2026. június 26., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#526829
Egy jó másfél órája beröffent a megye déli része is, morog nagyokat és most kezd cseperegni, a szél az folyamatosan ny-dny i,kár hogy a dogüllőből csepereg és nem egy masszív sötétbordó cb-ből. Rendesen Hűvös van  laza
Takt 19.2

beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép


#526828
Igen, hidegörvény van felettünk. És ezért ilyen kaotikus az áramlás is, egyrészt az örvény hatására "forog" az alapáramlás is, másrészt pedig az egyes cellák, cellacsoportok haladását azok kifutófrontja is befolyásolja. nevet
18.0 °C
#526827
Itt (Jósvafő)megint esik. Eger környéke nem gyenge. Nem csodálkoznék, ha kiöntene ott a patak.
#526826
Érdekesen mozognak a tömbök, a Dunakanyarnál ÉK-i a hevesi pedig ÉNY-i.
#526825
néztem az m1-en az időjárást, de a hétfői előrejelzés helyett léghajót mutogattakzavarban
#526824
A Mátraalján is hasonló a helyzet, hajnal óta esik az eső (illetve kezdetben zápor). Összességében azért nem esett olyan sok, eddig 12 mm körül járunk, a pontos adat majd a kézi mérés után, ha már elállt az eső.
#526823
Gyönyörű idő van, meg kell hagyni! A radarkép alapján kérdezném: ez most hidegcsepp, zömmel K-ÉK Magyarország felett? (tavaly volt hasonló radarkép júniusban viszonylag hosszabban, a csapadékos, hűvösebb időszakban).
#526822
Bükkalján 6-8 órától folyamatosan zuhog, itt 16.5mm-nél járunk, a 20 biztos meglesz...
#526821
Én is ezt látom, ha bejönne álomszerű volna!!!!
#526820
Gyakrabban üdvözöltem volna hasonló égképet júniusban.

beillesztett kép

#526819
Màzlista! Itt 0.2mm lett.Az elmúlt 35 napban 3,5mm esett...
#526818
Ez nem jó hír!
A Belügyminisztérium tegnap júl. 1-én jelentette be, hogy megkezdődött a tartósan vízhiányos időszak.

Link
#526817
Türelem szomszéd.
Szerintem van még potenciàl a mai napban hozzánk is, végre süt a nap, gyűlik a CAPE és az égkép biztató.
#526816
Miskolc határánál nemrég... nevet 

beillesztett kép

#526815
Szerintem ez az eső vargányára édeskevés még. Ilyen száraz hőségek után 50 mm körüli mennyiség, és persze egy párásabb időszak szükséges A magasabb régiók egy egy jó gombás helyén persze elkepzelhető hogy ad majd valamit. Ha jól emlékszem a 2017 év volt nulla utoljára, a többi évben alakultak ki kedvező időszakok a nyári félévben az utóbbi tíz évben . Bizakodjunk... 
...... 
14,6 fok  lazaeso
#526814
FEB!  Elkezdtem keresni a radarképet, hogy milyen cellát aludtam át... duhos  laza
#526813
Bemákoltátok szépen.
#526812
Róka nálunk már régóta van, bár a szomszéd csirkéi ennek nem annyira örülnek laza
Gomba itt majd ha bejön az ECM hétfői esője (GFS-en még persze nullazavarban):

beillesztett kép

#526811
10 perces zivatarunk volt, 4.1 mm-t hozott.nevet
Ezzel már 16 a zivataros napok száma ebben az évben.zivatar
#526810
Ismerős szitu tavaly itt is az ment folyamatosan megértelek. Zivatarzóna! Alattunk durran be mit szólsz hozzá? Békéscsaba kap egy adagot a nyakába meg Gyula is pedig oda annyira nem volt várható ma szerintem. laza
#526809
Itt rendesen hideg van, egy melegebb felsőt felvettem.
#526808
Bánkút már 21,1 mm-nél járeso
#526807
Most már kap vizet a Bükk is , lehet vargánya 10-14 nap múlva , róka korábban is nevet. Szép áztató eső van!
#526806
Órák ott itt tekeredik, mocorog minden mellettem, itt meg semmi. Ilyen idegesítő dolog nincs még egy a világon esküszöm! duhos
#526805
12 mm volt egy fél órája, de keni neki MKR - s szigorral.  lazanyelvnyujtaseso
#526804
Az idei év első hat hónapjában 71 mm-el kevesebb csapadékot mértem mint 2020 hasonló periódusában!
A júniusi havi T közép anomália +2.7 fok volt ehhez az első 15 nap - 0.3 fokos a második 15 nap +5.6 fokos anomáliával járult hozzá.

