Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Tatán ismerős él lyukak a polikarbonát terasz tetőn. Azt hiszem nem kis jég lehetett
Sajnos tőlem nem sok látszik, rengeteg a környékén a fa. De van energia, az biztos!

Szerintem is , de az automata a met.hu szerint csak 3,3 mm-t mért. Pedig ez nem az az 1 km széles fajta. A múltkor Pápán, bár ugyanúgy elkapta a zivi a repteret is mint a Tókert városrészt csak 0 mm-t jelzett a reptér, a Tókertben meg 10 mm esett. Az időképen Kisbérnél 10 mm-t látok. Ugyanakkor Péren is átment a múltkor egy cella és 0 mm-t mért. Milyen gyakoriak ezek az automata alámérések vagy meghibásodások ?
Nem olyan meglepő az.. én inkább azt furcsállom kicsit, hogy ezen kívül olyan kopp derült az ég minden irányban, mintha semmi változás nem történt volna. Lehet idén is rámegyünk arra a bizonyos rekord száraz nyárra..? Igaz a modelleken megint elkezdődik egy nedvesebb ciklus, csak ezt már nem hiszi el senki sem..
A nedvességhez bőven elég lett volna a reggel 9 körüli pár cseppes cucc.
Az utána érkező 5 órányi katyvasz volt teljesen felesleges.....
Estofex azóta is nagy kussban. Ezt ki érti?
Az utána érkező 5 órányi katyvasz volt teljesen felesleges.....
Estofex azóta is nagy kussban. Ezt ki érti?
Csak így, lebegő falu nélkül? ... Áhh, nem az igazi 
Jó vadászatot!
Jó vadászatot!
Nem hittem volna hogy az ott kialakul... 
Viszont most még az Alpokalján alakulnak újra az esélyek. Kőszeg talán már készülhet is. Én itt már lehet túlságosan keletre leszek.
Viszont most még az Alpokalján alakulnak újra az esélyek. Kőszeg talán már készülhet is. Én itt már lehet túlságosan keletre leszek.
Ez pont felettünk lett, konkrétan a falu nyugati felétől Bakonyszentlászlóig aztán vonul északra. Újabb kapufa. A konyhába mentem miután beírtam, hogy a radarokon semmi. Aztán villanyt kellett gyújtani mert sötét lett. Valami dörrenést hallok , kinézek és sötét cb a Vár felett. Esni egy tized mm, ha esett, de Bakonyszentkirály, Réde ,Szentlászló,Varsány,Szombathely már kaphatott rendesen.Már süt a nap és 26 fokról megint lő ki a T.
Annyi jó képet töltöttek fel ide a fórumozók, hogy az fb oldalra sikerül felrakni a legértékelhetetlenebbet (egy kivételével) . Imádom az oldalt, de ez egy negatív észrevétel.
Ugyanúgy tőlem is egy huszasra van,pont kettőnk között,az áramlása meg D-ről É-nak,tehát cumi,de az vigasztal hogy ez még tőlen Ny-ra van tehát még a jó oldalon vagyok!
Kisbér és majd Komárom megkapja a javát.
Kisbér és majd Komárom megkapja a javát.
Én is jól megnézem magamnak, mert szerintem kb ez lesz a mai legközelebbi zivatar. Végülis csak 20-30 km-re kerül el, ez már jó teljesítmény idén. Közben már süvít szépen az északnyugati.. hát ma sem lesz meg a nyár 2. zivataros napja..
Jó lesz majd arra ,hogy elkerüljön minket
. Nincs olyan szerencsénk ,hogy betaláljon bármi, de adja Isten.
Ledobhatna vagy 50 mm-t.
Harapni lehet a levegőt, nagyon durva pára van... gyenge zivatar után kisütött a nap. fullasztó idő van
Valami készül Boszniában:
Link
Áramlásból ítélve ez a pont elér,de inkább tőlünk keletre vonulós fajta MKR lesz.
