2026. június 26., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#544192
22-ig igazán jól fèsült a friss gfs fáklya. vidám
#544191
Ez nem lábas hideg lenne, hanem öklös hideg, ami pont bever egyet annak az atlanti ciklonnak... vidám

beillesztett kép

#544190
Őrület és még mi lesz itt Karácsonyig... kacsint
#544189
Úristen mi van itt
#544188
Valaki kérdezte tegnap, hogy hány nappal előre lehet modellekből kisakkozni hogy extrém hóhelyzet lesz.
Na itt a válasz, kb ennyivel előtte, és ha minden OK akkor 5-ből egyszer bejön.  laza
Igaz mi már nem 5-nél, hanem kb. 10-nél tartunk.
Addig is  sok-sok idegeskedés vár notórius modell nézegetőkre.kacsint
brekk: Régi motoros vagy, negatívan írsz a sok csalódástól, de ez amit most írtál pozitívan hangzik Tőled, tudom hogy látod Te is a lehetőséget nevet
#544187
De, volt az elmúlt években is hasonló helyzet tisztes távolságban. Azért nem mindenki amnéziás. nevetEgyelőre ott tartunk, hogy lassan borítékolható egy jelentős lehűlés, de hogy aztán hogyan alakulnak a dolgok, még mindig olyan táv, hogy gyakorlatilag bármi lehet. Szóval csak óvatosan.  Még a Szenteseste is bő egy hétre van. 
#544186
Ja igen, és az operatív t850 valóban a fáklya tetején fut, 24-ére már látszik is: Link

Ez még nem az általános pánik ideje, feleim.

A legtöbb tag még csapadékot se számol 24-re, úgyhogy az esőtől való félelem több okból sem indokolt.
#544185
Itt ha 26-tól 29 estig nézzük 43-44 cm hó jön ki, álom.  laza
#544184
Ez beteg, nálam 0 °C-nál ad 14 mm valamit 26-án este. Lesz itt minden.
#544183
Pedig szerintem már neki is jobban tetszik vidám Link
#544182
Nekem sem.
#544181
Kit érdekel karácsonyi kicsi latyak(ami egyáltalán nem is biztos még...) hogy ha utána 2. 3. körből lezuttyan 50cm hó
Évekig nem volt ilyen helyzet, hideg meg lesz és nem Szibériában, hanem itt a közelben, egy jó ciklonsorozat kéne és semmi nem ment meg egy havas év végétől...
Alaphelyzet meg lesz, hosszú évek böjtje után.
#544180
Meg több mint egy hétre van szenteste is. Lesz itt még minden IS kb. A modellek meghúzták a páleszt és most talaj részegek mert valamelyik fázik valamelyiknek meg melege van.  Szóval igen van remény. kacsint
Amúgy én még ezt is aláírnám: Link
#544179
Felém egy rahedli hó meg dec 27 átmeneti eső, utána megint hó. Nagyon-nagyon pengeéles futás volt ez. Link
#544178
Felénk meg pakolt is hozzá, hát mindenesetre nagyon kíváncsi leszek a végére.... meglepetés lesz, vagy így, vagy úgy...vidám
#544177
yr.no Szenteste hó, amíg a szem ellát. GFS diagram ugyanakkorra tökig érő eső plusz hat fokban. Akkor most mi van??? 
#544176
A nagy hó megint 12 napra van vidám Link
#544175
EZ a futás most éppen 28-án húzza be, hóval. 

Emberek!

Makrohelyzetet néz, és aki hóra vár, és érti, az ÖRÜL.

Aki meg t850 határvonalat centizget és az esőtől sír: tegye nyugodtan nevet
Csak tudja azt is, hogy semmi értelme. Ahogy a hó elkönyvelésének sem.

12 nap? Már megint Lenin vibrál a szemem előtt....
Századszorra: VAGY tuti a hideg, de full szárazon. 
VAGY van jelentős hóra esély - de akkor bizony esőre is....

A fáklya megint érdekes lesz, jól el fog ütni a 06z-től, remélem főleg a hófáklya.
#544174
Ne haragudj de nekem nem tetszik a Karácsonyi eső. Szerinted van remény még hideghavas verziora Karácsonyra?
#544173
Azért ide nem lett rossz a friss GFS, bár ennél lehetett volna jobb is igaz. 
Link
#544172
Maga a helyzet pompás, meg mellettünk van nagy számok törvénye, ennyi szívás nincs.
Van ebben a helyzetben kraft, inkább ilyen legyen, mint -8 fok nappal szárazon...
Ezt ha így lesz ki kell használnunk, most a csatárunk ha béna is bepattan a térdéről a labda.  laza

Magyartölgy: Húzni fogja az a hideget, most lesz is, és GFS ilyeneket nem teljesen jól számolja(évtizedes megfigyelés)
#544171
Tessék mondani miért nem húzza be a hideget  a hátoldalán miután leesik plusz pár fokban a rahedli latyak ?
Mit kéne észrevegyek ezen ami popcorn kategóriás?
#544170
Az még a 06z.
És amúgy is úgy nézem, hogy az izlandi fáklya lehet a lényegesebb majd.
Geri: ne tegyél tönkre, 200 óra környékéről beszélünk. Lesz még itt minden IS.

