2026. június 23., kedd

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#524066
Hááát nem mondom, hogy nem aggódok, úszik minden, sár kavics az utakon, elmosott mindent a víz.
Öreganyám faházából kihordta a tüzifát az udvarra. 
De legalább ma nem kell öntözni.
Még szerintem holnap sem 
#524065
Bőszénfa meg Boldogasszonyfa között milyen csinos csapadékmennyiségek lehetnek

beillesztett kép

#524064
...kár, hogy a szőlő nem szereti...szomoru
Délig kellett várni, hogy ebből:

beillesztett kép


ez:

beillesztett kép

majd végre ez legyen:

beillesztett kép



beillesztett kép

Itt 3.6 mm esett tegnap, az éves ezzel 374 mm már.
Takt 19.8°C, végre napsütés!nevet
#524063
Lehet, hogy lesz egy átlagos júniusi hónapunk?! Persze elsősorban hőmérséklet szempontjából, a csapadék mintha kicsit szünetelne - errefelé. 
#524062
Tegnap 0,4 mm csapadék, Tmax kerekített 30 fok C
#524061
Szomszédban már megy a bombardment. Bedörrent. vidám

beillesztett kép

#524060
Törölt tartalom
#524059
Az állomáson viszont csak nyom lett...egyetlen egy csepp jött kinevet
#524058
A májusi csapadékos etap után megint elzárták a csapokatzavarban 
#524057
Itt pedig 2 gyenge zápor széllel és pár tízed mm csapadékkal. 
Nagyon gyenge lett végül az esti műsor, pedig egész biztató égképpel indult az este. 
#524056
Ne aggódj, Bandi! Megy a következő húszas mindjárt.

Itt tegnap lecsattant 0,8 mm, így legalább az első dekád már biztos, hogy nem lesz csapadékmentes.
#524055
Itt a tegnap késő esti zápor, zivatar(?) - ból 3.5 mm esett. 
#524054
Gyálon nálunk is volt este egy szép kis zápor plusz később egy dörgés.
Nálam 2.1 mm esett, viszont 1.1 km távolságra lévő gyáli automata állomáson már 3.8 mm volt.
#524053
Hozzánk tegnapra sem modell sem előrejelzés nem említett csapadék esélyt ennek ellenére egész szép kis tömb érkezett este,  én a szélén voltam és csak 1 mm esett belőle.
Ezért ne Írd le a mai napot mert lehetnek nem várt meglepetések akárcsak tegnap.eso
#524052
Iklód 0.1 mm..nevet
#524051
Szép volt a napfelkelte, esegetett az eső is, jó peca idő van. Csak a halak erről nem vesznek tudomást... nevet

beillesztett kép

#524050
40 mm lett a vége. 
#524049
A műhód kép elmenne egy decemberi reggelen is. Az északi völgyekben sűrű ködmezők...
#524048
Házrengetős éjszaka, 33 mm csapadékkal. Jól kitombolta magát az a cella felettünk...
#524047
Egész este,és éjjel is súroltak a záporok,tehát aszfaltnedvesítés lett a vége.Radar alapján sok mindenre nem számítok,pedig egy öntözés jól jönne.
M1 Csilla szerint DNY lesz ma a befutó,aztán csak szerdától vár záporokat,de amint látom Floo-t,már befutottak!   laza GFS szerint holnap is lehetnek záporok még,GEM pedig hétvégére egész botrányos lett. Link Persze ez még változik,de nem semmi lenne!kacsint 
#524046
Na halljátok, kutya legyek, ha én láttam itt valaha ilyen ködöt júniusban!beteg
Mintha januárban lennénk, egy hidegpárnás periódus 4-5. napján, amikor már rendesen megvastagodott a trutyi. A Nap sehol, tszf. 300 m környékén van, hogy 50 m-ig alig látsz el...ja és mindez 13°C-ban...gőzszauna.szomoru

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#524045
3.2mm-re volt jó a tegnapi nap, másra nem.
Itt is felkelt  laza

beillesztett kép


beillesztett kép

#524044
Itt természetesen lófilé van ény-i áramlásnál. Itt is egy hetet várhatunk a következő lehetőségre.
#524043
Itt mentem el a keszthelyi cella mellett, nagyon gyönyörű. 
#524042
Szépen kelt fel a nap:

beillesztett kép

#524041
Ha jól érzékeltem, eddig jórészt felhővillámok voltak, most olyan lecsapók vannak, remeg tőlük a ház. 
#524040
35 mm.
Durva! 
#524039
Hát ez durva, iszonyatos eső van azóta is, és nem gyengül.
Folyamatosan keletkezik. 
#524038
Hömpölyög lefelé a víz. 
#524037
Ahogy illik, kettévált a rendszer. Egyik fele ment Tárnoknak, a másik Budaörsnek. Átkozott egy áramlás ez az északnyugati ebben a városban... 

Persze iccaka még lehet eksön, de túlságosan azért nem élem bele magam.
#524036
Lezúdult 0,2 mm, vége is. 
Csak a szokásos konvektív kapufa... májusban ezeket kitrükköztük, de a nyár, az nyár! nyelvnyujtas

Persze az illat, az csudááálatos nevetde főleg a bodza miatt. 
#524035
Bedörrentszeretzivatar
#524034
Bedörrent!
#524033
Kellemes záporozás kezdődött. Néhány mm/h-s intenzitás, semmi extra. De ez az illat...szeretszeret
#524032
Eseménytelen, gyenge zápor egyelőre.

Erre feszt bedörrent, Tárnokon vidám Link
#524031
Fél délelőtt mostam a kerti csapnál a bodzaszörpös üvegeket, aztán kint hagytam őket, sterilezés előtt kapjanak egy kis UV-t is. Persze, hogy elfelejtettem...  épp idejében futottam ki értük, mert már van csapadékmérőm. zivatar
#524030
Pár perce feltámadt a szél, nagyon jólesett itt bent is egy kis légmozgást érezni. 1 percig nagyon sasoltam ki az ablakok ÉNy felé, de csak egy nagyon távoli villanás volt.
A Bicske és Zsámbék közti cucc egyelőre ígéretes.
#524029
Takt: 22,0°C. Este 22:22-kor. 22 nappal ezelőtt még a maxinak is szép lett vón..
#524028
Jah én is nézem.... valami kis mütyür, hát meglátjuk!
#524027
Pedig egyre aktívabb már az Észak-Dunántúl is. Már Zsámbék mellett is kipattant egy zápor. nevet
#524026
1.9 mm esett..
#524025
Tömény bodzaillatú, igazi nyári este. 
Nem nagyon tudom belelátni a csapadékot egyelőre nevet
#524024
Komoly mennyiség, 1,2 mm
#524023
A horvátok felől is jönnek a mütymürüttyök 

beillesztett kép

#524022
Komolyan nyomja..
#524021
szakad...
#524020
Gyál előtt is gyorsan kialakult egy zápor. Há’ nehogymán...
#524019
Hát ez aztán meglepetés, esni kezdett.nevet
#524018
Olyan szél kerekedett mintha egy zivatar kifutó szele érkezne.
#524017
"keletre" nevet

Utolsó észlelés

2026-06-23 14:26:50

Aba

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.