Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Ez a “szezon” egy vicc! És akkor még ki is hagytam a
minőségjelzőket, amikek szívesen odavágnék.
minőségjelzőket, amikek szívesen odavágnék.
Ja csak szomorú, hogy már június fele és egy épkézláb zivatar sem volt (errefele). A július nem szok ilyenekről szólni, talán majd augusztusban.
Hát nem. Jött és ment is mint a gyorsvonat. Se látvány se villám, talán egy lájtos öntözéssel ért fel amit a holnapi szél pik-pak kiszárít és fojtatódhat a kéthetes móka tovább.
UM tegnap villámot se várt, az nyilván túlzás volt, de sejtetett valamit.
Hát, jön mint a meszes, de egyelőre nem nagy durranás valóban.
Villámot fotózni sincs értelme kimenni a határba.
Azért egy villámfényes peremfelhőben reménykedtem
˙
Azért egy villámfényes peremfelhőben reménykedtem
Nem is csak az a baj, hanem ezek a cellaáthelyeződések... 218-cal megy mindegyik. Hiába a jó intenzitás, ha addig tart, mint én vs. Michelle Wild 

Az esti csecse zápor is csak 0,5 mm-t hozott itt, pedig kente neki rendesen.
Az esti csecse zápor is csak 0,5 mm-t hozott itt, pedig kente neki rendesen.
Nincs nagy bizodalmam az éjszakai műsort illetően, pedig nagyon várjuk errefelé az esőt. Egy 10-15 mm már mosolyt csalna az arcunkra. De attól tartok a tizede lesz inkább a realitás.
Igen. Sajnos ez elég dögszagúnak néz ki...
Gfs pajti am. minket átugorva adta jóval keletebbre és az UM is olyan hajnal 3 kor.
Szerintem nem várom meg.. pedig annyira megörültem neki, hogy még a fényképezőgép állványát is kiraktam az erkélyre...
..hogy majd akkor nahh.. nosza rajta..de úgy fest hozhatom is befele.
Gfs pajti am. minket átugorva adta jóval keletebbre és az UM is olyan hajnal 3 kor.
Szerintem nem várom meg.. pedig annyira megörültem neki, hogy még a fényképezőgép állványát is kiraktam az erkélyre...
Akkor még Pesten figyeltem az éjszakai "villámsót".
(És már most is itt vagyok újra, viszont mivel holnap nappalos leszek, kivételesen remélem, hogy nem lesz zivi éjjel.)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
A délutáni SC gyorsított videója:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
A délutáni SC gyorsított videója:
A Pozsony mellett erősödő cella mindjárt összeáll a tőle északra vonuló rendszerrel. Alakul egy vonal...
Irányra tökéletes ide.
Nagyon nem bíztam benne, de hálisten volt ma egy 3,3 mm-es záporunk. Viszonylag jól alakult az utolsó két és fél hónap csapadék szempontjából, de ha úgy nézzük, hogy a statisztikailag legcsapadékosabb hónap felénél 22,3 mm-en állunk, és jön a meleg...úgy már kevésbé tűnik rózsásnak a helyzet, de ne fessük az ördögöt a falra.
A hétfői 0,8 mm csapadék, zivataros nap, a keddi semmi, a szerdai nyomnyi csapadékú nap, és zivataros nap, valamint a csütörtöki szintén nyomnyi csapadékú nap, és zivataros nap, valamint a pénteki 0,5 mm csapadék, szintén zivataros nap után ma szombatra nem sok mindent vártam a várhatóan éjjel érkező hidegfronti zivatarozásig, erre föl ma hasít Pilisvörösvár, igaz apró szépséghiba, hogy nem voltam otthon, hanem 20 km-re arrébb Dorogon töltöttem a délutánom, kora estém.
Először is délután 5 körül néztem rá a radarra, mikor mamámtól jöttem ki a dorogi rehabilitációról, és meglepve néztem a radart, hogy korábban pikk-pakk a semmiből egy jó kis barnás cella talált be majdnem Pilisvörösvárra, de gyorsan átvonult. Dorogról nem sok mindent láttam hazafelé, és Dorogon nem is történt ekkor semmi.
Aztán következett egy jó kis úszás, majd mikor jöttem ki a medencéből, igen csak beborult az ég.
Dorogon pár csepp eső, és szélvihar jutott csak, majd hazafelé menve végig a távozó zivatarok hátsóját láttam. Szép volt.
És erre értem haza ( szüleim elmondása szerint 7 óra körül rövid, de komoly zuhi csapott le heves szélrohamok, és jóféle heves eső formájában, ill. pont Pilisvörösvár felett jelzett villámokat a lokalizációs rendszer, de rövid ideig tartott csak ) :
Először is délután 5 körül néztem rá a radarra, mikor mamámtól jöttem ki a dorogi rehabilitációról, és meglepve néztem a radart, hogy korábban pikk-pakk a semmiből egy jó kis barnás cella talált be majdnem Pilisvörösvárra, de gyorsan átvonult. Dorogról nem sok mindent láttam hazafelé, és Dorogon nem is történt ekkor semmi.
Aztán következett egy jó kis úszás, majd mikor jöttem ki a medencéből, igen csak beborult az ég.
Dorogon pár csepp eső, és szélvihar jutott csak, majd hazafelé menve végig a távozó zivatarok hátsóját láttam. Szép volt.
És erre értem haza ( szüleim elmondása szerint 7 óra körül rövid, de komoly zuhi csapott le heves szélrohamok, és jóféle heves eső formájában, ill. pont Pilisvörösvár felett jelzett villámokat a lokalizációs rendszer, de rövid ideig tartott csak ) :


