Légköroptika
Nyuli, remek!!
Remélem, láttátok/látjátok a fantasztikus körülírt holdhalót az égen!!??
Remélem, láttátok/látjátok a fantasztikus körülírt holdhalót az égen!!??
Ez a CS fib bukkant fel nálunk napnyugta után, közelebb jött, de visszahúzódott (vagy elfoszlott). Magukkalragadó felvételek!
Pont ez jutott eszembe,hogy nem látszik,hogy ablakon keresztül van 
Gratuláció,nagyon szép!
Gratuláció,nagyon szép!
Ez igencsak nagyon fényes! Fogadjunk, nem a MÁV szerelvénye volt a szûrõ közeg. :-)
Állat!Kár,hogy agyon van zajszûrve...Jó lenne,ha egyszer az én holdszivis képem is így agyon lenne zajszûrve..
Ezt lessétek, mekkora holdszivi:
Link
Srácok, köszönöm!
A zengõlégyrõl nem tudom, mennyire van feltöltve fagyállóval, de eléggé úgy festett, hogy odafagyott...
Link
Srácok, köszönöm!
A zengõlégyrõl nem tudom, mennyire van feltöltve fagyállóval, de eléggé úgy festett, hogy odafagyott...
Gyönyörû képek, csak úgy ámulok-bámulok! 
Az a légy odafagyott a növényre?
Az a légy odafagyott a növényre?
Noli, ezek gyönyörû képek!
Ez az egyik kedvenc: Link
Megfagyott pókhálók... besz...rás! Ez egy makrót megérne, a felkelõ nap fényében! Ejj...
Ez az egyik kedvenc: Link
Megfagyott pókhálók... besz...rás! Ez egy makrót megérne, a felkelõ nap fényében! Ejj...
Üdv mindenkinek! Hozatok látványos képeket megint! Köszönetem azoknak akik megnézték képeimet!
Flurries: Apáé volt de most unokatesóm hajtja. Remélem sokáig!
Flurries: Apáé volt de most unokatesóm hajtja. Remélem sokáig!
Igen látványos az égkép! Melléknapot fotóztam a széthasadt felhõk között. Este lesz fotó!
Egy órakor felébredtem, kinéztem az ablakon és csudaszép élénk koszorú volt a Holdunk körül, most, hogy felkeltem, semmi nincs, persze...
A CS fib-re alulról AC str tr un csúszott É-ról, és ugyancsak összefutni látszik É-on és D-en. A Hold körül 10 fok átmérõjû okkersárga fénykoszorút mutat. A felhõ egyes hullámai maguk is hullámzanak, a közeledõ melegfront klasszikus mintájára.
Kb. egy órája a 22 fok sugarú haló fehér szinû, fényes, teljes gyûrûje látszik a Hold körül CS fibratus felhõn, amely 7 oktányit takar az égbõl. A szõnyegfátyolfelhõ É-on és D-en egyaránt összefutni látszik. (A felhõ É-ról vonul.) A lepelfelhõt meglepõen egyenes szálak alkotják. Csodálatos jelenség!
Egy tegnap késõ esti kép:
Link
Villanyoszlop a tövébõl fotózva, felfelé, a párás (de még nem ködös) levegõbe vetett árnyékával. Nekem különösen tetszik, hogy az árnyéksávban milyen szépen átlátszanak a Perseus csillagai. :-)
Link
Villanyoszlop a tövébõl fotózva, felfelé, a párás (de még nem ködös) levegõbe vetett árnyékával. Nekem különösen tetszik, hogy az árnyéksávban milyen szépen átlátszanak a Perseus csillagai. :-)
Nagyon komoly képek, gratulálok!
A leheletes a kedvencem.
Amúgy tiéd a lada?
A leheletes a kedvencem.
Köszönöm! Ha hajnali 5ig kibírtam volna. Akkor foltok helyett tömény köddel lehetett volna megcsinálni a dolgot: látótávolság 150-200m-en volt.
Szuperek, Rafi!
Lehet, érdemes lett volna a ködívet úgy próbálni, hogy nincs szemben a Hold, ne vakítson el.
Lehet, érdemes lett volna a ködívet úgy próbálni, hogy nincs szemben a Hold, ne vakítson el.
Ködös, próbás, éjszakai képek érkeztek:
- állvánnyal és reflektorral, elsõ próbálkozás: Link
- szellemképes: Link
- itt látható a ködív egy darabja: Link
- irizáló lehellet: Link
- kis segítség: Link
- távoli kukk: Link
- párás üvegen át fényképezve: Link
- köd: Link
- holdfényben: Link
- alsó tyndall, vagy valami krepuféleség: Link
- csak ennyire holdfényes a környék: Link
Az összes kép (42 darab) itt: Link
Enjoy!
- állvánnyal és reflektorral, elsõ próbálkozás: Link
- szellemképes: Link
- itt látható a ködív egy darabja: Link
- irizáló lehellet: Link
- kis segítség: Link
- távoli kukk: Link
- párás üvegen át fényképezve: Link
- köd: Link
- holdfényben: Link
- alsó tyndall, vagy valami krepuféleség: Link
- csak ennyire holdfényes a környék: Link
Az összes kép (42 darab) itt: Link
Enjoy!
A középsõ, rózsaszinû eget én is láttam valamikor tavasszal, a Redoubt vulkán idején, de nem mertem megirni, nehogy kinevessenek.
Megerõsítve!
Tapasztaltam én is régebben (8 éve) bringán ülve, újsághordás közben hajnalban -20 C°-ban.
Tapasztaltam én is régebben (8 éve) bringán ülve, újsághordás közben hajnalban -20 C°-ban.
Áki, gratulálok nagyszerû felvételedhez, a hófelszini fényjelenséghez!
Biztatásul még leirom a következõket. Egy, a Zsil folyó medencéjében (Déli-Kárpátokban) élõ barátom - háttal tartózkodva egy álló autõbusz fényszórójának - a 90-es években egy Smena-8 géppel fényképen megörökitette a jelenséget. A mai digitális gépek annál még jobb eredményt képesek elérni.
Álló gépkocsi hosszúfázisú fényszórójánál is meg lehet próbálni. Háttal állva a fénynek, távolodva a reflektortól egyre növekszik a fényiv, visszafelé haladva egyre zsugorodik. Zsúfolt lámpasornál a fényiv könnyen elõjön. Egyfajta dicsfény bontakozik ki elõttünk.
Na igen, ezt meg lehetne nézni olyan helyen, ahol az utca nem úgy van kivilágítva, mint egy idegsebészeti mûtõ, s nem érik egymást a lámpaoszlopok, hogy még hely se legyen semmi jelenségnek köztük...
Akkor mégiscsak köd/utcailámpa-szivárvány. Christian Fenn cikkét olvastam a METEOROS-ban kb. másfél-két éve. Mindenki, aki csak teheti, próbálja elcsipni ezt a különös jelenséget - amint csak alkalom nyilik rá -, ami némileg feledteti a sûrû ködös idõjárás megannyi kellemetlenségét.