Légköroptika
Szép estét! Remek képek születtek az elmúlt napokban, nagy gratula mindenkinek!
Én kissé el vagyok maradva a fotózással, de azért néhány képet hoztam. Hétvégi naplemente: Link Link Pano: Link Közben K-ÉK felé rózsás-narancsosság: Link Ma reggeli hosszú, küllõs ...virga (nem tudom meghatározni a pontos felhõtípust), : Link Link Vártam, hogy majd lesz rajta haló, de nem jött össze.
Én kissé el vagyok maradva a fotózással, de azért néhány képet hoztam. Hétvégi naplemente: Link Link Pano: Link Közben K-ÉK felé rózsás-narancsosság: Link Ma reggeli hosszú, küllõs ...virga (nem tudom meghatározni a pontos felhõtípust), : Link Link Vártam, hogy majd lesz rajta haló, de nem jött össze.
Gratulálok, szép képek lettek! 
A szivárványnál szerintem is az lehet, amit Noli mond, innen is látszott, hogy észak felé nem sütött olyan erõsen és olyan "tartósan" a nap, mint nálunk, így a szivárvány másik fele sokkal halványabb volt, meg arrafelé a naplemente színei sem jöttek ki olyan jól. Te már pont annyira voltál északra, hogy beleestél ebbe a kevésbé napos sávba, de még láthattad a jelenségeket.
A szivárványnál szerintem is az lehet, amit Noli mond, innen is látszott, hogy észak felé nem sütött olyan erõsen és olyan "tartósan" a nap, mint nálunk, így a szivárvány másik fele sokkal halványabb volt, meg arrafelé a naplemente színei sem jöttek ki olyan jól. Te már pont annyira voltál északra, hogy beleestél ebbe a kevésbé napos sávba, de még láthattad a jelenségeket.
Maci, szélkerék, nagyon jó képek ezek is, köszönet és gratula!
Szélkerék, szerintem Nálad nem lógott ki annyira a Nap, mint Zivipöttynél, így eleve halvényabb a szivárványod, nem a kép gyenge.
Szélkerék, szerintem Nálad nem lógott ki annyira a Nap, mint Zivipöttynél, így eleve halvényabb a szivárványod, nem a kép gyenge.
De állat!!! Jól néz ki rajta a két fényes folt, ha kikontrasztoznád, tuti, hogy kijönnének küllõk is rajta.
Dupla szivi!
Halványan látszik a felszínhez közel, ha jobban megnézed.
Gratula, szép képek!
Csatlakozom Ákihoz, gratulálok, és üdv a csapatban! Gyere gyakran a fórumba!!!
De még milyen ostoba emberek vannak!!
Ma véletlenül belenéztem a RetekKlub déli híradóját követõ mûsorba, amit a népszerû
és "hiteles" Lomini vezet, a telejósda!
Hihetetlen mennyi betelefonáló van! És sokan azt a kérdést teszik fel, hogy milyen változásra számíthatnak anyagi téren!
Én ezt bármilyen "elõképzettség" és hókuszpókusz nélkül elmondanám nekik, hogy jelen pillanatban percenként 345 Ft-tal lesznek szegényebbek!
Szánalmas tényleg!
Ma véletlenül belenéztem a RetekKlub déli híradóját követõ mûsorba, amit a népszerû
Hihetetlen mennyi betelefonáló van! És sokan azt a kérdést teszik fel, hogy milyen változásra számíthatnak anyagi téren!
Én ezt bármilyen "elõképzettség" és hókuszpókusz nélkül elmondanám nekik, hogy jelen pillanatban percenként 345 Ft-tal lesznek szegényebbek!
Szánalmas tényleg!
De pedig de. Legjobb az, ha látszólag egyetértesz a hülyeséggel, s elkezdesz valami még nagyobb bõdületes marhaságról beszélni, s figyeled, miként veszik be a csalit. :-))))))))))))) Szórakoztató. :-)))
Nem bírtam ki, beszóltam. De optimista ember vagyok, ezért újra és újra bemagyarázom magamnak, hogy nem ostobák ennyire az emberek.
Ezt már nemhiszem el.... Hogy a jó életbe létezhetnek ennyire ostoba emberek???? És még cikk is lesz belõle.... Komolyan mondom, tiszta szégyen..
11:30-kor a 120 fokos, parhélikus kör bal oldali, nagyon fényes, fehér melléknapja látszott pár percig, 11:38-kor pedig ugyanazon kör jobb oldali melléknapja, hasonló tulajdonságokkal. 11:40-kor közöttük megjelent maga a parhélikus kör egy darabja is, ez ugyancsak erõsen, fehér szinben fénylett. Mindezek "normál" cirrusz-fátyolon világitottak.
Banyek, ufót fotóztam! :-)))))))))))))))))))))
Nem semmi, hogy mennyire nem jut eszükbe az embereknek a kézenfekvõ magyarázat...
