2026. június 28., vasárnap

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#542801
Ide is azt mutat pedig már 15 óra óta várom, hogy tisztán hó essen.
A napi adag eddig egyébként 5 mm latyak.
T 0.3 fok Td 0 fok
#542800
Győrsági este (a hugom felvétele)

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#542799
A kukás modell szerint kaphatsz majd egy kis havas esőt

beillesztett kép



Itt közben esik az eső rendületlenül szeret
#542798
Nálam még most is kitartóan nyomatja, nincs messze már a 9cmnyelvnyujtas
#542797
Ebben a pillanatban elkezdett havazni, kár hogy a csapadékrendszer végére.
Örülnék ha valami folytán legalább 1-2 cm összegyűlne reggelre. nevet 
0.0 °C
#542796
Átlag 13 centi havat mértem az imént. Még mindig kitartóan, közepesen tolja.
#542795
Ma egy rövid etapban megmutatta magát a tél, de csak nyomokat hagyott hátra, pedig a T most nem is volt olyan katasztrofális, csak persze most nem ezen a szinten dőlt el a dologhavazas Eső viszont volt dögivel a hegyen elég fagyos lehet a hangulat laza
#542794
Előre is bocs a sok képért! ... nevet
13cm-t is elhagytuk!

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép





beillesztett kép

#542793
Látod neked is felesleges volt a para nevet

Itt meg nagy pelyhes izé kezdődött, vajon ez már a hattyúdal, vagy lesz még 1-2 szonáta? 
Elvileg a konvergencia csak éjfél után távozik végképp kelet felé.
Egy kis minimál foltos fehérség úgy feldobna reggel nevet

Mondjuk a stabil 1 fok környéke, pozitív harmatpont mellett erre nem sokat erősít rá....
#542792
Remélem ezt is az időpont közeledtével elkezdik nyugatra tologatni a modellek.  laza
#542791
Szolnok és környéke mennyire lehet jó vasárnap havazás szempontjából? 
#542790
Nagyon szép adag, reméljük nem fog gyorsan eltűnni.
#542789
Addig azért még sok víz lefolyik az ereszcsatornán!(-:
#542788
Ez az ECM jobb mint a Folytassa sorozat volt. laza

Egyébként nem értem miért lenne nálunk eső és keleten hó a jövő héten amikor full negatívnak néz ki a T itt is.
#542787
Végül is bejött a 10 cm, amit ide várt a GEM, csak 500 métert tévedett vertikálisan, most voltam fent Dobogókőn, oda bejöttnevetnevet
500 m az szinte semminevetnevet
#542786
Nem lehet betelni a kinti hangulattal..és még mindig esik! Már egészen porhavas a hóréteg teteje.

beillesztett kép

beillesztett kép

beillesztett kép

#542785
Ecm szerint ma éjfél után még lesz 1 cm havazás fagyban.. laza
#542784
Hát ezek után nagyon elbizonytalanodtam, de legyen így.
A remény hal meg utoljára. kacsint 
Legalább ott volt Gödöllőn hó is, itt az eső, havas eső, néha fagyott eső dominált. szomoru 
#542783
Igazi sétára invitáló mesevilág van.

beillesztett kép

#542782
Nálunk majd a karácsony lesz havas. laza
#542781
Hazaértem, gyönyörű világ volt odafent. Szinte végig havazott oda is és vissza is, ez külön élményt jelentett. Jól döntöttem, hogy felnéztem, kellett már egy kis feltöltődés...nyelvnyujtashavazas
Fent szerintem esett 15-20cm , de majd a "mérők" megmondják a tutit.
Itthon lepel várt, most is szépen nagy pelyhekben havazik. Amúgy Tinney környéke is szép fehér lett! Szerencsés... kacsint

