Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Holnap deszkázzak?
Viccet félretéve szerintem komoly potenciál lehet a holnapi napban.

Bocsi, most láttam csak ezt, de köszi!
Nem kellet sokat tekerni, itt van a falu közelében az épület, kb. 1,5-2 km-re tőlünk.
Nem kellet sokat tekerni, itt van a falu közelében az épület, kb. 1,5-2 km-re tőlünk.
Ritkán osztják már az efféle hangulatot..képzeljétek hozzá a lágy szelet is, mely most szépen rázza le a fákról a nemrég még szolídan potyogó záporesőt. (A zöld gyep azért inkább a május óta tartó stabil öntözés hozománya).

Itt egy kicsit más állapotok vannak, mint Pesten.
Élénk zöld fű, pocsolyák az utak mentén, szép dús a növényzet.
Takt. 22°C
Takt. 22°C



Valamennyit már alakult is a figyelmeztető. 
Szerintem még tovább fog bővülni holnapra a narancsvidék, illetve Pest, JNSZ, Békés és talán Hajdú - Bihar is kaphat citromot.
Szerintem még tovább fog bővülni holnapra a narancsvidék, illetve Pest, JNSZ, Békés és talán Hajdú - Bihar is kaphat citromot.
Faja kis szitálós novemberi reggelünk van, poénból megmértem, 0.05 milli tegnapra.
De legalább nem párolog eszement.
De legalább a délutáni dunakanyari pecát valszeg elfújja Kis Balázs, HVBAF.
De legalább a délutáni dunakanyari pecát valszeg elfújja Kis Balázs, HVBAF.
Miki múltkori figyelmeztető előrejelzéssel kapcsolatos észrevétele ismét aktuális.
Igen nagy összegben fogadnék rá, hogy az alsó vonal alá ki kell adni majd a citromot. De arra is van azért esély, hogy a fenti vonal alatt is lehetnek zivik.
Délnyugatra 6-os SC paraméter. Szerintem ott a narancs is előkerülhet majd... Sőt, igazából épp a Hungaromet wrf és arome délkeletre is nagyon mérges zivatarokat mutat, nehogy még ide is narancsozni kelljen a végén...
Igen nagy összegben fogadnék rá, hogy az alsó vonal alá ki kell adni majd a citromot. De arra is van azért esély, hogy a fenti vonal alatt is lehetnek zivik.
Délnyugatra 6-os SC paraméter. Szerintem ott a narancs is előkerülhet majd... Sőt, igazából épp a Hungaromet wrf és arome délkeletre is nagyon mérges zivatarokat mutat, nehogy még ide is narancsozni kelljen a végén...

..én is meglepődtem, várnom kellett a kutyival reggel, úgy nekieredt indulás előtt. Igazi búcsúztatós hangulat..
Mohogós zápor vonul,nem enged a kocsiból kiszállni.Pedig mennék haza aludni az éjszakás műszak után.
"Medencébe is kell fürdeni"... ohhjajjjj
tényleg ezért jöjjön a forróság? 
Remélem, hogy poroltód nincs...
Remélem, hogy poroltód nincs...
3,5 mm esett az éjjel, kicsit talán erősebb lett ez a "front", jó kis tömbök vonulnak most is, de már tőlem északabbra,
Jól jön a jövő heti forróság előtt.
Jól jön a jövő heti forróság előtt.
"Annyira tudnám értékelni, ha a következő 2-3 hónap nem csak a sorozatos hőhullámokról szólna..."
Baszottul élveztem a 2020-as és a '16-os nyarat. Az volt a két legjobb nyár az utolsó tizenötből.
Baszottul élveztem a 2020-as és a '16-os nyarat. Az volt a két legjobb nyár az utolsó tizenötből.
Dáviddal tegnap szerintem azt is fejtegettük, hogy mit nézne a rendőr az igazoltatás közben elhangzó válaszra: megyünk vörös lidérceket fotózni ... 
A felvétel kompozit, tehát amikor láttuk szabad szemmel a villanást és meglett a videón is, akkor azonnal leállítottam és készítettem egy normál asztrotájképet is hosszú záridővel, hogy raszterrel rátehessem az amúgy rendkívül látványos vörös lidérceket. Az objektív szférikus torzításáért kár, de majd jövök még. xd
Ez a TLE akkor villant fel, amikor már csillagászati szürkület volt majdnem, tehát sötétben és ezért minden további nélkül láttuk szabad szemmel. Ez a triplázás volt az utolsó a 480km-re tomboló MKR felett, aztán végül elcsitult a rendszer. Pedig ISO100000-el videóztam már.

