Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Alig szór 
Na de tényleg, szakadjon le a hideg kedden aztán újratervezés.
Na de tényleg, szakadjon le a hideg kedden aztán újratervezés.
Hát ez igen csak lekváros buktának néz ki, nesze neked karácsonyi havas és hideg esélyek. 
Egyetlen remény, hogy azért ez még több mint egy hét távolságra van, lehetnek még élesebb tologatások is, illetve vannak azért tagok, amik kitartanak a hidegebb verziónál a nagy szórás mellett.

Egyetlen remény, hogy azért ez még több mint egy hét távolságra van, lehetnek még élesebb tologatások is, illetve vannak azért tagok, amik kitartanak a hidegebb verziónál a nagy szórás mellett.
Igen, de csak 21.-étől kezd el szórni, addig meg szépen megy lefelé.
Szerintem a 12 órán belüli abszolút szélsőséges váltás még messze nem jelent megfogást, sőt.
A fáklyák is mutatják, hogy semmi nem dőlt el, GFS-nél pedig az OP is (a fáklya mellett).
Sokkal inkább úgy néz ki, hogy most kezdődött meg az igazán extrém kilengés (illetve a reggeli futások kettévált fáklyáin is volt ennek jele), de szerintem abszolúte esélyes még ebből valamennyi visszaút.
Ahogy lentebb írtam, egy köztes megoldásra sokkal nagyobb esélyt látok. Ami nem nagyon lesz havas és jó eséllyel kimondottan hideg sem
A fáklyák is mutatják, hogy semmi nem dőlt el, GFS-nél pedig az OP is (a fáklya mellett).
Sokkal inkább úgy néz ki, hogy most kezdődött meg az igazán extrém kilengés (illetve a reggeli futások kettévált fáklyáin is volt ennek jele), de szerintem abszolúte esélyes még ebből valamennyi visszaút.
Ahogy lentebb írtam, egy köztes megoldásra sokkal nagyobb esélyt látok. Ami nem nagyon lesz havas és jó eséllyel kimondottan hideg sem
Én abban bízok ezek még szélsőséges futások a hegyekben hátha nem ez lesz.
Sorba buknak a havat meg komoly hideget váró futások? Sebaj, majd márciusba meg áprilisba bejönnek az elmúlt 2 évhez hasonló módon
Basszus, na ez igazi horror forgatókönyv lenne: 

Reméljük, hogy az ECM OP csak elszállt, kíváncsian várom az ENS-t...

Reméljük, hogy az ECM OP csak elszállt, kíváncsian várom az ENS-t...
Az a baj, hogy eddig összevissza voltak a modellek, most meg szinte mind ugyan azt mutatja, ami általában arra utal, hogy nehezen, de megfogták a jövőt. Ez van, valószínűleg meleg lesz.
A legjobb modell! Az előző futásában még 0 fokban behavazta ez egész országot 24-én.
De ez most már bisssztos a végső állapot 9 nap múlvára!
Floo: megelőztél
De ez most már bisssztos a végső állapot 9 nap múlvára!
Floo: megelőztél
Tehát nagyjából ennek is akkora valószínüsége van, mint a havas verziónak.
Ez nagyon durva, előző ECM futás igazi komoly havazást várt 24-ére, erre a friss futás....
Kis túlzással az elmúlt pár napban a karácsonyra várt mindkét végletet láthattuk a modelleken.
És akkor legyünk okosak.
Valahogy nem bírom elképzelni, hogy ez lesz!


