Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Sajnálom, mert az egész fórum tagjai megérdemelnének egy fehér karácsonyt! De most valóban, ha kitudnánk valahogy bekkelni a dec 26 is, akkor a fél ország örülne. Felém már dec 25 is jó, tegnap még eső volt aznapra.
Országosan tehát izt dny-on mikor térhet vissza a télies idő? Nappal 0 fok körül éjjel fagy. Van remény 2 ünnep között? Vagy újévig reszeltek?
Hát jelenleg arra haladunk.
Jelenleg.
Kivéve persze DNy, és nem azért, mert ott már 2 napja eldőlt, hanem mert simán lehet, hogy a két bazi nagy teknő végső csatája (nem közvetlenül értve, hanem az áramlási rendszereiké) pont felettünk lesz, és 10 éves évforduló feláll megint ugyanaz a szitu: az ország déli ,DNy-i fele beenyhül, a másik meg havas fagyos marad.
Nagyon erre haladunk!
Jelenleg.
Kivéve persze DNy, és nem azért, mert ott már 2 napja eldőlt, hanem mert simán lehet, hogy a két bazi nagy teknő végső csatája (nem közvetlenül értve, hanem az áramlási rendszereiké) pont felettünk lesz, és 10 éves évforduló feláll megint ugyanaz a szitu: az ország déli ,DNy-i fele beenyhül, a másik meg havas fagyos marad.
Nagyon erre haladunk!
Volt nekem majdnem hatosom a lottón, de a hatodik kettővel mellément
... tehát majd ha itt lesz
De a szentestei esőd meg már lassan hó
Link
Köhög a lángszóró rendesen
Na, pár nap és kiderül hogy a zöld(eskék), vagy a (lilás)kék sarokban forgó versenyző nyer-e majd. Egyelőre az utóbbi nagyon jön fel, dehát a meccs még csak később kezdődik majd!
Link
Köhög a lángszóró rendesen
Na, pár nap és kiderül hogy a zöld(eskék), vagy a (lilás)kék sarokban forgó versenyző nyer-e majd. Egyelőre az utóbbi nagyon jön fel, dehát a meccs még csak később kezdődik majd!

Érdekes mert CFS ezt erőlteti és jó kis medeket nyomat!
A GFS sem lesz rossz szerintem azzal hogy befűzi az atlanti ciklont a kontinens belseje felé. Remélhetőleg minél sekélyebb formában, de jobbak az izobárvonalak felállásai ezen a futáson ismét.
A GFS sem lesz rossz szerintem azzal hogy befűzi az atlanti ciklont a kontinens belseje felé. Remélhetőleg minél sekélyebb formában, de jobbak az izobárvonalak felállásai ezen a futáson ismét.
Amíg elvonultál, emlegettem néha a fájó hiányát 
Ma reggel óta pedig üdvözöltük a modelleken az erősödését. Ő és a erős skandináv teknő hátoldal maradtak az utolsó reményeink.
Nem tudom sokadszor is le merjem-e írni a V-blocking és csúszó pálya szavakat ide….
Ma reggel óta pedig üdvözöltük a modelleken az erősödését. Ő és a erős skandináv teknő hátoldal maradtak az utolsó reményeink.
Nem tudom sokadszor is le merjem-e írni a V-blocking és csúszó pálya szavakat ide….
Azért sokunk (szinte mindenki) agyába beégett a hideg, havas karácsony várása (varázsa) szép is az amikor mindent befed vastagon a fehér hó. Ebben a sötétben várjuk a fény születését, ami azért eddig mindíg biztos esemény (egy jó ideje már) minden model szerint
. Egy szép karácsonyi ének Halmos Béla tiszteletére Link
Egyben bízhatunk, hogy kicsit késik a meleg ès È-Èk bemákol egy kis havat megnyeri mèg a 25- èt. Max ennyi lehet mèg ebben. Dèlen sajnos ès Nyugaton lefutott lassan ez a bizonytalanság.
Előbb a hidegen legyünk túl. Aztán megbeszéljük a tavasz dolgát is.
Óriási élmény lesz, ha a Krakkó - Lemberg vonalig lejön a hideg, itt meg majd súvadnak láncelőoldallal a ciklonok, mint a múlt szezonban.
Minek ülsz fel 120 h feletti futasoknak? Igaz így nem lenne eufória, de letargia sem. 120 h - n innen olyan kijozanitó minden.
Nana, amilyen havazásról küldted a képeket, hogy a szemközti toronyház is alig látszódott az felért egy lottó ötössel.
Nekem álmomban a lotto telitalálat is megjelent, aztán a húzáskor egész más lett
Biztos így lesz a modelleken sok minden megfog jeleni, kb 350 órától még a -25T is megjelenhet rövidesen, ahogy idáig is megjelent nagyon sok minden. Most viszont kb +2 és +8 fok van az országban, azt hiszem mára vártuk kb 10 nappal ezelőtt a kontinentális száraz hideg első hullámát. Jön is az ha igaz hétfőtől, csütörtökig, csak hát napközben így is sokfele +4 fok körül marad a napi maximum várhatóan. Aki tud síelni jöjjön Mátrában délelőtt Mátraszentisvánban síztem jó a pálya, szép az idő, de sokan szánkóztak, túráztak is.
Meg fog jelenni rajta hamarosan a télbe fordulás az átmeneti előoldalt követően. Nehezen képzelem el hogy tartós előoldalazás jön! AO index brutális...
Hátha még tovább lódul a fagyos rész és betakar bennünket is, na az lenne igazi kari meglepetés és ajándék.
Azért írtam a meglepit, hogy lehet ott több is. Ezek az északról jövő ciklonok hajlamosak rá.
Nem lesz az meglepi. Reggelre LESZ 1-2 centi olvadozó havacska
Pali látja.
A litvánok esetét mutatom a biztosjövőlátó nagy ECM-mel.
Pali: hát nem mindegy, hogy a ciklon a britek, vagy nyugat-szibéria fölött van
Ugye.
De a mondanivaló lényege még mindig a bizonytalanság lenne.
A litvánok esetét mutatom a biztosjövőlátó nagy ECM-mel.
Pali: hát nem mindegy, hogy a ciklon a britek, vagy nyugat-szibéria fölött van
De a mondanivaló lényege még mindig a bizonytalanság lenne.
De szép. Megy hozzájuk a Nagy Orosz Tél. Na, az csak nem áll meg a határokon.
Lemaradt.... ECM a stabil:
ENS amúgy ugyanez, még mielőtt....

ENS amúgy ugyanez, még mielőtt....










