Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Azt a nagy dögöt ott felettünk Szentendre biztos megint behúzza a kanyarba... 
HOPPPPÁÁÁ!!!! Közben rákapcsolt, most tolja nagy cseppekkel! Nah, yeeeaaaah! BIG LIKE!
Szerk: ömlik!!! Végre valami!
HOPPPPÁÁÁ!!!! Közben rákapcsolt, most tolja nagy cseppekkel! Nah, yeeeaaaah! BIG LIKE!
Szerk: ömlik!!! Végre valami!
Az előbb volt egy pár perces beetetés, de aztán gyorsan elállt. Lezuhant pár tized milliméter.
Nem tudom, NY-DNY-ÉNY felől dörög, sötét felhők, akár még lehet is valami, de akár hoppon is maradhatunk.
Az áramlást nem tudom megállapítani.
Nem tehetek mást, reménykedem.
Nem tudom, NY-DNY-ÉNY felől dörög, sötét felhők, akár még lehet is valami, de akár hoppon is maradhatunk.
Az áramlást nem tudom megállapítani.
Nem tehetek mást, reménykedem.
Nem vagyunk otthon, de úgy látom nem lep a mai nap sem egy jó kis esővel
Ott van még az Augusztus
Ennyi bukta, aztán még nincs is éjfél !
Ez a széteső rendszer Kisbéren egy harmincast, valahol a Mezőföld közepén egy 80-ast produkált azért.A Tiszántúl határszélén meg 36-ot mértek az OMSZ-osok. Érdekes, hogy egyes automatákat nagyon elkap az eső és megmérik, mások az istennek sem mérnek rendesen. Pér és Pápa le is került a térképről (talán mert beírtam), bár egy hónap után déltájt bemért a pápai 8,2 mm-t,aztán eltűnt. Délelőtt 0 mm volt a reggelig mért 24-órása, aztán valahogy délután felkerült egy mm. A napijelentésben még mindig 0 mm virít.
Érdekes, de Ny- Zalában is cellák vannak meg a Duna-Tisza közén, Cserszegtomajnál ,Kaposvárnál meg Szabolcsban is. Ez a kávé ma nagyon nehezen fő le.
Ez a széteső rendszer Kisbéren egy harmincast, valahol a Mezőföld közepén egy 80-ast produkált azért.A Tiszántúl határszélén meg 36-ot mértek az OMSZ-osok. Érdekes, hogy egyes automatákat nagyon elkap az eső és megmérik, mások az istennek sem mérnek rendesen. Pér és Pápa le is került a térképről (talán mert beírtam), bár egy hónap után déltájt bemért a pápai 8,2 mm-t,aztán eltűnt. Délelőtt 0 mm volt a reggelig mért 24-órása, aztán valahogy délután felkerült egy mm. A napijelentésben még mindig 0 mm virít.
Érdekes, de Ny- Zalában is cellák vannak meg a Duna-Tisza közén, Cserszegtomajnál ,Kaposvárnál meg Szabolcsban is. Ez a kávé ma nagyon nehezen fő le.
Esik! Direkt nem illetem jelzőkkel, mert felesleges .... a lényeg esik, de semmi több! Ebből 2mm se lesz, nem hogy 5!
Tőlünk É-ra viszont összeállt szépen újfent.
Tőlünk É-ra viszont összeállt szépen újfent.
Amúgy még én is csak kapkodom a fejem, hogy ezt is hogy a fészkes molyba úsztuk meg 10 csepp esővel... bezzeg a szél szinte egész délután dönget. Hol jobban, hol kevésbé....
Diósdon mennyi esett eddig?
Diósdon mennyi esett eddig?
Folyamatosan morog a belvárosi cella. Komoly kis csapi lehet alatta. Mi csak integetünk neki.
Nyugi, eddig a szélen és 2 eső cseppen kívül nem volt említésre való eksön. Villám és dörgéseken kívül persze.
De talán most...mintha felettünk érne össze valami a radar alapján (is)!
De talán most...mintha felettünk érne össze valami a radar alapján (is)!

oké... mondjuk a múltkor is ez volt, akkor (is) tévedtek, de most gyanítom ebben nem fognak.
Sírni tudnék.
Egyszerűen nem hiszem el!!! Tőlünk északra meg előpattant, azt fossa a vizet. Ide meg a nagy lótúró megint.
Még a végén Páty is abból kap, ami utánunk állt össze.
Na megyek is, mindenből elegem lett most már tényleg.
Még a végén Páty is abból kap, ami utánunk állt össze.
Na megyek is, mindenből elegem lett most már tényleg.
Radaron combosnak nézett ki. Akkor ott is szívóág mint itt. Ez van.
