2026. június 23., kedd

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#523782
Törölt tartalom
#523781
Itt sajnos gyengébben sikerült a mai nap, mint reméltem. Dörgéseket azért hallottam innen-onnan, de itt nem lett végül zivatar, csak egy rövid zápor, illetve az érdin kívül a zivatarok is elég gyengék voltak, alig pár dörgéssel.

Az Ócsa környéki cuccok, ezekből dörgött először: Link
Az érdi pusztító gyerekkorában: Link Aztán már serdülőként: Link Itt már túl volt az érettségin is, egy dörgéssel, de utána hosszabb ideig csendben maradt: Link
Mindeközben északkelet felől jött a mi záporunk: Link Link Link
Távolodóban, szép felhőalappal: Link Majd a budai cellával együtt, ami ekkortájt kezdett ismét dörögni: Link Végül szép kis rendszerecske állt össze, keletre is elnyúlva, de érdekes, hogy bár ezek is pirosak voltak a radaron, egy darab dörgés nem volt belőlük, csak az időközben Érdet elérő fő góc morgott még: Link

beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép

#523780
Én csak a nagyobbakat jegyeztem meg: 7+13+26+28+12. Így egyelőre itt nincs 100. De ilyen Tmaxoknál nem is kell. Egyébként Érden már van vargánya.
#523779

beillesztett kép

#523778
A mai termés eddig 0,8 mm. 
#523777

beillesztett kép

#523776
Igen ez most egy fincsi hét volt nevet Link 
És ebben a mai (eddig) 13 mm benne sincs! Kíváncsi vagyok, hogy abból a nógrádi tömbből jut-e még valamennyi ide. GFS szerint igen.

Elnézve a holnap előréket, nagy kár hogy nem mértem a hónap legelejétől, így csak tippelhetek, hogy 90 és 100 között lehetünk már most májusban.
Azaz van esély a 100 mm-es hónapra, ami nem tudom, mikor jött össze utoljára, de érzésre vagy 4 éve minimum.

Ezzel május természetesen  - mondani se kell szerintem - vastagon lekörözi az év előző 4 hónapját egyben.
#523775
Zápor érinti a várost, gyűlnek a milliméterek. Több szivárvány is volt az elmúlt órákban. 
A Dunaföldvárnál lévő cella szimpatikus, sötétben érne ide remélem marad benne kakaó. 
#523774
Támaaad! vidám

beillesztett kép

#523773

beillesztett kép

beillesztett kép

A délután folyamán volt egy érintőleges rövid zápor, ami tőlünk délnyugatra erősödött meg ,amiből 0,5 mm esett le. Most pedig egy északkeletre növekvő, és erősödő csapadék tömbből esik erősödő intenzitással. Két kép a délutáni és a mostani helyzetről.
#523772
Egyelőre nagyon nem működik az Érd-Tárnok aszálytengely.nevet
#523771
Az újhartyán melletti cella innen

beillesztett kép

#523770
Erős zápor, legalább nem kell öntözni.
#523769
Törölt tartalom
#523768
Betalált, 5 mm. nevet
#523767
Látvány volt ma is + zápor

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#523766
Ki találja ki mi lesz a cellával, mire ideér? laza
#523765
12 mm, egy kevés jéggel, itt Újtelepen.
#523764
Áztató, sűrű, bugyborékolós záporozás van jó ideje. Zivatar persze semmi, dehát várható is volt..
#523763
Jön valami Ék felől:

beillesztett kép

beillesztett kép

#523762
Azt hittem már kimaradunk, de végül is betalált egy kellemes zivatar, 7mm-t ledobva.
Így a hónap átlépte a bűvös 100-as álomhatárt, a hónap 102mm, az év 214mm.
Most már csak a meleg hiányzik, de a jövő hét közepétől már talán az is megjön. 
#523761
Basszus.. észre sem vettem. Bocsesz.nevet
#523760
Ja, Wetsom már korábban beszúrta ezt a képet. Én meg azóta rá is jöttem hol készült: A nagy postától kicsit lejjebb a Tesco felé, a Budai út mögötti egyik kis utcában. Szóval tényleg lent a központban.
#523759
Pont a legutóbbi felhőszakadás előtt ürítettem. 

beillesztett kép

#523758
Egy érdi kép. Nem nálam készült,ennyi hálistennek nem  volt vidám

beillesztett kép

#523757
A második felvonás rendben volt, bő 9 mm. 13 van a mérőben.
Itt Érden is lehettek 20+os részek.
#523756
Lelkes hasonszőrű amatőr ismerősöm. Pont nála voltam.
Ez van. A mai nap Ő győzött...
nevet
#523755
Jah...kellemes 11.5 fok. Igazi Május végi idő..ja nem.
#523754
Az oszt igen! Van ott mérőhelyed?

Törökbálint-Fagymocsár 103 mm/órás intenzitászivatar6,2 mm eddig.