Amúgy ez az egész ide pityputtyoslocspocsos valami lett....ahogy azt várni lehetett - részemről! Ha ez a pengeél, naaa azt akko nem szeressük!zavarban
Takt +0,2 fok, csapi szumma 19mm
Viszlát medicici, te itt kettesalát kaptál!
#542780
Reggelre jégpáncéllá fog fagyni az egész. Ebben minden modell egyetért..hideg
#542779
Ez a december úgy látszik a középső országrésznek lesz szívás. 
A Dunántúl ma kapott bő havat, vasárnap meg a Tiszántúl fog bő havat kapni.
#542778
Itt Budán ugyanez a helyzet, olyan, mintha 10 percenként jönne melegfronti csapadékváltásnevet
#542777
Nálam jelenleg nagy pelyhes közepes intenzitású havazás.. már 7cm esettnyelvnyujtas
#542776
Havazik! lazaszeret Jött egy csapi tömb...
#542775
A jövő hét csütörtök is a keleti országrésznek kedvezhet

beillesztett kép

#542774
Egyszerűen hihetetlen, elkezd szépen havazni és ahogy az intenzitás nő akkor elkezd átmenni esőbe és ez ismétlődik. beteg
#542773
Hogyne lenne, nem csak remény, de esély is. Messze még a vasárnap, és egy mediről van szó. 
#542772
Még jó hogy a mellékutakat itt nem takarították így az idei első szánkózás pipa vidám
Nagyon nagyon nagy mák kellett ehhez ma látván a város és a környék legtöbb részét.

beillesztett kép

#542771
“Mostmárminek” jellegű szilárd csapadék van, a tetőablakon látni. Hónak túlzás lenne nevezni.

Elállt hálistennek, már szekunder szégyenem volt miatta.
Nem bír kimúlni az akció mégsem, Baja mellett egy újabb tömb ami irányban is lehetne akár.
#542770
Eddig latyakos lepel további jeges hóval még kevéssel 0 fok felett vagyunk. Gondolom ha eláll a csapadék akkor jön a fagy. (Újpest-Megyer)  laza

beillesztett kép


#542769
Voltam kint egy kis egészségügyi sétán. Hótakaró vastagsága 10-11cm. Csodaszép a táj. nevet

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#542768
Kékestetőn folyamatosan emelkedik a hőmérséklet, lassan már elméleti esélyünk se lesz éjjeli hóesésre.
#542767
Itt nálam szépen hull a hó, kavargatja a szél, igaz a talajon azért még olvadozik, de a hóban nem vélek fel semmi trutyit
Szerk. Már a 13ban vagyok
#542766
10+ centi, pozitív meglepetés. Gyönyörű táj, még mindig hullik.

beillesztett kép

#542765
Top nap volt a mai ismét Sopronban. Gyakorlatilag hajnal háromtól havazott, kb este 6korül volt szünet, aztán megint egy kicsi. Egész nap igazi medis havazás, volt, szélmentesen. Nem mértem de 20cm körül vagyunk, mi is komoly mennyiség esett. Sopron szépen hozzá a, szezont, hogy múltkor egy tízes, hogy most egy 20-a, szépen megy ez. Csoda táj van kint
#542764
Úgy tűnik megismètlődött egy korábbihoz hasonló szitu. 
Pár ève volt ilyen, amikor a városon belül kialakult a kettősèg. Egy rèszèn kifehèredett, mìg a másik rèszèn vègig eső esett. 
Akkor ès most is az esős oldalon voltam. vidám
#542763
Lent faluban kb 15 cm,fent pincehegyen simán megvan 20 cm.Még eseget de már gyengébben.
A bambuszaimat elrendezte szépen,kint vannak elfeküdve egész az útig.Elfelejtettem összekötni őket.A képen az út és mellette hátul kifeküdve szegények.

