Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Ide be szokott ragadni a meleg, no meg van a főn is ha a Bükk felől fúj a szél (de az most nincs). +0,5 °C Hűl ez rendesen
KB 20, de lehet csak 15 km távolságra van a váltás és ez most abszolút nem tfsz függő. Fagyott eső, hó ónos keverék, élénk, erős lökésekkel kísért ék - i szél, - 1,1 fok.
GFS-en "312" óránál kezdődnének az izgalmak, imádom hogy űrtáv + mire odaérünk semmi se lesz abból.
Basszus, ha ez is ilyen közelről kerül ki…. Na az már nagyon durva lenne!
Bűvölöm a csapadékzóna déli szélét ahogy csak bírom…. Na hátha valami alakulna is, de nem merem elkiabálni!
Buffon: passz. A radart érdemes ilyenkor már csak nézni. Az viszont nagyon jól néz ki, van még kraft bőven!
Bűvölöm a csapadékzóna déli szélét ahogy csak bírom…. Na hátha valami alakulna is, de nem merem elkiabálni!
Buffon: passz. A radart érdemes ilyenkor már csak nézni. Az viszont nagyon jól néz ki, van még kraft bőven!
A hidegadvekcióról annyit, hogy Kendig 9-ről -2-re esett a délután folyamán, Homokbödöge 12-ről 3-ra. Már nálam is alig 4 fok. 23-án éjfél tájt írtam, hogy Kendig az egész napos országos kemény fagy után percek alatt 5 fokra ugrott, elsőként oda ért a meleg. Ez a NAGY NYUGATI MELEG kb. másfél napot bírt ki és ma délután a fagyi visszanyalt.
Ezt a fáklyát elnézve nem lepne meg, ha még egy pár napig vendég lenne a lábas hideg. 28-tól van szórás lefelé továbbra is.

Hihetetlen, hogy milyen más világ van a Bükk másik oldalán...
Eger +0,7 °C csendes eső, de már van benne kis jég is, lehet lesz ebből egy kis hó is...
Hát válthatna egy kis hofúvasos filling erejéig! Igazán kiböjtöltük. Mikor volt már 2019 március! 
Felém már 28-ra is havazást mutat. Ez teljesen új, mert eddig aznap már tisztán az enyheségről szólt. Tolódik kifelé a hideg meglepetésre.
Ugyanez van itt is. Így ránézésre simán lejött 3-4 cm friss hó. Vajon éjfélig kitart a csapadék nem nézted?
Hű, nagyon óvatosak legyetek. Kemény helyzet lehet az utakon. Mondjuk onnan legalább közel a 4-es, meg az autópálya. Innen még el kellene jutni Nagykállóba, az szokott necces lenni ilyenkor.
Miskolc is szépen megkapta
azért jó pár helyen kellemes lesz az ünnep emléke. Ha a hétfőt is be tudjuk húzni nagy területen hóval, országosan se lesz rossz ez a karácsony (+1) 
Itt most elállt a csapadék, de ami nyugat felől terjed talán még érinthet 1-2 órán belül. Az már tuti hó lenne.
Miskolc is szépen megkapta
Itt most elállt a csapadék, de ami nyugat felől terjed talán még érinthet 1-2 órán belül. Az már tuti hó lenne.
Csak úgy zubog. Mondanám hogy majd beszívja a talaj, de egy-két centi alatt keményre van fagyva, szóval áll a víz mindenütt.
Eső, fagyott eső után megtörtént a váltás, az apró szemü havat vízszintesen viszi a -2 fokos szél. Örömmel sétáltam egy kört édesanyám háza körül
f.h.: Tiszavasvári
f.h.: Tiszavasvári

