Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Péntek éjszakáról szombatra virradóan picit fujdogált a szél, így enyhe lett a hajnal, a Tmin 16 fok lett kereken.
Idén először maradt 15 fok felett a Tmin jún. 12. szombaton.
A Tmax is viszonylag magas volt, 28,1 fok volt, így a napi közép T. 22,05 fok volt, mely az idei eddigi legmagasabb napi közép T. értékem lett.
Idén először maradt 15 fok felett a Tmin jún. 12. szombaton.
A Tmax is viszonylag magas volt, 28,1 fok volt, így a napi közép T. 22,05 fok volt, mely az idei eddigi legmagasabb napi közép T. értékem lett.
A 12 es GFS továbbra se valalami meleg... Még 30 fokot se vár a hétre hozzám, eközben az ICON EU már péntekre 34-35 fokokat vár hozzám.... Link Az ARPEGE még csak Csütörtökig lát, és 32 fokot vár hozzám.
Szép értékek, ráadásul még pont otthon is leszek. Emiatt kapsz tőlem egy "ápvótot"!
A mai Tmax nálam 21.3 fok volt. Kb. tíz fokot fog emelkedni a T850 a csúcson ebből kifolyólag nem várok 32 foknál magasabb T -t a jövő hét végén.
Ez még egyelőre nem az a szezon amikor páholyból nézi az ember a zivatarokat, amikor minden szír szar cb beröffen.
Érdekes, hogy felénk meg a fák kezdenek szottyadni! Úgy látszik, idén hamarabb kezdődik a szokásos nyári növény pusztulás.
Nem hiába mondom, meg mondják sokan, hogy a május a legszebb hónapunk. Ez idén is így volt.
De kár, hogy csak pár hétig lehetett élvezni a friss üde zöld tájat, talajon levél mentes környezetet.
Most is üdezöld még a tájkép meg szép virágos, de a héten már elkezdődött a fák kismértékű pusztulása.
Sok levél kezdett lehullani a héten egyes fafajtákról, de a fák egy részére ez sajnos már most jellemző.
A mai szeles napon egyes fák alatt valóságos levélszőnyeg van. És nem csak sárga, barna, hanem zöld színű levelek is szép számmal lehullottak.
Ez egy természetes folyamat, de idén már korábban és intenzívebben jelentkezik ( általában júliusban kezdődik a dolog egyre fokozottabban ).
Nem hiába mondom, meg mondják sokan, hogy a május a legszebb hónapunk. Ez idén is így volt.
De kár, hogy csak pár hétig lehetett élvezni a friss üde zöld tájat, talajon levél mentes környezetet.
Most is üdezöld még a tájkép meg szép virágos, de a héten már elkezdődött a fák kismértékű pusztulása.
Sok levél kezdett lehullani a héten egyes fafajtákról, de a fák egy részére ez sajnos már most jellemző.
A mai szeles napon egyes fák alatt valóságos levélszőnyeg van. És nem csak sárga, barna, hanem zöld színű levelek is szép számmal lehullottak.
Ez egy természetes folyamat, de idén már korábban és intenzívebben jelentkezik ( általában júliusban kezdődik a dolog egyre fokozottabban ).
Kicsit bővebb képválogatás és gyorsított videók a 10-ei budapesti zivatarokról, illetve szöveges összefoglaló is:
Link
Link
És a strandolás mellett talán még a hajózás is belefér.
Ezen a hétvégén kezdődött el a jubileumi 175. nyári hajózási szezon a Balatonon, járatsűrítéssel.
Ezen a hétvégén kezdődött el a jubileumi 175. nyári hajózási szezon a Balatonon, járatsűrítéssel.
Ha másra nem, hát erre talán jó lesz, hogy végre felforrósodik a Medence. Ideje lenne már hogy elkezdődjön ez a kurva szezon!



Most jól időzítettél. A víz is melegedni fog szépen a hajnali T lehet esetleg ami kicsit visszafogja eleinte.
Oszt ez mi a pöcsömet keres az időjárás-jelentésben, után?
Pontosabban értem a promót, de nemárpászmekk!
Pontosabban értem a promót, de nemárpászmekk!
Ha nézel modelleket, akkor láthatod, h kizárólag elírás lehet.
