Jó kis összefoglaló, nagyrészt egyetértek, ám a "Mit hoz a jövõ?" utáni résszel óvatosan bánnék. Ennek pedig az oka a sztratoszférikus ún. Brewer-Dobson-cirkuláció.
A sztratoszférában a besugárzás szélességgel változó mértéke miatt nem egyenletesen alakulna az ózonkoncentráció, a B-D cirkuláció szállítja a sarkok felé az ózont. Úgy tudom, a Naptevékenység változása ennek a cirkulációnak az erõsségét befolyásolja elsõsorban (ráadásul a napállástól függõen az év során a cirkulációs cellák tolódnak is). S mivel a tropopauzán keresztül eléggé minimális az anyagáramlás, ráadásul a kevesebb ózon is ugyanúgy kiszûri a 250nm alatti sugárzást, nehezen hiszem, hogy ennyire erõsen mutatkozna az általad leírt hatás itt a troposzférában.
Én e hatás megjelenését inkább a 250-1000 nm közötti sugárzás által a troposzférára kifejtett melegítõ hatás változásának tulajdonítom (de legalábbis megvárnám a kutatási eredményeket nevet ), szerintem ez a szubtrópusi-szubarktikus hõkontrasztot gyorsabban befolyásolja, mint a sztratoszférikus ózon-koncentráció változása.