2024. május 09., csütörtök

Időjárási visszatekintő

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek
>> OMSZ állomáshálózata (2013 év végi állapot)
#348
Az említett két nap (2003.jan.7.és 9.) és a közötte lévõ valóban hótömeget és farkasordító hideget hozott. Nálunk 25+12cm esett le, Óváron valamivel kevesebb. 8-án egész nap felhõtlen volt az ég, a Tmax -7.4 fok volt (!), 17 órakor már -11 fok volt. Kint a vasútállomáson tiszta szibériai hangulat uralkodott. Másnapi Tmin -18.0 fok volt, reggeltõl pedig jött az újabb hóadag.
Tényleg emlékezetes napok voltak: üzemzavar az erõmûvekben, jégrobbantás a Felsõ-Tiszánál, -30.9 fok Zabaron...
#347
Én is emlékszem, nálunk is próbálták eleinte sózni az utakat, de aztán rájöttek, hogy -5 fok körül, hófúvás mellett ez semmit nem ér. Ezért késõbb már csak dúrták a havat, de az intenzív havazás miatt ez sem ért igazán sokat. Szóval itt is kemény volt a helyzet. De szép is volt... nevet Komolyan mondom, sokat vártam attól a héttõl, de nem gondoltam volna, hogy az Alföldön ekkora hómennyiség esik.
Eközben, ha jól emlékszem, a Fertõ-tónál és Mosonmagyaróváron csak rövid idõre alakult ki hólepel. Meg is õrültem volna, ha fordított lett volna a helyzet. Eleget szívatnak nyáron a zivik. nevet
#346
Hát igen akkor nagy tél volt.

Emlékszem több megyében rendeltek el tanítási szünetet szerdára.Bár szerdán a két med.ciklon között szép derült napos idõ volt és már nyugodtan lehetett volna menni suliba,persze tudták hogy csütörtökön megint szar idõ lesz,de rittig nem arra a napra adják a szünetet,hiába oktatási miniszter nevet))