beillesztett kép

#542762
Észak pesten is latyakos hó hullik. Hány méteren lehet a probléma?
#542761
Szia!
Te mint règi motoros itt a fórumon,hogy làtod ezt a vasaàrnapi helyzetett van valami remèny hogy tolódjon felénk valamennyire ?
#542760
Hangulatosan havazik, vastagszik a lepel és már a tócsák teteje is kásásodik. Újpesti automata szerint 0,5 fok van, gyengén de negatív a Td. Ez is valami. havazas
#542759
Pedig már te is lemondtál erről a napról már délelőtt... vidám
#542758
A nagy szelet már megnyertük vasárnapra 
Link
Egész szép hófúvások lehetnek a nyugat, északnyugat Dunántúlon, illetve ha a most befutónak tűnő kelet Tiszántúlon is ha valóban intenzív havazásos időszakok lesznek. Máshol a jelenlegi állás szerint az eddigi szenvedés. Ha "igazság" nincs is, de valamiféle kiegyenlődés létezhet az időjárásban. Az ország középső dny - ék tengelye megkapta sok esőben, északnyugat most hóban, és lehet hogy délkelet is abban fogja kapni. Mi ne csodálkozzunk ha csak a csöcs jut már..  laza
#542757
Ne is mond en mar azthittem 6kor vege ..es meg mindig szakad.. hihetetlen nevet
#542756
Maga a csapadék nem kedves kolléga. nyelvnyujtas vidámInkább nekem az lett derűlátóbb, hogy eddig vastag pluszok mellett adott némi esőt. Most vastag helyett elkezdtük közelíteni a 0 fok felé és átváltotunk az előrejelzés alapján havas-eső,  havazásba. Tehát a trend mindenképp biztató, csak ugyebár mediről van szó ami kicsit bonyolít a képen. 

Ellenben a helyzetkép klasszikus felkanyarodó mediterrán ciklon ami Erdélyi kp-ot váltaszt, tipikus téli kuriózum számba menő keletről támadó csapadékkal. Eleinte nem kizárt hogy esővel kezd, de hamar átvált havazásba. És jelenleg úgy fest, hogy privált tiszántúli hó parti néz ki olyan kis "zártkörű" szitu mint mai Alpokalja és tág térsége esete. nevet 
A folytatás is igen teccetős lesz a GFSen, ha ezt bemákoljuk.
Link  

Havazás után pedig hosszútávon kapunk egy adag száraz hideget északról valami félig fagyott lábast vagy ény-ról ránkszakadó sarki hideget, itt még a seg..ünk is befog fagyni az idei télen. Tudod mikor a jó kis száraz vagy nedvesből kifagyó száradó sarkvidéki hideg légtömeg, a medencében nyugalomba jut a korábbi havazásodból maradt hóréteg felett..ájj..nappali 10-ek éjszakai közel 15-20 fokok..csak mínuszba.  lazahideg Ha kedvező makrokép fog felállni könnyen elképzelhető északon szép kis hidegrekordok vannak és csak december elejét írunk. Nem sok kell ahhoz,hogy az beljebb tóduljon. 
#542755
Megjártam, jól jártamvidám

Lefelé jött az első hokotrószegyenlos
Sokan mentek fel driftelni, de  néhányuknak meg kellene tanulni vezetni úttesten ishideg
Próbálok egy videjót is nyugtatásként, hátha sikerülkacsint







beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



Nekem ez a látvány bőven megér 80 km autókázást, ha már itt nem marad meg semmi
#542754
A Kisalföld nem semmi módon kimaxolja ezt a csapadék mezőt. Amikor mindig már azt hiszem na most vége lesz, újra képződik nevet
9 körül teszek majd egy sétát, hozok majd képet ...
#542753
Sajnos olvadozik. Kb 1 óta esik folyamatosan de 4-5 cm nel nincs több. Fenrebb 600-700 m től mesés a táj. Holnap is felmegyek. Aki tud jöjjön mert regen volt ilyen szép, különösen a Pilis tető. Északi oldal zuzmaras is, gyenge hófúvás is volt. Jó 13-15 cm van fent. Porhó. 
#542752
Pedig 200 óra felett annyira nem ritka látvány. vidám

Utolsó észlelés

2026-06-28 07:03:12

Kenderes

24.7 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.