A heves zivatarhoz kapcsolódó tornádó feltehetõen 16 óra elõtt néhány perccel keletkezett a nagyatádi halastavaknál, majd ÉÉNy felé vonulva keresztülhaladt Nagyatádon. Simongáton, majd a Rinya patakon átkelve az addig 4-5 m széles tölcsér fokozatosan erõsödött, szélesedett. Érintette Nagyatád K-i részét, a legnagyobb rombolást pedig Kisatádon végezte, háztetõket tépett, falakat döntött ki, a legtöbb fát derékban törte ketté vagy gyökerestõl csavarta ki. Kb. 300 ház rongálódott meg a somogyi kisvárosban, de lakóik közül csodával határos módon kórházi ápolásra senki sem szorult. A 80 méteresre kiszélesedõ tornádó azonban száguldott tovább Somogyszob irányába, az útjába esõ Nagybaráti puszta és Bolhás településeken még súlyosabb pusztítást okozott. Házakat döntött romba, autókat, pótkocsikat tört össze, szemtanúk szerint egy garázsban álló autóról leemelte az építményt, az autót pedig ráemelte egy fára. Egy istálló kártyavárként omlott össze, az udvaron álló kombájn a levegõbe emelkedett és 30-40 m-el távolabb ért földet. Összesen mintegy 19 ember sérült meg komolyabban, sajnos egy 4 éves kislány életét vesztette.
A tölcsér Somogyszobot már nem érte el, kb. 20 km-es út után a község közelében leszakadt a zivatarfelhõrõl és megszûnt; a pusztítás jeleként azonban még ott is tölgy és akácfa levelek, széttépett kukorica levelek hullottak alá a levegõbõl.
Végezetül ismét egy idézet a somogyszobi észlelõ jelentésébõl: „Még most sem tudunk napirendre térni a dolgok felett. Az emberek beszédének egyetlen témája van, Nagybaráti és Bolhás községek szörnyû napjának eseménye. Szörnyû volt, félelmetes volt. A természet tombolt és az ember tehetetlen volt vele szemben.”
A kelet felõl érkezõ meleg, nedves levegõben ezt követõen egészen júl. 26-ig nap-nap után megismétlõdõ záporok, gyakran károkat is okozó heves zivatarok alakultak ki.