2026. június 27., szombat

Légköroptika

Adott napon: 
Keresés:
#29253
Nyuli, remek!!
Remélem, láttátok/látjátok a fantasztikus körülírt holdhalót az égen!!??
#29252
Ez a CS fib bukkant fel nálunk napnyugta után, közelebb jött, de visszahúzódott (vagy elfoszlott). Magukkalragadó felvételek!
#29251
Felemelõen szép felvétel! Gratulálok!
#29250
Pont ez jutott eszembe,hogy nem látszik,hogy ablakon keresztül van nevet
Gratuláció,nagyon szép!
#29249
Ez igencsak nagyon fényes! Fogadjunk, nem a MÁV szerelvénye volt a szûrõ közeg. :-)
#29248
Nocsak, gratula a haloészlelõknek! nevet
#29247
Brutál fényes, nagyon szép, grat! nevet
#29246
Óhhh, de szépek, ezért tényleg megéri fagyoskodni nevet


Mai termés: igen hegyes melléknap, sajnos telefonnal, mozgó vonatból, ablakon át felvéve, azaz bocsánat a gyatraságért: Link
#29245
Állat!Kár,hogy agyon van zajszûrve...Jó lenne,ha egyszer az én holdszivis képem is így agyon lenne zajszûrve.. laza
#29244
Ezt lessétek, mekkora holdszivi:
Link

Srácok, köszönöm!
A zengõlégyrõl nem tudom, mennyire van feltöltve fagyállóval, de eléggé úgy festett, hogy odafagyott...
#29243
Napnyugat elõtt:
Link Link
Noli, gratula! nevet
#29242
Gyönyörû képek, csak úgy ámulok-bámulok! vidám
Az a légy odafagyott a növényre? nyelvnyujtas
#29241
Noli, ezek gyönyörû képek!
Ez az egyik kedvenc: Link

Megfagyott pókhálók... besz...rás! Ez egy makrót megérne, a felkelõ nap fényében! Ejj... nevet
#29240
Mai deres napkelte: Link
#29239
Üdv mindenkinek! Hozatok látványos képeket megint! Köszönetem azoknak akik megnézték képeimet!

Flurries: Apáé volt de most unokatesóm hajtja. Remélem sokáig!
nevet
#29238
Igen látványos az égkép! Melléknapot fotóztam a széthasadt felhõk között. Este lesz fotó!
#29237
Mai napkelet:
Link Link
#29236
Irigyellek!
#29235
Egy órakor felébredtem, kinéztem az ablakon és csudaszép élénk koszorú volt a Holdunk körül, most, hogy felkeltem, semmi nincs, persze...
#29234
A CS fib-re alulról AC str tr un csúszott É-ról, és ugyancsak összefutni látszik É-on és D-en. A Hold körül 10 fok átmérõjû okkersárga fénykoszorút mutat. A felhõ egyes hullámai maguk is hullámzanak, a közeledõ melegfront klasszikus mintájára.
#29233
Kedves Kempeter, sajnos nincs gépem. Egyelõre.
#29232
nevet Nagyszerû leírás,már csak egy fénykép hiányzik. kacsint
#29231
Kb. egy órája a 22 fok sugarú haló fehér szinû, fényes, teljes gyûrûje látszik a Hold körül CS fibratus felhõn, amely 7 oktányit takar az égbõl. A szõnyegfátyolfelhõ É-on és D-en egyaránt összefutni látszik. (A felhõ É-ról vonul.) A lepelfelhõt meglepõen egyenes szálak alkotják. Csodálatos jelenség!
#29230
Néhány fotó tegnapról: Link és máról:Link
#29229
Szuper képek!
#29228
Jóság! Végül melyik gyõzött? :-))
#29227
Napnyugta elõtti pillanatok,versenyzõ repülõkkel: Link Link Link

