Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Mondjuk ha ilyen űber szupercellákkal zárjuk mindig a hőséget akkor felőlem jöhet hetente 2x is,de ne csak délen
13,8 mm hullott a zivatarból. Itt szerencsére nem esett jég, de közel voltunk hozzá.
Nagyon hiányzott már ez a csapadék, a június 12,3 mm-el zárt nálam.
Nagyon hiányzott már ez a csapadék, a június 12,3 mm-el zárt nálam.
25 nap után van ma esély minimális csapadéka, 1-2 mm.
Azaz gyakorlatilag semmi.
Ez meg a jövő hét péntek, ez egy ilyen év:
Azaz gyakorlatilag semmi.
Ez meg a jövő hét péntek, ez egy ilyen év:

Hát igen! Eső kellett volna.
Helyette elég hangulatosak a reggeli fények a szobában a néhol lyukas redőny miatt.
"Az előttünk álló időszakban lassanként visszatér az előző hőhullámokat okozó légköri felállás: a kontinens nyugati partjainál kimélyülő ciklon és a kontinens középső területein kialakuló magassági gerinc közös áramlási rendszerében dél felől ismét egyre melegebb levegő érkezik a Kárpát-medencébe."
Úgy fest, hogy nem lesz itt továbbra sem meglepetés egy élhető nyár irányába, ezek szerint. Június második fele 2.0 keddtől.
Úgy fest, hogy nem lesz itt továbbra sem meglepetés egy élhető nyár irányába, ezek szerint. Június második fele 2.0 keddtől.
Bizony! Kolléga most küldte speciálba vertikálba a "zsolcai" Auchantól
Ami most van idő azzal egész nyárra kiegyeznék.
Bár tegnap este mi éppen hogy kimaradtunk a zivatarokból de hajnali fél három környékén volt egy kis záporunk. Az idő most elképesztő kristály tiszta kék ég néhány felhő pamaccsal, frissítő szél és ehezz nagyjából 26 fok társul. Kellemes nyári idő aki teheti az most elmehett egy jót kirándulni.
Bár tegnap este mi éppen hogy kimaradtunk a zivatarokból de hajnali fél három környékén volt egy kis záporunk. Az idő most elképesztő kristály tiszta kék ég néhány felhő pamaccsal, frissítő szél és ehezz nagyjából 26 fok társul. Kellemes nyári idő aki teheti az most elmehett egy jót kirándulni.
0,0 mm esett. Emlékeim szerint júniusban nem is volt csapadék. És amennyire látom a GFS nyert, szóval jöhet az újabb hőhullám itt a következő két hétben jó esetben 1-3 mm csapadékkal. A fú olyan mint a legbrutálisabb augusztus végén.
Minden okostelefonon van már "profi" vagy "manuális" mód, ahol mindent lehet állítani.
Hahó Miskolc! 
Egy jó órája volt egy kis záporunk és még elég hűvös is volt,most tűz a nap megy is felfelé a T,jelenleg most vagy soha esély van zivatarra itt a környéken
Egy jó órája volt egy kis záporunk és még elég hűvös is volt,most tűz a nap megy is felfelé a T,jelenleg most vagy soha esély van zivatarra itt a környéken

