Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Hááát nem mondom, hogy nem aggódok, úszik minden, sár kavics az utakon, elmosott mindent a víz.
Öreganyám faházából kihordta a tüzifát az udvarra.
De legalább ma nem kell öntözni.
Még szerintem holnap sem
Öreganyám faházából kihordta a tüzifát az udvarra.
De legalább ma nem kell öntözni.
Még szerintem holnap sem
...kár, hogy a szőlő nem szereti...
Délig kellett várni, hogy ebből:
ez:
Takt 19.8°C, végre napsütés!
Délig kellett várni, hogy ebből:

ez:



Takt 19.8°C, végre napsütés!
Lehet, hogy lesz egy átlagos júniusi hónapunk?! Persze elsősorban hőmérséklet szempontjából, a csapadék mintha kicsit szünetelne - errefelé.
Az állomáson viszont csak nyom lett...egyetlen egy csepp jött ki
Itt pedig 2 gyenge zápor széllel és pár tízed mm csapadékkal.
Nagyon gyenge lett végül az esti műsor, pedig egész biztató égképpel indult az este.
Nagyon gyenge lett végül az esti műsor, pedig egész biztató égképpel indult az este.
Ne aggódj, Bandi! Megy a következő húszas mindjárt.
Itt tegnap lecsattant 0,8 mm, így legalább az első dekád már biztos, hogy nem lesz csapadékmentes.
Itt tegnap lecsattant 0,8 mm, így legalább az első dekád már biztos, hogy nem lesz csapadékmentes.
Gyálon nálunk is volt este egy szép kis zápor plusz később egy dörgés.
Nálam 2.1 mm esett, viszont 1.1 km távolságra lévő gyáli automata állomáson már 3.8 mm volt.
Nálam 2.1 mm esett, viszont 1.1 km távolságra lévő gyáli automata állomáson már 3.8 mm volt.
Hozzánk tegnapra sem modell sem előrejelzés nem említett csapadék esélyt ennek ellenére egész szép kis tömb érkezett este, én a szélén voltam és csak 1 mm esett belőle.
Ezért ne Írd le a mai napot mert lehetnek nem várt meglepetések akárcsak tegnap.
Ezért ne Írd le a mai napot mert lehetnek nem várt meglepetések akárcsak tegnap.
Szép volt a napfelkelte, esegetett az eső is, jó peca idő van. Csak a halak erről nem vesznek tudomást... 

A műhód kép elmenne egy decemberi reggelen is. Az északi völgyekben sűrű ködmezők...
Házrengetős éjszaka, 33 mm csapadékkal. Jól kitombolta magát az a cella felettünk...
Egész este,és éjjel is súroltak a záporok,tehát aszfaltnedvesítés lett a vége.Radar alapján sok mindenre nem számítok,pedig egy öntözés jól jönne.
M1 Csilla szerint DNY lesz ma a befutó,aztán csak szerdától vár záporokat,de amint látom Floo-t,már befutottak!
GFS szerint holnap is lehetnek záporok még,GEM pedig hétvégére egész botrányos lett. Link Persze ez még változik,de nem semmi lenne!
M1 Csilla szerint DNY lesz ma a befutó,aztán csak szerdától vár záporokat,de amint látom Floo-t,már befutottak!
Na halljátok, kutya legyek, ha én láttam itt valaha ilyen ködöt júniusban!
Mintha januárban lennénk, egy hidegpárnás periódus 4-5. napján, amikor már rendesen megvastagodott a trutyi. A Nap sehol, tszf. 300 m környékén van, hogy 50 m-ig alig látsz el...ja és mindez 13°C-ban...gőzszauna.
Mintha januárban lennénk, egy hidegpárnás periódus 4-5. napján, amikor már rendesen megvastagodott a trutyi. A Nap sehol, tszf. 300 m környékén van, hogy 50 m-ig alig látsz el...ja és mindez 13°C-ban...gőzszauna.



Itt természetesen lófilé van ény-i áramlásnál. Itt is egy hetet várhatunk a következő lehetőségre.
Ha jól érzékeltem, eddig jórészt felhővillámok voltak, most olyan lecsapók vannak, remeg tőlük a ház.
Hát ez durva, iszonyatos eső van azóta is, és nem gyengül.
Folyamatosan keletkezik.
Folyamatosan keletkezik.
Ahogy illik, kettévált a rendszer. Egyik fele ment Tárnoknak, a másik Budaörsnek. Átkozott egy áramlás ez az északnyugati ebben a városban...
Persze iccaka még lehet eksön, de túlságosan azért nem élem bele magam.
Persze iccaka még lehet eksön, de túlságosan azért nem élem bele magam.
Lezúdult 0,2 mm, vége is.
Csak a szokásos konvektív kapufa... májusban ezeket kitrükköztük, de a nyár, az nyár!
Persze az illat, az csudááálatos
de főleg a bodza miatt.
Csak a szokásos konvektív kapufa... májusban ezeket kitrükköztük, de a nyár, az nyár!
Persze az illat, az csudááálatos
Kellemes záporozás kezdődött. Néhány mm/h-s intenzitás, semmi extra. De ez az illat...
Fél délelőtt mostam a kerti csapnál a bodzaszörpös üvegeket, aztán kint hagytam őket, sterilezés előtt kapjanak egy kis UV-t is. Persze, hogy elfelejtettem... épp idejében futottam ki értük, mert már van csapadékmérőm.
Pár perce feltámadt a szél, nagyon jólesett itt bent is egy kis légmozgást érezni. 1 percig nagyon sasoltam ki az ablakok ÉNy felé, de csak egy nagyon távoli villanás volt.
A Bicske és Zsámbék közti cucc egyelőre ígéretes.
A Bicske és Zsámbék közti cucc egyelőre ígéretes.
Pedig egyre aktívabb már az Észak-Dunántúl is. Már Zsámbék mellett is kipattant egy zápor.
Tömény bodzaillatú, igazi nyári este.
Nem nagyon tudom belelátni a csapadékot egyelőre
Nem nagyon tudom belelátni a csapadékot egyelőre





