Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Most értünk haza Biharból, bocsi, Érd nyugati része tehát miattunk nem kap, ha nem kap. Középen meg délen szakadhat rendesen.
Na meg nyilván Diósd.... még mielőtt Battára ér
Csattog szépen azért erre is.
Péntek óta 3,8 mm került a mérőbe, szóval jöhet még.
Klasszik éppenhogy elkerülő: Link
Az M0-n felváltva szakadt és állt el, már ott hangulatos volt. Akkor még Bp. felett volt az elődje ennek.
Kinézve KÉK felé, a széle azért még elkaphat, ha erősödik kicsit az ÉNy-i ága.
Na meg nyilván Diósd.... még mielőtt Battára ér
Csattog szépen azért erre is.
Péntek óta 3,8 mm került a mérőbe, szóval jöhet még.
Klasszik éppenhogy elkerülő: Link
Az M0-n felváltva szakadt és állt el, már ott hangulatos volt. Akkor még Bp. felett volt az elődje ennek.
Kinézve KÉK felé, a széle azért még elkaphat, ha erősödik kicsit az ÉNy-i ága.
Ja, nagyon úgy néz ki! Elég szépeket durran Budaörs felől.
Bár lehet, hogy Érd-központot jobban elkapja, mint minket.
Remélem ez már meg fog szólalni! Anális inkább, mert erre jön
Szerk.: mire beírtam, bedörrent

Szerk.: mire beírtam, bedörrent
Itt sem volt tavaly szeptember óta. Ma egy csepp sem, de távoli dörgest sem hallottam meg idén. Szóval itt 9 hónapja nem volt zivatar.
Lehetne jobb idő is, de itt esik szét az összes foshadék, pedig ma van az utolsó lehetőség az aranyérre.

Ömlik a borsónyi jég... Brutál felhőszakadás, áll a víz a kertben. Fehérvár déli városrész.
Egy rövid, heves nagycseppesre tellett belőle.. 1 mm talán. Mögötte ki is pusztult a légkör teljesen, mondjuk nem csoda, ekkora erőfeszítések után.
Május utolsó hete se hozott érdemi változást az időjárásban, így hát sajnos marad az 1-es osztályzata. Ilyen pocsék május vége, jó ha 15-17 fok van, reggel pedig ma ismét 10 fok alatt voltunk. Tele a hócipőm már ezzel a mocsok, semmilyen idővel, remélem mindent be fog pótolni a nyár.. Azért az 5 napos előre kicsit biztató végre, de a nyáriasabb hőmérséklet mellett igazán ideje lenne már végre egy tartós naposabb időszak. Elég volt a szürkeségből és a borúból, novemberbe is utálom, hát még ilyenkor....
Zápor, időnként felhőszakadásszerű intenzitással.
Épp hogy nem indultunk el uszodába, mielőtt rákezdett. Hamarabb jutottunk volna vízbe a tervezettnél.
Épp hogy nem indultunk el uszodába, mielőtt rákezdett. Hamarabb jutottunk volna vízbe a tervezettnél.
Nézd a pozitív oldalát. Legalább lassú lesz a cellák áthelyeződése
----
Egyre több a gomoly a környéken.
----
Egyre több a gomoly a környéken.
Én néztem, hogy mi van, de mondom ez biztos valami Nándi-féle cseles-ironikus dolog akart lenni.
Mi ez ha nem tavaszi idő ? Tegnap is, sőt itt már ma is bőven 15 fok feletti a T. Eső helyett napsütés ! Szuper ! Végül is a március is tavaszi hónap, és ez ami van annak simán elmegy, de áprilisban is csettintettünk volna ha ez van a havazás helyett. Nem kell mindig elégedetlenkedni, csak fűteni ne kellene ma is. 
Most már én is várom azokat a linkeket, ami szerint az idén soha nem látott lokális felmelegedés várható, mert a csemegekukoricám a kertben még csak két centis (az áprilisban vetett ki sem kelt).
Most már én is várom azokat a linkeket, ami szerint az idén soha nem látott lokális felmelegedés várható, mert a csemegekukoricám a kertben még csak két centis (az áprilisban vetett ki sem kelt).
Felesleges, ugysem erti, egyebkent mindig is volt egy ugyeletes bohoc, most o tolti be ezt a tisztseget.
Nem az a baj hogy leírod,hanem hogy általánosítasz!Ne érts félre,nekem nincs azzal bajom hogy nálad jó idő van és élvezed.
Most voltam kint pólóban,Neked csinálni egy fotót.Hűvös van rendesen.Idén kétszer volt rajtam rövidnadrág.
Le kell porolnom a benti egységet! 
Most voltam kint pólóban,Neked csinálni egy fotót.Hűvös van rendesen.Idén kétszer volt rajtam rövidnadrág.


"Remélem azért nem fagytál szét a tegnapi 22 fokos napos időben."
Rémlik? Ez nem beszámoló!
Tegnap 22 fok volt nálam ,remek napsütésben. Ez beszámoló!
Rémlik? Ez nem beszámoló!
Tegnap 22 fok volt nálam ,remek napsütésben. Ez beszámoló!
Az miért baj hogy beszámolok arról hogy itt nálam milyen időjárás van?
Ha egyszerűen az előző napokban 20 fok feletti maxok voltak nálam , nem írhatom azt hogy csak 10 fok volt a max.
Mert nem volna igaz. A GFS előrejelzését meg nem érdemes komolyan venni , mert alálövi a maximumokat kb 3-4 fokkal.
Szerdától fokozatos melegedés és egyre inkább kora nyárias idő valószínű.
Ha egyszerűen az előző napokban 20 fok feletti maxok voltak nálam , nem írhatom azt hogy csak 10 fok volt a max.
Mert nem volna igaz. A GFS előrejelzését meg nem érdemes komolyan venni , mert alálövi a maximumokat kb 3-4 fokkal.
Szerdától fokozatos melegedés és egyre inkább kora nyárias idő valószínű.
A következő 10 napban is folyamat legalább 5 fokos különbség van közted és a Dunántúl északi fele között!És ne feledd a szélcsatornát ,ami miatt itt élénk szél van,most is bőven pulcsis az idő.
Amúgy nem értem mit nem értesz ezen,vagy mit nem akarsz érteni?Két hónapja semmit mást se látok tőled ,-csak milyen szupi idő van,kellemes napsütés,csodás tavasz stb.Tényleg ilyen naiv vagy,és ennyire pozitív,vagy szándékosan cukkolod a fél országot?
Amúgy szép medárdos lett a GFS.Link
Ez pedig neked Tavasztündér,hogy lásd azt az 5 fokot! Link
Szép lett ez oda is.
Amúgy nem értem mit nem értesz ezen,vagy mit nem akarsz érteni?Két hónapja semmit mást se látok tőled ,-csak milyen szupi idő van,kellemes napsütés,csodás tavasz stb.Tényleg ilyen naiv vagy,és ennyire pozitív,vagy szándékosan cukkolod a fél országot?
Amúgy szép medárdos lett a GFS.Link
Ez pedig neked Tavasztündér,hogy lásd azt az 5 fokot! Link
Hahahaha!
Amúgy igen.
Az egész kert friss és üde. Hetente kell füvet nyírni, de annak ellenére most néz ki úgy a táj és a környék, ahogy ki kell néznie.
Az egész kert friss és üde. Hetente kell füvet nyírni, de annak ellenére most néz ki úgy a táj és a környék, ahogy ki kell néznie.





















