Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Radaron is picike. Dny és ÉK felé is átlátni alatta.
Most már gyengül a csapadék. 6,3 mm-t mutat a WMR.
Most már gyengül a csapadék. 6,3 mm-t mutat a WMR.

GFS másképp gondolja, meglátjuk.
A Mezőtúr és Karcag közti cellákkal sem számolt senki, ehhez képest egyelőre nem gyengülnek.
A Mezőtúr és Karcag közti cellákkal sem számolt senki, ehhez képest egyelőre nem gyengülnek.
Az soha nem fog idáig feljönni de ha mégis felér a délkeleti határnál megtorpan majd fricskát mutatva elindul hirtelen nyugati irányba nehogy azt gondold hogy hátradőlhetsz. Védettségi igazolvány nélkül aszály súlytotta területre nem mehet különben sem. Irány inkább délnyugat.
Nem akarlak lelombozni, de szerintem ma éjjel nem nagyon lesz konvekció, már most is elég erőtlenek és rövid életűek a cuccok itt északon. A Balaton környéki cucc még gondolom elpöfög egy darabig, de aztán csend ül az országra szerintem..talán délen lehet éjszaka még történés.
Majd holnap délután új esélyek.
Majd holnap délután új esélyek.
Az a baj, hogy nem csak ezt szívtuk meg mostanában. Nem is tudom, hogy itt Diósgyőrben mikor volt utoljára 10+ mm-es hozam egy nap. És, ahogy kinéz, nem is mostanában lesz. De egyszer csak véget ér ez a pechszéria.
Esztergom mellett SC van alighanem, vett egy erős balkanyart DNy felé.
Szerk: vagy mégsem, az utolsó frissítés alapján már nem úgy fest.
Hát sajnos ez a budai cucc elment északra mellettünk. Az újabb cellák meg túl délre vannak. Nem baj, hosszú még az éjszaka!
Látom, most kellett volna Balatonberényben lenni….
Szerk: vagy mégsem, az utolsó frissítés alapján már nem úgy fest.
Hát sajnos ez a budai cucc elment északra mellettünk. Az újabb cellák meg túl délre vannak. Nem baj, hosszú még az éjszaka!
Látom, most kellett volna Balatonberényben lenni….
Már a szerdai 23 fokos Td-re is azt mondtam, hogy kemény volt, a mai nap viszont még inkább kitett magáért.
Délután kisütött a Nap, és a T. 28 fokig emelkedett, miközben az rh. 75 % volt.
Azaz elérte délután a harmatpont a 24 fokot nálam.
Komoly dunszt volt ma is.
Holnap folyt. köv.
Ma már itt nem történt semmi reggel óta, talán az este, éjjel még villanthat valamit.
Délután kisütött a Nap, és a T. 28 fokig emelkedett, miközben az rh. 75 % volt.
Azaz elérte délután a harmatpont a 24 fokot nálam.
Komoly dunszt volt ma is.
Holnap folyt. köv.
Ma már itt nem történt semmi reggel óta, talán az este, éjjel még villanthat valamit.
Jól néz ki ez a balatoni mini MKR, sajnos ebből is kimaradunk. A Füred - Siófok tengelytől keletre zéró a légkör.
Minden ki volt égve...fél méteres por volt a földutakon..talán ,92 augusztusában volt ilyen aszály mikir a Kapos- folyón átugráldoztunk.
Hú de jó a kilátás tőled!!
Közben egyre sötétebb van,dél-kelet felől brutál sötét fellegek közelednek,ezt már csak nem bukjuk be!!!
Közben egyre sötétebb van,dél-kelet felől brutál sötét fellegek közelednek,ezt már csak nem bukjuk be!!!
Ma júl. 17-re a szupercella.hu oldalon 1-es fokozatú konvektív előrejelzés került kiadásra, Anarki tollából.
Ez a mai az idei 9. konvektív előrejelzés volt, egyben a 6. olyan konvektív előrejelzés, mely 1-es fokozatú.
Ez a mai az idei 9. konvektív előrejelzés volt, egyben a 6. olyan konvektív előrejelzés, mely 1-es fokozatú.
Végül kaptunk egy 5 mm-es zivatart ami felettünk alakult ki,a zivatar kialakulása majd elvonulásáról pár kép. Ez szórta meg Döbröközt








Az a szerbeknél fejlődő / észak felé / viharzóna tervben volt mára? Mert igen csak észak felé vette útját, és előtte a műholdon robban a légkör!
Eksön iz kámin
Már ott a lánc sunyiban a távolban. Ebbűl baj lesz.
Már ott a lánc sunyiban a távolban. Ebbűl baj lesz.

