Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Este volt egy 10 cseppes zápor, de voltak a városnak olyan részei, ahol semmi nem esett, volt ahol egy kiadós zápor volt. Nagyon szélsőséges volt a csapadék területi eloszlása.
Ami jó volt, hogy feltámadt a szél, lehűlt a levegő, lehetett normálisan aludni, szellőztetés mellett.
Édesanyám elmondása szerint Pázmándon tisztességes eső volt, megteltek a hordók amikbe az esővizet gyűjtjük, ennek örülök, a Velencei-tó és környéke tényleg tragikus állapotban van.
Baranyában és ezen belül Pécsett június végén 2 alkalommal is volt szuper konvektív esemény, azonban ez nem járt sok csapadékkel.
Érdemes megnézni az OMSZ-os csapadék eltérés térképeket..
Remélem a héten megtörik ez a tendencia és kapunk végre egy tisztességes és kiadós esőt. Nagyon kellene.
Ami jó volt, hogy feltámadt a szél, lehűlt a levegő, lehetett normálisan aludni, szellőztetés mellett.
Édesanyám elmondása szerint Pázmándon tisztességes eső volt, megteltek a hordók amikbe az esővizet gyűjtjük, ennek örülök, a Velencei-tó és környéke tényleg tragikus állapotban van.
Baranyában és ezen belül Pécsett június végén 2 alkalommal is volt szuper konvektív esemény, azonban ez nem járt sok csapadékkel.
Érdemes megnézni az OMSZ-os csapadék eltérés térképeket..
Remélem a héten megtörik ez a tendencia és kapunk végre egy tisztességes és kiadós esőt. Nagyon kellene.
Bizony! Itt most már a 4. záporocskánk vonul át, nem sok mm-t hagynak maguk mögött, de legalább esik, ha már boru van.
Gyenge záporkák vonulnak kissé nyugatabbra, már Etyek környékén is. Itt csak erősödő borultság.
1-2 meglepi mm jöhetne.
Gondolom ez a HCS utolsó karnyúlványának legvége itt...
1-2 meglepi mm jöhetne.
Gondolom ez a HCS utolsó karnyúlványának legvége itt...
Az kemény, főleg hogy Győr környékén és Szarvason szűk nap alatt leesett 100+
Sose gondoltam volna, hogy éves szinten nálatok jobban fogunk állni valamikor is....
Ti is benne vagytok a top 3-5ben a minimálcsapadék-versenyen (metnet legalábbis).
Ti is benne vagytok a top 3-5ben a minimálcsapadék-versenyen (metnet legalábbis).
Hát, ha otthon laknék, valószínűleg agyfas*t kapnék, pedig voltak ott kitűnő évek is, nem is kevés.
Itt 32mm lett a tegnapi és a ma hajnali esőzés eredménye. Minden fellélegzett. Pozitív csalódás, vártam esőt de nem hittem volna hogy az éjszaka még enyit ledob.
10,9mm egy 10 perces felhőszakadásból tegnap délután... Több mint a semmi, de nagyrésze elfolyt. Van ahol száraz a talaj.
Grat az ország északi felének! Talán egyszer a mi időnk is eljön.
Grat az ország északi felének! Talán egyszer a mi időnk is eljön.
Nekünk nagy mázlink volt, éjjel, itt leszakadt 1,0 mm, de a nagy intenzitás miatt lehet kifröcsögött a zöldikéből és volt az 1,3 mm is
Szerdára ECM még mutat valamit pont ránk, gondolom addig eltűnteti. Péntekről kivette a csapit, utána bőven van (de idő is).
Szerdára ECM még mutat valamit pont ránk, gondolom addig eltűnteti. Péntekről kivette a csapit, utána bőven van (de idő is).
Hétvége: 0 mm.
Múlt hét: 2 mm.
Julius: 2 mm.
Mordok: van pár hasonló hely, innen a fórumról pl. Siófok.
Mi is csak azért állunk jobban picivel (~200 idén), mert a május kicsivel jobban sikerült, meg volt egy szem 20 mm-és telitalálat cella június 12-én. Ma ünnepeljük a hónap fordulót
Múlt hét: 2 mm.
Julius: 2 mm.
Mordok: van pár hasonló hely, innen a fórumról pl. Siófok.