Egyébként jókis közlekedési káosz volt akkor a városban,szinte már minden létezõ jármûre kóekét szereltek,de ez nem látszott meg az utakon nevet)))
A mecseki buszjáratok egyáltalán nem jártak,de a többi is csak igen akadozva.
#345
Valóban, azon a télen elég jól járt Dél-Magyarország. Nálam vasárnap délelõtt elkezdett zuhogni az esõ. Aztán délutánra az esõ intenzív ónos esõbe ment át. Egészen este 7-ig esett, és vastag jégpáncél fagyott mindenre. Azután folyamatosan átváltott havazásba, és erõs szél kíséretéban kb 15-17 cm esett reggelre. A keddi mediterrán ciklonból 40 cm friss hó esett, majd a csütörtökibõl 25 cm, -2,-7 fok mellett, így végül kb 70 cm vastag hó lett a 3 szakaszból a tömörödés miatt.
És ez még csak a január volt. Február elején egy fölöttünk behullámzó frontrendszerbõl, 0 fok körüli T mellett kb. 4 napig szinte megállás nélkül szakadt a hó, ismét 30-40 cm-t lepakolva. Ha ez nem vizes hó lett volna, lehet lepipálta volna a januárt.
Nem tudja valaki a hótakarós napok számát a 2002-2003-as télen?
#344
Azt a telet én is nagyon szerettem, az idõjárás miatt. Az utca szélén összehajigált hóba úgy ugráltunk, mint a magasugrók. nevet) Az azt megelõzõn is emlékeim szerint fehér volt a karácsony. ...most is LEHETNE ... :/
#343
Számomra a 2002-2003-as tél volt a legemlékezetesebb.Ugyan túl messze nem nyúlnak vissz az emlékeim nevet
Valamikor január elején itt egy nap eltéréssel két med.ciklon is áthaladt.Az elsõ kedden,a másik csütörtökön.Emlékszem hogy az idõjárás jelentésebn mondték hogy éjfél körül várható a havazás kezdeten itt délnyugaton.Sokáig fent voltam,de éjfélkor csak nem kezdett el esni.Majd lefeküdtem,reggel arra ébredtem hogy minden fehér,és süvít a szél,az ajtónk elõtt szabályos hótorlasz képzõdött.Egész nap havazott,és ugyan így volt ez csütörtökön.A végére a ház körül körbe már méteres hókupac lett a sok összedbált hótol.Mind a 2-bõl egyenként 30-30cm hó esett.A mecseken még talán többi is.Ráadásul viharos volt az északi szél,emiatt sok utat leis zártak,köztük a 6-ost.Több méter magas hótorlaszokat emelt a szél a 6-oson.Szerencsém volt személyesen is látni a hótorlaszokat amikor már megtisztították az utat.Az út mellett ha pécs fele megyünk jobb oldalt magas a partoldal.Az északi szél valóságós hónyelveket fújt le róla,nagyon szép volt,csak úgy lógott le a sok hónyelv.Fõleg éjszaka nagyon szép látványt nyújtott a táj.Ráadásul végig kemény fagy volt,így kicsit sem olvadt.Ez volt az eddíg átélt legnagyobb telem a maga 60cm havával.
#342
OFF:itt is mindenki a HÓ-ról álmodozik..... én is.....
#341
Eddigi október 21-i feljegyzéseimbõl:
1993: Ausztria-szerte komoly havazások, hóakadályok; itthon is igen csapadékos, de enyhe (8-10 fok);
1994: a 2 héttel azelõtti hideg- és hóbetörés után, Tmin +1, Tmax 13 fok;
1995: igen hosszú esõmentes idõszakot éltünk: okt.3-okt.31-ig egy csepp esõ sem esett;
1996: csapadékos napok, rohamosan áradó Duna,Fekete-Körös és Túr;
1997: ideihez hasonló tipikus október, ezt követõen azonban igen kemény fagyok (okt.28 Paks: -10 fok);
1998: "Deres már a határ..." - abban az évben elõször;
1999: igen kellemetlen keleties metszõ szél, Tmax csak 8 fok;
2000: Pó-vidék: súlyos árvizek; Törökország: hideghullám havazásokkal;
2001: Az elõzõ napi egyen-szürkeséget levélkergetõ, tompa meleg (21 fok) váltja fel;
2002: Tmin= 4 fok; Tmax= 17 fok, déli meleg szél;
2003: ÉNy felõl front érkezik, pár nappal ezután (24-én) hó esik országszerte;
2004: Napi hõingás (Tmax és Tmin= 12 fok) és napsütés nélkül;
2005: se nap se esõ se hangulat: magasan a legocsmányabb nap a felidézettek közül..
#340
Link
#339
Megjelent a met.hu-n a 2005-ös nyár összefoglalója. Kár, hogy a napfénytartamról nem írnak, csak a térkép van fenn, pedig kiváncsi lennék, hogy mennyivel maradt el az átlagostól, biztos nem kevéssel, mert még mindig nem tudjuk szüretelni a Leányka szõlõt, nem elég édes, jobb években már 1 hónappal ezelõtt szedni lehetett...
#338
Köszönöm Kocka!
Lehetségesnek tartottam a 80 cm-t,mert 242 m-en Cseszneken 50 mm hólevet mértem Újévkor(vagy 2-án).mert akkor már 10 centi sem volt belõle.Szerintem az utóbbi 3-4 évtized legintenzívebb havazása volt a Bakonyban akkor ,hisz közel egy méter esett alig 2 nap alatt.
#337
2002-2003-as té(sajnos pontos idõpontra nem emléxem)l volt az egyik legkeményebb tél itt adonyban. Több napon átt esett a hó és viharos szél társult hozzá.
A falu egy részét szószerint befújta a hó. Igazából nem a hó mennyisége okozta a káoszt,hanem a viharos szél. Sok utat lezártak, a 6 os uton is csak az járt akinek volt bátorsága.
A szél lecsenedeséde után rendkívül hideg lett. Du 6 órakor már -22 fok volt!

