2026. június 22., hétfő

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#703034
Cassano-térkép holnapra. nevet

beillesztett kép

#703033
Még a végén mára is színézni kell a teljesen zöld figyelmeztető térképen... nevet
#703032
6,9 mm jött le végülis 8 perc alatt szeret
#703031
Most meg már ömlik is szeret

beillesztett kép

#703030
Upsz, be is dörrent szeret
A felső része így húz el az orrom előtt:

beillesztett kép

#703029
Ha minden jól megy, akkor ebből telitalálat lehet nyelvnyujtas

beillesztett kép

#703028
Minél több ilyen napot szeretnék augusztus végéig! szeret

beillesztett kép

#703027
Holnap deszkázzak? laza Viccet félretéve szerintem komoly potenciál lehet a holnapi napban.

beillesztett kép

#703026
Bocsi, most láttam csak ezt, de köszi! nevet 
Nem kellet sokat tekerni, itt van a falu közelében az épület, kb. 1,5-2 km-re tőlünk.
#703025
Ritkán osztják már az efféle hangulatot..képzeljétek hozzá a lágy szelet is, mely most szépen rázza le a fákról a nemrég még szolídan potyogó záporesőt. (A zöld gyep azért inkább a május óta tartó stabil öntözés hozománya).

beillesztett kép

#703024
Itt egy kicsit más állapotok vannak, mint Pesten.nyelvnyujtas Élénk zöld fű, pocsolyák az utak mentén, szép dús a növényzet.szeret 
Takt. 22°C

beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép


#703023
Valamennyit már alakult is a figyelmeztető. kacsint
Szerintem még tovább fog bővülni holnapra a narancsvidék, illetve Pest, JNSZ, Békés és talán Hajdú - Bihar is kaphat citromot.
#703022
1,5 mm eső eset éjjel, így a hónap kereken 30 mm-nél tart.
Tegnap egyébként 6,4 °C volt  a Tmin. hideg
#703021
Volt egy mohogós, szép hátulról is:

beillesztett kép

#703020
Faja kis szitálós novemberi reggelünk van, poénból megmértem, 0.05 milli tegnapra.nevet De legalább nem párolog eszement.
De legalább a délutáni dunakanyari pecát valszeg elfújja Kis Balázs, HVBAF.
#703019
Miki múltkori figyelmeztető előrejelzéssel kapcsolatos észrevétele ismét aktuális.
Igen nagy összegben fogadnék rá, hogy az alsó vonal alá ki kell adni majd a citromot. De arra is van azért esély, hogy a fenti vonal alatt is lehetnek zivik.
Délnyugatra 6-os SC paraméter. Szerintem ott a narancs is előkerülhet majd... Sőt, igazából épp a Hungaromet wrf és arome délkeletre is nagyon mérges zivatarokat mutat, nehogy még ide is narancsozni kelljen a végén...

beillesztett kép

#703018
Éjszaka több zápor is áthúzott és eddig 5,1 mm jött össze, most pedig egy újabb cella érkezett szeret
#703017
1,0 mm.
#703016
..én is meglepődtem, várnom kellett a kutyival reggel, úgy nekieredt indulás előtt. Igazi búcsúztatós hangulat.. szomoru
#703015
Mohogós zápor vonul,nem enged a kocsiból kiszállni.Pedig mennék haza aludni az éjszakás műszak után.
#703014
"Medencébe is kell fürdeni"... ohhjajjjj Bohóc tényleg ezért jöjjön a forróság? Bohóc
Remélem, hogy poroltód nincs...
#703013
Dél-somogyi/zalai kollégáknak érdekes lehet a kaszói állomás. Igazából három is.nevet
Link
#703012
3,5 mm esett az éjjel, kicsit talán erősebb lett ez a "front", jó kis tömbök vonulnak most is, de már tőlem északabbra,
Jól jön a jövő heti forróság előtt.
#703011
"Annyira tudnám értékelni, ha a következő 2-3 hónap nem csak a sorozatos hőhullámokról szólna..."

Baszottul élveztem a 2020-as és a '16-os nyarat. Az volt a két legjobb nyár az utolsó tizenötből. 
#703010
Dáviddal tegnap szerintem azt is fejtegettük, hogy mit nézne a rendőr az igazoltatás közben elhangzó válaszra: megyünk vörös lidérceket fotózni ...  laza

beillesztett kép



A felvétel kompozit, tehát amikor láttuk szabad szemmel a villanást és meglett a videón is, akkor azonnal leállítottam és készítettem egy normál asztrotájképet is hosszú záridővel, hogy raszterrel rátehessem az amúgy rendkívül látványos vörös lidérceket. Az objektív szférikus torzításáért kár, de majd jövök még. xd

