2026. június 26., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#544275
Alig szór  laza

Na de tényleg, szakadjon le a hideg kedden aztán újratervezés.
#544274
Hát ez igen csak lekváros buktának néz ki, nesze neked karácsonyi havas és hideg esélyek. szomoru

beillesztett kép


Egyetlen remény, hogy azért ez még több mint egy hét távolságra van, lehetnek még élesebb tologatások is, illetve vannak azért tagok, amik kitartanak a hidegebb verziónál a nagy szórás mellett. szegyenlos
#544273
Lefőtt a kávé?

beillesztett kép

beillesztett kép

#544272
Igen, de csak 21.-étől kezd el szórni, addig meg szépen megy lefelé.
#544271
Szerintem a 12 órán belüli abszolút szélsőséges váltás még messze nem jelent megfogást, sőt.
A fáklyák is mutatják, hogy semmi nem dőlt el, GFS-nél pedig az OP is (a fáklya mellett).

Sokkal inkább úgy néz ki, hogy most kezdődött meg az igazán extrém kilengés (illetve a reggeli futások kettévált fáklyáin is volt ennek jele), de szerintem abszolúte esélyes még ebből valamennyi visszaút.

Ahogy lentebb írtam, egy köztes megoldásra sokkal nagyobb esélyt látok. Ami nem nagyon lesz havas és jó eséllyel kimondottan hideg sem szomoru
#544270
Minél melegebb lesz annál többet iszunk! De nem vizet.... hideg
#544269
Én abban bízok ezek még szélsőséges futások a hegyekben hátha nem ez lesz. 
#544268
Még a hideg sem jött meg, de már a meleget várjuk. 
szeret
#544267
Sorba buknak a havat meg komoly hideget váró futások? Sebaj, majd márciusba meg áprilisba bejönnek az elmúlt 2 évhez hasonló módon szomoru
#544266
Basszus, na ez igazi horror forgatókönyv lenne: beteghány

beillesztett kép


Reméljük, hogy az ECM OP csak elszállt, kíváncsian várom az ENS-t... zavarban
#544265
Az a baj, hogy eddig összevissza voltak a modellek, most meg szinte mind ugyan azt mutatja, ami általában arra utal, hogy nehezen, de megfogták a jövőt. Ez van, valószínűleg meleg lesz.
#544264
A legjobb modell! Az előző futásában még 0 fokban behavazta ez egész országot 24-én.

De ez most már bisssztos a végső állapot 9 nap múlvára!

Floo: megelőztél nevet
#544262
Tehát nagyjából ennek is akkora valószínüsége van, mint a havas verziónak.
#544261
Na akkor hajrá GFS laza

beillesztett kép

#544260
Ez nagyon durva, előző ECM futás igazi komoly havazást várt 24-ére, erre a friss futás....

beillesztett kép



beillesztett kép



Kis túlzással az elmúlt pár napban a karácsonyra várt mindkét végletet láthattuk a modelleken.
És akkor legyünk okosak.
Valahogy nem bírom elképzelni, hogy ez lesz!
#544258
96 óra után (a brit anti gyors leépülésével) a modellek dobókockáznak.
#544257
Várjunk már meg még 1-2 futást ,ne akasszunk mindjárt.  laza
#544256
Még most jusson el a legmelegebb verzióig, hogy legyen ideje visszakozni.
A legjellemzőbb ilyenkor valahol a középen (10 fokos esős előoldal és -10 fokos száraz hideg közötti) megállapodás. Az elmúlt hetek alapján kb. a GFS ENS tarthat most valahol ott, de majd meglátjuk.
#544255
szeret

beillesztett kép

#544254
Hát pár nap alatt eljutottunk a hideg száraz hol nedvesebből először a keveredési zónáshoz majd már az erősebb előoldalhoz. Most már én is kételkedő lettem a modellek figyelése után, látom vannak azért örök optimisták. kacsint
Na meglátjuk még ebből lesz-e valami, van még 7-8 nap 24.-ig.
#544253
Hanyadik karácsony lenne tavaszias sorozatban??? Reméljük az idei nem folytatja a sorozatot. 
#544252
Hogy valami jó hír is bekerüljön az előoldalas komment áradat közé.
A CFS januárra már nem vár pozitív anomáliát. laza

#544251
Lassan erre a Karácsonyi hidegre ihatunk egy pohár vizet duhos
Nagyon bízom benne javulás lesz holnap, én már a zúzmarás ködös hideg idővel is beérném. 
Csak tavaszi eső és meleg szél ne legyen.. zavarban
#544250
Akkor is meleg lesz!!!444!!!4 punktum!
#544249
Valaki elárulná, hogy mi folyik itt ? Úgy széteset a fórum mint a modellek.   laza 
Dráma, Szarkazmus, Popcorn, Szélsőséges modell linkek 180 óra felett, MC pesszimista vagy csak ironizál ?  laza
#544248
Én hittem magamban. kacsint
Amúgy remélem, a folytatás is olyan lesz, mert akkor egy hideg, havas január fog jönni az enyhe karácsony után. hideg
#544247
A szintén bedurrantó GEM sem lett ORSC, egy kicsit sem  laza
Link

ENS itt is negatív végig.