Az éjjeli HF rém gyenge volt zivatar szempontból. Tulajdonképpen jött egy tartósabb záporeső, oszt annyi.
Pénteken, szombaton végre tisztességes időjárási körülmények között vethethetem bele magam a Balatonba. Sóhaj.
Az éjjeli HF rém gyenge volt zivatar szempontból. Tulajdonképpen jött egy tartósabb záporeső, oszt annyi.
Pénteken, szombaton végre tisztességes időjárási körülmények között vethethetem bele magam a Balatonba. Sóhaj.
Nem újdonság, sem az időjárás jelentések végén megjelenő érdekességek, sem az, hogy Fejős Ádám zenél zenekarban! Fejős Ádám évekig a Tej zenekar dobosa volt, és szerettem is a zenéjüket.
Aztán tavaly oszlott fel a zenekar, azóta más formációban dobol.
Ez a kedvencem tőlük, és egyben a leghíresebb számuk. Link
Aztán tavaly oszlott fel a zenekar, azóta más formációban dobol.
Ez a kedvencem tőlük, és egyben a leghíresebb számuk. Link
Akkor én nyertem, nálam 12,3 mm lett a jún. 12. szombati napi csapadékösszeg.
Ez 3 felvonásból jött össze, a délutáni, esti zivatarokból, és az éjfél körül érkező záporos hidegfrontból.
Kellemes meglepetés, nagyon jól jött ez.
Ezzel a havi csapadékösszeg 1,3-ról 13,6 mm-re nőtt, az éves csapadékösszeg pedig 193,3-ról 205,6 mm-re nőtt, tehát sikerült átlépni végre a 200 mm-t.
Mostantól 1 hét száraz idő garantált, és a mai egész napos erős, esetleg viharos ény szél hamar kiszárítja a talaj felső rétegét.
Jövő hét közepétől meg jön a hőség. Hát, nem a legjobb kilátások, főleg a száraz idő miatt.
Ez 3 felvonásból jött össze, a délutáni, esti zivatarokból, és az éjfél körül érkező záporos hidegfrontból.
Kellemes meglepetés, nagyon jól jött ez.
Ezzel a havi csapadékösszeg 1,3-ról 13,6 mm-re nőtt, az éves csapadékösszeg pedig 193,3-ról 205,6 mm-re nőtt, tehát sikerült átlépni végre a 200 mm-t.
Mostantól 1 hét száraz idő garantált, és a mai egész napos erős, esetleg viharos ény szél hamar kiszárítja a talaj felső rétegét.
Jövő hét közepétől meg jön a hőség. Hát, nem a legjobb kilátások, főleg a száraz idő miatt.
Tegnap dél óta máshol vagyok (Gyöngyös) úgyhogy ez kimaradt. Itt viszont sikeresen elhárítottam DNy felé egy rahedli viharcellát tegnap délután
6 mm esőt kaptunk, pont benne voltunk a dél-dunántúli sávban, ez így jól esett,szó szerint
Mint érdekes párhuzamként említem, hogy a most véget érő nedves(ebb) évszak az átlagosnál gyengébbre sikerült Amazónia területén. Itt sem alkot maradandót a medárdi időszak.
Tovább dübörög a szezon, a hónap eddigi eseményei röviden:
-
Ma éjjel újabb 0,2 mm zúdult alá, de még csak egy távoli villanást sem láttam. Pozitívum, hogy ennél enerváltabb, szarabb szezon már nem jöhet. Júni közepén 3 zivis nap, az is mind elkerülő.
Ahh..
-
Ma éjjel újabb 0,2 mm zúdult alá, de még csak egy távoli villanást sem láttam. Pozitívum, hogy ennél enerváltabb, szarabb szezon már nem jöhet. Júni közepén 3 zivis nap, az is mind elkerülő.
Az éjszakai akció(kácska) 4mm-t hozott, a hónap 6mm, az éves 224mm.
Jöhetnek a 30+-ok.
Jöhetnek a 30+-ok.
0,3mm ...
Öröm lesz így nekiindulni a HEAT DEATH-nek...
Bár jó ha tombol a nyár, és az is jó, hogy a földmunkák még a kánikula elején elkészülnek, de szívesebben ástam volna puha földet mint ezt a keményre szikkadt talajt felverni. Már a gyep is kezd szottyadni amúgy. :/
Öröm lesz így nekiindulni a HEAT DEATH-nek...
