Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
(A fórumhelyszín Budapest akart lenni, csak elfelejtettem átállítani.)
Az első zivatargóc, ez még elég picike volt horizontálisan és vertikálisan is (de ár az első kép készítésekor megdörrent).
Aztán a második, ez már kicsit magasabbra ment, illetve újabb gócok is berobbantak szinte ugyanott. A végén láttam egy szép lecsapót is belőle.
Az első zivatargóc, ez még elég picike volt horizontálisan és vertikálisan is (de ár az első kép készítésekor megdörrent).


Aztán a második, ez már kicsit magasabbra ment, illetve újabb gócok is berobbantak szinte ugyanott. A végén láttam egy szép lecsapót is belőle.


Még pár mai kép Baranyából, Ivándárdáról, ezek rendes fényképezőgéppel készültek. 
11 óra környékén már nőttek a karfiolok:
Az elkerülő cellákról már posztoltam, akkor kellemes hűvös lett tőlük, de ahogy kisütött a nap, cefet mód fülledt párás meleg lett, folytatódott is a fortyogás. Fél 2 körül:
Ezek is elkerültek, de legalább szép (és árnyékot adó) üllőjük lett, némi mammával:
11 óra környékén már nőttek a karfiolok:


Az elkerülő cellákról már posztoltam, akkor kellemes hűvös lett tőlük, de ahogy kisütött a nap, cefet mód fülledt párás meleg lett, folytatódott is a fortyogás. Fél 2 körül:


Ezek is elkerültek, de legalább szép (és árnyékot adó) üllőjük lett, némi mammával:



Nem. 4 db lecsapó volt a Bucka környékén, de a többi észak felé (és én is ennyit láttam a Dujmó melletti fotós pontról) Igaz, elég kacifántos villámcsatornák voltak, szóval hallhattál akár furcsaságokat is
Ez pl azzal trollkodta szét a jó kompozíciót, hogy a felszín felett elkanyarodott, oszt kiszaladt a képből

Ez pl azzal trollkodta szét a jó kompozíciót, hogy a felszín felett elkanyarodott, oszt kiszaladt a képből

Úgy látszik most mi vagyunk a soros, azaz a Csepel sziget Ajkája, Szilágycsehe stb. 21 mm esett a késő délutáni zivatarból, júniusi csapadék 34.5 mm, úgyhogy a mérőhelyem környékén egyelőre tipikus medárdi idő van.
Közelebb a tóhoz, attól inkább nyugatra, nem detektáltak?
Az ábrázoltat láttam is volna.
Az ábrázoltat láttam is volna.
Ja, pont itt, ahol a kutyának nem hiányzik, HR2...
miközben max 5 oktás volt a borultság, itt is kék, ott is kék, a nap is sütött (szép volt a szivárvány legalább)... legalább kétszer már majdnem elállt, aztán újra rákezdte nagy intenzitással.
Volt egy lecsapó is közel a Bucka-tóhoz.
miközben max 5 oktás volt a borultság, itt is kék, ott is kék, a nap is sütött (szép volt a szivárvány legalább)... legalább kétszer már majdnem elállt, aztán újra rákezdte nagy intenzitással.
Volt egy lecsapó is közel a Bucka-tóhoz.
Pedig nem annyira problémás mondat, mint hinnéd! 
A tavalyi 2020-as nyár átlagnál lényegesen csapadékosabban telt hazánkban ( persze országos átlagban nézve ), így a csapadékosabb nyarak között foglalt helyet. Azért az a 31 %-os csapadéktöbblet nem annyira kicsi.
A tavalyi 2020-as nyár átlagnál lényegesen csapadékosabban telt hazánkban ( persze országos átlagban nézve ), így a csapadékosabb nyarak között foglalt helyet. Azért az a 31 %-os csapadéktöbblet nem annyira kicsi.

