Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Ide is megjött... a dögüllő egyelőre.
Borulás az csak DDK felé van, bezzeg a nyomorult bazsa már tépi a kertet
Borulás az csak DDK felé van, bezzeg a nyomorult bazsa már tépi a kertet
Szerintem sem érdemes még temetni a napot errefelé. Dél felől tolódik fel a rendszer gustja, közben északnyugatról jön a másiké, a kettő közötti konvergencia szépen bedurranhat majd. A mostani Arome ezt Budapesttől D-re, DK-re várja, viszont az alföldi rendszert aktuálisan a valóságosnál jóval délebbre számolja, így könnyen lehet, hogy ez az ütközés is északabbra lesz.
Az nincs neked irányban tuti. Majd később ahogy halad előre a front az irányban lesz. Délnyugatias áramlás van halad északkelet felé legalábbis itt.
A radar egyre biztatóbb nyugatra, délnyugatra. Úgy gondolom, jó eséllyel lehet villámfényes az este. Persze nem
tennék rá nagyobb tétet, de a jelek jók.
tennék rá nagyobb tétet, de a jelek jók.
Én ittvagyok, komplett arzenállal... kilátóval, autóval, gopro kamerával, mindennel... De errefelé bezzeg nem jön.
Pfú ne is mond, annyira mérges vagyok!
Nincs is annál rosszabb, mint amikor valaki ilyeneket szól hozzá a fórumhoz, hogy "Folyamatosan morog, dörög. Hamarosan ideér a szörnyeteg." meg "Te szent isten mi jön Pécs felé."
Na mi jön? Látni akarjuk!!! Nem akarok azidőképre járkálni fotókat nézni! 0 gramm kép kerül ki és az ember nem tudja, hogy ez miért van? Esetleg kaputelefon van az észelőnél vagy annyira nincs semmilyen látvány, hogy említésre sem érdemes,... amit nehéz elképzelni vagy mégis mi a rohadt életért nincs kép?
Kettővel balra kell őket feltölteni, mint ahol a
smiley-k találhatóak!!!
Na bmeg egyszer esküszöm leköltözöm Pécsre, de akkor minden légypiszok szupercelláról 90 képpel fogom elárasztani a fórumot, az biztos!
Múltkor Tiszaföldváron egy kertipartyról szaladtam másfél kilómétert totál részegen, hogy azonnal tudjak nektek feltölteni valamit arról a szörnyről, amihez fogható vihart évek óta nem láttam élőben.
Nincs is annál rosszabb, mint amikor valaki ilyeneket szól hozzá a fórumhoz, hogy "Folyamatosan morog, dörög. Hamarosan ideér a szörnyeteg." meg "Te szent isten mi jön Pécs felé."
Na mi jön? Látni akarjuk!!! Nem akarok azidőképre járkálni fotókat nézni! 0 gramm kép kerül ki és az ember nem tudja, hogy ez miért van? Esetleg kaputelefon van az észelőnél vagy annyira nincs semmilyen látvány, hogy említésre sem érdemes,... amit nehéz elképzelni vagy mégis mi a rohadt életért nincs kép?
Kettővel balra kell őket feltölteni, mint ahol a
Na bmeg egyszer esküszöm leköltözöm Pécsre, de akkor minden légypiszok szupercelláról 90 képpel fogom elárasztani a fórumot, az biztos!
Múltkor Tiszaföldváron egy kertipartyról szaladtam másfél kilómétert totál részegen, hogy azonnal tudjak nektek feltölteni valamit arról a szörnyről, amihez fogható vihart évek óta nem láttam élőben.
Ilyenkor mi a facért nem mész fel a Mecsekbe?
Bezzeg télen a lightos hóesésben tudsz videozni
Bezzeg télen a lightos hóesésben tudsz videozni

Ui.: egy nagy dög jelent meg irányba a radaron
Ne csak képet videót is küldjön vazze. 
bluli: Épp nézem a cella áthelyeződés kezd egyre északbra, észak keletebbre helyeződni.
bluli: Épp nézem a cella áthelyeződés kezd egyre északbra, észak keletebbre helyeződni.
Bácsikám viszont pont ma ment délután Mecsek rallye-ra.
Majd este meginterjuvolom, hogy mit tapasztalt ott.
Majd este meginterjuvolom, hogy mit tapasztalt ott.
Pécsi videókból kiindulva meg merem kockáztatni, hogy volt szignifikánst elérő jégméret.
Ez a Pécs környéki cella eléggé kitért balra, közben nyugati határnál is puffog. Talán északabbra is lesz esemény.

Csak narancs volt kiadva omsz részről, egyedül a Metnetes előrejelzők vállalták be a 3ast.
Hiába, pont olyan irányból látsz rá, hogy szinte semmi sem látszódik csak a szürkeség... meg némi keserves dörgés. Elkerül minket az egész sajnos vagy nem sajnos. Nem a csimbumm hiányzik, hanem néhány mm-nyi záporeső.
UM WIN...
UM WIN...
















