2026. június 24., szerda

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#525559
Nyári hónap havi max rekordjának a megdőlése az emlékezetes nap.
#525557
A hideg, hűvös, fagyos, jóval átlag alatti tavasz után abszolút júniusi rekord dőlt, átestünk a ló túloldalára. 
Durva!

beillesztett kép

#525556
Tmax 36.7 fok lett.  
#525555
Dehogy kételkedek, radarozni nem volt időm, mostmár van. nevet
#525554
Amivel megdőlt a magyarországi júniusi rekord, amit eddig 1935-ben Szerep tartott 39,9 fokkal.
#525552
Lengyelbe’ jobb kacsint

——————-
MetNetes automata Top max(ok):
Kunbábony: 39,6°C
Ócsa: 39,6°C
#525551
Megdőlt az országos (bűvös 40,0) és a budapesti (38,1fok) rekord is:kacsint

beillesztett kép

#525550
Überszánalmas ami itt van a katlanban, ide nem jutnak el zivatarrendszerek.duhosbeteg
#525549
Akkor az egy LPS IV-es méretezésre termett volt!
Hol mérik?
#525548
Abony közelíbenkacsint

beillesztett kép

#525547
A legjobb buli a fehéroroszoknál van vidám
#525546
A Lengyeleknél brutál cellák vannak a déli részen. Tuti van belőlük villám árvíz.
#525545
Kecskemét valóban hozza a formáját, az előbb kitettem a fejem a szobából 5 másodpercre, full Las Vegas.
#525544
A T lement 27 fokra.
Ar rH fel 74%-ra nyelvnyujtas
#525543
Emlékszem hasonló radarhibára 2016 júniusról, amikór száguldtak erős szupercellák Szerbiában és nyugat Romániaban. Ugy nézett akor is ki, mint most - a magas reflektivitásu cellákat mintha tükőrbe látna valami ponton a radar. Nézd meg például a radar archivumban 2016 június 20-án, 17 óra kőrnyékén.
#525542
Az accuweather óránkénti szerint ilyentájban.
#525541

beillesztett kép

#525540
Jön hideg

beillesztett kép

#525539
Még egy mert nagyon jól néz ki.  nevet (bocs mobilról nem tudok kép alá szöveget írni :/ )
#525538
Jól néz ki a Duna-Tisza közén fejlődgető gomolysor: Link
Mik azok a kamu záporok szerteszét a radaron? Ilyen radarhibát is ritkán látni vidám
#525537
DNy felől újra dörög  laza

beillesztett kép

#525536
É felé a hátulja:

beillesztett kép

#525535
Mocsadék idő van. Élhetetlen. Legalja szomoru
TTK 38,2 ez volt magasabb is.
Lakás 35 fok... hány
#525534
A házatrengető cuccos 102 kA-es volt nyelvnyujtas

Most nyugi lett, de DNy felé újabb erősödő cella alakul, ott, ahol úgy két órája, az iránya is jó. 

Itt meg a cucc hátulja:

beillesztett kép

#525533
Nyuli cella mammái nevet
#525532

beillesztett kép

#525531
Épp akartam írni, hogy kizártnak tartanám, hogy ne legyen ma meg a 40 fok, mert már itt Velencén is 37 fölött van picivel, és Dunaúj is már 38 fölött jár. Ilyenkor a jó kis Duna-Tisza-köze min. 2 fokkal kötelezően e felett tetőzik.
A Velencei hg.et sem láttam a portól, csak Pusztaszabolcs és az M6 lözötti szakasztól..
#525530
Úgy tűnik 37.7 lesz a Tmax nálam. 
#525529
Így jött nyelvnyujtas

beillesztett kép

#525528
Kecskeméten is kerekített 40 fok van .
A Balaton északi partjáig alig lehet ellátni a homoktól.

beillesztett kép

#525527
Ha ránézel a radarra, akkor meglátod, hogy miért.
Ha kételkedsz - ez van kacsint
#525526
Jaaa, amikor írtam még csak közepes esőről volt szó  laza
Mánmeg ömlik, jég, egyebek vidám
#525525
Ezt nem nagyon értem, most bejött a riasztás, ömlik, volt jég is, folyamatosan villámlik, dörög nyelvnyujtas
Persze volt, amikor nem jött be, ez igaz, most viszont telitalálat. 

