Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Kb. 1 hete a leghosszabb nappalok, legrövidebb éjszakák időszakát éljük.
Az elmúlt 24 órában kíváncsi voltam, mennyi az annyi!?
Elárulom, mindössze 4 óra. 4 órát van csak teljes sötétség.
És hogy ez hogyan jött nekem ki!?
Úgy, hogy tegnap késő este kinéztem ény felé az ablakomon, és megvártam, mikor lesz a minimális világosságból teljes sötétség.
Ez fél 11 körül jött el. Ezután elaludtam hamar.
Az ébresztőmet kora hajnal fél 3-ra állítottam be.
Mikor kinéztem ék felé, pont ekkor lett a teljes sötétségből minimális világosodás.
Tehát fél 3 körül következett ez be.
Azaz 4 óra teljes sötétség, késő este napnyugtától a teljes sötétségig nagyjából 2 óra telt el, míg kora hajnalban a teljes sötétségtől a napkeltéig szintén 2 óra telt el. És így ki is jön ( 4+2+2 óra, azaz 8 óra, mikor nem süt a Nap, és 16 óra, mikor süt a Nap ).
Az elmúlt 24 órában kíváncsi voltam, mennyi az annyi!?
Elárulom, mindössze 4 óra. 4 órát van csak teljes sötétség.
És hogy ez hogyan jött nekem ki!?
Úgy, hogy tegnap késő este kinéztem ény felé az ablakomon, és megvártam, mikor lesz a minimális világosságból teljes sötétség.
Ez fél 11 körül jött el. Ezután elaludtam hamar.
Az ébresztőmet kora hajnal fél 3-ra állítottam be.
Mikor kinéztem ék felé, pont ekkor lett a teljes sötétségből minimális világosodás.
Tehát fél 3 körül következett ez be.
Azaz 4 óra teljes sötétség, késő este napnyugtától a teljes sötétségig nagyjából 2 óra telt el, míg kora hajnalban a teljes sötétségtől a napkeltéig szintén 2 óra telt el. És így ki is jön ( 4+2+2 óra, azaz 8 óra, mikor nem süt a Nap, és 16 óra, mikor süt a Nap ).
Az OMSZ ma esti friss szöveges figyelmeztető előrejelzése mindenesetre egyrészről biztató, másrészről kevésbé biztató holnap éjjelig a következő bő 24 órára : 


Már reggel 2000-es Capeket dobál, szóval az ok.
Ez a köv 3 nap talán még ide is jó lehet valamire.. szigorúan csak talán.
Juhúúú. Végre 30 fok alatt a szobám. 29,8 fok van már csak 
Alvás az majd holnap a munkahelyen
Alvás az majd holnap a munkahelyen
Azért ez tényleg nem így volt pár éve. Szinte minden alkalommal volt egy zivataros rendszer bőséges csapadékkal lezárandó egy hőhullámot.
Szomorú és szánalmas.
Szomorú és szánalmas.
Csak ha a T 20 fok fölött marad éjszaka akkor izgalmas a dolog, de ha netán gombásodik egyszerűen lepermetezed.
Ma jún. 23-a nálam is meghozta 2021. első forró napját.
A Tmax 35,6 fok lett.
A 18,3 fokos Tmin viszont nem lett az idei eddigi legmagasabb Tmin érték, hisz tegnap 22-én fél fokkal magasabb, 18,8 fokos volt a Tmin.
A mai 26,95 fokos napi közép T. viszont az idei eddigi legmagasabb, fél fokkal haladta meg a tegnapi 26,45 fokos addigi legmagasabb értéket.
Az utóbbi néhány év gyengeségét nyári hőkiugrás szempontjából pedig jól mutatja, hogy a mai 35,6 fokos érték közel 4 éves rekord, hiszen 2017. aug. 4-én volt utoljára ennél melegebb, igaz akkor jóval, hiszen 37,7 fok volt nálam a 2017. aug. 4-i csúcs.
2018. csak egy 34,9 fokos évet TopMax-ot produkált.
2019. mindössze 1 db hőségnapot, 35,4 fokos TopMax-al, 2020. szintén 1 db hőségnapot 35,1 fokos TopMax csúccsal.
A Tmax 35,6 fok lett.
A 18,3 fokos Tmin viszont nem lett az idei eddigi legmagasabb Tmin érték, hisz tegnap 22-én fél fokkal magasabb, 18,8 fokos volt a Tmin.
A mai 26,95 fokos napi közép T. viszont az idei eddigi legmagasabb, fél fokkal haladta meg a tegnapi 26,45 fokos addigi legmagasabb értéket.