Link

Link

Link

Link

Link
#336
Zircen nem tudom, de Farkasgyepû dec. 28-án 83-85 cm-t jelentett. Mivel az állomás 387 m-en van, valószínûsíthetõ, hogy a magasabb szinteken 1 m körüli hóvastagság is kialakult. December 26-án a Bakony magasabb részein 40-60 mm csapadékot mértek.
#335
Az emlékezetes 87-es országos hóvihar mellett itt ÉNY-on 1993.dec 26-28. szerintem a legfélelmetesebb hóvihar dátuma.Karácsony másnapján Nagyalásonyban az apósoméknál voltunk,és erõs havazás kezdõdött,s három napig nem tudtuk elhagyni a falut mert két álló nap ömlött viharos szél mellett.T nulla felett volt és az olvadás miatt a Kisalföldön nem lett 20-40 cm-nél több hó(de a hófúvás -vizes hóból !!!-miatt megbénult a közlekedés), a Bakonyban viszont(sajna nem tudtam megmérni,mert bár hamarosan Újévkor Csesznekre mentem,de addigra alig maradt)50 mm csapi esett hóban és nem olvadt.Tehát 50-80 cm eshetett két nap alatt,ill. több méteres hóakadályok lettek.

Ki tudja,hogy akkor a Bakonyban(pl.Zirc)mennyi havat mértek ?
#334
A 84/85-ös télen (-20- -25°C-os reggeli hõmérsékletek mellett) 2 napig nem volt fûtés - csõtörés miatt - a miskolci belvárosi lakótelepen, ahol laktunk. Szerencsére a lakásokban 4-5 fokkal fagypont felett maradt a hõmérséklet és így a csõvezetékek nem mentek tönkre. Az a tél azért is lett olyan "emlékezetes", mert az enyhe 70-es évek után, az elsõ igazán kemény "oroszos" tél volt. Persze hideg hónapok elõfordultak elõtte és utána is, de olyan hideg tél azóta sem volt.

A 70-es évek teleinek talán legjellemzõbb emlékei, az enyhe, hómentes napok, a szürkeség, ugyanakkor életem egyik legnagyobb havazását 1976. decemberében éltem át, amikor Diósgyõrben 30-40 cm-es hó esett. Emlékszem 1974. októberére, amikor két napig ömlött az esõ és a Szinva-patak (meg még jónéhány ÉK-i folyó) kiöntött. Az emlékek szépek és 30 évre visszanyúlnak, de a statisztikát nem pótolják, sõt mivel idõvel halványulnak ezért igencsak tévútra vihetnek. Szerencsére nekem eddig sikerült a kettõt egyeztetni és nincs üldözési mániám, magammal szemben.
#333
Link
#332
Ha már az ilyen panel-visszatekintéseket nézzük:

Nem is oly régen:
1996:
December 26-30

Aztán 1987:
Január 13.

Ám:
1956:
Február 1-15.

1963:
Január 13-24

Csak szemezgetésképpen, ld. szintén WZ Kartenarchív.
#331
Hát, igen, MetFickó!
Nagyon szép telek voltak azok ott a 80-as évek derekán. Nekem ugyan nincs archiválva, de nyugodtan hozzátehetnéd a 86/87-es telet is, ami rengeteg havat és megannyi rekordhideget hozott. Kõkemény tél volt az is!
#330
Link Ez valszeg Lengyelország leghidegebb tele volt anno. Link ez se semmi. Link ez a király Link hm... Link anyám.. Link
#329
Üdv!

Bandhi: 85 januárja talán a leghidegebb idõszak volt, amit csekély 36 évem alatt megéltem. Közel 3 héten keresztül, szinte minden nap -20 közelében vagy alatta volt a napi minimum. Voltak napok, nem is kevés, amikor a max is alig érte el a -10-et. Csak a hó hiányzott, alig volt 10-15 cm. Ja és 85 február szinte ugyanolyan hideg volt.
#328
Én emlékszem egy nov.1-re,talán 86-87 körül,hogy kintvoltunk halottaknapján a temetõben Kecskeméten,és szakadt a hó.Még kicsi voltam,csak halványan emlékszek.De ez megmaradt bennem,mert az a rengetek gyertya és mécses világított,és közbe eett a hó.Nagyon szép volt!
#327
Sziasztok!