A felvétel kompozit, tehát amikor láttuk szabad szemmel a villanást és meglett a videón is, akkor azonnal leállítottam és készítettem egy normál asztrotájképet is hosszú záridővel, hogy raszterrel rátehessem az amúgy rendkívül látványos vörös lidérceket. Az objektív szférikus torzításáért kár, de majd jövök még. xd
Ez a TLE akkor villant fel, amikor már csillagászati szürkület volt majdnem, tehát sötétben és ezért minden további nélkül láttuk szabad szemmel. Ez a triplázás volt az utolsó a 480km-re tomboló MKR felett, aztán végül elcsitult a rendszer. Pedig ISO100000-el videóztam már.
Itt olyan napraforgók vannak hogy hat nyelven beszélnek hála istennek. Ha kapunk vasárnap 10-15mm ezek csúcsot teremnek. Hátha.
Hétvégén essen még valamennyi aztán jöjjön az első forró etap. Medencébe is kell fürdeni és rengeteg gabonát is le kell aratni. Aztán jöhet újból az esős időszak.
Ízlések és pofonok.
Az, amit én utálok, itt van egy héten belül és ki tudja, meddig tart. Istenem azok a régi júniusok még nem erről szóltak...
Délután bicikliztem egy 40 km-es kört itt a környéken. Jobban szemügyre vettem a dolgokat. Tény, hogy tavaly ilyenkor szarabbul nézett ki a határ, mint most. Tavaly 30-40 centisen már megsült a napraforgó. Most legalább 1 méter magas átlagban és még zöld. Jövő héten változni fog ez a helyzet...
Délután bicikliztem egy 40 km-es kört itt a környéken. Jobban szemügyre vettem a dolgokat. Tény, hogy tavaly ilyenkor szarabbul nézett ki a határ, mint most. Tavaly 30-40 centisen már megsült a napraforgó. Most legalább 1 méter magas átlagban és még zöld. Jövő héten változni fog ez a helyzet...
Örülök, hogy legalább a felében egyetértünk. Attól még, hogy a forróság szar... még nem lesz az októbertől beköszöntő moslék egy cseppet sem szebb és tűrhetőbb. Mindkettő ártalmas az egészségre. Jó lenne, ha egyik sem lenne, de az élet nem kívánságműsor. 
Ha a szolgálat aszály térképére nézek, akkor annyira nem is durva a helyzet, most megnyugodtam!
csak közepes aszály van!
Ha a szolgálat aszály térképére nézek, akkor annyira nem is durva a helyzet, most megnyugodtam!
Most érkezik az első, és valószínűleg nem az utolsó kiégető hőhullám és máris az októberi szürke moslék miatt aggódsz? 
Szerintem azzal még ráérsz. Az aggódást egyelőre hagyd meg nekünk, akik rühellik a perzselő Arizónát! Na, nekünk most minden okunk megvan a majrézásra.
Az ECM valamivel barátibb számunkra, perem helyzetben némi nedvesség is érkezne és egyelőre nem szökne az egekig a hőmérséklet. Viszont az időszak vége felé Európa egy kib.szott katlanra kezdene hasonlítani és még csak június közepén járunk...
Na, ez szerintem valóban aggasztó. Úgyhogy ide az októberi moslékot!
Szerintem azzal még ráérsz. Az aggódást egyelőre hagyd meg nekünk, akik rühellik a perzselő Arizónát! Na, nekünk most minden okunk megvan a majrézásra.
Az ECM valamivel barátibb számunkra, perem helyzetben némi nedvesség is érkezne és egyelőre nem szökne az egekig a hőmérséklet. Viszont az időszak vége felé Európa egy kib.szott katlanra kezdene hasonlítani és még csak június közepén járunk...
