2026. június 27., szombat

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#528404
Aztán nehogy megint meglepjen az észak felől közelítő konvergencia. kacsint
#528402
Az érdi döglesztő után megérkezett a pesti generátor fölé. laza
#528401
Azt a nagy dögöt ott felettünk Szentendre biztos megint behúzza a kanyarba...  laza

HOPPPPÁÁÁ!!!! Közben rákapcsolt, most tolja nagy cseppekkel! Nah, yeeeaaaah! BIG LIKE!

Szerk: ömlik!!! Végre valami!
#528400
Az előbb volt egy pár perces beetetés, de aztán gyorsan elállt. Lezuhant pár tized milliméter.
Nem tudom, NY-DNY-ÉNY felől dörög, sötét felhők, akár még lehet is valami, de akár hoppon is maradhatunk.
Az áramlást nem tudom megállapítani.
Nem tehetek mást, reménykedem.
#528399
Csak nem szupercella tőlem dny-ra!?
Elég bitang dög lett :

beillesztett kép

#528398
Ebből

beillesztett kép



Megy megint kutyaszart mosni
#528397
Törölt tartalom
#528396
Nem vagyunk otthon, de úgy látom nem lep a mai nap sem egy jó kis esővelvidám laza  Ott van még az Augusztus nevet
#528395
Közben dörrent egy közelit...de, hogy miből??
#528394
Ennyi bukta, aztán még nincs is éjfél !szomoru
Ez a széteső rendszer Kisbéren egy harmincast, valahol a Mezőföld közepén egy 80-ast produkált azért.A Tiszántúl határszélén meg 36-ot mértek az OMSZ-osok. Érdekes, hogy egyes automatákat nagyon elkap az eső és megmérik, mások az istennek sem mérnek rendesen. Pér és Pápa le is került a térképről (talán mert beírtam), bár egy hónap után déltájt bemért a pápai 8,2 mm-t,aztán eltűnt. Délelőtt 0 mm volt a reggelig mért 24-órása, aztán valahogy délután felkerült egy mm. A napijelentésben még mindig 0 mm virít.
Érdekes, de Ny- Zalában is cellák vannak meg a Duna-Tisza közén, Cserszegtomajnál ,Kaposvárnál meg Szabolcsban is. Ez a kávé ma nagyon nehezen fő le.
#528392
Esik! Direkt nem illetem jelzőkkel, mert felesleges .... a lényeg esik, de semmi több! Ebből 2mm se lesz, nem hogy 5!
Tőlünk É-ra viszont összeállt szépen újfent.
#528391
Mi állt össze utánunk!!!!! Á….. szavak nincsenek.
#528390
Amúgy még én is csak kapkodom a fejem, hogy ezt is hogy a fészkes molyba úsztuk meg 10 csepp esővel... bezzeg a szél szinte egész délután dönget. Hol jobban, hol kevésbé.... 

Diósdon mennyi esett eddig?
#528389
Folyamatosan morog a belvárosi cella. Komoly kis csapi lehet alatta. Mi csak integetünk neki. nevet
#528388
I-LYEN MÁR-PE-DIG NINCS BAZ-MEG!duhosbeteg AKIMAESZIB!
#528387
Nagyon csinos cucc érkezik délkelet felől, pompás kacsint
#528386
Nyugi, eddig a szélen és 2 eső cseppen kívül nem volt említésre való eksön. Villám és dörgéseken kívül persze.
De talán most...mintha felettünk érne össze valami a radar alapján (is)! 
#528385
Törölt tartalom
#528384
Város felé...

beillesztett kép

#528383

beillesztett kép


laza laza
vidámvidám vidám 
oké... mondjuk a múltkor is ez volt, akkor (is) tévedtek, de most gyanítom ebben nem fognak.
Sírni tudnék. 
#528382
Érd lassan megkaphatja a meteorológiai citromdíjat.
#528381
Mi meg integetünk nekijehideg

beillesztett kép

#528380
Egyszerűen nem hiszem el!!! Tőlünk északra meg előpattant, azt fossa a vizet. Ide meg a nagy lótúró megint.
Még a végén Páty is abból kap, ami utánunk állt össze.