Erős gomolyosodás kezdődött Budapesttől keletre- délkeletre. Nem csodálkoznék, ha hamarosan bedörrenne.
A fővárosi cella majdnem ránk húzódott, de aztán szóltak neki, hogy az ott Érd, curükk de gyorsan.
Elég durván robban a Dunántúl. Remélem ide is jut az éjjel még valami.
Napközben szűk 1 mm esett még ma.
Elég durván robban a Dunántúl. Remélem ide is jut az éjjel még valami.
Napközben szűk 1 mm esett még ma.
No kérem!Zivatar közelít dk-i irányból a hatos vágányon!
A radar bíztató,remélem ezt már behúzzuk!!Közben mély dörgések hallatszódnak, melyek egyre mélyebbek és hangosabbak!
Csak lesz valami kis...
A radar bíztató,remélem ezt már behúzzuk!!Közben mély dörgések hallatszódnak, melyek egyre mélyebbek és hangosabbak!
Csak lesz valami kis...
Szerencsére elkerülte Tevelt. Még ez hiányzana ott a hosszú szenvedés után. Ti is szenvedtetek a nyáron ?
Ma júl. 17-én volt az idei 12. nap, hogy az OMSZ figyelmeztető előrejelzést adott ki heves zivatarok, és/vagy felhőszakadások lehetősége miatt az ország bizonyos területeire.
Az Alföld még talán abban bízhat. Én is figyeltem, de nem sokat közelített.
Nálam az évtized felhőszakadása volt. 43mm zúdult le kevés jéggel, downburst-tel.
Egy narancs riasztást megérdemelt volna.
Eddig 74mm a "termés".
Egy narancs riasztást megérdemelt volna.
Eddig 74mm a "termés".
Most itt is lecövekelt felettünk...a másféléves labradorunk megkergült..ennyi vizet még nem látott.

Szerbiában van egy jókora tömb, aminek északi a mozgása. Hát az elérhet-é kis hazánkba?
Most nézem vásárosdombón már 100mm felett vannak. Jók ezek a DK-i cuccok csak találjon el egy jó cella.
Nem számítottam ilyen nedves kondíciók mellett ilyen szintű kifutásra. Már eltűnt a gusthoz tartozó gomolysor a déli horizonton. Ennek ellenére azért északra kitartóan dörög, most ide is próbál képződni valami..
17:00 magasságában délkelet felől záporos csapadékgóc közeledett, mely később zivatarrá erősödött.
A java tőlünk délre haladt el, ám az északi ágán némi képződésnek köszönhetően új erőre kapott a cella és 10 mm csapadékot dobott le rövid idő alatt.
Míg esett, a zivatartevékenység szünetelt, később újra megdörrent.
A zápor szélerősödéssel járt, néhány utcával arrébb valószínűleg jóval erősebb szél volt és erősebb csapadék-intenzitás, mert nem lehetett látni szinte semmit, amit pedig látni lehetett, abból azt lehetett leszűrni, hogy lényegesen erősebb a szél arra(talán légzuhatag lehetett).
Hosszú idő után esett érdemi(bb) csapadék, de ez még mindig kevés ahhoz, hogy megszűnjön a szárazság.
A java tőlünk délre haladt el, ám az északi ágán némi képződésnek köszönhetően új erőre kapott a cella és 10 mm csapadékot dobott le rövid idő alatt.
Míg esett, a zivatartevékenység szünetelt, később újra megdörrent.
A zápor szélerősödéssel járt, néhány utcával arrébb valószínűleg jóval erősebb szél volt és erősebb csapadék-intenzitás, mert nem lehetett látni szinte semmit, amit pedig látni lehetett, abból azt lehetett leszűrni, hogy lényegesen erősebb a szél arra(talán légzuhatag lehetett).
Hosszú idő után esett érdemi(bb) csapadék, de ez még mindig kevés ahhoz, hogy megszűnjön a szárazság.















