Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
31,5 fok van, egyszerűen katasztrófa ez a nyár, nagyon rühellem már, nagyon úgy néz ki ez megint nem a mi frontunk lesz, 2-3 mm meg ne is jöjjön, mert teljesen felesleges.
Belerakhatná a kóchengeres, vérvörös.....
Belerakhatná a kóchengeres, vérvörös.....
Én 2006. júl. 24-én tapasztaltam ilyet a mamámnál Pilisszentivánon.
Fura egy élmény volt, az egyszer biztos. Azóta sem láttam hasonlót.
Fura egy élmény volt, az egyszer biztos. Azóta sem láttam hasonlót.
Hivatalosnak hivatalos, csak éppen nem releváns. Az állomástól délkeletre-keletre nagy raktárépületek vannak lemeztetőkkel, a délkeleti szél meg szépen ráfújja az ott felforrósodó levegőt a mérőre (csak délkeleties szélnél ugrik ki Adony - ami már eleve ellentmond a fizikának, hiszen épp ennél a széliránynál fúj leginkább a hűvösebb Duna felől a szél -, akkor viszont 2-3 fokkal is a környezetéhez képest). Hozzáteszem, nem ez az első ilyen eset ott idén. Gyanítom, ha átraknák a mérőt akár csak 1 km-rel délebbre vagy nyugatabbra, rögtön megszűnne a kiugrás (érdekes lenne egyébként egy egyidejű mérés a mostanival és egy áthelyezettel, ugyanolyan műszerekkel).
Budaörs, kertváros este 8 óra és 33,4 fok...
Lehet, hogy ha időben beindul a zivatarozás holnap, akkor ez lesz a Tmax péntekre? Kemény lenne.
Lehet, hogy ha időben beindul a zivatarozás holnap, akkor ez lesz a Tmax péntekre? Kemény lenne.
"Az összes modell kivette az eseményeket holnapról" .
Azért ezzel nem értek egyet.
Ránéztem pl. a friss Wrf-re, és tök jó ide holnap péntek estére.
Telibevágja a Pilis térségét egy jóféle rendszerrel.
Bárcsak bejönne!
Nyilván úgyse így lesz, és már most meg van a fejemben, hogy milyen radarképeket fogok látni holnap dél és este között. Csak a szokásos. Szerintem!
A Dunától keletre eső területek jó része majd megint dörzsölheti a tenyerét.
Azért ezzel nem értek egyet.
Ránéztem pl. a friss Wrf-re, és tök jó ide holnap péntek estére.
Telibevágja a Pilis térségét egy jóféle rendszerrel.
Bárcsak bejönne!
Nyilván úgyse így lesz, és már most meg van a fejemben, hogy milyen radarképeket fogok látni holnap dél és este között. Csak a szokásos. Szerintem!
A Dunától keletre eső területek jó része majd megint dörzsölheti a tenyerét.
Kíváncsi vagyok, mi lesz, mert pl. a középső MD ide nem jött be, túl K-re tették. Ülök az 1-esben, de valahogy nem hiszek a dologban.
Aztán ilyenkor szokott nagyot ütni
Aztán ilyenkor szokott nagyot ütni
Én is nagyon reménykedem, hogy holnap júl. 9-e péntek meghozza a változást, és egy csapadékosabb, konvektív eseményekben gazdag időszak köszönt be, mely nem csak átfutó deviáns lesz, ahogy tapasztalhattuk az elmúlt években, hanem sok-sok hónapon át tarthat végre, melyet szerencsére többször is tapasztalhattam 2018. előtt.
Azért is kéne a rengeteg csapadék, mert nálam már 8 hónapja tart a rendkívüli szárazság.
Épp tegnap összesítettem az adataim, hogy tavaly nov. 6. és idén júl. 6. között a 8 havi csapadékösszegem 244,2 mm volt, ennek kb. fele december végén, február közepén 3 nap alatt, és május közepétől-végéig 2 hét alatt hullott le. Ez valami gyalázatos!
Azért is kéne a rengeteg csapadék, mert nálam már 8 hónapja tart a rendkívüli szárazság.
Épp tegnap összesítettem az adataim, hogy tavaly nov. 6. és idén júl. 6. között a 8 havi csapadékösszegem 244,2 mm volt, ennek kb. fele december végén, február közepén 3 nap alatt, és május közepétől-végéig 2 hét alatt hullott le. Ez valami gyalázatos!
Jó lenne pedig, ha valami szép kis rendszer összeállna tőlünk még nyugatra, kellene már az öntözés. Szerintem a modelleknek most nem sok fogalmuk van a pontos forgatókönyvről
Túl pozitív vagy
az összes modell kivette az eseményeket holnapról. Vagy semmi nem lesz vagy valami óriási akció. ui: Most látom rossz kommentre ment a válasz. Egyébként akkor már idevágva, Adonyba megdőlt a melegrekord 40, valahánytized fokkal
Nagyüzem van az Estofex oldalán, nem is emlékszem mikor volt ezt megelőzően hasonló.