Az utóbbi néhány év gyengeségét nyári hőkiugrás szempontjából pedig jól mutatja, hogy a mai 35,6 fokos érték közel 4 éves rekord, hiszen 2017. aug. 4-én volt utoljára ennél melegebb, igaz akkor jóval, hiszen 37,7 fok volt nálam a 2017. aug. 4-i csúcs.
2018. csak egy 34,9 fokos évet TopMax-ot produkált.
2019. mindössze 1 db hőségnapot, 35,4 fokos TopMax-al, 2020. szintén 1 db hőségnapot 35,1 fokos TopMax csúccsal.
Én csak azt tudtam, hogy a két átlag alatti hónap után jön a komoly büntetés, azt én sem hittem, hogy ilyen fokú lesz.
Köszi a választ. Neked is Magyartölgy! 
Majd megfontoljuk a dolgot.
Sosem volt még érdemi gombásodás esti locsolások után, és a kertészek sem említették ( kertész ismerősök sem ).
2-3 naponta nagyobb adag viszont lehet, hogy elég, de ha van öntözőrendszer, mehet nyugodtan minden nap 1-1 órát.
Egészen biztosan nem fog ártani, és ez egészen biztos.
A hulladékudvarról múltkor kikukáztunk kb. 20 m2-nyi gyepszőnyeget. Egyszerűen ki volt dobva, és nem volt szívünk otthagyni.
Hazahoztuk, és az udvar elejére random beástuk egy 20 m2-es tömbbe.
Ott nincs öntözőrendszer, így naponta kétszer van kézzel locsolva kútból.
Hát valami fantasztikus, milyen gyönyörű méregzöld, és gombamentes.
Szóval a kísérletezés meg volt. 4 hete hoztuk haza.
Majd megfontoljuk a dolgot.
Sosem volt még érdemi gombásodás esti locsolások után, és a kertészek sem említették ( kertész ismerősök sem ).
2-3 naponta nagyobb adag viszont lehet, hogy elég, de ha van öntözőrendszer, mehet nyugodtan minden nap 1-1 órát.
Egészen biztosan nem fog ártani, és ez egészen biztos.
A hulladékudvarról múltkor kikukáztunk kb. 20 m2-nyi gyepszőnyeget. Egyszerűen ki volt dobva, és nem volt szívünk otthagyni.
Hazahoztuk, és az udvar elejére random beástuk egy 20 m2-es tömbbe.
Ott nincs öntözőrendszer, így naponta kétszer van kézzel locsolva kútból.
Hát valami fantasztikus, milyen gyönyörű méregzöld, és gombamentes.
Szóval a kísérletezés meg volt. 4 hete hoztuk haza.
Az országos és a budapesti napi melegrekord is megdőlt szerda délután. Az új országos rekord 37,8 Celsius-fok - tájékoztatta az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-t. Mostanáig a június 23-ai budapesti melegrekord 36,1 fok volt, amelyet 2002-ben mértek. Ennél fél fokkal melegebb volt szerdán Újpesten, ahol 36,6 fokot regisztráltak. Az eddigi országos csúcs 37,7 fok volt, amelyet szintén 2002-ben rögzítettek Sopronban. Az előzetes adatok szerint a Békés megyei Dombegyházán és a Hajdú-Bihar megyei Berettyóújfaluban is melegebb volt ennél 0,1 fokkal, így az új országos napi melegrekord 37,8 fok.
Egyelőre nem sok tag támogatja. Meleg nyári idő lenne, de az elviselhetőbb fajtából. A NAVGEM meg szégyen amit művel. Nem igaz, hogy nem veszik észre!
Hát jól belehúzott ez a nyár. Május végén még nem gondoltam volna hogy ilyen sok kánikulai nap lesz júniusban.
Egyre inkább körvonalazódik hétfő-keddtől a hőhullám további folytatása, az új gfs futás pl. már szombatra tolta a javulást, megismétlődik ez a hét lehet?
Rendesen nyomtatja már a média napok óta ezt a velencei-tavi halpusztulást, pedig nem újkeletű a dolog, ésszerű oka van, és az emberi felelőtlenség is felróható a dolognak, valamint az időjárás is, bár utóbbi kevesebbet nyom a latba.
Majd 2 évvel ezelőtt lakóhelyemen Pilisvörösváron is történt egy tömeges halpusztulásos sztori a város dk részében található öt tórendszer egyik tavában.
Ez történt : Link
Egy szakértő pedig így nyilatkozott a pilisvörösvári eset kapcsán : Link
Majd 2 évvel ezelőtt lakóhelyemen Pilisvörösváron is történt egy tömeges halpusztulásos sztori a város dk részében található öt tórendszer egyik tavában.
