ezelőtt esett 0.2 mm.
Most 1 perce esik megint jobban, ebből szerintem már dupla annyi is lejött  laza

#523719
Hallom... laza

Fasza jégsávok vannak..
#523718
Fh.: Kecskemét, dörög, jó hangosan nevet

beillesztett kép

#523717
Itt meg bedörrent és esett egy zsenge zápor.
#523716
Vesztese Gyál..

beillesztett kép

#523715

beillesztett kép

#523714
M7 Siófokról Székesfehérvár irányába 

beillesztett kép

#523713
Ömlik a borsónyi jég... Brutál felhőszakadás, áll a víz a kertben. Fehérvár déli városrész.
#523712
A mai nap nyertese Sóskút

beillesztett kép



Ide eddig csak dögcsepergés jutott
#523711
Elvonult egy másik is. 

beillesztett kép

#523710
Egy rövid, heves nagycseppesre tellett belőle.. 1 mm talán. Mögötte ki is pusztult a légkör teljesen, mondjuk nem csoda, ekkora erőfeszítések után. kacsint
#523709
Gyenge zápor van épp.
Igazán bedörrenhetne...
#523708


beillesztett kép

#523707
Jön az első próbalkozás, gyengének tűnik és a jó része le sem ér, tipikus.
#523706
Törökbálintról..

beillesztett kép

#523705
Május utolsó hete se hozott érdemi változást az időjárásban, így hát sajnos marad az 1-es osztályzata. Ilyen pocsék május vége, jó ha 15-17 fok van, reggel pedig ma ismét 10 fok alatt voltunk. Tele a hócipőm már ezzel a mocsok, semmilyen idővel, remélem mindent be fog pótolni a nyár.. Azért az 5 napos előre kicsit biztató végre, de a nyáriasabb hőmérséklet mellett igazán ideje lenne már végre egy tartós naposabb időszak. Elég volt a szürkeségből és a borúból, novemberbe is utálom, hát még ilyenkor....szomoru 
#523704
Az érdi rettenet

beillesztett kép

#523703
Zápor, időnként felhőszakadásszerű intenzitással.  
Épp hogy nem indultunk el uszodába, mielőtt rákezdett. Hamarabb jutottunk volna vízbe a tervezettnél. 
#523702
Mai első zápor pipa. kacsint Elég rendesen rákezdett!
F.h.: Érd-Dombosváros
#523701

beillesztett kép

nyelvnyujtasA buli elkezdődött
Miskolc - Avas 
#523700
Nézd a pozitív oldalát. Legalább lassú lesz a cellák áthelyeződése nevet 

----

Egyre több a gomoly a környéken. 
#523699
Én néztem, hogy mi van, de mondom ez biztos valami Nándi-féle cseles-ironikus dolog akart lenni. vidám
#523698
Dikk jól észrevettétek, hogy hibás képet tettem bezivatar

beillesztett kép



beillesztett kép



(Ez lett vón)
#523697
Mi ez ha nem tavaszi idő ? Tegnap is, sőt itt már ma is bőven 15 fok feletti a T. Eső helyett napsütés ! Szuper ! Végül is a március is tavaszi hónap, és ez ami van annak simán elmegy, de áprilisban is csettintettünk volna ha ez van a havazás helyett. Nem kell mindig elégedetlenkedni, csak fűteni ne kellene ma is. szomoru
Most már én is várom azokat a linkeket, ami szerint az idén soha nem látott lokális felmelegedés várható, mert a csemegekukoricám a kertben még csak két centis (az áprilisban vetett ki sem kelt).zavarban
#523696
Felesleges, ugysem erti, egyebkent mindig is volt egy ugyeletes bohoc, most o tolti be ezt a tisztseget.
#523695
Nem az a baj hogy leírod,hanem hogy általánosítasz!Ne érts félre,nekem nincs azzal bajom hogy nálad jó idő van és élvezed.
Most voltam kint pólóban,Neked csinálni egy fotót.Hűvös van rendesen.Idén kétszer volt rajtam rövidnadrág.kacsint Le kell porolnom a benti egységet! laza

beillesztett kép



beillesztett kép

#523694
"Remélem azért nem fagytál szét a tegnapi 22 fokos napos időben."

Rémlik? Ez nem beszámoló! 

Tegnap 22 fok volt nálam ,remek napsütésben. Ez beszámoló!
#523693
Az miért baj hogy beszámolok arról hogy itt nálam milyen időjárás van?
Ha egyszerűen az előző napokban 20 fok feletti maxok voltak nálam , nem írhatom azt hogy csak 10 fok volt a max. 
Mert nem volna igaz. A GFS előrejelzését meg nem érdemes komolyan venni , mert alálövi a maximumokat kb 3-4 fokkal. nevet
Szerdától fokozatos melegedés és egyre inkább kora nyárias idő valószínű. kacsint
#523692
A következő 10 napban is folyamat legalább 5 fokos különbség van közted és a Dunántúl északi fele között!És ne feledd a szélcsatornát ,ami miatt itt élénk szél van,most is bőven pulcsis az idő.
Amúgy nem értem mit nem értesz ezen,vagy mit nem akarsz érteni?Két hónapja semmit mást se látok tőled ,-csak milyen szupi idő van,kellemes napsütés,csodás tavasz stb.Tényleg ilyen naiv vagy,és ennyire pozitív,vagy szándékosan cukkolod a fél országot? laza
Amúgy szép medárdos lett a GFS.Link
Ez pedig neked Tavasztündér,hogy lásd azt az 5 fokot! Link kacsint laza Szép lett ez oda is.kacsint 
#523691
Csóri GFS...szomoru

beillesztett kép



beillesztett kép


Utolsó észlelés

2026-06-23 09:59:07

Ercsi

29.2 °C

18000

RH: 51 | P: 1017.9

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.