2026. június 26., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#527452
Hát tegnap sokkal pozitívabban láttam én is, ma már ahogy nézem, itt megint kimaradunk.
De előbb kaptunk pár cseppet, kb fél percen át esett, ez is csoda. vidám
Vasárnap viszont jónak tűnik erre, legalábbis most még. Akkor talán lehet valami. 
#527451
Némi látvány azért akadt reggel.
Link

Sajnos egy lecsapót sem sikerült elcsípni.
#527450
Na ez nevetséges. Amilyen lendülettel érkezett olyan gy3nge eső lett. Konkréta a port nem verte el, de legalább szépeket villámlott. 
#527449
Itt 42 nap alatt 3.5mm a szumma.A kert egy resze tonkre ment.Kb 10 eve nem latta ekkora szarazsagot.Most mar itt is dorog,de a szokasos modon kikerul.Budapest viszont szepen kapbelole.Hatha este itt is lesz 1-2mm talan.
#527448
Vagy legalább a Dunántúl felének? Hozzám szépen megjön majd délután az erős (viharos?) északi szél, ami semmi jót nem jelent csapadék szempontjából.  Ide már a metnet rövidtávon sem érdemeltünk csapadék ikontzavarban
Pedig vártam a mai napot, mint a Messiást (még azért titkon reménykedek, úgy könnyebb laza)
#527447
Durrogni durrog, de az eső eddig nem túl heves, ez a kör így tényleg csak a dunsztra lesz jó szomoru 
#527446
Hát ez nagyon begerjedt erre, most folyamatosan dörög és egyre közelebbről, alig hallom az online meetinget vidám

Szerk: igen, a víz valahogy nehezen akar kiesni belőle... 
#527445
Remélem nem.
Itt még a fű is jobban ki van égve mint Gödöllő környékén. Persze ez nagyon szubjektív, lehet a másik utcában itt sem ilyen kritikus kép fogadna.
Fhsz: Balatonalmádi 
#527444
Távoli morajlások hallhatók, nyugat felé beborult (Fh: Bp. IX.)
#527443
Dörög, kis szél lengedez.
28 fok. 

beillesztett kép


#527442
Itt ennyi látszik még délnyugat felé...
Közben bedörrent tőlünk délre is...

beillesztett kép

#527441
Most kezdi... korom sötét lett nevet Szépeket dörög hozzá.

Annyi a titok, hogy délelőtti medencézést terveztem a gyerekkel ma...

Nanoland jól kijöhet ebből akár, ahogy az egész Csepel-sziget.
Püff ez már közeli lecsapónak hangzott.... térkép szerint Tárnoktől DNy-ra.
#527440
Itt is az év zivatara volt... 
Sokat nem láttam belőle, gyomorgörccsel rohangáltam a nappali és a WC között 3-tól 4:30-ig nyelvnyujtas
#527439
Már ha lesz mérhető csapadék egyáltalán. Lejjebb már szép csapadéksávok látszanak. SZerk. Ahogy várható volt..a java elhúzott alattunk. Arra szépen szórja a villámokat és eshet belőle szépen. Itt csak erőlködünk..pára növelésre jó..Nem érdemes szellőztetni se...
#527438
Nem. Délutántól kezdődik igazából. zivatar
#527437
Ennyi, a szokásos száraz...
#527436
Na vajon a Dunántúl nyugati kétharmadának ennyi volt a történet? laza
#527435
Gyenge történet volt, a port elverte.
#527434
Itt az év zivatara már június 12-én megvolt, de persze örülnék pár trónkövetelőnek.
Ennek valóban nem a gerince kap el, de nem is ez lesz ma az utolsó szerintem.

Ebből lehet 2-3 mm, hogy teljes legyen a dunszt. Aztán süssön ki a nap, és..... 

Azért hangulatos a reggeli dörgedezés mindenesetre nevet jobban indul a meló is!
#527433
Reggel van...ilyen reggeli kezdés után kisüt a nap délután Armageddon leszvidám
#527432

beillesztett kép

Közeledik:
#527431
Hihetetlen, hogy csökkentik a modellek a csapadékot. Most néztem a reggeli ECM-et/GFS-t gyalázat. 

Nem viccből írtam, hogy csak ősszel lesz komolyabb csapadék...