Ez történt : Link
Egy szakértő pedig így nyilatkozott a pilisvörösvári eset kapcsán : Link
Éreztem én mélyen, legbelül, hogy az éghajlatkutatók, meteorológusok tévednek a Kárpát-medence hőmérsékleteit illető jövőbeli változásai tekintetében
4-5 éve tart az aszály a környéken. Egy egy hetes tíz napos esősebb időszak van ugyan néha…. De sajna ez a tendencia. Nincsenek illúzióim a folytatás tekintetében. Bár sál lenne egy záporos, zivataros nyarunk mint regen…..
Érdekes ezen rugózni.
Pedig nem csak az igazán hideg, hanem az igazán meleg légtömegek is ritkán találnak be pont hazánk területére.
Nehezen jön össze a rendkívül meleg időjárás is hazánkban.
Gondolok itt pl. a 20-25 fokos T850-re.
Értem én, hogy ezen térkép alapján épp hazánk a legmelegebb, na de hányszor hangzott el az idén tavasszal, és voltak belinkelve térképek, hogy épp hazánk sőt közép-Európa nagy része a leghidegebb.
Azért sem megy a melegnek annyira, mert ha menne, simán össze kéne jönnie legalább 36-37 fok körüli délutáni országos átlagos Tmax-nak.
Nos, ez ma sem jött össze, és várhatóan holnap sem fog.
Ez a hőhullám sem veri telibe Magyarországot, épp úgy, ahogy az igazán hideg levegő sem szokta telente, csak ritkán.
Pl. 2017. augusztus eleje óta nem volt komoly hőhullám hazánkban, azaz 4 éve.
Így 3. fokú hőségriadó sem volt kiadva azt hiszem majdnem 4 évig.
Ezúttal viszont ki lett adva, tegnap és ma, ill. holnap is ki lesz adva, bár én kissé túlzónak tartom.
Az lehet, hogy az enyhe éjjelek miatt a napi közép T. magas, de volt már ennél durvább is, a napi Tmax-ok 1 hete mindennap picivel a jelzett érték alatt tanyáznak, pl. az OMSZ hétfőre, keddre és mára is belengette a 38 fokot az előrejelzésben, ehhez képest hétfőn 35 fok, kedden 36 fokos, ma szerdán 37 fokos országos TopMax-ot láttam az OMSZ hivatalos hőmérséklet térképein.
Szóval ne higgyétek azt, hogy a rendkívüli meleg a nyári időszakban állandóan könnyen meg van hazánkban, és pöcire megy.
Azért kell melóznia a melegnek is rendesen, hogy komolyabban érvényre jusson.
Pedig nem csak az igazán hideg, hanem az igazán meleg légtömegek is ritkán találnak be pont hazánk területére.
Nehezen jön össze a rendkívül meleg időjárás is hazánkban.
Gondolok itt pl. a 20-25 fokos T850-re.
Értem én, hogy ezen térkép alapján épp hazánk a legmelegebb, na de hányszor hangzott el az idén tavasszal, és voltak belinkelve térképek, hogy épp hazánk sőt közép-Európa nagy része a leghidegebb.
Azért sem megy a melegnek annyira, mert ha menne, simán össze kéne jönnie legalább 36-37 fok körüli délutáni országos átlagos Tmax-nak.
Nos, ez ma sem jött össze, és várhatóan holnap sem fog.
Ez a hőhullám sem veri telibe Magyarországot, épp úgy, ahogy az igazán hideg levegő sem szokta telente, csak ritkán.
Pl. 2017. augusztus eleje óta nem volt komoly hőhullám hazánkban, azaz 4 éve.
Így 3. fokú hőségriadó sem volt kiadva azt hiszem majdnem 4 évig.
Ezúttal viszont ki lett adva, tegnap és ma, ill. holnap is ki lesz adva, bár én kissé túlzónak tartom.
Az lehet, hogy az enyhe éjjelek miatt a napi közép T. magas, de volt már ennél durvább is, a napi Tmax-ok 1 hete mindennap picivel a jelzett érték alatt tanyáznak, pl. az OMSZ hétfőre, keddre és mára is belengette a 38 fokot az előrejelzésben, ehhez képest hétfőn 35 fok, kedden 36 fokos, ma szerdán 37 fokos országos TopMax-ot láttam az OMSZ hivatalos hőmérséklet térképein.
Szóval ne higgyétek azt, hogy a rendkívüli meleg a nyári időszakban állandóan könnyen meg van hazánkban, és pöcire megy.
Azért kell melóznia a melegnek is rendesen, hogy komolyabban érvényre jusson.
Ma végre itt is meglett a forró nap, 35,4 fokkal tetőztünk.
A tegnapi kemény trópusi éjszaka után (22,2 fok), ma éppen lecsúsztunk róla (19,7 fok).
A tegnapi kemény trópusi éjszaka után (22,2 fok), ma éppen lecsúsztunk róla (19,7 fok).