Tegnap írtam este, hogy a holnapból akár kinézhető egy 2015. júl. 8. reloaded.
Nos, nekem egy másik villant be : 2009. júl. 18. Az országos vihar volt.
Vagy én vagyok most túl pozitív holnapra!?
Nos, nekem egy másik villant be : 2009. júl. 18. Az országos vihar volt.
Vagy én vagyok most túl pozitív holnapra!?
Ócsán lakik a húgom a vőlegényénél. Hol van, melyik utcában az állomás? -csak kíváncsiság-
Fél órája olyan forgószél volt itt Gyálon a kertünkben, hogy a nagy napernyőnket átvitte a szomszédba 220 cm magas kerítésen át...a leandereket borította..elég durva volt és félelmetes, közben szemben a nagy fenyők alig lengedeztek..
Ez a mai hivatalos max.
Ugyanennyi volt az Állatkert sziklakerti mérőjénél is.
Ugyanennyi volt az Állatkert sziklakerti mérőjénél is.
Hát remélem holnaptól beköszönt egy néhány napos záporos időszak, kiváltképp a holnap pedig rendesen kitesz magáért egy odab@szós rendszerrel. Ideje lenne valami villantana 2021.
Ma Siófokon az OMSZ mérései szerint -azaz hivatalosan- abszolút melegrekord dőlt meg (38,5 °C).
Nálam a Tmax.. 38,6 °C lett. Júliusban ilyen meleget még nem mértem. A délkeleti szél megtette a magáét.
Nálam a Tmax.. 38,6 °C lett. Júliusban ilyen meleget még nem mértem. A délkeleti szél megtette a magáét.
Vasad: 36.9 fok a maximum.
Sajnos ez idén már a 6. forró nap, tehát nagyon pocsék ez az idei nyár.
Sajnos ez idén már a 6. forró nap, tehát nagyon pocsék ez az idei nyár.
Szerintetek van esély arra hogy az OMSZ holnapra kiadja a pirosat heves zivatarra ? (Hát ha bevonzom mint múltkor a pirosat hőségre
)
Csóringer tó! 
Szerencsére a Tisza tó adottságai jók a kiskörei vízerőmű üzemrendjének köszönhetően. A folyamatos duzzasztás - apasztás, az öblítő csatornák, a sulyomkaszálás, a Tisza körkörös vízrendszeréből, a Kárpátok zivatarozásából adódó tiszai vízpezsdülés, a tó túlnyomó többségében lehetővé teszi a víz cserét. Előfordulnak kritikusabb időszakok, de az évek folyamán szinte csak (moslék) törpeharcsa, busa, ezüstkárász dögöket látni, az őshonos halak pusztulasa ritka, és nem számottevő.
Éjjel egy 6,7 kg ponty sikeredett, ma (éjjel!) harcsázás, döglik az amuri kagyló, és azt zabálják. Alig látni horgászt, pedig nem rossz forgási lehetőségek vannak.
.......
Úgy néz ki szépen belöttyen keletre is a front holnaptól. Takt 35,8 fok, 36, 2 volt a plafon.
Szerencsére a Tisza tó adottságai jók a kiskörei vízerőmű üzemrendjének köszönhetően. A folyamatos duzzasztás - apasztás, az öblítő csatornák, a sulyomkaszálás, a Tisza körkörös vízrendszeréből, a Kárpátok zivatarozásából adódó tiszai vízpezsdülés, a tó túlnyomó többségében lehetővé teszi a víz cserét. Előfordulnak kritikusabb időszakok, de az évek folyamán szinte csak (moslék) törpeharcsa, busa, ezüstkárász dögöket látni, az őshonos halak pusztulasa ritka, és nem számottevő.
Éjjel egy 6,7 kg ponty sikeredett, ma (éjjel!) harcsázás, döglik az amuri kagyló, és azt zabálják. Alig látni horgászt, pedig nem rossz forgási lehetőségek vannak.
.......
Úgy néz ki szépen belöttyen keletre is a front holnaptól. Takt 35,8 fok, 36, 2 volt a plafon.
Meg a pucumat!
Csak azért nem írom, hogy dilettáns egy banda, mert van egy józan kisebbség ott, aki nem az.
Csak azért nem írom, hogy dilettáns egy banda, mert van egy józan kisebbség ott, aki nem az.
Ma behúztuk az idei év első forró napját, sikerült 35 fok fölé mennünk.