Kis túlzással az elmúlt pár napban a karácsonyra várt mindkét végletet láthattuk a modelleken.
És akkor legyünk okosak.
Valahogy nem bírom elképzelni, hogy ez lesz!
96 óra után (a brit anti gyors leépülésével) a modellek dobókockáznak.
Még most jusson el a legmelegebb verzióig, hogy legyen ideje visszakozni.
A legjellemzőbb ilyenkor valahol a középen (10 fokos esős előoldal és -10 fokos száraz hideg közötti) megállapodás. Az elmúlt hetek alapján kb. a GFS ENS tarthat most valahol ott, de majd meglátjuk.
A legjellemzőbb ilyenkor valahol a középen (10 fokos esős előoldal és -10 fokos száraz hideg közötti) megállapodás. Az elmúlt hetek alapján kb. a GFS ENS tarthat most valahol ott, de majd meglátjuk.
Hát pár nap alatt eljutottunk a hideg száraz hol nedvesebből először a keveredési zónáshoz majd már az erősebb előoldalhoz. Most már én is kételkedő lettem a modellek figyelése után, látom vannak azért örök optimisták. 
Na meglátjuk még ebből lesz-e valami, van még 7-8 nap 24.-ig.
Na meglátjuk még ebből lesz-e valami, van még 7-8 nap 24.-ig.
Hanyadik karácsony lenne tavaszias sorozatban??? Reméljük az idei nem folytatja a sorozatot.
Hogy valami jó hír is bekerüljön az előoldalas komment áradat közé.
A CFS januárra már nem vár pozitív anomáliát.
A CFS januárra már nem vár pozitív anomáliát.
Lassan erre a Karácsonyi hidegre ihatunk egy pohár vizet 
Nagyon bízom benne javulás lesz holnap, én már a zúzmarás ködös hideg idővel is beérném.
Csak tavaszi eső és meleg szél ne legyen..
Nagyon bízom benne javulás lesz holnap, én már a zúzmarás ködös hideg idővel is beérném.
Csak tavaszi eső és meleg szél ne legyen..
Valaki elárulná, hogy mi folyik itt ? Úgy széteset a fórum mint a modellek.
Dráma, Szarkazmus, Popcorn, Szélsőséges modell linkek 180 óra felett, MC pesszimista vagy csak ironizál ?
Dráma, Szarkazmus, Popcorn, Szélsőséges modell linkek 180 óra felett, MC pesszimista vagy csak ironizál ?
Én hittem magamban. 
Amúgy remélem, a folytatás is olyan lesz, mert akkor egy hideg, havas január fog jönni az enyhe karácsony után.
Amúgy remélem, a folytatás is olyan lesz, mert akkor egy hideg, havas január fog jönni az enyhe karácsony után.
Ez is még mindig durván szór egyébként, na majd meglátjuk mi lesz ebből az egészből.
Ne zsibbassz, Donnie! 
Nem rontom a hozzászólásaimmal a fórum színvonalát, inkább bölcsen olvasgatok. Peace!
Nem rontom a hozzászólásaimmal a fórum színvonalát, inkább bölcsen olvasgatok. Peace!
Azaz pont a kritikus 6 napra
és az nem változott, ergo mehet bármerre.
De végre Steven85 is írt valami értelmeset: tényleg nem éri meg 144 óra felett bármi modellt nézni... főleg ilyen makrováltásos helyzetben.
bsas: akkor bazi nagy hó esett karácsony előtt 3 nappal, és utána meg 15-18 fokok voltak szenteste.
Na ebből most mind a kettő kizárt
Zafír: nem rontod. Csak arra próbáltam utalni, hogy érdemes valóban objektíven elemezni a dolgokat, és nem szélsőséges kiragadott tagokkal demonstrálni sokkal árnyaltabb lehetőségeket. Az OMSZ ezt tudja is, ezért örültem a cikknek.
De végre Steven85 is írt valami értelmeset: tényleg nem éri meg 144 óra felett bármi modellt nézni... főleg ilyen makrováltásos helyzetben.
bsas: akkor bazi nagy hó esett karácsony előtt 3 nappal, és utána meg 15-18 fokok voltak szenteste.
Na ebből most mind a kettő kizárt
Zafír: nem rontod. Csak arra próbáltam utalni, hogy érdemes valóban objektíven elemezni a dolgokat, és nem szélsőséges kiragadott tagokkal demonstrálni sokkal árnyaltabb lehetőségeket. Az OMSZ ezt tudja is, ezért örültem a cikknek.
Egyre valószínűbb, hogy a blokk nem lesz hosszúéletű, ezen a Skóciától északra levő nyomásfáklyán is jól látszik: Link
Épp írtam is a kép fölé, hogy 192 óra. Bezzeg amikor ilyen időtávban hóesélyekről beszélünk a többség figyelembe se veszi. Most meg már van olyan aki az egész telet temeti ez a futás után. Meglátjuk a 18z GFS mit dob később.
Csalódásmentes újévi fogadalmam, hogy max 144h-ig nézek modelleket. De lehet csak 120h-ig, még eldöntöm. Aki továbbra is a nagy havat várja, az mozogjon, és aludjon sokat. Fogyasszon sok zöldséget, és gyümölcsöt, kerülje az alkohol fogyasztást, és a dohányzást, mert biztos, hogy lesz nagy hó, csak azt meg kell élni, amit a felsorolt tevékenységekkel nagyobb valószínűséggel érjük majd el.
Ez nagyon beégett a memóriámba, ritkán hagytam ki a (3/4 kettes ?) Időjárás és vízállásjelentést.
Itt aprószemű havazás kezdődött, megmaradással sincs gond!
Itt aprószemű havazás kezdődött, megmaradással sincs gond!
Berottyantott valóban (ellentétben a GFS-sel), de még mindig 180 felett vannak ezek. És egyelőre ezen sem néz ki tartósnak, de az meg még inkább változhat majd.
Hóförgeteg: ahová szokott
Hóförgeteg: ahová szokott
Oké akkor innentől megkeresem mindig a leghavasabb perturbált tagot, és majd azt linkelem
Szeretnék én is legalább annyira objektív lenni
Amúgy meg ha azt a kommentet objektívnek ítélted, akkor miért cáfoltad OMSZ linkkel a már eldöntöttnek vett karácsonyi előoldalt? Ez furcsa.
Azt elismerem, hogy az ECM OP most valóban befűtött 192 órára előre, mert tényleg ez történt
Szerintem lehet valóban objektíven is elemezni.
Ja böhöm előoldal. Nem véletlen ICON/UKMO akkor hogy ezt gurította.
Nem rossz ez, az Izland felől skótok felé nyúlkáló AC kell csak, hogy megerősödjön, és letolja ezt a ciklonkát csúszópályára.
150 felett nagyon képlékeny minden, ahogy eddig is.
150 felett nagyon képlékeny minden, ahogy eddig is.

Az meg van, hogy az ENS teljesen rendben van és 4 napos havazást dobott be épp a GFS hozzád? Ha már arról beszélünk...
Persze ez is csak egy verzió a sok közül, de komolyan nem tudom mi ez a letargia hullám ma este...
Persze ez is csak egy verzió a sok közül, de komolyan nem tudom mi ez a letargia hullám ma este...







