Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Itt sajnos gyengébben sikerült a mai nap, mint reméltem. Dörgéseket azért hallottam innen-onnan, de itt nem lett végül zivatar, csak egy rövid zápor, illetve az érdin kívül a zivatarok is elég gyengék voltak, alig pár dörgéssel.
Az Ócsa környéki cuccok, ezekből dörgött először: Link
Az érdi pusztító gyerekkorában: Link Aztán már serdülőként: Link Itt már túl volt az érettségin is, egy dörgéssel, de utána hosszabb ideig csendben maradt: Link
Mindeközben északkelet felől jött a mi záporunk: Link Link Link
Távolodóban, szép felhőalappal: Link Majd a budai cellával együtt, ami ekkortájt kezdett ismét dörögni: Link Végül szép kis rendszerecske állt össze, keletre is elnyúlva, de érdekes, hogy bár ezek is pirosak voltak a radaron, egy darab dörgés nem volt belőlük, csak az időközben Érdet elérő fő góc morgott még: Link
Az Ócsa környéki cuccok, ezekből dörgött először: Link
Az érdi pusztító gyerekkorában: Link Aztán már serdülőként: Link Itt már túl volt az érettségin is, egy dörgéssel, de utána hosszabb ideig csendben maradt: Link
Mindeközben északkelet felől jött a mi záporunk: Link Link Link
Távolodóban, szép felhőalappal: Link Majd a budai cellával együtt, ami ekkortájt kezdett ismét dörögni: Link Végül szép kis rendszerecske állt össze, keletre is elnyúlva, de érdekes, hogy bár ezek is pirosak voltak a radaron, egy darab dörgés nem volt belőlük, csak az időközben Érdet elérő fő góc morgott még: Link



Én csak a nagyobbakat jegyeztem meg: 7+13+26+28+12. Így egyelőre itt nincs 100. De ilyen Tmaxoknál nem is kell. Egyébként Érden már van vargánya.
Igen ez most egy fincsi hét volt
Link
És ebben a mai (eddig) 13 mm benne sincs! Kíváncsi vagyok, hogy abból a nógrádi tömbből jut-e még valamennyi ide. GFS szerint igen.
Elnézve a holnap előréket, nagy kár hogy nem mértem a hónap legelejétől, így csak tippelhetek, hogy 90 és 100 között lehetünk már most májusban.
Azaz van esély a 100 mm-es hónapra, ami nem tudom, mikor jött össze utoljára, de érzésre vagy 4 éve minimum.
Ezzel május természetesen - mondani se kell szerintem - vastagon lekörözi az év előző 4 hónapját egyben.
És ebben a mai (eddig) 13 mm benne sincs! Kíváncsi vagyok, hogy abból a nógrádi tömbből jut-e még valamennyi ide. GFS szerint igen.
Elnézve a holnap előréket, nagy kár hogy nem mértem a hónap legelejétől, így csak tippelhetek, hogy 90 és 100 között lehetünk már most májusban.
Azaz van esély a 100 mm-es hónapra, ami nem tudom, mikor jött össze utoljára, de érzésre vagy 4 éve minimum.
Ezzel május természetesen - mondani se kell szerintem - vastagon lekörözi az év előző 4 hónapját egyben.
Zápor érinti a várost, gyűlnek a milliméterek. Több szivárvány is volt az elmúlt órákban.
A Dunaföldvárnál lévő cella szimpatikus, sötétben érne ide remélem marad benne kakaó.
A Dunaföldvárnál lévő cella szimpatikus, sötétben érne ide remélem marad benne kakaó.
Áztató, sűrű, bugyborékolós záporozás van jó ideje. Zivatar persze semmi, dehát várható is volt..
Azt hittem már kimaradunk, de végül is betalált egy kellemes zivatar, 7mm-t ledobva.
Így a hónap átlépte a bűvös 100-as álomhatárt, a hónap 102mm, az év 214mm.
Most már csak a meleg hiányzik, de a jövő hét közepétől már talán az is megjön.
Így a hónap átlépte a bűvös 100-as álomhatárt, a hónap 102mm, az év 214mm.
Most már csak a meleg hiányzik, de a jövő hét közepétől már talán az is megjön.
Ja, Wetsom már korábban beszúrta ezt a képet. Én meg azóta rá is jöttem hol készült: A nagy postától kicsit lejjebb a Tesco felé, a Budai út mögötti egyik kis utcában. Szóval tényleg lent a központban.
A második felvonás rendben volt, bő 9 mm. 13 van a mérőben.
Itt Érden is lehettek 20+os részek.
Itt Érden is lehettek 20+os részek.
Lelkes hasonszőrű amatőr ismerősöm. Pont nála voltam.
Ez van. A mai nap Ő győzött...
Ez van. A mai nap Ő győzött...
Az oszt igen! Van ott mérőhelyed?
Törökbálint-Fagymocsár 103 mm/órás intenzitás
6,2 mm eddig.
Diósd 11,1 mm
Törökbálint-Fagymocsár 103 mm/órás intenzitás
Diósd 11,1 mm
Villog, dörög, szakad, minden tekintetben itt a nyár... a hőmérsékletet kivéve.
De már csak egy hét...
De már csak egy hét...
A jó kis kiszámíthatatlan lokalitás ismét jól működött.
Az elmúlt óra zivatarából itthon 5.2 mm esegetett, míg lenn a Duna mellett, a Camponánál
(4-5 utcával arrébb) 28 mm jött le.
(Mint tudjuk, a Duna megint lehúzta..)
Az elmúlt óra zivatarából itthon 5.2 mm esegetett, míg lenn a Duna mellett, a Camponánál
(4-5 utcával arrébb) 28 mm jött le.
(Mint tudjuk, a Duna megint lehúzta..)
Ez vállalható jég nagyság volt
remélem több eső már nem esik..volt ma bőven.
Na most elkezdte itt is. A második kör durva lehet:
És valóban, szakad, ami a csövön kifér
Jég hálistennek nincs.
Első nappali csapadék idén ami annyira erős, hogy bentről is hallani amint a tetőt veri.
Szerk: 500 m-en belüli lecsapó!