Aki havat szeretne, annak az ilyen futásokkal is foglalkoznia kell, sőt!
Most mondd, hogy nem szép! nevet  Link
Magyartölgy: hát ha ezen nem jön át, mi az izgalmas, akkor nem tudok sajnos segíteni... Link

270 órára levő keveredési zónáról beszélünk, genovaiakkal.... tényleg az lenne a helyes téma, hogy pontosan hol lesz a váltás az esőből a hóba? De komolyan? vidám
#544169
Nekem nem igazán tetszik az alapfelállás nevet Ez a túl nyugatra szakadó hideg nem sok jót tartogat magában...Én most nem örömködök.
#544168
Az a baj, hogy a nyomásfáklya kezd nem olyan jó lenni a britek környékére, gyorsan elkezdene gyengülni: Link
#544167
Atomdurva...Reméljük a legjobbakat! havazas
#544166
De bizonyámhogy nevet Link
Nekem ez már most sokkal jobban bejön, mint az előző pár unalmas száraz hideget mutató futás!

Az ICON is erre vinné tovább szerintem, erről pont írtam lentebb.

Annyit emlegetem ma az északi blockingot meg a csúszópályás ciklonokat, hogy még a végén... egy kicsit persze erősebb blocking kellene még, de amúgy alakul ez.

Na MOST ment az ECM után! 

beillesztett kép

#544165
Északi rész már kapna egy kis havat kacsint (Még egy kis hidegebb idő és tökéletes.)  laza

beillesztett kép

#544164
Pont ezt akartam írni, talán az eddigi legötletgazdagabb futás. Atom pengeél szitukkal. nyelvnyujtas
#544162
Azt hiszem ilyet az utóbbi jó sok években nem látttam 24-re Link . 14 mm, hóban. Ami tuti, hogy nem így lesz, de legalább látni ilyet.
#544161
Ez nem kicsit lenne izgalmas szitu!
Nem lenne ebből előoldal túl sokáig.

beillesztett kép


#544160
Na már vártam hogy a GFS is előszedje. Előzőn skandi AC most egy kis előoldal.   laza
#544159
Van egy sejtésem, miszerint ez a futás kicsit az átlag felett lesz a fáklyán vidám
#544158
Ide nem rossz egyelőre Link
#544157
Ide pengeél, még éppen hóval.
Az ilyet idén ismerjük, nem kérjük! 
A keveredési zóna tehát alakul, de...... khm.

A makrofelállás még így is jó egyébként, mert a hideg ott van, karnyújtásnyira nevet
Csak lesz valami rendes ciklon is ebből.
#544156
Nincs is jobb egy jó kis karácsonyi esőnél, jó vicc vidám Link
#544155
A peremciklon most szinte még csapadékot sem ad. Bezzeg a 06z 15 cm dobott be.
#544154
Remélem a GFS tartja magát. Ilyen makroképből bukni durva lenne
#544153
Szerintem kezd hajazni a GFS is a ma reggeli ECM-re.
Talán keveredési zónás helyzet. 
#544152
ICON és az UKMO is végre beadta a szokásos karácsonyi időt. szeret
#544151
Mindjárt meglátjuk mit gurít a GFS, később meg az ECM. Reméljük egyik sem hajaz majd felé.
#544150
Ez nagy elégtétel lenne a sorstól mindenki számára!
Bizakodjunk, hogy valósággá válik!
#544149
Az ECM 06z csak 3-4 nap távolságig frissül. Azon túl a 00z eredményét látod továbbra is.
#544148
A baj hogy a 00z UKMO is olyan volt 144-nél mint most az ICON...remélem nem valósul meg!
#544147
Szép szép! 
Ha már extra hosszútáv, akkor én meg bedobom az aktuális katarzist nagyban!  Ne csak mi ÉK-i csücsökiek örüljünk, örüljön mindenki, ilyen kimenet is van: 

 

beillesztett kép




A felelős felkanyarodó Mediterrán ciklonyesz.... 
nevet 


beillesztett kép

#544146
Link

Ez már a 6-os ECMWF futás alapján készült? Mert akkor továbbra is adja a Szentestei havat,még Szolnokot néztem meg oda is jelentős mennyiségű havat ad 24.-ére.
#544145
Bitang gyenge modell is. Szökő évente találja el a helyes utat. Amíg az ICON mutat ilyet aggódni nem kell.
#544144
Pont oda rakja a peremciklont (skandinávok) ahová a GFS a blockingot.
ECM meg totál harmadik út.

A káosz 150 óra felett egyelőre csak fokozódik nevet
De amúgy még az icon 180 órás mini-lángszórós rémálmából is kinéz egy kicsit későbbi brutális téli felállás esélye. Nagyon erős AC van északon és bitang sok hideg a közelben.... egy délen besurranó atlanti ciklonnak lenne aztán hátoldala is...
Link
#544143
Karácsonyra bitang előoldalt ad.

Utolsó észlelés

2026-06-26 10:10:21

Aba

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.