Bazd meg Peti! 
Ez kb olyan mint mikor jönnek hozzám a kútra és kérdezik hogy 40-es keverék az jó a láncfűrészbe vagy fűkaszába?
Mondom ember, a te géped, a leírásaba benne van mit ajánl a gyártó
Qrva egyszerűen megnézed milyen módok vannak oszt nyekk.
Ez kb olyan mint mikor jönnek hozzám a kútra és kérdezik hogy 40-es keverék az jó a láncfűrészbe vagy fűkaszába?
Mondom ember, a te géped, a leírásaba benne van mit ajánl a gyártó
Qrva egyszerűen megnézed milyen módok vannak oszt nyekk.
Igen én is olvastam, csak ugye megint a linkvadászat. Persze mindenki a reklámból él, de hová jutunk majd így el. Bocsi az OFFért.
Ha nem lett volna az a balra kanyarodó szupercellás jégverés, plusz felhőszaki akkor laza 1-2mm-el zártuk volna a hónapot...
Nem egyértelmű ez a pécsi tornádó dolog, Lupi a Meteo Mecseken leírta erről a véleményét, vannak fotók is, részemről mindegy, nem vagyok érintett, ha volt is valahol Kertváros felett volt.
Itten van: Link
Amúgy kellemes 24,8 fok van jelenleg a TTK-n, éjjel teljesen sikerült lehűteni a pecót, végre volt egy kiadós alvás.
A múlt hét pénteki jégverés után, a tegnapi sztori volt a második értékelhető konvektív esemény ebben a szezonban.
És a tegnapi, a teljes LOL kategória.
Most a jövő héttel mi a szitu? Megint jön a dögvész, vagy kellemes/csapadékos normális idő lesz?
Itten van: Link
Amúgy kellemes 24,8 fok van jelenleg a TTK-n, éjjel teljesen sikerült lehűteni a pecót, végre volt egy kiadós alvás.
A múlt hét pénteki jégverés után, a tegnapi sztori volt a második értékelhető konvektív esemény ebben a szezonban.
És a tegnapi, a teljes LOL kategória.
Most a jövő héttel mi a szitu? Megint jön a dögvész, vagy kellemes/csapadékos normális idő lesz?
"Tornádó volt Pécsett, fákat csavart ki, autókat rongált meg - fotók" ORIGO.HU ????. WTF. Ma már minden lehet. Szörnyű.
Tegnap találtam egy képet a múltheti szupercelláról (ufó) amikor kb a Duna környékén jár, de a legjobb a komment. 

Az esti széteső rendszer 2mm-t hagyott maga után. Látvány 0, villám 0. A jövő hét elejére várt csapi szépen elpárolgott, így lehet ezzel a 2 milivel kell gazdálkodni a következő 2 hétben.
Tegnap szerettem volna villámot fotózni telefonnal....de.... 
Redmi Note 9 Pro készülékkel ez lehetséges? Találok rajta valahol záridő beállítás lehetőséget?
Redmi Note 9 Pro készülékkel ez lehetséges? Találok rajta valahol záridő beállítás lehetőséget?
Most nézem, hogy ezzel a mennyiséggel fél év elteltével átléptük a 400 mm-t: 404.1 mm esett eddig az évben.
Úgy néz ki volt kraft azért a tegnap tőlem délre elvonuló cuccban. Bátaszéken az egyik lámpát leszaggatta. Az a fekete izé ami ott lóg az autó mögött. Haver fényképezte.

OK. Tudnál kevésbé vészmadár lenni, nem egyfolytában siránkozni? Olvasnám az értékes hozzászólásokat...
Ez még a korábbi futás, most már frissült az ECM-en. Természetesen alig maradt valami a jövő7 eleji csapiból.
/A tegnapi eső északra került el, a mai délre fog elvileg (hátha nem)/
/A tegnapi eső északra került el, a mai délre fog elvileg (hátha nem)/
Szerintem ez most nem jogos, mind a múltkori, mind a mostani frontot szupercellák, MKR-ek kísérték, amik az ország nagyobb részét érintették. Az tény, hogy mindkét esetben nagyjából ugyanazok a részek maradtak ki, de ez sajnos ilyen, benne van a pakliban. Azért az egész országon végigvonuló MKR sosem volt jellemző, ritkán jön csak össze.
Otthon 17 mm esett tegnap, és az erős hajrának köszönhetően (a 25-ei front 15 mm volt) végül 47 mm-rel zárt a hónap. Így nem jött össze a rekordszáraz június, és mivel a tegnapi a 4. zivataros nap volt, e téren sem lett rekord. Ma reggel pedig kellemes 13 fokkal és köddel indult a nap. [hangulatkeltés off]
Látjátok azért milyen érdekes! Ha az ember ránéz egy európai műholdképre, itt örvénylik hazánktól nem messze a németek felett egy nagy ciklon, azt gondolná az ember, hogy pl. délután is majd sorra nőnek majd ki a zivatarok, rendszerek térségünkben is! Közbe meg nem.
Egész tavasszal azt olvastam, hogy azért nincs csapadék, mert északi az áramlás, vártuk, hogy déli délnyugati, nyugati legyen. Erre az van, és nem jön az eső, hihetetlen.
Még csak nem is a hőhullámmal van bajunk a többségünknek, mert nyár van, de legalább országos viharzónák zárnák le, törnék meg csapadékkal időnként.
Egész tavasszal azt olvastam, hogy azért nincs csapadék, mert északi az áramlás, vártuk, hogy déli délnyugati, nyugati legyen. Erre az van, és nem jön az eső, hihetetlen.
Még csak nem is a hőhullámmal van bajunk a többségünknek, mert nyár van, de legalább országos viharzónák zárnák le, törnék meg csapadékkal időnként.
Úgy látom nem kell sokat várni a következő hőhullámra. Kitartást mindenkinek!
A csapadékhiány szomorú, de ez van.
A csapadékhiány szomorú, de ez van.
Hogyan zárt országosan a június? (hőmérséklet, csapadék). Felteszem, eléggé előkelő helyeken, utóbbi persze negatív értelemben, még ha az utolsó órák itt-ott mentettek is valamennyit.
Én már nem várok az esőre, és Kovács Kati slágerét sem hallgatom, hanem az elmúlt heteket és a várható kilátásokat konstatálom, hogy ez egy brutális nyár! 

