2026. június 23., kedd

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#524532
Itt 15 mm. Azt sem tudom miből, bár minden jól nézett ki.
#524531
Eső helyett tökéletes porvihar eddig a Cb "adománya". 
#524530
Nem bír elállni.... közben északra újabb tömbök.
4 után indulok Tolnára, lehet lesz benne egy mini-viharvadászat is, főleg hazafelé vidám, még ma jövök is vissza.
#524529
Kicsit többet gondoltam bele a mai napba. Elég kicsik a gócok, nem növekednek úgy ahogy tegnap.
#524528
Irigykedve néztem a törökbálinti-érdi zivatart, itt a széléből 2mm csepergett össze.
Majd legközelebb. Június első tizenegy napja eddig 2mm. 
#524527
Még egy tegnapi kép a később Nagytarcsát “elpusztító” esti zivatarról Egerből nevet
Pazar lecsapókat láttunk még innen is.

beillesztett kép

#524526
Sokat esett délelőtt a kis mérges narancsszínű pacákból. Most éppen süt a nap. Egész idáig csak kora reggel tette ezt…
#524525
Na bakker hát így vonjon le az ember országos elképzeléseket, amikor pár utca távolság 10-20 mm-eket jelent.....
#524524
Itt megúsztuk 1-2 mmrel hála istennek. 
#524523
19 milliméter, meglepő, jóval többre számítottam. Úgy látszik, itt mégsem volt olyan intenzív az az intenzív szakasz.

Még egypár összecsepeg hozzá, és jöhet újra a napsütés nevet eddig imádom a nyarat, nekem tökéletes 
#524521
Attól valamivel délre volt az epicentrum, kíváncsi leszek a helyi mérésekre.

Megint erősebben esik, úgy látom mindent ma akar bepótolni....

Viktoria: Köszi az infót! Azért 1 óra alatt 20 mm, az nem rossz. A gócpont az M7 környékén volt, ott biztos estek 25-30 mm-ek, vagy ki tudja mennyi.
Tőled mi kicsit északabbra és jóval nyugatabbra vagyunk ha jól tudom, sanszos hogy itt is bőven 20 felett volt, de a hülyeségem miatt ezt már sosem tudjuk meg szomoru
#524520
Törökbálint-Fagymocsár: 12,9 mm
19.5 °C
#524519
Ahhoz képest, hogy innen kezdett indulni a buli, nagyjából csak gyenge záporozás maradt itt, és csak 0,3 mm csapadék hullott eddig. De még hosszú a délután.  nevet Most észak felől tisztul az ég, míg dél felé még be van borulva, és még a nap se sütött egyelőre ki.
#524518
No, lassan végre irányban is készül valami...

beillesztett kép



Bár most annyira össze-vissza fújnak már a gust-ok, hogy itt már bármi lehet zavarban
#524517
Nalam 1mm! esett.Hat ennyi,de lagalabb erezni az eso illatot.
#524516
Kváncsian várjuk a végeredményt nevet Ha már ki tudsz majd menni. Itt már csak csepereg.
Masszív, kemény menet volt, jég nélkül, köszönjük szépen!
#524515
Nem biztos, hogy pont az volt, itt több játékos is akad:  Link

Szerk: közben megint mintha erősödne kint, lassan billenünk a túlzás kategóriába.... nevet
#524514
Jön  laza

beillesztett kép

#524513
Több az mint 200 bőven, de jó bomba volt, az tény kacsint Ez még itt a miklósi Auchannál is fület gyönyörködtető volt nyelvnyujtas

beillesztett kép

#524512
Ezzel most egy 10-12 napig elleszünk, köszönjük nevet
Reccs #10+

Nano: én nem tudom megítélni innen, hallottam kb. 10 egyforma hangos reccsenést az elmúlt bő félórában.
#524511
Érd is Dunántúl.kacsint
#524510
3,1 mm-t mért a WMR otthon Pilisvörösváron.
#524509
Nálunk a szokásos szopó 1mm nincsen. csepereg...
#524508
Mindenképpen írj majd, mennyi, ha alábbhagy nevet
Szerintem a fél havi adagunk meg is lett ma.