Hol írtam, hogy meglep? Megköszönöm, ha megmutatod. Vagy nem is, inkább ne válaszolj a továbbiakban...
Pont fölöttük facsaródik ki 
Most áll el, 22mm esett 1 óra alatt
Most áll el, 22mm esett 1 óra alatt
Hallottam én is. Bár mostanában sok dolog megtörténhet. Kéne egy éjszakai zivatarrendszer, ami érdeklődőbbé tenne.
Elég stacionárius egy izé, most megint dörgött, és mintha közelebbről.
Irígylésre méltó függöny...
Irígylésre méltó függöny...

Délután Budaörs központi részén volt egy pár milliméteres zápor, de nálunk, a nyugati végeken semmi.
Dél-Csepelen lejött egy 8,0-as
186 mm/h volt a max intenzitás az automata szerint
A radar is úgy 60 dBZ környékén mocorgott
A radar is úgy 60 dBZ környékén mocorgott

Innen néztem ahogy robog felfelé, nagyon gyorsan kinőtte magát!
És itt is hallani ahogy dörög. Mák!
Ihole, már nem olyan kackiás a taraja, de azért nem rossz, na.
És itt is hallani ahogy dörög. Mák!
Ihole, már nem olyan kackiás a taraja, de azért nem rossz, na.

Még ezek a kis szarok is képesek voltak szivárványt csinálni
(Mákból meg pont belerepült a képbe egy helikopáter
)

Nálam erről még szó sincs, viszont jún. 6-a óta annyira hatékonynak bizonyult az idei június eleji nyár berobbanás a tartósan hűvös tavasz után, hogy jún. 6-ig idén még egyszer sem volt 20 fokot elérő napi közép T., viszont jún. 6-a óta minden nap 20 fok feletti napi T. közepek vannak.
6-án, 7-én, 8-án, és ma is ( 20,6 és 21,7 fok között változtak a napi T. közepek ).
Hm, nem rossz, jól belendült a meleg, ezt nevezem.
6-án, 7-én, 8-án, és ma is ( 20,6 és 21,7 fok között változtak a napi T. közepek ).
Hm, nem rossz, jól belendült a meleg, ezt nevezem.
Már 5 dörgés volt ebből a nem túl nagy felhőből. Látni símán a csapadék sávok mögött a távolabbi gomolyokat.
Tegnap megdőlt a május 11-i idei Tmax rekord, 29.4 fok a friss top Tmax. Ma már épphogy elértük a 29 fokot.
Igen, én is felébredtem. De hogy mit tettem az elmúlt 6-8 órában? Mindegy.
Radar szerint itt esnie kéne, de még felhő is alig... 
Erre még nekiáll dörgicsélni dél felől.... LOL
Erre még nekiáll dörgicsélni dél felől.... LOL
Az utóbbi napok témájának a margójára :
Egy nem is olyan rossz cikk a napokból a Másfél fokhoz képest : Link
Egy nem is olyan rossz cikk a napokból a Másfél fokhoz képest : Link
A vége 2.2 mm lett.
Bírom ezeket a "4-5 utcás" nyári záporokat. Ma végre sikerült
kiadnom "külső vállalkozónak" a kert locsolását.
Az ide (nem) illő terminus technikus-al szólva: A mit a Duna pár napja lehúzott, azt most visszatolta....
Bírom ezeket a "4-5 utcás" nyári záporokat. Ma végre sikerült
kiadnom "külső vállalkozónak" a kert locsolását.
Az ide (nem) illő terminus technikus-al szólva: A mit a Duna pár napja lehúzott, azt most visszatolta....
Kellemes, nyári égkép.
Alig egy órával ezelőtt pár perces csepergésben is részem volt.
Alig egy órával ezelőtt pár perces csepergésben is részem volt.

Csak a szokásos XI. kerületi cucc.... Gazdagrét lesz az új Gyál?
Hopp most meg Budajenőnél is valami új cucc....
Egyszer szülhetnének errefelé is valami a budai hegyek.
Hopp most meg Budajenőnél is valami új cucc....
Egyszer szülhetnének errefelé is valami a budai hegyek.