Mi is csak azért állunk jobban picivel (~200 idén), mert a május kicsivel jobban sikerült, meg volt egy szem 20 mm-és telitalálat cella június 12-én. Ma ünnepeljük a hónap fordulót
Érsekújvárban egy automata szerint tegnaptól eddig 31,5 mm eső esett. Igen csak szép mennyiség ez. Éjjel is sokszor leszakadt az ég. Talán életre kel a természet. 
Dunaújvárosban meg már szavak nincsenek erre, hogy egyszerűen képtelen esni. Van ennyire szerencsétlen hely még az országban? Érdemes megnézni a csapadékadatokat, ami szerintem borzasztóan siralmas.
Dunaújvárosban meg már szavak nincsenek erre, hogy egyszerűen képtelen esni. Van ennyire szerencsétlen hely még az országban? Érdemes megnézni a csapadékadatokat, ami szerintem borzasztóan siralmas.

Éjszaka záporokból végül 17 mm esett, a tegnapi 6mm mellé. Ez most nagyon jól jött a kukoricánknak.Zivatar, villám, vagy látvány természetesen nem volt
Hajnali erős rövid zápor 2 mm hozott még. Így a 3 nap 38 mm
estek an ra Piliscsaba fele Pilis tetőn bőven 45-50 mm lehetett.
Délelőtt: 50,1 mm
Délután: 37,5 mm
Éjszaka: 13,3 mm
Győrújbarát, domb, 24 órás csapadékösszege: 100,9 mm !!
Délután: 37,5 mm
Éjszaka: 13,3 mm
Győrújbarát, domb, 24 órás csapadékösszege: 100,9 mm !!
Én mint a negativizmus királya most amondó vagyok, hogy a szerda estétől, de főként péntektől kezdődő 4-5 napot már hosszú ideje mutogatják a modellek! Ebből bizony országszerte nagy öntözések lesznek, viszonylag stabilan adják a modellek! Nagyon bizakodó vagyok!
2010 óta nem mértem akkora csapadékot 24 óra alatt, mint tegnap!
A reggeli 19mm-hez 20mm esett délután, majd éjjel egy 39mm-es kör következett!!!
Összesen 78mm esett
Áram már 3 órája nincs...
A reggeli 19mm-hez 20mm esett délután, majd éjjel egy 39mm-es kör következett!!!
Összesen 78mm esett
Áram már 3 órája nincs...
Szintén zenész. A szokasos dny-ény irany helyett minden elment északnak. Keszthely -Badacsony tengely kimaradt
Otthon a tegnap (reggeli?,) délelőtti és délutáni zivatarokból 21,5 mm esett, majd az éjszakai rendszerből még 24 mm, vagyis 45,5 mm lett az összes. Az még kérdéses, hogy a 6 óra utáni első, súroló zivatarból volt-e mérhető csapadék, vagy az egész tegnapra vonatkozik, majd utánajárok.
Megúsztuk az egész hétvégét egy csepp eső nélkül!!
Azért ehhez már nagy bravúr kellet,de sikerült az időjárásnak!!Katasztrófa....
Azért ehhez már nagy bravúr kellet,de sikerült az időjárásnak!!Katasztrófa....
Az is biztos, hogy amit most mutogatnak a modellek hétvégére, bizonyul később a kisiklásnak; elmegy minden határon kívül, vagy ki sem alakul a konvekció az ország nagy részén, vagy nedvesség nem lesz, vagy idő előtt jön az ény-i szél : valami úgyis közbejön! Ahogy jellemző.
Éjszaka még egy záporból újabb 1mm jött le,így tegnap 4 zápor zivatarból 5mm esett. Környék szinte mindenhol jobban járt,igazából kicsin múlott a 20+ mm.
Most borult idővel kezdünk,fülledtség még mindig. A jövőkép biztató,csak vége lesz ennek a rémálomnak.
Most borult idővel kezdünk,fülledtség még mindig. A jövőkép biztató,csak vége lesz ennek a rémálomnak.
Itt a délelőtti 39,4 mm után este, éjjel még 20,1 mm jött hozzá, így a vége 59,5 mm lett.
Itt "csak" 18,5mm esett,de ennek is nagyon örülök. Végre egy kis felfrissülés.
Az éjjel szerencsére még 4,5 mm-t bemákoltunk, így tegnap összesen 9,5 mm esett, nagyon kellett már, persze sokkal több is lehetett volna, ha nincs a szerencsétlenkedés meg a tökölés az időjárás részéről.
A szomszédos Nyárádon 28 mm esett.