Na szóval ilyen egy igazi mérges stacionárius... reccs megint.

Suma: ja, elég éles a határvonal, valahol Tusculanum-Postástelep környékén alighanem.... de majd a lezúdúló sárból, sziklákból kaptok ti is....

Cirfandli: bízzunk benne, hogy oda is betalál lassan már valami.
#524507
Felénk május 20án volt utoljára értékelhető eső, a májusi első két dekádot leszámítva igen száraz az év eddig.  5 napja nézzük, hogy Kelet és Dél Baranyában vonulnak, keletkeznek a CB-k.
#524506
Ma gyengébb az áramlás ma, igaz? 
#524505
Én mérem, igen nevet 
#524504
Pont írni akartam, ömlik a ciszterna túlfolyóján is, mint az állat....

Valahol az M7 környékén lehet az epicentrum, asszony gyerekkel az özönvízben a bálinti Auchan felől nem tud ráhajtani az M7-re. Hülye Waze vitte arra, jobb lett volna neki lent a falun átszomoru

Lecsapó 200 méterre, áramkimaradás.
Hát ez egy erős buli most.

A mérő miatt nagyon dühös vagyok magamra, szerintem lassan már üríteni kéne. Remélem viktoria méri, nála még több lehet.
Még egy 300 méteren belüli lecsapó.
#524503
Az érdi ciszternaromboló és a pulyája a Budai-hg felett

beillesztett kép



beillesztett kép

#524502
Pofás kis zápor kerekedett tolja neki rendesen ma se kell már locsolni  laza
#524501
Nem úgy volt, hogy ma a Dunántúlon lesznek záporok- zivatarok? Epekedve várom.....zivatar
#524500
Tovább fokozta, sz***á ázik minden, piros a radar... nesze neked böjtje... Nálunk a legsötétebb a radar....

Özönvíz! Szerintem 15-20 már lejöhetett, de lesz ez 30 fölött is bőven... 
Csőstül!

beillesztett kép

Érd közepétől lefelé lehet hívni a dózereket meg a markolókat, mert ez levitte a fél dombot, az tuti....
#524499
Nézd meg a szlovákot, mi jön É felől, majd az robbant itt isnevet
Ha nem, akkor este majd én dörgök kettőt (űrgyürüfüttyvidám)
#524498
Nem is mondok semmit,mert csak kilenne moderálva..
#524497
Na ez betalált, nem kicsit. Ömlik, szakad, dörög, szél is van.
Jég egyelőre hálistennek nincs de nem sok híja....

Ó a francba és most látom hogy nincs kint a mérő.... duhos
#524496
Ez az északi verkli sose akar véget érni... 
Egyébként hiába a téli áprilisi sok csapadék, itt már lassan komoly szárazság kezd kialakulni, alacsony rh, állandó északi szél hetek óta, 2 hete megy a locsolás a kertbe is....

Takt 27.1
Td 11.7
Rh 38%

beillesztett kép

#524495
0,6 mm a havi csapadékösszeg. Ez is kikerül... 

beillesztett kép

#524494
Bedörrent, zivatar van.
Gyenge záporral.

Szerk: erősödik. Na, egy teli hordót megköszönnék nevet
Már 3 dörgés eddig, tiszta Oklahoma.
Szerk2: most már percenként dörög.... ezt se fogadtam volna semmilyen tétben.

Kocsimosás az új esőtánc! (nem is annyira új).

Ez igen!  [link törölve]
Recseg összevissza vidám zivatar
#524493
Határ út 

beillesztett kép

#524492
Az OMSZ jól mellé lőtt eddig a Dunántúli helyzettel kapcsolatban. Még a Tiszántúlon is több a zápor, mint itt.
#524491
Most, csak és kizárólag MA nekünk se kellett volna, erre nézz ki.... dafke betalált!

Eddig a legerősebb zápor júniusban.