Találtam a neten egy cikket "85 januárjáról, mikor is Firenzében -23 fokot mértek. Hogyan volt lehetséges ez? Akkor milyen tél volt vajon itt?? Van valakinek erre vonatkozólag adata?
Link
Link
Link
#326
Az október elsõ fele szárazra sikeredett errefelé.Pápa 3,Csesznek 4,8 mm.Az idei évben ilyen száraz hónapelõ itt nem volt.T 1-26 fok közt váltakozott.Köd,zivatar nem volt és rengeteget sütött a nap.
Sokan szemezgettek az utóbbi másfél évtized idõjárásából.Sajnos koromnál fogva nekem még a 60-as évek esõzéseirõl is vannak emlékképeim,de 35 évre elég jól vissza tudok emlékezni.Számomra a hetvenes évekhez képest a nyolcvanas évek az ilyen kirívó esetek és rekordok kétszerezõdéseként hatnak,majd a kilencvenes évek a nyolcvanasoknál is kétszerte többet hoztak.Az utóbbi 5 év még a kilencvenes éveket is felülmúlta.A határdátumom 1985,annak téli rekordhidegével.Persze aki 1990-nél nem tud messzebbre visszagondolni,annak csak a statisztikák bújása marad.Sajnos statisztikával ezt nem támasztom most sem alá, más dolgom is van mostanság.
#324
Ez jó, Bambi!
#323
Link
#322
Link
#321
Ha már a korai havazásokról írunk... 1996. szeptember 16-án reggelre néhány cm-es hólepel képzõdött a Bükkben az éjszakai hózáporokból, kisebb havazásból. Egy tõlünk ÉK-re örvénylõ ciklon volt a "felelõs" a hidegért és az azt megelõzõ sok-sok csapadékért.
Ez az 1996-os szeptember, rekordokat döntögetõ csapadékmennyiségével is bevonult a köztudatba.
#320
Na akkor még néhány infó 1997 krónikájához.
Április 17-én Budapestrõl mentünk Spatak érintésével Telkibányára. ÉK felé utazva folyamatosan csökkent a T és egyre borultabb lett az idõ. Pálháza után, a Bózsva völgyfõjében nyílt terepen heves hózápor/zivatar tört ránk északról délután 15.30 körül. Mire Telkibányára értünk lerakott 1-2 cm havat és folyamatosan, de csökkenõ intezitással havazott éjjelig.
Másnap Füzér felõl mentünk neki a Nagy-Milicnek. Az egész hegycsoport a ragyogóan tiszta idõben szikrázott a hótól. A Kakas-bércen (kb. 600 m) április 18-án hóembert építettünk. Az északi oldalon 5-8 cm-es összefüggõ hótakaró volt.
De a hegylábi zónákban is mindenütt olvadozó hólepel takart be mindent.
Április 19-én délelõtt újra borult idõ volt, majd délutántól szakadni kezdett az esõ, fent a hegyekben inkább havas esõ, helyenként hó.
Április 20-án erõs, olykor viharos ÉK-i szél fújt, de folytatódott a borult idõ, majd délután újra esni kezdett az esõ. Pálházáról az akkor még le nem zárt erdészeti úton átkeltünk a Zempléni hegyeken át Gerendás rét irányában Tolcsvára. Ahogy egyre feljebb jutottunk (400-450 m) az esõ havasesõbe, majd havazásba váltott. Gerendáson szabályos téli világ fogadott.
De a Hegyalján nyomát se láttuk már a fenti zord világnak...
#319
Az 1997. április 20-i (vasárnapi) havazás nekem is emlékezetes, ugyanis egész nap Hegyalján szinteztünk. Abaújszántó környékén a hegyeket 200 tszf magasság felett hó fedte és erõs szél fújt. Kapaszkodni kellett a szintezõlécbe.
#318
Hozzáírok én is:
1997 Április 13: Mennydörgéssel kísért klasszikus hózivatar, 1 cm hóval mely órákig megmaradt.
1997 Április 20: A 0°C-os reggel után egész nap havazik, a maxT:1,5°C, 2-3cm-es összegyûlõ hóval estére, mely csak másnap olvad el.
#317
Íme egy nagyon "szélsõséges" eset (amilyen még elõtte "sohasem volt":

