A fáklya-diagramok egy adott helyre vonatkozóan próbálják elõrejelezni különbözõ paraméterek idõbeli változását. Leggyakrabban a 850 hPa-on várható hõmérsékletet és a felszíni csapadékot mutató fáklyákat szoktuk használni, íme: Link (a saját térséged fáklya-diagramját ezen Link az oldalon találhatod meg, kattints a térképen arra a pontra, ahol laksz!) Az alsó menüsorban választhatsz még légnyomás, 2 méteres hõmérséklet és ThetaE 850 CAPE-fáklyákat is.
Az y tengely bal oldalán a hõmérsékleti skála, jobb oldalán mm-beosztás található. Az x tengely az idõ múlását mutatja. A fölsõ vonalhalmaz (20 db különbözõ perturbáció) a 850 hPa-os, illetve az 500 hPa-os hõmérsékletet hivatott elõrejelezni, látható, hogy az idõszak elején viszonylag együtt futnak a "vonalak", kicsi a bizonytalanság, az idõ múlásával egyre nõ. A csapadék tekintetében is ugyanez a helyzet. A vastagabb piros vonal mutatja a "vonalak" átlagát.
Érdemes követni a frissítéseket egy adott helyre és azokból különbözõ (pl: hûlési, melegedési) tendenciákat levonni, így kaphatunk pontosabb képet a várható idõjárásról.
Ha van még kérdés, akkor szívesen válaszolok/unk rá. Remélem nem írtam badarságot sehovanevet