Amit ki tudtam hámozni a dolgokból az hogy ma hajnalban Budapest-Lágymányosi állomáson 23,8 fokig hűlt a levegő korábbi 22,3 fokot hagyta maga után.
Ami a nappalit illeti talán Berettyóújfalu 37,8 fok de ez nem biztos. Ha valaki tudja és szeretné akkor majd megerősíti.
Ami a nappalit illeti talán Berettyóújfalu 37,8 fok de ez nem biztos. Ha valaki tudja és szeretné akkor majd megerősíti.
Nem szerencsére, azon csodálkoztam én is
Nem ereszt sehol.
Ez biztos hogy nem igaz így ebben a formában 
6 éve locsolom a füvet minden este ha kell,és semmi ilyen disznóság nem történt még.
T:akt 47.2 C RH:20% "Tűzi a nap a mérőt
"
6 éve locsolom a füvet minden este ha kell,és semmi ilyen disznóság nem történt még.
T:akt 47.2 C RH:20% "Tűzi a nap a mérőt
Tudom telefonos appos mérés távolról sem hiteles, de aszerint elértük ma a 35 fokot.
Elég cinikus dolog a saját vélt korlátlan vízfelhasználásodat egy ésszerű korlátozást ajánló linkkel feldobni. Nem bántásként mondom hidd el, de felszín közeli (30 méter köruli mélységig) kimeríthetetlen réteg nincs. A környékünkön 16 - 18 méteren van értelmes viz kivételi lehetőség, de a nyolcvanas években volt olyan hogy abban a rétegben is alig volt víz, rendesen őrzsinór kellett, ami mutatta a gyors vízszint csökkenést, hogy a szivattyú ne fusson szárazra. Az ásott kutaknál még inkább jellemző az időnkénti vízhiány. Nálad nagyobb májerek is lehetnek ráadásul,, akik oázist kívánnak a több hektáros portán fenntartani a hőségben is , igaz azok jellemzően legalább 80 méter köruli mély kutaból játszanak.
A lényeget meg majd elfelejtettem, mint emberünk a pisztolyt 
Őt is megsütötte ma a nap

Szerencsére nem lett nagyobb baj.
Őt is megsütötte ma a nap
Szerencsére nem lett nagyobb baj.
Szerencsére a hét az lightos, nem a szellemi tevékenységről szól és bezárva se vagyok hála égnek, nem is bírnám.
A jobbos épületbe jönnek fizetni, ott nincs klíma, szemben a konténerbe mellékhelyiség, konyha "iroda" ott van egy mobil klíma, most 29 körül van ott a t, de még mindig jobb mint a kicsiben megfőni,itt már 36.7 az iroda, kint 36.5
A jobbos épületbe jönnek fizetni, ott nincs klíma, szemben a konténerbe mellékhelyiség, konyha "iroda" ott van egy mobil klíma, most 29 körül van ott a t, de még mindig jobb mint a kicsiben megfőni,itt már 36.7 az iroda, kint 36.5

Éppen reggel olvastam:
Link
Mik az ajánlott hőfokok szellemi munkára zárt térben is stb-stb...
Nálunk van légkondi de használat opcionális, pld reggel izzadtan érkezve ki nem állhatom, amikor ma már a közel 30 fokos utcáról beléptem a 24 fokos irodába , így ilyenkor kikapcsolását kérem, de régebben voltak harcok, ki mikor használja a kondit, mert az egyiknek melege van másik fázik.
Én meg a légiós betegség elkapásától is tartok időnként.
Bár a cégünk korrekt minden nyári szezon előtt kitisztitattja fertőtlenítetti a berendezést
Link
Mik az ajánlott hőfokok szellemi munkára zárt térben is stb-stb...
Nálunk van légkondi de használat opcionális, pld reggel izzadtan érkezve ki nem állhatom, amikor ma már a közel 30 fokos utcáról beléptem a 24 fokos irodába , így ilyenkor kikapcsolását kérem, de régebben voltak harcok, ki mikor használja a kondit, mert az egyiknek melege van másik fázik.
Én meg a légiós betegség elkapásától is tartok időnként.
Rétolya kell hozzá olyan nagy lett a cseresznyefa.
Bejöttem a szedésből kezdett melegem lenni T 35,4. Igen csak felhősödik.
Gondolom, akkor már nem sok védeni való volt rajta
. De hogy meleged volt, az biztos.
Tegnap írtam egy értekezést itt a társalgóban a nemrégiben felbukkanó varjakról, akiket még sohasem láttunk a nyári félévben amíg csak vissza tudunk emlékezni.
A szomszédos Földesen is megjelentek, és károkat is okoznak, íme egy helyi portál, imént megjelent cikke:
Link
A szomszédos Földesen is megjelentek, és károkat is okoznak, íme egy helyi portál, imént megjelent cikke:
Link