1991.04.17.
Reggel 7 fok, erõs északi szél, borult, havasesõ
Nappal 5 fok, mérsékelt északi szél, borult, havasesõ
Este 3 fok, mérsékelt északi szél, borult, havasesõ
Éjfél után beborult az ég, rendkívül hideg levegõ érte el a térséget. Eleinte esõ, majd havaesõ esett, idõnként viharos északi szél fújt
Nap közben tovább folytatódott a hideg, szeles idõ, havasesõvel
Este is télies, vegyes halmazállapotú csapadék

1991.04.18.
Reggel: 1 fok, mérsékelt északi szél, borult, havasesõ
Nappal: 1 fok, élénk északi szél, borult, hó
Este: 1 fok, élénk északi szél, borult, hó

Éjszaka kevés csapadék hullott
Nap közben aztán igazi téli idõ köszöntött be. Délelõtt nagypelyhes havazás kezdõdött, az élénk északi szelet idõnként erõs lökések kísérték. A pozitív hõmérséklet ellenére a hó a tereptárgyakon foltokban megmaradt
Estére a csapadék intenzitása csökkent. A hegyekben 10 cm hóréteg gyûlt össze.
#316
Örülök hogy te is így látod,mostanában nem volt köd,tehát nem tudom ez a tendencia változott-e.
#315
Zoo!

Tökéletes a megfigyelésed a 120-as vonal ködös részeivel kapcsolatban. Rendre ugyanott képzõdik köd a hajnali órákban, ahol elõzõ alkalommal is képzõdött. Ha nincs nagy kiterjedésû ködös terület, akkor már elõre tudom, hogy hol számíthatok ködre (akár még nyáron is) ezen a vonalon (de a 100-ason is, nem csak Monor környékén van ilyen hely egyébként). Egyszer összeírom ezeket a helyeket, és közkinccsé teszem majd.
#314
És a következõ nap:

1991.02.12.

Reggel: -3 fok élénk északi szél, borult ég, kevés hó
Nappal: -3 fok viharos északi szél borult jelentõs hó
Este: -4 fok erõs északi szél, borult ég, jelentõs hó

Hajnalban csak kisebb hóesés volt
Nappal viszont újra intenzív havazás kezdõdött, kemény hideggel, hófúvással
Este is folytatódott a havazás és a hófúvás (újabb 11 cm friss hóval) A hóréteg vastagsága ekkor elérte a 15-20 cm-t.
#313
1991.02.11.
Reggel +2 fok élénk északnyugati szél borult jelentéktelen esõ
Enyhe borongós reggel, kezdõdõ hidegbeáramlás, kevés esõ

Nappal 0 fok erõs északnyugati szélborult
kevés hódara
Nappal erõteljes lehûlés. Az esõt fokozatosan hódara, majd havazás váltotta fel. Az északias szél megerõsödöt

Este -2 fok erõs északi borult
jelentõshó
Estére fagypont alá süllyedt a hõmérséklet, miközben idõnként erõsen havazott. Az idõnként viharos északi szél hófúvást okozott. A friss hóréteg 6-9 cm volt.
#312
még csak 1991-nél tartok nevet az érdekesebb eseményeket id is beírom:
1991.02.08.:
Reggel -5
Nappal -1
Este -1
Hajnalban jelentõs havazás volt (9cm) majd erõteljes enyhülés kezdõdött
Nappal a havazást ónosesõ, hódara váltotta fel, a hóréteg zsugorodott
Este is vegyes halmazállapotú csapadék hullott, éjszakától sûrû köd képzõdött
#311
1994 október 3. hétfõ: Erõs Dny-i szélben Tmax= 24 °C;

1994 október 4. 14 óra: 17 °C majd hírtelen megerõsödõ ény-i szél és a T zuhanni kezdett. 15 óra: 13 °C; 21 óra: 7 °C. No ez volt az elõszele a 7-ének.