Internetrűüül...
Pontosabban a szlovák meg a csehradarképrűl pillanatnyilag...
Nem csúnya a felhőtető..
Jó féle.. Asszem éjszakára kicsüccsenek az erélyre nézelődni...

Pontosabban a szlovák meg a csehradarképrűl pillanatnyilag...
Nem csúnya a felhőtető..
Jó féle.. Asszem éjszakára kicsüccsenek az erélyre nézelődni...


Na már megjöt a szél, meg jön a tömb, és mi van fölöttünk? Egy hőlégballon!! Hát nooormáális?! Már nem is látom sehol...??
Én se várok sokat, max. egy 5 mm alatti záport (hiába van benne a pakliban a 20-30 mm-es özönvíz). Az északnyugati irány ide nem jó.
Ezzel a fergeteges mennyiséggel ( mely egyben az utóbbi 2 hét össz csapadéka) várjuk a jövő heti lángszórót. Még a beton se lett vizes.

Hát nem tudom, valahogy az az érzésem, hogy a Gerecséből kilépő cellához túl nyugatra, a vértesi cellához túl keletre leszünk. (Szerk.: Előbbi már esik is szét...)
A késő estére azért kíváncsi leszek, mit hoz a front.
A késő estére azért kíváncsi leszek, mit hoz a front.
Egyetértek Anarkival, nagy kár ezért a hideg frontért mert kisöpri a kis szaunánkat, hiányozni fognak a napi zivatarok.
A radar egyébként nem néz ki rosszul, jó lenne ha ezúttal kevesebb lenne a lecsapó es több a mm.
A radar egyébként nem néz ki rosszul, jó lenne ha ezúttal kevesebb lenne a lecsapó es több a mm.
Jún. 22-éig nem nagyon látnak a modellek csapadékot, így lassan kijelenthetjük, hogy a júniusi, nyári "monszun" megint elmarad.
Az utóbbi években ez már egyre gyakoribb.
Az utóbbi években ez már egyre gyakoribb.
Pest és környéke azért szépen be mákolja ezeket a napokat. 
Bár igaz lenne ez az ország szinte teljes területére...
Bár igaz lenne ez az ország szinte teljes területére...
Délután volt egy elkerülő zápor, a szelét megkaptuk, szépen ki is punnyadt a légkör, szerintem ezzel ki is merült itt az egész, majd megint jön a tetves szél, oszt jó napot.
Fasza lesz így nekimenni a jövő heti kánikulának...
Fasza lesz így nekimenni a jövő heti kánikulának...
Szuper lesz, legalább lesz ami felszárítja a talajt
Remélem a GFS által pedzegetett jövő7 végi csapiból lesz valami (bár az még NAGYON messze van),
Nagyon kellemes, nyárias idő van ma. Holnap pedig lehet egy igazán szeles nap, az ország nagy részén erős északnyugati széllel. 