Részletek itt:
Link
#526803
Végre esik! A falu keleti részén intenzívebb volt az eső mint a középső és nyugati részein, emiatt 2-3 mm-el több esett mint nálam. Eddig 3.7 mm esett.

beillesztett kép


#526802
A tehetetlen dühtől már nem tudok mit írni, hogy hónapok telnek el két csapadékos etap között, az a rohadt közel 40°C fokos hőhullám nem tud persze majd délre, keletre elkerülni...
#526801
Persze remény hal meg utoljára én is így vagyok vele. Mondjuk az égkép kezd szebb lenni, de a szél az nem tetszik. Amikor így fúj megfigyeltem semmi nincs olyankor. Élénk északnyugati lökések.vidám
#526800
Nálam 0,3 mm csepergett össze késő estétől-ma kora reggelig.
18 teljesen csapadék mentes nap után volt újra csapadék nálam júl. 1-én.
Ezzel rögtön meg is lett július első csapadékos napja, az éves csapadékösszeg pedig 205,9 mm-re nőtt.
Legutóbb jún. 12-én esett, igaz akkor 12,3 mm.
#526799
Mi most végeztünk az éjszakán át tartó szivattyúzással, mert az esti felhőszakadások elöntötték a kertet, a garázst, a pincét. A Tűzoltóság annyira le volt terhelve a vízkárok elhárításával, hogy inkább mi magunk kezdtünk neki a szomszédokkal karöltve. Szikkasztóárkokat ástunk, homokzsákoltunk, szivattyúztunk. Régen zúdult ilyen bődületes csapadék a környékre. Ezt még sokáig emlegetni fogjuk. A lehullott csapadékmennyiség is önmagáért beszél: 0,3 mm
#526798
Hajnalban-reggel kellemes öntözésünk volt. Jó lenne ha még lenne nálunk is egy komolyabb adag, az a tömb jöhetne nyugatabbra egy keveset.eso
#526797
Én ma azért holnap estig igen bizakodó vagyok! 
#526796
Basszus most nézem mi van a radaron. Bezzeg otthon éjszaka 7 csepp bírt leesni szomoru
#526795
Már volt egy ötös egy kis cellából, és jön, nagy cseppekbrn nyonatja . Ez a kedvenc egképem a száraz nyári időszakokban. 

beillesztett kép



beillesztett kép

#526794
Igen és azok nem mi leszünk ne aggódj itt folytatódik tovább a szárazság Ez a legutóbbi front is pontosan annyi csapadékot adott, mint az előző. 0 mm. No komment. Isteni szerencsések most azok a helyek Hajdúszoboszló magasságában, ahol most esik lassú mozgásúak a cellák. Kíváncsi leszek a nap végére hol lesz a legtöbb csapadék ma.vidám
#526793
Én most nagyon örülök, hogy dönget ez a "rohadt szél", legalább gyorsabban át tud hülni a lakásom. 32,7 helyett már csak 26,3 fok van.
#526792
Friss ecm megint öntöz hétfőn, GFS határon kívül tartja. Milyen jó ez a modellegység 72 órával az esemény előtt. nevet
#526791
tegnap egy jó 10 perces fűnedvesító zápor talált beeso
de annyira nem volt komoly, hogy abbahagyjuk a gyerekkel a focit.

GFS megint nagyot álmodott, és megint a jövő hét végére.eso
mindig jövőre, GFS mindig jövőrenevet
#526790
Erre kavarog a zivatar , sajnos a gombatermő részek megint kimaradnak a beton kap elég vizet most is. Link
#526789
Szerintem titkos atom teszt volt és a radar a radióaktív csapadékot mutatja kacsint
#526788
0,4 mm zúdult le. De a szél két napja dühöng szomoru((
#526787
Morog jobbra-balra...
Ejj, ha ma se lesz eső... duhos
#526786
2 mm esett a vaporizálódó tömbből tegnap este.
Itt az ősz.
#526785
6.8mm a tegnapi szumma
#526784
A mai napi cellák lesznek jók, ahová betalálnak! Lassú, mozgású, lomha cellák! Komolyabb csapadékot adhatnak. Hajrá csapadék, minél több térségbe!
#526783
S lőn október...

beillesztett kép

#526782
Alakul a dolog itt van tőlem kissé keletre és ha ránk tekeredik akkor 20 nap után lesz végre érdemi eső. Már el is kezdett gyengén esegetni. HAJRÁ

beillesztett kép

#526781
Jó reggelt. Még innen is jól mutatnak az északi cellák.

beillesztett kép

#526780
Ott a szuperhurrikántájfun szeme, és micsoda meleg magja van! tornado

beillesztett kép

Utolsó észlelés

2026-06-26 07:00:59

Pusztavám - Május 1 utca (216,3 m)

21.9 °C

na00

RH: 77 | P: 1019.6

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.