Bár jó ha tombol a nyár, és az is jó, hogy a földmunkák még a kánikula elején elkészülnek, de szívesebben ástam volna puha földet mint ezt a keményre szikkadt talajt felverni. Már a gyep is kezd szottyadni amúgy. :/
5,1 mm
Kevesebb az áhítottnál, több a vártnál. Masszív záporból jött össze, zivatartevékenység nem volt.
Kevesebb az áhítottnál, több a vártnál. Masszív záporból jött össze, zivatartevékenység nem volt.
4 mm esett ezzel az éves elérte a 200 mm -t.
Remélem nem kell sokat várni a következő csapadékra.
Remélem nem kell sokat várni a következő csapadékra.
Itt is 2 mm esett. Tartok tőle, hogy nagy érték az a múltkori 15. Majd Donnie-val rendezünk egy locsolási versenyt.
Az éjszakai 2,1mm eső segítségével sikerült átlépni a 200mm-t az éves csapadékmennyiség tekintetében. Június már biztos nem fut ki szárazon. Most jön egy jó adag kánikula,aztán meglátjuk mi lesz. Nem sok jót remélek az eddigiek után.
Dühítő nagyon június eddig csak pár millimmétert hozott. Szél persze az volt főleg ma Kisalföldön meg holnap is fújni fog még nagyobb szárazság legyen.
Nyári zivatar élmény átéljek egyet eddig noku ha volt is zivatar Győrben sajnos dolgoztam bent motorgyárban semmit nem lehet látni.
Ebben évben 1db zivatar volt amit átéltem 2db ami csak távolról szemléltem. Remélem hőzivatarok lesznek amikor 1. Hőhullám lesz itt. Mérhető mennyiséget esnek le meg hogy átéljek nyári zivatart.
Milyen jól tettem hogy inkább aludtam, mert itt az istennek nem tud normális mennyiség leesni. Hozta a jó ideje megszokott formáját, az az 2.0 mm. Júniusi csapadék ezzel 5.7 mm lett.
Nem szakadt szét végül. Adott 7.3mm csapadékot.
A teljes tegnapi adag 11,3 mm lett.
A teljes tegnapi adag 11,3 mm lett.
Megérkezett a hidegfront, kicsi eső, kicsi szél (mondjuk a szél erősebb, mint az eső sajnos). Lehetne jobb is. A csapadék már ide ÉK-re is elférne. Az előrejelzések alapján nem most lesz. Bízzunk a legjobbakban.
A nagy semmi!Pont kikerül É-ról is és D-ről is
Tehát a hetet az 5 mm-es hétfői adaggal zárjuk,röhej,jöhetnek a 35 fokok.Amikor délután megjött a magas színtű katyvasz és alatta erölködtek a gomolyok,már éreztem lefőtt a kávé.
Mehet a locsolás majd ezerrel,és mikor sz@rik be a házi vízművem,hát persze hogy most!
Mehet a locsolás majd ezerrel,és mikor sz@rik be a házi vízművem,hát persze hogy most!
Jajj már, akármi is lehet még. Ha már most sírunk, mi lesz velünk, ha jönnek a száraz 35 fokok? Tegnap délelőtt még én is hajlottam volna a depire, erre délután jött egy lazább 3 mm, most meg megint bemákoltunk egy 5 mm-t. Remélem, lesz ez még jobb is!
Itt most gyengén esik, irányban most látok keletkezést a radaron,de már nem bírom kivárni.
Nagyon szép kis záporeső kapott el, szinte egyik pillanatról a másikra feltámadt a szél és elkezdett szakadni az eső. Távoli villámlás is volt, de dörgést nem hallottam. Nagyon jó esőillat van kint, a port is elverte. Egyébként ma is kellemes meleg volt, 29 fokkal, nem volt kibírhatatlan meleg, mint ahogy az elmúlt időszakban sem. Végre igazi nyár van.
Június eddigi osztályzata eddig 5*.
Bocs, de ez már napok óta kívánkozik belőlem: a semmilyen tél ês hideg tavasz után most jön a kukába való nyári zivatarszezon?
Leírom én ha akarod. Értem nem lesz kár ha bannolnak. 

Amúgy meg egyetértek.
Amúgy meg egyetértek.