Reggel pedig megint nem úgy nézett ki, de aztán ahogy megjött a déli szél, azzal együtt megérkezett az igazán forró levegő is. Valami kis eső viszont már nem ártana, mert most már szinte mindenhol ki van égve a fű, pedig még csak július eleje van.
Szerencsére árnyékol a várostól ÉNy-ra elhúzó cellák felhőzete, így talán már nem melegszik tovább.
Nem szerencsére a cellák még csak véletlenül sem jönnek errefelé
Nem szerencsére a cellák még csak véletlenül sem jönnek errefelé
Link
Mit szólsz egy északi országhoz? (Zambiát te írtad, én csak jeleztem. ott 10-15 fokkal hűvösebb van)
Mit szólsz egy északi országhoz? (Zambiát te írtad, én csak jeleztem. ott 10-15 fokkal hűvösebb van)
Tizedre annyi lett a max itt mint tegnap. Ausztria ény-i részén 17-23 fokok, zivatarok,ez biztató. Az nem, hogy nálunk,szlovén,tót,horvát területen viszont még semmi zivatar. Svájc,a németek,olaszok,csehek,lengyelek szintén van mit lessenek a villám és radartérképeken.
Kunbábony küzd, de elmarad egyelőre ettől.
Nálam 36.9 eddig a teteje.
Nálam 36.9 eddig a teteje.
37,5°C lett a max Főn. Csillagpark Davise bedobta a törölközőt, szóval mindjárt felmegyek a zöldtetőre sülni egyet. XD
Szerk: kapott egy taslit meg egy resit, szóval már működik.
Itt fent csak laza 36.2°C van.
Szerk: kapott egy taslit meg egy resit, szóval már működik.
Na, erre nem számítottam. Kiléptem az irodából és jóformán levegőt nem kapni.
Nem mondom, hogy meleg van, de...
Inkább túlórázok!
Nem mondom, hogy meleg van, de...

Inkább túlórázok!
Tényleg furcsa volt a Kisalföld kora délelőtti toporgása, én is majdnem beírtam hogy ény-on aligha lesz meg a 37 ma. Aztán a beinduló Surda-szél alaposan alágyújtott a hőmérőnek, Mosonmagyaróvár és Győr-Likócs 38-nál áll.
Itt most nagy sebességgel érkezett egy felvonuló Cs-réteg, ezért 36,5 fok lehet a teteje, de nyilván ez is szezoncsúcs.
Eddig ha jól látom Simontornya (?) és Kiskunhalas húzta be a 39-et.
Itt most nagy sebességgel érkezett egy felvonuló Cs-réteg, ezért 36,5 fok lehet a teteje, de nyilván ez is szezoncsúcs.
Eddig ha jól látom Simontornya (?) és Kiskunhalas húzta be a 39-et.
Fura , hogy délelőtt viszonylag hűvösebb volt a Kisalföld, aztán hirtelen úgy berobbant a meleg, hogy még az Alföldet is majdnem lefőzi. Mindenképpen átlagban melegebb lesz, mint a csúcstartó jún.24. Viszont nálam megtorpant 2 óra után a T és még csökkent is pár tizedet. Eddig 2 tizeddel vagyunk a tegnapi max alatt, még nincs meg idén a forró nap. Pápa viszont 4 éves rekordot döntött.
"Viszont az ECMWF a jövő hétre berakott egy csapadékosabb forgatókönyvet, míg az ECMWF jórészt kivette ugyanezt"
Azért az érdekes, hog yaz ECMWF gyakorlatilag kivitte északra a pénteki csapadékot az országból. Volt 20+ most meg már 3 mm-nél tartunk és ezzel még jók vagyunk. A GFS még tartja magát, de ki tudja meddig.
Viszont az ECMWF a jövő hétre berakott egy csapadékosabb forgatókönyvet, míg az ECMWF jórészt kivette ugyanezt.
Csak nehogy az legyen, hogy péntekre ECMWF jön be, jövő hétre meg a GFS. Az idei évben benne van egy ilyen pechszéria.
Viszont az ECMWF a jövő hétre berakott egy csapadékosabb forgatókönyvet, míg az ECMWF jórészt kivette ugyanezt.
Csak nehogy az legyen, hogy péntekre ECMWF jön be, jövő hétre meg a GFS. Az idei évben benne van egy ilyen pechszéria.
Az ugyanaz, mint amikor az ember sokat iszik, és nincs kedve dolgozni? Mert akkor nekem is egyfolytában ez van. De azért egy zivatarra mindig kilőnek az ágyból.
Mi is belehúztunk rendesen, gondolom az élenkülő, déli szél a fő segítő ebben. Pér kerekített 37, Győr kerekített 38 fok eddig. Viszont elég szépen gomolyosodik befele, szóval lehet, hogy mostanság áll be a max.
Társalgó:
Társalgó:


