Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Erre most már én is kíváncsi leszek mi sül(het) ki belőle.
Alighanem az elmúlt sok év után és egyben a most következő tél legkeményebb támadásának előjeleit láthatjuk a modell futásokon!!!!
Ezt most meg merem kockáztatni.
Ezt most meg merem kockáztatni.
27-én megyünk Tolnára
Link
Lassan el lehet kezdeni lementegetni ezeket a diagrammokat, fáklyákat.
Reméljük, nem az "Utólagos orbitális modellbukta", hanem az "Így kezdődött" című mappákba mehetnek majd
Lassan el lehet kezdeni lementegetni ezeket a diagrammokat, fáklyákat.
Reméljük, nem az "Utólagos orbitális modellbukta", hanem az "Így kezdődött" című mappákba mehetnek majd
A nyugatiaknak elsőként a szombatra érdemes figyelni, ha kellően nyugatra jön (a magassági) hideg, akkor az északias áramlással klasszikus torlasztásos hózáporos-havazgatós nap lehet (mondjuk valószínűleg nem túl nagy csapadékösszegekkel).
Ha valaki szeretné, hogy mindez megtörténjen, akkor a böngésző fordító rögtön el is irányítja a megfelelő szervhez, ahol tehet ennek érdekében.
Ha valaki szeretné, hogy mindez megtörténjen, akkor a böngésző fordító rögtön el is irányítja a megfelelő szervhez, ahol tehet ennek érdekében.

Hidegebb T850- re gondoltam, köszönöm a kiigazítást.
Egész komoly hő kontraszt van az országon belül.
Reggelre akár a 20 fokos difi is összejöhetne.
Reggelre akár a 20 fokos difi is összejöhetne.
Nagyon tetszik a statisztikai adatok megjelenítési módja. Nem gondoltam volna, hogy a mai gyerekek gyakorlatilag még nem láttak fehér karacsonyt. Itt az ideje, hogy ez megváltozzon!
Jogos.
Debrecenben nem mértem.
De itthon, és szoboszlón igen, mert 10-re mentem át tüdőszűrőre, és vittem magammal "centit".
Debrecenben nem mértem.
De itthon, és szoboszlón igen, mert 10-re mentem át tüdőszűrőre, és vittem magammal "centit".
A GFS fáklya pláne az OP is hidegebb izobárokat pakolt be tegnaphoz képest keletre,
pl. bukaresti fáklya
pl. bukaresti fáklya

Jó, hát neked a mai debreceni hó is csak max 3 centi volt, aztán kiderült, hogy 8-10 az
Ez így van, de ipari havazást nem írhatok mint a mediknél gyakoribb helyi hóforrást mert nincs kéményünk itt a városban pedig ha lenne egy frankó magas gyárkémény ami tolná ki a gőzt....
Hát sajna közel sem hasonló, full AC uralom, s ugyan kapnánk így a hideget keményen, de csapadékra ilyen felállásból nem sűrűn kellene számítani.. talán egy eléggé száraz, ám igencsak hideg időszak előtt állunk, de egyelőre a megvalósulása is csak talány, nemhogy a tartossága.. valami lesz, az biztos.
Felénk kevésbé szerencsések ezek a hideg levegőre felsikló északnyugati frontok, de vannak azért kivételek. Ilyen kivételes helyzet volt 2017 januárjában. Akkor január 7-ről 8-ra (vasárnap) virradóan esett 15 cm pehelykönnyű hó a -8 fokos hidegben. Szép volt az a január.
Debrecenben ennyi fehér Karácsony volt!?
Esküszöm, hogy maximum KETTŐRE emlékszek -96-ot leszámítva-, és akkor is csak egy porcukornyi lepelre. (mármint nem Debrecenben, hanem tőle szűk 20 km-re dél-nyugatra, a szülőfalumban)
Esküszöm, hogy maximum KETTŐRE emlékszek -96-ot leszámítva-, és akkor is csak egy porcukornyi lepelre. (mármint nem Debrecenben, hanem tőle szűk 20 km-re dél-nyugatra, a szülőfalumban)
Na de az is csak akkor jó, ha nem hoz magával langyos óceáni levegőt ès nem vált át, az addig leesett havat elmosó esőbe, ahogy az az esetek 90%-ban lenni szokott.
Sokra megyek a szakajtónyi hideg meg fagyos napokkal ha nem esik hó.
Gond nélkül elcserélném a dunántúli pár napos, de gyakori 10-20 cm havakkal a mínuszokat.
Reggel a Tmin -5.2 fok volt most -4.1 -nél tartok Td: -5 fok. Felajánlom pár centi hóért
Gond nélkül elcserélném a dunántúli pár napos, de gyakori 10-20 cm havakkal a mínuszokat.
Reggel a Tmin -5.2 fok volt most -4.1 -nél tartok Td: -5 fok. Felajánlom pár centi hóért
Nekem se fontos, hogy miből esik….
….kivéve, ha egyszer kivételesen 10-15 centinél többre vágyom
Akkor ugyanis csak a medi jatszik….
….kivéve, ha egyszer kivételesen 10-15 centinél többre vágyom
Akkor ugyanis csak a medi jatszik….
Végre egy komment ami nem emeli a mediciklont messiási magasságokba.
Jobban örülök egy megülepedett hidegre érkező ÉNY-i frontnak.
Jobban örülök egy megülepedett hidegre érkező ÉNY-i frontnak.
Jelenleg úgy tűnik, hogy a hideg inkább kelet felé szakadhat le, a nyomásfáklya alapján nem valószínű, hogy lenne belőle mediciklon a jó helyen: Link
Már évek óta nincs ..csak lokálisan itt ott. Addig addig silányodott a tél hó szempontjából, hogy az autót amivel eljártam csapatni, teljesen felújítotttam és télen már a garázsból se áll ki..
Réthly kötetben van írva, hogy valamelyik karácsony a középkorban oly hideg volt, hogy a misebor belefagyott a pohárba amíg a ceremónia tartott. Nos annyira zord viszonyok között nyilván valamelyik lebutított rövidebb verziót nyomta le a tisztelendő úr, a másik meg hogy misebor nem szokott valami savanyú lőré lenni, ha másért nem hogy a hivekre ne vágjon a pap fancsali ábrázatot amikor belenyel. Márpedig egy jobb fajta bor azért rendes alkohol fokkal bír, summázva, igazi vénasszonyfagyasztó hideg lehetett az.
Pont ma találtam meg, 2017 január... Azóta is várok ilyen stabil, autózható hóra 

Sajnos a Kárpát medence mérete, de közép Európáé is szörnyű karcsú ehhez, az óceán és a földközi tenger közelsége mellett. A medence hatás a mi jolly jocker - ünk. A megülepedett, nyugalomba jutott hideg levegő valóban pazar dolgokat produkálhat vastag összefüggő hótakaróval. . Lásd 2017 januárja északkeleten, vagy pl. 2012 február dél délkeleten.