Pont felettem alakult ki egy cella, és mielőtt gyorsan vonult tovább ény felé, ledobott 10 perc alatt kb. 10 mm-t a felhőszakadásszerű intenzitás során. Jég nélkül jött.
Tőlem ény felé jobban összeálltak a dolgok, és 1 órán át volt pirosas-vöröses a szlovák radar, és tőlem már pár km-re ény-ra is jóval több esett.
Piliscséven szerintem meg volt a radar szerint bő 1 óra alatt az 50 mm körüli összeg is.
Nem sokon múlott nálam az utóbbi 15 év legnagyobb felhőszakadása.
Most újabb esemény érik, nemsoká lehet repeta.
Jó lenne ma is 20 mm felett zárni, mint ahogy az történt pénteken.
Tőlem ény felé jobban összeálltak a dolgok, és 1 órán át volt pirosas-vöröses a szlovák radar, és tőlem már pár km-re ény-ra is jóval több esett.
Piliscséven szerintem meg volt a radar szerint bő 1 óra alatt az 50 mm körüli összeg is.
Nem sokon múlott nálam az utóbbi 15 év legnagyobb felhőszakadása.
Most újabb esemény érik, nemsoká lehet repeta.
Jó lenne ma is 20 mm felett zárni, mint ahogy az történt pénteken.
Debrecen után lett bitang.
Sajnos sikerült csapadék nélkül megúszni...legalább picit, mintha frissebb lenne a levegő...
Debrecen belvárosban Marika néninek még arra sem volt ideje, hogy kinyissa az ernyőjét, már el is állt. Szerencséjére az a tíz csepp eső nem áztatta el.
Ilyet bmmeg.... de tényleg most már, AKÉBM.
0 mm!!!
Bezzeg tőlünk északra is ki tud pattanni...
Szüljön a légkör most már farfekvéses tarajos sült!
Sajnos mégis a modelleknek lett igaza,. és szétfocscsizta magát a konvergencia mielőtt ideért volna.
0 mm!!!
Bezzeg tőlünk északra is ki tud pattanni...
Szüljön a légkör most már farfekvéses tarajos sült!
Sajnos mégis a modelleknek lett igaza,. és szétfocscsizta magát a konvergencia mielőtt ideért volna.
B+. Ha kimegyek lefotózni a közelgő peremfelhőt, akkor tuti valami helyi keletkezés takarni fogja
Nagyon elvagyok keseredve, 0 csapadékkal nézünk elébe a kedd,szerdai hőségnek, megint locsolhatok 2-3 hektár területet,különben kiszárad minden,hihetetlen, minden elkerült. A mai nap csúnya bukta az ország nagy részén.
Itt is szinte az történt. Pár csepp volt, frissítő széllel meg dörgés.
Itt se sok, felettünk keletkezett és utánunk durran be...
Lefőtt a kávé...
Lefőtt a kávé...
Pedig ki fogsz, ahogy mi is 
Bár arra lehet akár pár mm, itt szerintem semmi.
Bár arra lehet akár pár mm, itt szerintem semmi.
Ne is mond. DNy-Ny felé olyan sötét felhők vannak hogy az már fekete. Fotózni nem tudok mert pont kitakarja a ház.
Mennyi??? Tőled 12km-re meg 4mm esett itt a faluközpontban ma,az is 3 részletben.
Hmm...lehet a keményebb része elmegy mellettünk!? Herceghalom-Zsámbék felé.. Látni a csapi sávokat is!
Csak lesz valami ... ! Ebből kimaradni nagy kunszt lenne...
Szerk:közben elkezdett cseperegni! Juhéjj!!
Amúgy meg Zsámbék felé:
Csak lesz valami ... ! Ebből kimaradni nagy kunszt lenne...
Szerk:közben elkezdett cseperegni! Juhéjj!!
Amúgy meg Zsámbék felé:

Tökéletes ívben kerül nyugat felől, szinte érintőleg....
Délebbre pedig esik szét az egész.
Ezt is el tudjuk bukni. A pofám leszakad....
Délebbre pedig esik szét az egész.
Ezt is el tudjuk bukni. A pofám leszakad....
Felőlem lemászhat, ha Pátyon esni fog 20 percen belül!!! 
Amúgy meg nem gond, legalább helyre tettük nálad a földrajzot.
Kezd sűrűbben dörögni, közeledik a kicsike!
Amúgy meg nem gond, legalább helyre tettük nálad a földrajzot.
Kezd sűrűbben dörögni, közeledik a kicsike!
A Bihari hegység felől elindult egy sárkány, szerintem el fog érni idáig, most Debrecent ostromolja






