Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
A húgom azt írja hogy Győrságon úgy szakadt, hogy a nagylánya nem tudott kimenni a győri buszhoz( mondjuk messze van tőlük a buszmegálló)...
Izgalmasak ezek az sc-k, de kis területet érintenek, gyorsan átrobognak és nem is feltétlenül adnak sok csapadékot.
Inkább mkr-re és mkk-ra voksolnék.
Inkább mkr-re és mkk-ra voksolnék.
A próféta szóljon belőled. Eddig hol nyugatra, hol keletre kerültek a zivatarok.
Errefelé mondjuk a reggel-délelőtt volt esélyesebb, az látszott is a modelleken. Délután már jön be a magasban a kiszáradás, akkor a Dunántúl déli és középső része lehet a nyerő.
A szokásos elkerülős zivatar tőlünk nyugatra. Jöhetett volna 10-20km-el keletebbre is.
Igen, néztem én is, jól nézhetett ki!
Ahogy közelednek befelé biztos kevésbé lesznek erősek, de ilyen ínséges szezonban jó lenne a zágrábi is.
Csak csináltam délelőttre dolgot magamnak, hogy délután ráérjek, fene sem gondolta hogy ezek itt fognak tobzódni a határon.
Rohadék modellek!
Ahogy közelednek befelé biztos kevésbé lesznek erősek, de ilyen ínséges szezonban jó lenne a zágrábi is.
Csak csináltam délelőttre dolgot magamnak, hogy délután ráérjek, fene sem gondolta hogy ezek itt fognak tobzódni a határon.
Rohadék modellek!
Szeged-külterület Tmin 24,9, vastagon megdőlt az eddig Tmin-max rekord...
A hajnali záporból 1mm jött le,úgy látszik az 1mm-es csapik idejét éljük.Kicsit dejavu-m van,télen a lepel havak telét éltük. 
Győr és környéke úgy látszik beindul,és kilép a száraz vidékek társaságából.
Győr és környéke úgy látszik beindul,és kilép a száraz vidékek társaságából.
Holnap délután, este nagyon jó esélyekkel indultok.
Győrieknek is beindult az üzlet. Kijárt már oda is!
Győrieknek is beindult az üzlet. Kijárt már oda is!
A számolást a napokban eltévesztettem, de valószínű júl. 11-én vasárnap volt az idei 8. nap, mikor az OMSZ 2. fokú figyelmeztetést adott ki heves zivatarok, és/vagy felhőszakadás lehetősége miatt az ország bizonyos területeire.
Nagyon a széle volt ez, de jó kis reggeli móka
. Így volt fszsz. intenzitás, hogy ennyire látszott az ég kékje mellettünk:

Igen, a széléből volt néhány perces felhőszakker-szerű intenzitás, reggeli öntözés pipa.
Jó aktív, gyors mozgású cella sok villámmal-dörgéssel. Bónusz: mire indulnom kell a gyerekkel oviba, el is vonult
Jó aktív, gyors mozgású cella sok villámmal-dörgéssel. Bónusz: mire indulnom kell a gyerekkel oviba, el is vonult
A széléből, keletre kerüli a várost a böszmeteg rész!
Mély, öblös dörgések
Mély, öblös dörgések
Na hát! Ez az idei 4. hőhullám eléggé regionálisra, és rövidre sikeredett.
Tegnap júl. 13. kedd éjféltől rendelték el az országos 2. fokú hőségriadót, és elvileg ma júl. 14. szerda éjfélre már fel is oldják.
Gyakorlatilag csak az Alföld kapott 35 +-os Tmax-okat tegnap, ma pedig még kisebb területen lesz jellemző, de annál intenzívebben.
Nagy esély van ma 39-40 fokra.
Tegnap júl. 13. kedd éjféltől rendelték el az országos 2. fokú hőségriadót, és elvileg ma júl. 14. szerda éjfélre már fel is oldják.
Gyakorlatilag csak az Alföld kapott 35 +-os Tmax-okat tegnap, ma pedig még kisebb területen lesz jellemző, de annál intenzívebben.
Nagy esély van ma 39-40 fokra.
Megint modellbukta, egyik modell sem várt ilyen komoly eseményeket oda.
Kivéve a svájci.
Kivéve a svájci.