Ez a radaron szörnynek látszó zivatarsáv nem is olyan durva. Csapadék térkép alapján 3-4mm-eket hagy maga után ? röhej.

#527430
Hát kíváncsi vagyok.. de nem ez lesz itt az év zivatara az biztos vidám Java alattunk csúszik el.

beillesztett kép

#527429
Tinnye:  Juhú. Harmatpont emelős csepergés  nevet  
#527428
Dunaújváros kemény 1 mm vidám hozza a formáját. Link Link
Jelenleg Érsekújvárban várom a... Nem is tudom mit vidám

Egyébként itt Felvidéken belül van értelme elmenni viharvadászatra szerintetek? Ha igen, akkor hová lenne a legjobb?
#527427
Mennyei érzés, eső illat...csepereg ...!! Kicsit lehetne intenzívebb is, csak, hogy ne legyünk telhetetlenek.. laza
Közben folyamatosan dörög D felől! szeret
#527426
Jó kis öblös-döngölős, házrengetők valóban nevet
Már Ercsi és Keresztúr környékén csapdos.
#527425
Csak hirtelen:

Link
Link
#527424
Brutális hangokat nyom már most is. Persze nyugtával a napot.
#527423

beillesztett kép

azert ez így reggel jól mutat... Kar hogy délebbre nem hat a radar
#527422
Dehogy megy, simán látszik hogy elkap még minket is. Végre jó irányból sötét az ég alja is kacsint
Astral: jó bizony! Már csepereg, és folyamatos a morgás DNy felől nevet
#527421
Ezek a legjobbak. Kíváncsi vagyok.
#527420
A szlovák radar alapján van ennek a kígyónak északi mozgás komponense is nem csak keleti. Éppen ezért nem értem a Bp. alatt elmegy című kommenteket.
#527419
Na már kora reggel itt a narancs tornado
Egyelőre úgy néz ki elmegy felettünk, de esélyes lehet déli keletkezés...
#527418
Hogyne, igen, ez nem trópusi ciklon...köszi
#527417
Na pont ez alatt állok egy buszmegállóban a Venyimi úton. Nem vagyok nyugodt, mert nagyon közeli lecsapók vannak.
#527416
Felkel, radarra néz: Say what now?
Hogy kerültem az Alpokaljára? nevet
#527415
Dunaújváros

beillesztett kép

#527414
Szerintem lefőtt a kávé mára!   eso



/Úgy láttam néha bejön a siránkozás nevet/
#527413
Mármint peremfelhő, ugye? kacsint
#527412
22 fok van, friss ény-i szél fúj. Csapadék viszont nulla, nyoma sincs, erre nem számítottam.
#527411
Itt Dunaújból brutális lecsapózás látszik, falfelhő is mintha kezdene kialakulni.
#527410
Ha lesz bármiféle főműsor, ahogy múltkor is a szél  1-2 dörgés a távolból jelezte átvonult "valami" (legalább is Bp és környékén)
#527409
Szerény - és csapadék hiánytól eléggé szenvedő - vidékem ebből a reggeli eksönből lehet szintén kimarad, Pesttől délre vonul a nagyja....nagyon várom a délutáni "mókát" "kacagással" együtt, mert nagyon kéne a mérhető csapadék errefelé, nagyon, de nagyon!!! Száraz, kókadt minden ... 

Szerk: mire leírtam, dörgött egyet, vagyis inkább morajlott a távolban egy jót ..
#527408
Ez még nem a front. Most csak annyi van hogy a front előterében labilizálodik feletünk a légkör. Ez még csak az előjáték. A főműsor délután lesz.
#527407
A középső országrész narancs riasztás. 
Budapest egyelőre megússza ezt a reggeli adagot. 
Link
#527406
Szerintem többen ki vagyunk már borulva, csak visszafogjuk magunkat, hogy megkíméljük a társaságot a sírástól... nevetPedig jólesne, én már tiszta depi vagyok. 
#527405
Te amúgy szoktál modelleket nézni?
#527404
Szekszárdon semmi sem volt, Tolnánál indult a buli. vidám (Mily meglepő...) 
#527403
Ha ebből nem is lesz víz még bízhatunk a Dunát átlépő  mini MKR- ben is.

Utolsó észlelés

2026-06-26 20:59:04

Budapest IV. - Káposztásmegyer

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.