Hát, ezek szerint nyáron hetente kétszer kell majd kocsit mosatnom, nyilvánvalóan ez lesz a megoldás.
#524490
Köszi én is így érzékeltem.. kacsint
#524489
Már nem vagyok ott.
#524488
Ez így nagyjából korrekt, igen.

A 10%- ot a jelentős csapadékra értettem. Ha pedig tudjuk, (ahogy Zivi írta is), hogy az év ebben a szakaszában a 10 napi átlag csapadék 20 mm felett lenne, akkor meg nagyon is túllőttem, lehet az valójában 1% is. Ezek a cellák szépek a radaron, de 20-30 mm-eket csak pontokban raknak le, a tágabb területükön már a 4-5 mm a jellemzőbb. Elég ránézni a lenti radarkivágatokra, pici helyeken nagy intenzitás, attól kifelé exponenciálisan csökkenve.

Az az érv, hogy kevés az észlelési pont, és emiatt nem releváns X állítás, pontosan igaz Y állításra is. Ha minden hektáron lenne egy csapadékmérő, még akkor se lenne 100%-os az információ, mert meg az is durva extrapolációt jelentene, de mégis lényegesen közelebbek lennénk egy realista csapadéktérképhez vele.

Ezért volt butaság az érv, miszerint azért van több csapadék mint ami látszik, mert kevés ponton nézik.
És ha az egész megyében arra az egyetlen pontra talál be egy ilyen 3,14csányi cella, mint amik mostanában mennek?

Ez tehát nem érv, mert mindkét irányban is használható.
#524487
Bozsik környékén 55 dBz:

(Mára befejeztem nevet )
 

beillesztett kép

#524486
Június 0 mm. Nagyon kellene nar egy nagy zápor, a felső 10-15 cm csont száraz lettszomoru de minden elkerül ahogy szokta. szomoru egyszer lehetne már végre úgy mint régen….
#524485
Zivi: Hogy áll Ferihegy?

A radar szerint a pálya egyik végén ömlik, a másikon nem  nevet

beillesztett kép

#524484
"össz területben jó ha az ország 10%-án volt csapadék május vége óta."

Ezt a %-ot azért alálőtted, nem? Ez is túlzás, csak az ellenkező oldalról. Ha az a cél, hogy a szélsőségek pont kioltsák egymást, akkor ennek köszönhetően most majdnem nyugalom lett. Egy biztos: Bakonyvár állítása valóban jóval távolabb állt az igazságtól, mint a Tiéd. Ha azt feltételezed, hogy az OMSZ 10 napos csapadékösszeg térképén jóval több terület van beszínezve, mint ahol valóban esett csapadék, akkor azt is lehet feltételezni, hogy olyan helyeken is hullott jelentős csapadék, amit nem mért egyik állomás sem, így a térképen nincs színezve.
Lényeg a lényeg, hogy nagy területi átlagot lefedő jelentős csapadék valóban nem volt, hiszen nem járt az utóbbi 10 napban említést érdemlő ciklon vagy front a környéken, amiből így eshetett volna... viszont azért a 10%-os csapadék lefedettség is.... hát nem tudom...

Most hétvégén is jön egy totál nyomorék hidegfront, aminek azon kívül nem lesz semmi haszna, hogy felfrissíti a levegőt. Sőt..., csak tovább ront a helyzeten, mert kisöpri a medencéből ezt a viszonylag nedves, labilis légtömeget, aminek köszönhetően legalább ezeket a szorványos zivatarokat köszönhetjük. Aztán persze felépül egy száraz gerinc, így jó eséllyel a száraz kánikulát lehet majd "élvezni". És bár még messze van, de a jövő hétvégére várható hidegfront sem látszik túl hasznosnak csapadék téren, de ez még bőven változhat (és reméljük fog is).
#524483

beillesztett kép



beillesztett kép

Kispest, Ady másik vége Rendőrség. Száraz.. 

Utolsó észlelés

2026-06-23 16:15:12

Ercsi

32.4 °C

00000

RH: 39 | P: 1014.6

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.