A szaharai homokozó nyertese minden autómosó tulaj 
Kérdezném a szakikat: Baranya és Pécs esélyes ma némi csapadékra? Megváltás lenne..
Kérdezném a szakikat: Baranya és Pécs esélyes ma némi csapadékra? Megváltás lenne..
A kettes vágányon már tolatást végeznek, el lehet kezdeni vigyázni, DDNy felől dörög, mint állat 

...és már itt is a következő piros riasztás, ha minden igaz, akkor fél óra múlva jön egy kárikittyom jéggel, özönvízzel, tokkal-vonóval
Heves lecsapókkal zivatar vonul nyugatra 5 kmre. Wrf adta végülis. Érdekes lehet a mai nap, talán délután sem esélytelen scre
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy holnap képes lesz-e esni végre. Nem normális állapotok vannak évek óta. A zivatarok átalakultak, mindent vagy semmit, ez lett a mottó. Korábban elég gyakoriak voltak a sávba rendeződött zivatarok, azokban is voltak szélsőséges csapadékeloszlások de nem ennyire mint most. Manapság leggyakrabban pontszerű esőzések vannak. Pl. Balassagyarmat 30 nap alatt 45 mm, Szécsény (20 km keletre) 5 mm, Mihálygerge (további 20 km) 50+, Tarjánról nem is beszélve. Link
Áztató országos eső meg nem is tudom mikor volt utoljára!
A 90-es években nyári mediciklonok okoztak több napos zivataros időt, csak úgy dőlt a víz, megázott az egész ország.
A szlovák ECM most 18 mm-t számol hozzám, az előző futás meg nullát. Lehet, hogy reggelre már megint nulla lesz.
Az OMSZ előrejelzésétől se vagyok elájulva: Link szerda estére 10-20 mm, a mellette lévő rácspontra meg már 1-5, aztán ez ismétlődik. Valószínűleg nem sok esély lehet arra a 10-20-mm-re ha ilyen kis területekre jelzik...
Áztató országos eső meg nem is tudom mikor volt utoljára!
A 90-es években nyári mediciklonok okoztak több napos zivataros időt, csak úgy dőlt a víz, megázott az egész ország.
A szlovák ECM most 18 mm-t számol hozzám, az előző futás meg nullát. Lehet, hogy reggelre már megint nulla lesz.
Az OMSZ előrejelzésétől se vagyok elájulva: Link szerda estére 10-20 mm, a mellette lévő rácspontra meg már 1-5, aztán ez ismétlődik. Valószínűleg nem sok esély lehet arra a 10-20-mm-re ha ilyen kis területekre jelzik...
Nálunk idáig a júliusi termés 1mm ! Fantasztikus ahogy kikerültek az elmúlt napok zivatarai. Nagyon nagy az aszály!
Most már nem kell sajnálni.
Wetsom meggyőzött, hogy 5 szót átírt benne reggel, úgyhogy kiengesztelődtem.
Wetsom meggyőzött, hogy 5 szót átírt benne reggel, úgyhogy kiengesztelődtem.
Holnap a budapestiek bőven kaphatnak az esti órákban vizet. Ezek az délről északra vonuló cellák különösen a budai oldalt eléggé megszokták szórni.
Holnap viharvadászok elvileg, de jelezd ha itt vagy Tótszentmártonban (szomszéd falu), aztán összefuthatunk!
Itt viszont éppen megvolt, 35,1 fokkal.
Aktuális T 31,2 fok, tehát a holnapi nap már biztos hőségnap lesz.
Aktuális T 31,2 fok, tehát a holnapi nap már biztos hőségnap lesz.
Valamivel jobb a MET- PR-ja mint a szomszédos Érdnek....
Holnap Maribor, utána szintén bor:
Vino V. borpince, Tótszentmárton (esőnapi program, garantált elázás.
még napos idő esetén is.. )
Holnap Maribor, utána szintén bor:
Vino V. borpince, Tótszentmárton (esőnapi program, garantált elázás.
még napos idő esetén is.. )