Diósd 11,1 mm
#523753
Villog, dörög, szakad, minden tekintetben itt a nyár... a hőmérsékletet kivéve. 
De már csak egy hét...
#523752
A jó kis kiszámíthatatlan lokalitás ismét jól működött.
Az elmúlt óra zivatarából itthon 5.2 mm esegetett, míg lenn a Duna mellett, a Camponánál
(4-5 utcával arrébb) 28 mm jött le.


(Mint tudjuk, a Duna megint lehúzta..)

laza
#523751
Ez vállalható jég nagyság volt nevet remélem több eső már nem esik..volt ma bőven. 
#523750
Na most elkezdte itt is. A második kör durva lehet:

beillesztett kép



És valóban, szakad, ami a csövön kifér vidámJég hálistennek nincs.
Első nappali csapadék idén ami annyira erős, hogy bentről is hallani amint a tetőt veri.

Szerk: 500 m-en belüli lecsapó!
#523749
Na, a jeget egyelőre mi megúsztuk, viszont csapadék az van dögivel... 

Wetsom: Tényleg nem kicsi... kacsint 
#523748
Teljesen megérteném az ilyen jellegű elégedetlenségeket (sőt, én is jobban örülnék egy picit melegebb időnek, pláne kevesebb szélnek), ha június lenne, de egyelőre még május és tavasz van. Nemsokára jön a meleg is, nyugi. nevet
Úgy tűnik, hogy a március óta tartó folyamatos máksorozatunk véget ért: tegnap 15-20 km-re dny-ra voltak zuhék, ma meg ugyanilyen távolságra keletre. A most közelítő tömb a radar alapján vagy súrolni fog, vagy nem. (Igazából még bőven nedves a föld az elmúlt hetek esőzései után, csak a felszín száradt ki a szél miatt, ezért a 3 hete vetett füvet már locsolni kéne, ha nem esik - ezt lenne jó megúszni)
#523747
Nanonak igaza volt. Ez jól betalált most. Többször szórta a jeget is rendesen.. ömlik most is ahogy csövön kifér. Közben dörög villámlik.
#523746
Nekem mondod? Itt pár csepp volt. Ez gondolom valahol lent a központban lehetett. Hálistennek, jeget nem is szeretnék!
De mondom, kocsival is kapcsolóval jöttek a cellák: ki/be szakad, eláll.

Popi: itt gyenge csepergés jelenleg.... 
#523745
Nagy ez az Érd. kacsint

beillesztett kép

#523744
Na, az első kapufa után talán érkezik a gól is:

beillesztett kép

#523743
Diósd 6,4 mm eddig...
#523742
Ez nagyjából kelet felé van most, nagyon enyhe ÉK-i beütéssel. Nem kellene sok hozzá.
Jó nagyot villant most nevet

beillesztett kép

Ebből a menetből eddig itt most csak pár csepp esett.

Közben látom, Medárd már fészkelődik nevet  Link

Ide meg mintha egy második erősödés készülődne, most már ÉK fel villog, ez jó jel!
#523741
Sikerült egy jó kis kövért tömböt bemákolni. Pedig már holnaputánra terveztem a széna begyűjtését. Tök jókor jött  5 nap száraz idő után.eso
#523740
Üdv, itthon! nevet

Hát erre, a Tárnoki úttól kicsit feljebb szakad is. Legalábbis időszakosan. kacsint De itt már déltájban is volt két izmos zápor
Millimétert sajnos nem tudok mondani. Új zöldike beszerzése folyamatban...
#523739
Most értünk haza Biharból, bocsi, Érd nyugati része tehát miattunk nem kap, ha nem kap. Középen meg délen szakadhat rendesen. 
Na meg nyilván Diósd.... még mielőtt Battára ér nevet

Csattog szépen azért erre is.

Péntek óta 3,8 mm került a mérőbe, szóval jöhet még.

Klasszik éppenhogy elkerülő: Link

Az M0-n felváltva szakadt és állt el, már ott hangulatos volt. Akkor még Bp. felett volt az elődje ennek.

Kinézve KÉK felé, a széle azért még elkaphat, ha erősödik kicsit az ÉNy-i ága.
#523738
Szórja a lecsapókat rendesen

beillesztett kép

#523737
Volt egy 2.1 mm zivatarunk, 1 db dörgéssel eddig...
#523736
Felhőszakadás és nyuszi bogyó méretű jég.
Az első vihar az évben!
#523735
Hát,max az alja.

beillesztett kép

#523734
Ja, nagyon úgy néz ki! Elég szépeket durran Budaörs felől. kacsint Bár lehet, hogy Érd-központot jobban elkapja, mint minket.
#523733
Megvolt az első igazi majusí recsegős zivatar jéggel fűszerezve.

beillesztett kép

Utolsó észlelés

2026-06-23 07:37:47

Aba

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.