Nem semmi, hogy mennyire nem jut eszükbe az embereknek a kézenfekvõ magyarázat...
Emberek, gratulalok! A Parry-ivekhez kulonosen. Tudtam en, hogy ha elmegyek otthonrol, azonnal jo kis halok lesznek. Udv Finnorszagbol, ahol eddig csak egy melleknapot lattam.
Ma, augusztus 30-án, kora reggel a helyenként erõsen bomlásban levõ, foszló, a kiszáradás folyamatát mutató Altocumulus-rétegfelhõ hosszú, egyenes fonalakból álló hullósávokká alakult (benne már csak a tiszta jégkristályok maradtak vissza, a képzõdõ felhõ latin neve Cirrus fibratus altocumulogenitus). Rajtuk eddig általam még soha nem látott intenzitású szin- és fénytüneményt mutató halóelemek tûntek fel. Elõször 06:45-kor a zenit körüli iv jelent meg: nagyon széles és vastag volt. Másodszorra az ökör szarvaira hasonlitó felsõ érintõ iv bukkant fel 06:50-kor, kisvártatva, 06:52-kor pedig a Parry-iv, ez is kirivóan fényes és szinpompás volt. A Cirrus-fonalak korai elfogyta miatt a halóelemek egyike sem látszott 10 percnél tovább.
Az Altocumulus rétegfelhõ hullósávjain soha nem látott erõsségû és fényerejû halók látszottak. Részletek késõbb.
De jóóóóó! Gyönyörû a szivi is, annak meg külön örülök, hogy sikerülzt ezt a csodés mellékholdat is elkapni!
Szép estét!
Beteszem ide a képeket, hátha valakit érdekel a nagy dömping közepette!
A reggel: Link
Délutáni hatalmas szivárvány: Link (égfigyelõ) Link (saját)
Naplemente elõtti fényes melléknap: Link
Miközben fényképeztem... akkor kaptam az sms-t Nolitól! Link de tényleg - kõre tettem le a gépet - exponált és közben jött az sms!

Na jó éjszakát!
Beteszem ide a képeket, hátha valakit érdekel a nagy dömping közepette!
A reggel: Link
Délutáni hatalmas szivárvány: Link (égfigyelõ) Link (saját)
Naplemente elõtti fényes melléknap: Link
Miközben fényképeztem... akkor kaptam az sms-t Nolitól! Link de tényleg - kõre tettem le a gépet - exponált és közben jött az sms!
Na jó éjszakát!
Hú de állatok!!!! A melléknapos csúcs szép lett, Topi!
Jöhetnél gyakrabban is..
Jöhetnél gyakrabban is..
Ez a srác egy állat - jó értelemben persze :-))) Itt épp nyuszi! (ül a fûben) :-))))
Van is az a Parry! GRATULAAAA! Gyönyörû képek!
Mondd, nincs eladó ház a falutokban? :-)))
Volt itt is melléknap, de nem tudtam kimenni, cska webkamerán néztem, nem volt nagy szám.
Mondd, nincs eladó ház a falutokban? :-)))
Volt itt is melléknap, de nem tudtam kimenni, cska webkamerán néztem, nem volt nagy szám.
Peti, állat a napnyugta a Te szemszögedbõl is!
Floo, ez valami hihetetlen gyönyörû, az a melléknap meg melléknapív irgalmatlan erõs fény, szín, stb. A köddel meg tényleg nem lehet betelni! Hihetetlen, hogy ilyen éles határa volt!
Zivipötty, a szivi megint brutál szép, ahhoz képest, hogy laposka, mennyire erõs már!
Gratula és köszönet a remek képekért!
Floo, ez valami hihetetlen gyönyörû, az a melléknap meg melléknapív irgalmatlan erõs fény, szín, stb. A köddel meg tényleg nem lehet betelni! Hihetetlen, hogy ilyen éles határa volt!
Zivipötty, a szivi megint brutál szép, ahhoz képest, hogy laposka, mennyire erõs már!
Gratula és köszönet a remek képekért!
Egy mai panoráma, valami gyönyörû szálas cirrusszal, ami sajnos nem ért be a halóképzéshez megfelelõ helyre:
Link
Reggel tuti volt naposzlop, de pont akkor mentünk ki gombászni az urammal, amikor kelt a nap és nem láttunk át a városon sajnos.
Link
Reggel tuti volt naposzlop, de pont akkor mentünk ki gombászni az urammal, amikor kelt a nap és nem láttunk át a városon sajnos.
Floo halói nagyon tetszenek, én is néztem reggel a mûholdon, hogy egy vékony fátyolfelhõréteg volt tõlünk délre, gondoltam, hogy szép jelenségeket okozhat.
------------------------------------------------------------------------
Szivárvány a nemrég elvonult zápor után: Link
------------------------------------------------------------------------
Szivárvány a nemrég elvonult zápor után: Link