Link
Áramlásból ítélve ez a pont elér,de inkább tőlünk keletre vonulós fajta MKR lesz.
Valami változott. Szerintem lassabb lett a front mint vártuk. Többet fog hullámozni. Ez jó jel mert így egyes helyeken kiadós esők lehetnek.
Jól teszi, az utolsó 50 nap csapadékösszege 8,2 mm. Mondjuk vannak olyan táblák a határban, amiknek már majdhogynem mindegy, hogy esik-e vagy sem.
Művészien elment tőlünk keletre minden, pedig szépen be is borult. Most már süt a nap és 30 fok. Nem tudom lesz-e itt műsor, de a radaron a közép- és nyugat-dunántúli területeken semmit sem látok. Persze ilyen helyzetből szép nyerni a sok kapufa után. Maradt a 39 nap alatti 1,5 mm csapadékom.
Viszont végre hosszú-hosszú hónapok után nem ment éjjel 20 fok közelébe sem a T. Mindjárt meleg lett az éjjel azzal, ha a 35 fokra felhőtakarót húznak déli széllel. Ez a meleg már valami, nem az ami itt júniusban volt a csípős reggelekkel.
Viszont végre hosszú-hosszú hónapok után nem ment éjjel 20 fok közelébe sem a T. Mindjárt meleg lett az éjjel azzal, ha a 35 fokra felhőtakarót húznak déli széllel. Ez a meleg már valami, nem az ami itt júniusban volt a csípős reggelekkel.
Nem. Ha nem tetszik ugord át. Más is ír ilyeneket. Azoknak miért nem írsz. Egész héten semmit nem posztoltam. Ma kettőt. Ennyire zavar?
A tegnap reggeli, és délutáni OMSZ szöveges figyelmeztető előrejelzés után a ma hajnali, és legfrissebb délelőtti már másképp vázolja fel a mai eseményeket.
És ez utóbbi számomra sokkal kedvezőbb :
( tegnap még azt vázolták fel mára, hogy délelőttől-kora délutánig alakul ki a fő műsor a Dunántúl keleti részén, és vonul tovább ék, kelet felé, késő délutánra már a Tiszántúl fölé ér.
Mivel ma dolgozom, így kissé xarul érintett volna, ha a munkahelyemen kellett volna átélni egy esetleges ütős rendszert.
Mint látszik a friss jóval későbbre tolta a mai eseményeket, már azt írják, hogy késő délután érkezik dél felől egy kiterjedt zivatarrendszer, amely csak késő estére helyeződhetne át ék-re. Délután fél 5-re otthon vagyok. Jöhetnek az események.
Meg különben is jobban szeretem, ha késő délután, este, késő estére érkeznek a viharok. A legtöbb ilyen emlékem is ezen időintervallumra korlátozódik jellemzően ).
És ez utóbbi számomra sokkal kedvezőbb :
( tegnap még azt vázolták fel mára, hogy délelőttől-kora délutánig alakul ki a fő műsor a Dunántúl keleti részén, és vonul tovább ék, kelet felé, késő délutánra már a Tiszántúl fölé ér.
Mivel ma dolgozom, így kissé xarul érintett volna, ha a munkahelyemen kellett volna átélni egy esetleges ütős rendszert.
Mint látszik a friss jóval későbbre tolta a mai eseményeket, már azt írják, hogy késő délután érkezik dél felől egy kiterjedt zivatarrendszer, amely csak késő estére helyeződhetne át ék-re. Délután fél 5-re otthon vagyok. Jöhetnek az események.
Meg különben is jobban szeretem, ha késő délután, este, késő estére érkeznek a viharok. A legtöbb ilyen emlékem is ezen időintervallumra korlátozódik jellemzően ).

Itt ez a negyedik felvonás adta a legértékelhetőbb csapadékot a mai napon. Persze ez is csak bő 10 perc, de legalább értelmezhető mennyiségű víz volt benne, megáztatott mindent (a mai előző záporok után 1 perccel már a beton is száraz volt)