Csak totál látványtalanul jött, a gomolyok belenőttek a párásságba.

Upsz, most volt egy házatrengető dörgésnyelvnyujtas
#525524
Hosszú még a mai nap. kacsint
#525523
Azt már meg figyeltem hogy elég gáz a riasztási rendszer nálatok, olyasmi mint itt az egyik északi megyébe, ahova ha narancs van kiadva akkor sosincs semmi  laza
No mindegy, legalább esik eső karikára. 

Szerk:megvan a kerekített 38,pontosabbn 37.7 eddig a max. 

beillesztett kép

#525522
laza laza laza laza laza laza
#525521
A mai nap már tényleg embert próbáló meleggel telik.Tegnapig is meleg volt, de még nem szélsőséges.
Viszont! Többször is írtam már az elmúlt években, hogy a nyár eleji hőhullámok mindig nehezebben viselhetőnek tűnnek a magasabb rh. miatt, ill. azért is, mert nem vagyunk általában hozzászokva, hiszen tavasz után vagyunk.Természetesen július, augusztusban is előfordulnak időnként nedvesebb levegővel telt hőhullámok, de ilyenkorra az esélyük már csökken, egyre inkább a száraz levegő a domináns a hőhullámok idején.

Pl. tegnap a környékemen 35-36 fok volt, de emellé 40 % körüli rh. min. , sőt voltak időszakok, mikor 35 fok mellett 45 % körüli rh. volt.
Ez már 22-23 fok közötti Td-nek felelt meg, mely már az igazi embert próbáló kategória.
Alföldön hiába volt tegnap 36-37 fok, de ott egyben a levegő is szárazabb volt, így kissé elviselhetőbb volt a hőség.
#525520
De hát ha eccer nincs mirő... nyelvnyujtas
#525519
Előretolt üllővel halad a cucc, utána lesz majd szép látvány, pláne ilyen irányból jövő fénnyel.
#525518
Tálymszlepsz lesz? nyelvnyujtas

Kunbábony 39,6-ig jutott csak szomoru
#525517
Nincs látvány nyelvnyujtas
Közepes csapadék eddig, viszont vannak komoly lecsapók.
#525516
A belaruszoknál tényleg ilyen durvulat van, vagy csak a radarjuk béna? 
#525515
Mennyé fel a tetőre lőni pár képet  laza

Más!
Takt 37.5

Ez így tényleg kezd aggasztó lenni ,ha zivatart nem is, akkor egy jó kis sivatagi porvihart biztos fogunk kapni a nyakunkba a következő 2 nap. 

beillesztett kép

#525514
Az utolsó radarképen 60 dBZ, 200 mm/h intenzitás.
Folyamatosan dörög.

Pár perccel a piros után most megjött sms-ben a lila (azaz ítéletidő) riasztás nyelvnyujtas
#525513
Hm, azért ezt már kezdem komolyan venni, besötétedett, távolról már dörög.


Szerk.: jött is a piros riasztás heves zivatarra jéggel nyelvnyujtas

beillesztett kép

#525512
Egyébként a műhold alapján azt hinné az ember, micsoda  MNSZ érkezik a térségünkbe, micsoda zivatarozás vár ránk az este! Persze ez csak álom...............
#525511
Kelebiára megjöttek a gomolyok, szóval ott mára lefőtt a kávé. Marad a Kiskunsági-homokhát a rekordra

beillesztett kép

#525510
Hát nem tom, az előbb említett cella jön mint egy expresszvonat és folyamatosan erősödik, még mindig jó irányban van, az üllő széle már csaknem felettem. 
Aztán persze majd a város jól elharpolja hideg

Utolsó észlelés

2026-06-24 13:32:30

Pusztavám - Május 1 utca (216,3 m)

31.8 °C

31502

RH: 43 | P: 1018.8

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.