Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Lehűlés esélye 100%. Innen felfelé egyelőre nincs.
A lehűlés mértékét még bizonytalan.
A legvalószínűbb, hogy marad legalább a részleges kánikula.
A leginkább kérdéses a csapadék. Előfordulhat, hogy minimális csapadékkal, vagy esetleg szárazon hűl le. De szerencsére most látszik arra is esély, hogy esetleg jelentős csapadékkal, zivataros periódussal jön az enyhülés.
A lehűlés mértékét még bizonytalan.
A legvalószínűbb, hogy marad legalább a részleges kánikula.
A leginkább kérdéses a csapadék. Előfordulhat, hogy minimális csapadékkal, vagy esetleg szárazon hűl le. De szerencsére most látszik arra is esély, hogy esetleg jelentős csapadékkal, zivataros periódussal jön az enyhülés.
Hogy látod a lehűlés esélyeit? Jövő héttől? Még optimista vagy?
Nahátkéremszépen, ez jó kis meglepetés.
Fél órája esik, de időnként elég intenzíven. Radar alaján kb. itt a vége, mennyiséget még nem néztem, de a hőmérséklet jócskán visszaesett. Takt.: 24,8. Miindmegfagyunk!
Nekem a Bëlga együttestől az:
"Egy-két-há,
Durva a nyár!"
című nóta jutott eszembe.
"Egy-két-há,
Durva a nyár!"
című nóta jutott eszembe.
Az első három sor ("csókirály" után szabadon) tűpontos.
220 felett a szobában 230 van. Azt gondoltam 57 év alatt, hogy ebben kell nyúlkálni, hogy ilyen előréket lássak. Némi por sem árt.
Most szemben állok azzal, amihez már nem elég az áram és a por.
A negyedik sor maga a félelem. Sajnos több is lehet ...
220 felett a szobában 230 van. Azt gondoltam 57 év alatt, hogy ebben kell nyúlkálni, hogy ilyen előréket lássak. Némi por sem árt.
Most szemben állok azzal, amihez már nem elég az áram és a por.
A negyedik sor maga a félelem. Sajnos több is lehet ...
Jesszus, már itt is?
Nem elég, hogy kicsit nem figyelek oda útközben, és naponta háromszor meg kell(ene) hallgatnom ezt a .....?
De legalább a szöveg vicces.