Na, ez szerintem valóban aggasztó. Úgyhogy ide az októberi moslékot!
Na igen, mikor jöttem haza az M30-ason Miskolc mellett elkapott egy jó intenzív zápor, szürreális látvány volt normális intenzitással eső csapadékot látni!
Amúgy a hőmérséklet egész kellemes, élhető volt ma..., sajnos láthatáron van az első komoly hőhullám, ami különösen aggasztó annak a fényében, hogy lófing mennyiségű csapadék esett az utóbbi hetekben.
Annyira tudnám értékelni, ha a következő 2-3 hónap nem csak a sorozatos hőhullámokról szólna, hanem valóban felpezsdülne az időjárás. Király lenne, ha történnének dolgok, mielőtt október végétől ismét ránk köszönt a szürke moslék-tenger. Ha eszembe jut már forog a gyomrom tőle!
Amúgy a hőmérséklet egész kellemes, élhető volt ma..., sajnos láthatáron van az első komoly hőhullám, ami különösen aggasztó annak a fényében, hogy lófing mennyiségű csapadék esett az utóbbi hetekben.
Annyira tudnám értékelni, ha a következő 2-3 hónap nem csak a sorozatos hőhullámokról szólna, hanem valóban felpezsdülne az időjárás. Király lenne, ha történnének dolgok, mielőtt október végétől ismét ránk köszönt a szürke moslék-tenger. Ha eszembe jut már forog a gyomrom tőle!
Szerintem meg nem gáz abból a szempontból, hogy milliószor elhangzik a sajtóban, hogy a Balaton jelenlegi állapotáról a globális felmelegedés meg a klímaváltozás tehet, szerintem meg ez a nagyokoskodás…
Amúgy meg nyilván most nincs más, mint előre tekinteni, de ha nekiállnak valami nagy változtatásnak, nem ártana a múltbeli tényekből kiindulva levonni a tapasztalatokat és a következményeket…
Amúgy meg nyilván most nincs más, mint előre tekinteni, de ha nekiállnak valami nagy változtatásnak, nem ártana a múltbeli tényekből kiindulva levonni a tapasztalatokat és a következményeket…
Mondjuk a terület megjelölése igény hanyag volt. 
Ha például egy Kiskőrös köré rajzolt 30 km sugarú körre szűkítjük a vizsgálat tárgyát, milyen számokat írnál?
Ha például egy Kiskőrös köré rajzolt 30 km sugarú körre szűkítjük a vizsgálat tárgyát, milyen számokat írnál?
Irgalmatlanul néz ki a vasárnap továbbra is. Csupán attól félek, hogy túltolja a nyírás. 25-30 m/s nem tudom, nem lesz e sok... mindenesetre szabaddá tettem a vasárnapom.
Olyan vagy, mint a fiam: 20 fok felett már dög meleg van....a jó idő = csapadék, napsütés = szar idő

De az egyik lányunk épp ma mondta, hogy írtózik a nyártól, sokkal jobb egy full ködös november..
Egyébként a mai szépidő gomolyfelhős időt én kifejezetten szeretem, valamiért olyan megnyugtató.
De az egyik lányunk épp ma mondta, hogy írtózik a nyártól, sokkal jobb egy full ködös november..
Egyébként a mai szépidő gomolyfelhős időt én kifejezetten szeretem, valamiért olyan megnyugtató.
Akkor ez azt jelenti, hogy vasárnap a Hartáról készített szupercellás képeket fogom tudni ide feltölteni?
Micibot?

Micibot?


Mintha nem is nyár lenne, csak a napon lehet észrevenni hogy bezony nyár van. Takt 23.0fok




