És valóban, szakad, ami a csövön kifér
Első nappali csapadék idén ami annyira erős, hogy bentről is hallani amint a tetőt veri.
Szerk: 500 m-en belüli lecsapó!
Teljesen megérteném az ilyen jellegű elégedetlenségeket (sőt, én is jobban örülnék egy picit melegebb időnek, pláne kevesebb szélnek), ha június lenne, de egyelőre még május és tavasz van. Nemsokára jön a meleg is, nyugi. 
Úgy tűnik, hogy a március óta tartó folyamatos máksorozatunk véget ért: tegnap 15-20 km-re dny-ra voltak zuhék, ma meg ugyanilyen távolságra keletre. A most közelítő tömb a radar alapján vagy súrolni fog, vagy nem. (Igazából még bőven nedves a föld az elmúlt hetek esőzései után, csak a felszín száradt ki a szél miatt, ezért a 3 hete vetett füvet már locsolni kéne, ha nem esik - ezt lenne jó megúszni)
Úgy tűnik, hogy a március óta tartó folyamatos máksorozatunk véget ért: tegnap 15-20 km-re dny-ra voltak zuhék, ma meg ugyanilyen távolságra keletre. A most közelítő tömb a radar alapján vagy súrolni fog, vagy nem. (Igazából még bőven nedves a föld az elmúlt hetek esőzései után, csak a felszín száradt ki a szél miatt, ezért a 3 hete vetett füvet már locsolni kéne, ha nem esik - ezt lenne jó megúszni)
Nanonak igaza volt. Ez jól betalált most. Többször szórta a jeget is rendesen.. ömlik most is ahogy csövön kifér. Közben dörög villámlik.
Nekem mondod? Itt pár csepp volt. Ez gondolom valahol lent a központban lehetett. Hálistennek, jeget nem is szeretnék!
De mondom, kocsival is kapcsolóval jöttek a cellák: ki/be szakad, eláll.
Popi: itt gyenge csepergés jelenleg....
De mondom, kocsival is kapcsolóval jöttek a cellák: ki/be szakad, eláll.
Popi: itt gyenge csepergés jelenleg....
Ez nagyjából kelet felé van most, nagyon enyhe ÉK-i beütéssel. Nem kellene sok hozzá.
Jó nagyot villant most
Közben látom, Medárd már fészkelődik
Link
Ide meg mintha egy második erősödés készülődne, most már ÉK fel villog, ez jó jel!
Jó nagyot villant most

Közben látom, Medárd már fészkelődik
Ide meg mintha egy második erősödés készülődne, most már ÉK fel villog, ez jó jel!
Sikerült egy jó kis kövért tömböt bemákolni. Pedig már holnaputánra terveztem a széna begyűjtését. Tök jókor jött 5 nap száraz idő után.
Üdv, itthon! 
Hát erre, a Tárnoki úttól kicsit feljebb szakad is. Legalábbis időszakosan.
De itt már déltájban is volt két izmos zápor.
Millimétert sajnos nem tudok mondani. Új zöldike beszerzése folyamatban...
Hát erre, a Tárnoki úttól kicsit feljebb szakad is. Legalábbis időszakosan.
Millimétert sajnos nem tudok mondani. Új zöldike beszerzése folyamatban...
Most értünk haza Biharból, bocsi, Érd nyugati része tehát miattunk nem kap, ha nem kap. Középen meg délen szakadhat rendesen.
Na meg nyilván Diósd.... még mielőtt Battára ér
Csattog szépen azért erre is.
Péntek óta 3,8 mm került a mérőbe, szóval jöhet még.
Klasszik éppenhogy elkerülő: Link
Az M0-n felváltva szakadt és állt el, már ott hangulatos volt. Akkor még Bp. felett volt az elődje ennek.
Kinézve KÉK felé, a széle azért még elkaphat, ha erősödik kicsit az ÉNy-i ága.
Na meg nyilván Diósd.... még mielőtt Battára ér
Csattog szépen azért erre is.
Péntek óta 3,8 mm került a mérőbe, szóval jöhet még.
Klasszik éppenhogy elkerülő: Link
Az M0-n felváltva szakadt és állt el, már ott hangulatos volt. Akkor még Bp. felett volt az elődje ennek.
Kinézve KÉK felé, a széle azért még elkaphat, ha erősödik kicsit az ÉNy-i ága.
Ja, nagyon úgy néz ki! Elég szépeket durran Budaörs felől.
Bár lehet, hogy Érd-központot jobban elkapja, mint minket.

