Mi lassan indulunk haza. Izgi lesz, koripálya minden. Otthon képek alapján vagy 3 cm hó van.
Mondtam hogy visszarakja. 
Amúgy ebből még bármi lehet nagy a bizonytalanság szóval ebben bízhatunk. Aztán majd hétfőn közösen imádkozzuk fel a csapadékot a radaron.
Amúgy ebből még bármi lehet nagy a bizonytalanság szóval ebben bízhatunk. Aztán majd hétfőn közösen imádkozzuk fel a csapadékot a radaron.
Gfs-en a Dél-Dunántúlra jó nagy ónos mutat. Dunától keletre lenne hó. Fogynak a szalmaszálak, de mi pestiek azért megvagyunk már edződve rendesen.
És már "csak" 5 fok van. Ehh. Sebaj holnap irány szüleimhez Nógrád északi részére, talán ott lesz valami még reggelig.
És már "csak" 5 fok van. Ehh. Sebaj holnap irány szüleimhez Nógrád északi részére, talán ott lesz valami még reggelig.
Micsoda pazarlás, -0.5 fokban eseget az eső, kezd lefagyni, élénk, időnként erős az északkelet szél
Sajnos nem esélytelen hogy mire váltana, elfogy a csapadék. Pár modell mutat egész éjfélig, de van akinél mindjárt eláll. Radar alapján eléggé a szélén lehetünk, kis mák kellene, hogy rajtunk maradjon.
12Z ICON kuka lett ide a környékemre, minden havat elvinne keletebbre.
Bár még mindig össze-vissza tologatnak a modellek, de nem túl jó a tendencia.
a 06Z ECM is keletre tolt a 00Z verziójához képest, pedig utóbbi teljesen vállalható volt, hát ezután nem sok reményt fűzök a következő 12Z futáshoz.
Hihetetlen szerencsésnek mondhatom magam, hogy az elmúlt 3 napot Nyíregyházán töltöttem, az év hátra lévő részében pedig Jászberény leszek, mindig ott, ahol a hó
Tolnára számolja a legtöbb megmaradó havat 
Icon is, Arpege is. Mondjuk utóbbi vadállat, nem reális
Itt meg iszonyat tempóban vágtat lefelé a t, már -1,5…. Nagyon ritkán látni ennyire meredek hidegadvekciót.
Icon is, Arpege is. Mondjuk utóbbi vadállat, nem reális
Itt meg iszonyat tempóban vágtat lefelé a t, már -1,5…. Nagyon ritkán látni ennyire meredek hidegadvekciót.
Ahol a lángszóró 1 napot sem élt… brutális vereséget szenvedett
És még délután 5 sincs!

Ácsi-ácsi! Az elmúlt 2 tél telt el normális hó nélkül feléd, a mostani 2021/2022-es téli szezon pedig épp 4 napja kezdődött el csillagászati értelemben.
A 3 évvel ezelőtti 2018/2019-es szezon pedig egész jó volt a főváros környékén összességében.
Azért ennyire negatívan kérlek ne! Nem kell a meccs első perceiben végeredményt hirdetni, bármennyire is szerencsétlen, xar, fos, gané, sírva okádás a helyzetünk már megintcsak ( nem tudom milyen jelzőkkel illessem még a mostani téli szezon eddigi teljesítményét ).
Pozitívan, fel a fejjel. Sok van még ebből a téli szezonból.
Noha eddig nekem áll a zászló. Gané és a közepes közti téli szezont tippeltem, legalábbis a főváros és környékére mindenképpen.
Eddig a december így is áll. Marad további két hónap szerencsétlenkedés vagy összeszedi magát a tél!?
A 3 évvel ezelőtti 2018/2019-es szezon pedig egész jó volt a főváros környékén összességében.
Azért ennyire negatívan kérlek ne! Nem kell a meccs első perceiben végeredményt hirdetni, bármennyire is szerencsétlen, xar, fos, gané, sírva okádás a helyzetünk már megintcsak ( nem tudom milyen jelzőkkel illessem még a mostani téli szezon eddigi teljesítményét ).
Pozitívan, fel a fejjel. Sok van még ebből a téli szezonból.
Noha eddig nekem áll a zászló. Gané és a közepes közti téli szezont tippeltem, legalábbis a főváros és környékére mindenképpen.
Eddig a december így is áll. Marad további két hónap szerencsétlenkedés vagy összeszedi magát a tél!?