Link
Link
Csodálatos, napos, friss hőmérsékletű idő van most.
A zivatarszezon továbbra is nagyon gyengén teljesít.
Így érkezett este a front. Aztán persze a nagyja tőlünk nyugatra ment tovább. Csak a széle érintett minket.


'17 szeptembere óta nem volt ilyen vihar errefelé, mint hajnalban! Negyed órán keresztül azt kellett lessem, hogy mikor töri ketté/dönti ki a fákat a kertben a szél. Nem tudom, hogy, de megúszták pár reccsenéssel, de a 20 m-es diófánk konkrétan földig hajolt, almáról, körtéről, cseresznyéről tépte a leveleket. Nincs adatom, de ezek simán voltam 100 km/h körüli löketek, szó szerint lekaszálta ezt az oldalt a szél. Csapadék kevés lett, 5.4 mm, a pirosas rész csak érintett, eleinte szárazan jég verte az ablakot a szélviharban. Beteg egy júliusi kezdet!
A GFS szerint tovább folytatódik az elmúlt időszak Európában! Ciklon az atlanti partoknál, előtte térségünk hőhullámot kap, Nyugat-Európa meg Németország, Csehország belefullad az mkr-be! Hihetetlen! Jah, és folytatódik az aszály.
2 hónap van még a nyárból, ha már sorozatban jönnek a hőhullámok, akkor azokat országos mkr-ek zárhatnák le, de nem!
2 hónap van még a nyárból, ha már sorozatban jönnek a hőhullámok, akkor azokat országos mkr-ek zárhatnák le, de nem!
Itt pár mm lezúdult egy 5 perc alatt hajnali fél 5kor, pont a közepén voltunk. Kivételesen szerencsénk volt.
Nálam 5 mm jött le éjszaka, így 5 mm lett a júniusi összesített csapadékmennyiség.
Hajnalban hatalmas vihar vonult át a városon, de ez elmondható az egész erdélyi medencére, telefonra előtte 5 percel jött a vörös risztás, volt minden, villámsó, felhöszakadás de a legkeményebb a viharos szél volt ami kb. 10 percig félelmetes volt.
Itt Jósvafőn ma is várható konvektív esemény, Felvidéken egyre délebbre pattannak ki a cellák...át fog az ide jönni. Itt üde az erdő, ahogy szokott, de most itt sem látni szüretelendő gombamennyiséget, na meg itt nem is szabad, mert védett, sőt, fok.véd. terület...
Mindig csak a kaja...

12,9 mm lett a június mérőhelyemen. (KERI)
Ebből tegnap 3,9 mm. Szerintem Csatáron vagy attól délre több esett. Nagyobb a sár, a tócsák,mint a belvárosban. (Tudom rakjak ki az udvarba 1 zöldikét..)
12,9 mm lett a június mérőhelyemen. (KERI)
Ebből tegnap 3,9 mm. Szerintem Csatáron vagy attól délre több esett. Nagyobb a sár, a tócsák,mint a belvárosban. (Tudom rakjak ki az udvarba 1 zöldikét..)
Nálam is pontosan ennyi. Hatalmasat aludtam a hűvös északias szélben. Kellett ez már nagyon.