kacsint
#29226
Érdekes nevet
#29225
Egy tegnap késõ esti kép:
Link
Villanyoszlop a tövébõl fotózva, felfelé, a párás (de még nem ködös) levegõbe vetett árnyékával. Nekem különösen tetszik, hogy az árnyéksávban milyen szépen átlátszanak a Perseus csillagai. :-)
#29224
Jók,nagyon!
#29223
Rafy, nagyon tetszenek nevet
#29222
Nagyon komoly képek, gratulálok!
A leheletes a kedvencem. nevet Amúgy tiéd a lada? vidám
#29221
Köszönöm! Ha hajnali 5ig kibírtam volna. Akkor foltok helyett tömény köddel lehetett volna megcsinálni a dolgot: látótávolság 150-200m-en volt.
nevet
#29220
Szép képek! Grat! vidám
#29219
Szuperek, Rafi!
Lehet, érdemes lett volna a ködívet úgy próbálni, hogy nincs szemben a Hold, ne vakítson el.
#29218
Ezek nagyon jók! Gratula!
#29217
Ködös, próbás, éjszakai képek érkeztek:
- állvánnyal és reflektorral, elsõ próbálkozás: Link
- szellemképes: Link
- itt látható a ködív egy darabja: Link
- irizáló lehellet: Link
- kis segítség: Link
- távoli kukk: Link
- párás üvegen át fényképezve: Link
- köd: Link
- holdfényben: Link
- alsó tyndall, vagy valami krepuféleség: Link
- csak ennyire holdfényes a környék: Link

Az összes kép (42 darab) itt: Link

Enjoy! nevet
#29216
Itt biztos nem nevettek volna ki nevet
#29215
A középsõ, rózsaszinû eget én is láttam valamikor tavasszal, a Redoubt vulkán idején, de nem mertem megirni, nehogy kinevessenek.
#29214
Ma van a halók nemzetközi világnapja?
#29213
Szép volt itt is a tegnapi naplemente: Link
#29212
Ejh, ha én egyszer eljuthatnék Szibériába!
#29211
Megerõsítve!
Tapasztaltam én is régebben (8 éve) bringán ülve, újsághordás közben hajnalban -20 C°-ban.
#29210
Néhány kép Irkutszkból és a Bajkál-tó környékérõl, csak úgy: Link Link Link Link Link kacsint
#29209
Hû,de érdekeseket írtok!Én még ilyet nem láttam,de rajta leszek!
Attila,köszönöm!
#29208
Áki, gratulálok nagyszerû felvételedhez, a hófelszini fényjelenséghez!
#29207
Biztatásul még leirom a következõket. Egy, a Zsil folyó medencéjében (Déli-Kárpátokban) élõ barátom - háttal tartózkodva egy álló autõbusz fényszórójának - a 90-es években egy Smena-8 géppel fényképen megörökitette a jelenséget. A mai digitális gépek annál még jobb eredményt képesek elérni.
#29206
Álló gépkocsi hosszúfázisú fényszórójánál is meg lehet próbálni. Háttal állva a fénynek, távolodva a reflektortól egyre növekszik a fényiv, visszafelé haladva egyre zsugorodik. Zsúfolt lámpasornál a fényiv könnyen elõjön. Egyfajta dicsfény bontakozik ki elõttünk.
#29205
Na igen, ezt meg lehetne nézni olyan helyen, ahol az utca nem úgy van kivilágítva, mint egy idegsebészeti mûtõ, s nem érik egymást a lámpaoszlopok, hogy még hely se legyen semmi jelenségnek köztük...

#29204
Akkor mégiscsak köd/utcailámpa-szivárvány. Christian Fenn cikkét olvastam a METEOROS-ban kb. másfél-két éve. Mindenki, aki csak teheti, próbálja elcsipni ezt a különös jelenséget - amint csak alkalom nyilik rá -, ami némileg feledteti a sûrû ködös idõjárás megannyi kellemetlenségét.

Utolsó észlelés

2026-06-27 11:43:41

Mezõszentgyörgy

36.1 °C

VRB02

RH: 29

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.