A szomszédos Nyárádon 28 mm esett.
Éjjel még itt is összecsepergett 31 mm, így 67 mm lett a tegnapi orgia eredménye. Böszme volt..
Sziasztok!
Az elmúlt napokat szokás szerint 0mm-el zártuk itt Dunaújban. Már a fákat is öntöznöm kell. Nem tudom minek kell történnie, hogy itt essen végre!
Az elmúlt napokat szokás szerint 0mm-el zártuk itt Dunaújban. Már a fákat is öntöznöm kell. Nem tudom minek kell történnie, hogy itt essen végre!
Siklós és környéke úgy marad ki mindenből, mintha üvegbúra lenne felette. Lassan egy hónapja nem volt csapadék. Nemhogy értékelhető mennyiség, még csak nyomokban sem.
Ez a hétvége is egy nagy nulla lett felénk.
Egyelőre ez a zivatarszezon alulmúlja a tavalyi gyenge teljesítményét is itt.
Egyelőre ez a zivatarszezon alulmúlja a tavalyi gyenge teljesítményét is itt.
Azért volt ott még egy-két csinos jószág, és nem akarom előre lelőni a poént (talán holnap végzek az összefoglalóval), de ezt az egyet azért megmutatom. 
Az viszont tény, hogy elég érdekes cellák voltak ezek, hiába nedvesedett alul, nem nagyon akartak falfelhőzni, és csak egy adott szögből voltak látványosak, ha kicsit északabbról vagy délebbről néztük őket már nem. Ezt pl. kocsiból fényképeztem Pusztaszabolcs felé, előtte láttuk már onnan is ahol álltunk, de mivel a csapadék kitakarta a mezo egy részét, nem tűnt nagy extrának, majd utána megálltunk Pusztaszabolcs(?) déli részén, de onnan sem. Viszont mivel ekkor siettünk, hogy elkapjuk a tolnai cellát, így ezekre nem álltunk meg.
Az viszont tény, hogy elég érdekes cellák voltak ezek, hiába nedvesedett alul, nem nagyon akartak falfelhőzni, és csak egy adott szögből voltak látványosak, ha kicsit északabbról vagy délebbről néztük őket már nem. Ezt pl. kocsiból fényképeztem Pusztaszabolcs felé, előtte láttuk már onnan is ahol álltunk, de mivel a csapadék kitakarta a mezo egy részét, nem tűnt nagy extrának, majd utána megálltunk Pusztaszabolcs(?) déli részén, de onnan sem. Viszont mivel ekkor siettünk, hogy elkapjuk a tolnai cellát, így ezekre nem álltunk meg.

No, akkor véget ért az újabb "csapadékos" hétvége, ami itt narancsos bukta lett.
Nem csodálkozok, 10-ből 9x ez van, a nagy eseményekből Tarján majdnem mindig kimarad.
Ma volt egy kis aszfaltnedvesítés, talán fél mm, viszont nagyon szépen villámlott, amit csapadék mellett nem láttam volna.
Manapság ezt is meg kell becsülni!
Nem csodálkozok, 10-ből 9x ez van, a nagy eseményekből Tarján majdnem mindig kimarad.
Ma volt egy kis aszfaltnedvesítés, talán fél mm, viszont nagyon szépen villámlott, amit csapadék mellett nem láttam volna.
Manapság ezt is meg kell becsülni!
1 km-rel előbb, a Hajdu tanyánál álltunk meg 
Ahogy mentünk D felé egyre szarabbul néztek ki a cellák, így onnan haza indultunk.
Egyébként az a cella balos volt. A lehető legszarabb helyről néztük
Ahogy mentünk D felé egyre szarabbul néztek ki a cellák, így onnan haza indultunk.
Egyébként az a cella balos volt. A lehető legszarabb helyről néztük
A mi kukoricánkat 10 nappal ezelőtt fényképeztem.Azóta már magasabb valamivel,mert esett öt részletben 15 mm eső,de a folyamatos hőség következtében a levelei ugyanúgy pöndörödnek újra mint a képeken. Ha nem lesz eső,csak a dögmeleg továbbra is,akkor nem tudnak majd beporzódni,nem tudnak majd kifeljődni a kukoricacsövek.
Pusztaszabolcs mellett nem sokon múlt, hogy összefussunk, mi itt álltunk, és emlékszem arra a cellára, úgyhogy akkor még ott voltunk. 
Link
Link