ICON is hogy befűtött már... Link
Ja, nem.

Most már OP helyett fáklya szintre emelkedik lassan a meteo porn nevet
Kész thriller lesz az ECM fáklya is, előre látom.
#544246
Tavasz. kacsint
#544245
Ez is még mindig durván szór egyébként, na majd meglátjuk mi lesz ebből az egészből.
#544244
Ne zsibbassz, Donnie!  laza

Nem rontom a hozzászólásaimmal a fórum színvonalát, inkább bölcsen olvasgatok. Peace! hideg
#544243
Azaz pont a kritikus 6 napra nevet és az nem változott, ergo mehet bármerre.
De végre Steven85 is írt valami értelmeset: tényleg nem éri meg 144 óra felett bármi modellt nézni... főleg ilyen makrováltásos helyzetben.

bsas: akkor bazi nagy hó esett karácsony előtt 3 nappal, és utána meg 15-18 fokok voltak szenteste.
Na ebből most mind a kettő kizárt nevet

Zafír: nem rontod. Csak arra próbáltam utalni, hogy érdemes valóban objektíven elemezni a dolgokat, és nem szélsőséges kiragadott tagokkal demonstrálni sokkal árnyaltabb lehetőségeket. Az OMSZ ezt tudja is, ezért örültem a cikknek.
#544242
Egyre valószínűbb, hogy a blokk nem lesz hosszúéletű, ezen a Skóciától északra levő nyomásfáklyán is jól látszik: Link
#544240
Épp írtam is a kép fölé, hogy 192 óra. Bezzeg amikor ilyen időtávban hóesélyekről beszélünk a többség figyelembe se veszi. Most meg már van olyan aki az egész telet temeti ez a futás után. Meglátjuk a 18z GFS mit dob később.
#544239
Csalódásmentes újévi fogadalmam, hogy max 144h-ig nézek modelleket. De lehet csak 120h-ig, még eldöntöm. Aki továbbra is a nagy havat várja, az mozogjon, és aludjon sokat. Fogyasszon sok zöldséget, és gyümölcsöt, kerülje az alkohol fogyasztást, és a dohányzást, mert biztos, hogy lesz nagy hó, csak azt meg kell élni, amit a felsorolt tevékenységekkel nagyobb valószínűséggel érjük majd el. 
#544238
Ez nagyon beégett a memóriámba, ritkán hagytam ki a (3/4 kettes ?) Időjárás és vízállásjelentést.

Itt aprószemű havazás kezdődött, megmaradással sincs gond!
#544237
Jó lesz ez.
A többi meg nem érdekel.havazas

beillesztett kép

#544236
Csak a kezdeti folyamat már 130-144 órára és ez a baj!
#544235
Hova tűnik az atlanti blokk?
#544234
Berottyantott valóban (ellentétben a GFS-sel), de még mindig 180 felett vannak ezek. És egyelőre ezen sem néz ki tartósnak, de az meg még inkább változhat majd.

Hóförgeteg: ahová szokott vidám
#544233
Én erre csak annyit  mondok 192 óra.  

beillesztett kép

#544232
Azért egy ilyen 1987-es helyzetet újra átélnék mint ami ebben az időjárás jelentésben van. 
Link
#544231
laza laza laza laza

Oké akkor innentől megkeresem mindig a leghavasabb perturbált tagot, és majd azt linkelem nevet
Szeretnék én is legalább annyira objektív lenni nevet

Amúgy meg ha azt a kommentet objektívnek ítélted, akkor miért cáfoltad OMSZ linkkel a már eldöntöttnek vett karácsonyi előoldalt? Ez furcsa.

Azt elismerem, hogy az ECM OP most valóban befűtött 192 órára előre, mert tényleg ez történt nevet
Szerintem lehet valóban objektíven is elemezni.
#544230
Ja böhöm előoldal. Nem véletlen ICON/UKMO akkor hogy ezt gurította.
#544229
szeret

beillesztett kép

#544228
Nem rossz ez, az Izland felől skótok felé nyúlkáló AC kell csak, hogy megerősödjön, és letolja ezt a ciklonkát csúszópályára.
150 felett nagyon képlékeny minden, ahogy eddig is.

beillesztett kép

#544227
Hát nem tudom, ez nem néz ki túl jól eddig.

beillesztett kép

#544226
Az meg van, hogy az ENS teljesen rendben van és 4 napos havazást dobott be épp a GFS hozzád?  Ha már arról beszélünk...
Persze ez is csak egy verzió a sok közül, de komolyan nem tudom mi ez a letargia hullám ma este...

Utolsó észlelés

2026-06-26 01:46:10

Ercsi

21.3 °C

31500

RH: 60 | P: 1016.9

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.