Na megyek is, mindenből elegem lett most már tényleg.
#528379
Radaron combosnak nézett ki. Akkor ott is szívóág mint itt. Ez van.szomoru
#528378

beillesztett kép

#528377
Pont felettem alakult ki egy cella, és mielőtt gyorsan vonult tovább ény felé, ledobott 10 perc alatt kb. 10 mm-t a felhőszakadásszerű intenzitás során. Jég nélkül jött.

Tőlem ény felé jobban összeálltak a dolgok, és 1 órán át volt pirosas-vöröses a szlovák radar, és tőlem már pár km-re ény-ra is jóval több esett.
Piliscséven szerintem meg volt a radar szerint bő 1 óra alatt az 50 mm körüli összeg is.
Nem sokon múlott nálam az utóbbi 15 év legnagyobb felhőszakadása.

Most újabb esemény érik, nemsoká lehet repeta.
Jó lenne ma is 20 mm felett zárni, mint ahogy az történt pénteken. kacsint
#528376
Debrecen után lett bitang.kacsintSajnos sikerült csapadék nélkül megúszni...legalább picit, mintha frissebb lenne a levegő...
#528375
A szél itt, az eső hol? duhos
#528374
Szívasnak tűnik itt is a helyzet. Bár most ez beindult...

beillesztett kép

#528373
Debrecen belvárosban Marika néninek még arra sem volt ideje, hogy kinyissa az ernyőjét, már el is állt. Szerencséjére az a tíz csepp eső nem áztatta el.
#528372
8 mm lett, bár most megint esik gyengén. Kezdetnek tökéletesebb a tökéletesnél.
#528371
Ilyet bmmeg.... de tényleg most már, AKÉBM.

0 mm!!!

Bezzeg tőlünk északra is ki tud pattanni...
Szüljön a légkör most már farfekvéses tarajos sült!

Sajnos mégis a modelleknek lett igaza,. és szétfocscsizta magát a konvergencia mielőtt ideért volna.
#528370
Remek, most már tőlem délre alakulnak a zivatarok.Nyílván szopóág van ...
#528369
Törölt tartalom
#528368
B+. Ha kimegyek lefotózni a közelgő peremfelhőt, akkor tuti valami helyi keletkezés takarni fogja szomoru
#528367
Nagyon elvagyok keseredve, 0 csapadékkal nézünk elébe a kedd,szerdai hőségnek, megint locsolhatok 2-3 hektár területet,különben kiszárad minden,hihetetlen, minden elkerült. A mai nap csúnya bukta az ország nagy  részén. 
#528366
Itt is szinte az történt. Pár csepp volt, frissítő széllel meg dörgés.
#528365
Sikeresen ellenálltunk!
#528364
Itt se sok, felettünk keletkezett és utánunk durran be...
Lefőtt a kávé...
#528363
Pedig ki fogsz, ahogy mi is szomoru
Bár arra lehet akár pár mm, itt szerintem semmi.
#528362
Ne is mond. DNy-Ny felé olyan sötét felhők vannak hogy az már fekete. Fotózni nem tudok mert pont kitakarja a ház.
#528361
Mennyi??? Tőled 12km-re meg 4mm esett itt a faluközpontban ma,az is 3 részletben.zavarban
#528360
Hmm...lehet a keményebb része elmegy mellettünk!? Herceghalom-Zsámbék felé.. Látni a csapi sávokat is! 
Csak lesz valami ... ! Ebből kimaradni nagy kunszt lenne...

Szerk:közben elkezdett cseperegni! Juhéjj!! nevet 
Amúgy meg Zsámbék felé:

beillesztett kép

#528359
Debrecen is megkapta a mai napi zivijét szerencsére. Itt még mindig semmi. beteg
#528358
Tökéletes ívben kerül nyugat felől, szinte érintőleg....
Délebbre pedig esik szét az egész.
Ezt is el tudjuk bukni. A pofám leszakad....
#528357
Felőlem lemászhat, ha Pátyon esni fog 20 percen belül!!!  laza
Amúgy meg nem gond, legalább helyre tettük nálad a földrajzot.  laza

Kezd sűrűbben dörögni, közeledik a kicsike!
#528356
A Bihari hegység felől elindult egy sárkány, szerintem el fog érni idáig, most Debrecent ostromolja kacsint
#528355

beillesztett kép

Ide továbbra is csak ez jut. Felettünk, a minket elkerülő cellák dögüllője. Távolban a délre fejlődő zivatarok. Talán majd azok...

Utolsó észlelés

2026-06-27 18:10:55

Tótkomlós

37.0 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.