Ez a TLE akkor villant fel, amikor már csillagászati szürkület volt majdnem, tehát sötétben és ezért minden további nélkül láttuk szabad szemmel. Ez a triplázás volt az utolsó a 480km-re tomboló MKR felett, aztán végül elcsitult a rendszer. Pedig ISO100000-el videóztam már.
vidám
#703009
Itt olyan napraforgók vannak hogy hat nyelven beszélnek hála istennek. Ha kapunk vasárnap 10-15mm ezek csúcsot teremnek. Hátha. szeret
#703008
Hétvégén essen még valamennyi aztán jöjjön az első forró etap. Medencébe is kell fürdeni és rengeteg gabonát is le kell aratni. Aztán jöhet újból az esős időszak. 
#703007
Ízlések és pofonok. nevet Az, amit én utálok, itt van egy héten belül és ki tudja, meddig tart. Istenem azok a régi júniusok még nem erről szóltak...
Délután bicikliztem egy 40 km-es kört itt a környéken. Jobban szemügyre vettem a dolgokat. Tény, hogy tavaly ilyenkor szarabbul nézett ki a határ, mint most. Tavaly 30-40 centisen már megsült a napraforgó. Most legalább 1 méter magas átlagban és még zöld. Jövő héten változni fog ez a helyzet...
#703006
Örülök, hogy legalább a felében egyetértünk. Attól még, hogy a forróság szar... még nem lesz az októbertől beköszöntő moslék egy cseppet sem szebb és tűrhetőbb. Mindkettő ártalmas az egészségre. Jó lenne, ha egyik sem lenne, de az élet nem kívánságműsor.  laza

Ha a szolgálat aszály térképére nézek, akkor annyira nem is durva a helyzet, most megnyugodtam!  laza csak közepes aszály van!
#703005
Most érkezik az első, és valószínűleg nem az utolsó kiégető hőhullám és máris az októberi szürke moslék miatt aggódsz? vidám
Szerintem azzal még ráérsz. Az aggódást egyelőre hagyd meg nekünk, akik rühellik a perzselő Arizónát! Na, nekünk most minden okunk megvan a majrézásra.
Az ECM valamivel barátibb számunkra, perem helyzetben némi nedvesség is érkezne és egyelőre nem szökne az egekig a hőmérséklet. Viszont az időszak vége felé Európa egy kib.szott katlanra kezdene hasonlítani és még csak június közepén járunk...
Na, ez szerintem valóban aggasztó. Úgyhogy ide az októberi moslékot!  laza
#703004
Na igen, mikor jöttem haza az M30-ason Miskolc mellett elkapott egy jó intenzív zápor, szürreális látvány volt normális intenzitással eső csapadékot látni!
Amúgy a hőmérséklet egész kellemes, élhető volt ma..., sajnos láthatáron van az első komoly hőhullám, ami különösen aggasztó annak a fényében, hogy lófing mennyiségű csapadék esett az utóbbi hetekben.
Annyira tudnám értékelni, ha a következő 2-3 hónap nem csak a sorozatos hőhullámokról szólna, hanem valóban felpezsdülne az időjárás. Király lenne, ha történnének dolgok, mielőtt október végétől ismét ránk köszönt a szürke moslék-tenger. Ha eszembe jut már forog a gyomrom tőle!  laza
#703003

beillesztett kép

szeret Itt van velem szembe  laza
#703002
Sajnos be vagyok építve...

beillesztett kép

beillesztett kép

beillesztett kép

beillesztett kép

beillesztett kép

#703001
Miskolc:

beillesztett kép

#703000
Szerintem meg nem gáz abból a szempontból, hogy milliószor elhangzik a sajtóban, hogy a Balaton jelenlegi állapotáról a globális felmelegedés meg a klímaváltozás tehet, szerintem meg ez a nagyokoskodás…
Amúgy meg nyilván most nincs más, mint előre tekinteni, de ha nekiállnak valami nagy változtatásnak, nem ártana a múltbeli tényekből kiindulva levonni a tapasztalatokat és a következményeket… nevet
#702999
Azt mondod nem mászik el Paksig? szomoru
#702998
80-90 %. kacsint
#702997
Mondjuk a terület megjelölése igény hanyag volt. nevet
Ha például egy Kiskőrös köré rajzolt 30 km sugarú körre szűkítjük a vizsgálat tárgyát, milyen számokat írnál? kacsint
#702996
Irgalmatlanul néz ki a vasárnap továbbra is. Csupán attól félek, hogy túltolja a nyírás. 25-30 m/s nem tudom, nem lesz e sok... mindenesetre szabaddá tettem a vasárnapom.  kacsint 
#702995
95-100 %.
#702994
Olyan vagy, mint a fiam: 20 fok felett már dög meleg van....a jó idő = csapadék, napsütés = szar idő nevet laza
De az egyik lányunk épp ma mondta, hogy írtózik a nyártól, sokkal jobb egy full ködös november..nevet

Egyébként a mai szépidő gomolyfelhős időt én kifejezetten szeretem, valamiért olyan megnyugtató.
#702993
Kisebb eséllyel, mint a jövő heti hőség - és forró napok.nevetzavarban
#702992
Vasárnap milyen eséllyel érkezhetnek zivatarok a DT közére?
#702991
Ez meg a Miskolctól északkeletre lévő cella:

beillesztett kép



Bükk felé:

beillesztett kép



Fh.: Kesznyéten
#702990
Így már reálisabb:

beillesztett kép

#702989
A szabolcsi záporok Görbeházáról:

beillesztett kép

#702988
Akkor ez azt jelenti, hogy vasárnap a Hartáról készített szupercellás képeket fogom tudni ide feltölteni? 
Micibot? lazatornado

beillesztett kép

beillesztett kép

#702987
Vajon ez vasárnap bejön majd?


beillesztett kép

#702986
Mintha nem is nyár lenne, csak a napon lehet észrevenni hogy bezony nyár van. Takt 23.0fok nyelvnyujtas
#702985
Hoztam 3 fotót a kertből, a teljesség igénye nélkül.
nevet
(Malling Exploit málna, sás liliom, futórózsa)

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

Utolsó észlelés

2026-06-22 19:39:22

Csesznek

28.0 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.