Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Hát tegnap sokkal pozitívabban láttam én is, ma már ahogy nézem, itt megint kimaradunk.
De előbb kaptunk pár cseppet, kb fél percen át esett, ez is csoda.
Vasárnap viszont jónak tűnik erre, legalábbis most még. Akkor talán lehet valami.
De előbb kaptunk pár cseppet, kb fél percen át esett, ez is csoda.
Vasárnap viszont jónak tűnik erre, legalábbis most még. Akkor talán lehet valami.
Na ez nevetséges. Amilyen lendülettel érkezett olyan gy3nge eső lett. Konkréta a port nem verte el, de legalább szépeket villámlott.
Itt 42 nap alatt 3.5mm a szumma.A kert egy resze tonkre ment.Kb 10 eve nem latta ekkora szarazsagot.Most mar itt is dorog,de a szokasos modon kikerul.Budapest viszont szepen kapbelole.Hatha este itt is lesz 1-2mm talan.
Durrogni durrog, de az eső eddig nem túl heves, ez a kör így tényleg csak a dunsztra lesz jó
Hát ez nagyon begerjedt erre, most folyamatosan dörög és egyre közelebbről, alig hallom az online meetinget 
Szerk: igen, a víz valahogy nehezen akar kiesni belőle...
Szerk: igen, a víz valahogy nehezen akar kiesni belőle...
Remélem nem.
Itt még a fű is jobban ki van égve mint Gödöllő környékén. Persze ez nagyon szubjektív, lehet a másik utcában itt sem ilyen kritikus kép fogadna.
Fhsz: Balatonalmádi
Itt még a fű is jobban ki van égve mint Gödöllő környékén. Persze ez nagyon szubjektív, lehet a másik utcában itt sem ilyen kritikus kép fogadna.
Fhsz: Balatonalmádi
Most kezdi... korom sötét lett
Szépeket dörög hozzá.
Annyi a titok, hogy délelőtti medencézést terveztem a gyerekkel ma...
Nanoland jól kijöhet ebből akár, ahogy az egész Csepel-sziget.
Püff ez már közeli lecsapónak hangzott.... térkép szerint Tárnoktől DNy-ra.
Annyi a titok, hogy délelőtti medencézést terveztem a gyerekkel ma...
Nanoland jól kijöhet ebből akár, ahogy az egész Csepel-sziget.
Püff ez már közeli lecsapónak hangzott.... térkép szerint Tárnoktől DNy-ra.
Itt is az év zivatara volt...
Sokat nem láttam belőle, gyomorgörccsel rohangáltam a nappali és a WC között 3-tól 4:30-ig
Sokat nem láttam belőle, gyomorgörccsel rohangáltam a nappali és a WC között 3-tól 4:30-ig
Már ha lesz mérhető csapadék egyáltalán. Lejjebb már szép csapadéksávok látszanak. SZerk. Ahogy várható volt..a java elhúzott alattunk. Arra szépen szórja a villámokat és eshet belőle szépen. Itt csak erőlködünk..pára növelésre jó..Nem érdemes szellőztetni se...
Itt az év zivatara már június 12-én megvolt, de persze örülnék pár trónkövetelőnek.
Ennek valóban nem a gerince kap el, de nem is ez lesz ma az utolsó szerintem.
Ebből lehet 2-3 mm, hogy teljes legyen a dunszt. Aztán süssön ki a nap, és.....
Azért hangulatos a reggeli dörgedezés mindenesetre
jobban indul a meló is!
Ennek valóban nem a gerince kap el, de nem is ez lesz ma az utolsó szerintem.
Ebből lehet 2-3 mm, hogy teljes legyen a dunszt. Aztán süssön ki a nap, és.....
Azért hangulatos a reggeli dörgedezés mindenesetre
Reggel van...ilyen reggeli kezdés után kisüt a nap délután Armageddon lesz
Hát kíváncsi vagyok.. de nem ez lesz itt az év zivatara az biztos
Java alattunk csúszik el.

Mennyei érzés, eső illat...csepereg ...!! Kicsit lehetne intenzívebb is, csak, hogy ne legyünk telhetetlenek.. 
Közben folyamatosan dörög D felől!
Közben folyamatosan dörög D felől!
Jó kis öblös-döngölős, házrengetők valóban 
Már Ercsi és Keresztúr környékén csapdos.
Már Ercsi és Keresztúr környékén csapdos.
Brutális hangokat nyom már most is. Persze nyugtával a napot.
Dehogy megy, simán látszik hogy elkap még minket is. Végre jó irányból sötét az ég alja is 
Astral: jó bizony! Már csepereg, és folyamatos a morgás DNy felől
Astral: jó bizony! Már csepereg, és folyamatos a morgás DNy felől
A szlovák radar alapján van ennek a kígyónak északi mozgás komponense is nem csak keleti. Éppen ezért nem értem a Bp. alatt elmegy című kommenteket.
Na már kora reggel itt a narancs 
Egyelőre úgy néz ki elmegy felettünk, de esélyes lehet déli keletkezés...
Egyelőre úgy néz ki elmegy felettünk, de esélyes lehet déli keletkezés...
Na pont ez alatt állok egy buszmegállóban a Venyimi úton. Nem vagyok nyugodt, mert nagyon közeli lecsapók vannak.
Szerintem lefőtt a kávé mára! 
/Úgy láttam néha bejön a siránkozás
/
/Úgy láttam néha bejön a siránkozás
22 fok van, friss ény-i szél fúj. Csapadék viszont nulla, nyoma sincs, erre nem számítottam.
Ha lesz bármiféle főműsor, ahogy múltkor is a szél 1-2 dörgés a távolból jelezte átvonult "valami" (legalább is Bp és környékén)
Szerény - és csapadék hiánytól eléggé szenvedő - vidékem ebből a reggeli eksönből lehet szintén kimarad, Pesttől délre vonul a nagyja....nagyon várom a délutáni "mókát" "kacagással" együtt, mert nagyon kéne a mérhető csapadék errefelé, nagyon, de nagyon!!! Száraz, kókadt minden ...
Szerk: mire leírtam, dörgött egyet, vagyis inkább morajlott a távolban egy jót ..
Szerk: mire leírtam, dörgött egyet, vagyis inkább morajlott a távolban egy jót ..
Szerintem többen ki vagyunk már borulva, csak visszafogjuk magunkat, hogy megkíméljük a társaságot a sírástól...
Pedig jólesne, én már tiszta depi vagyok.
Szekszárdon semmi sem volt, Tolnánál indult a buli.
(Mily meglepő...)
Ha ebből nem is lesz víz még bízhatunk a Dunát átlépő mini MKR- ben is.