1994 október 7. péntek: Reggel és délután is mindössze 4 fok! Erõs Ék-i szél és zuhogó esõ mellett. Estére a bükkbõl 15 cm havat jelentettek.

És én felmentem Bánkútra...
Október 9. Bánkút: még mindig 5 - 10 cm hó (de csak 850 m fölött!), zöld fák, rengeteg letört ág és viharos dny-i szél.

Ha akkor egy kis szerencsék van, megtörténhetett volna a csoda, hogy a városban is havazott volna!
#310
Nekem sajna csak az egész napos esõs-hideg idõ +5-6°C-ban, bántam is, hogy nem mentem fel a Bükkbe, ott volt 15-20 cm hó.
Viszont a 2003 Október 24-i havazás a Bükkben (masszív hideg, 10-15 cm porhó a még sárgáészöld lombozatú erdõk között !) az hasonlóan felejthetetlen volt (mondjuk itthonról is reggel még 8-10 cm-es hóban indultam, he-he), és pont akkor volt az elsõ MetNet-túra !
#308
Ugyan néhány nappal ezelõtt már volt róla szó, most én is felidézném az éppen 11 évvel ezelõtt történt meteorológiai eseményeket.
Október hetedikére virradóra mérték országszerte az õsz addigi leghidegebb hõmérsékleit, hiszen É-ÉK-i széllel igen hideg levegõ érkezett, ugyanakkor DNy felõl melegfront felhõzete borította be hazánkat. A Mecsekben reggel már erõsen havazott, miközben a Dunántúlon 1-3 fokban zuhogott az esõ. Sõt! Emlékszem, az egész osztály, még a tanárnéni is hirtelen kifelé kezdett tekintgetni az ablakon: 9.30 tájékán rövid idõre havasesõbe váltott át - mindenki megrökönyödésére. A nap folyamán aztán a Bakonytól a Zemplénig 8-15 cm hó esett le, melynek nagy része másnap-harmadnap el is olvadt. Igazán érdekes látvány volt a elhalásnak még csak kezdeti jeleit mutató sárgászöld levelekre rakódott súlyos hóréteg. Szép emlék marad ez az 1994.október 7-e.
Van valakinek hasonló élménye errõl a napról?
#307
2005.01.01-tõl a veszprémi általam mért adatok itt megtekinthetõek:
Link
#306
Ha lehet legközelebb ide írjátok, köszi!
#305
István Szolnok, belváros 17 °C
2005-10-04 21:05:41
Szélsõséges idõjárás:
Azért a 2004. november 19.-i heves zivatarokkal, és orkánerejû széllel érkezõ markáns hidegfront sem volt kutya + Egy óra hossza alatt 6-7 fokos hõmérséklet csökkenés.
Az éjszakai órákban nem egy helyen volt hózápor az országban.

Jelenleg: Kevés felhõ van az égen.

________________________________
MetFickó Budapest XI.ker. Õrmezõ - °C
2005-10-04 20:49:24
mégegy! 2004 február 8-a nappal a hõmérséklet 17 fokig kúszott fel, estére heves zivatarral és jégesõvel, késõbb heves hózivatarral téliesre fordult az idõ.


_____________________________________
Cauchy Pécs-Vasas 17,8 °C
2005-10-04 20:37:31
Ja és egy "szélsõség":
1990.10.30.
Hajnalban esõ esett, majd
délutántól a hidegfront hatására zivatarok alakultak ki
jégesõvel. Estére csökkent a felhõzet. A hõmérséklet a nap folyamán fokozatosan csökkent


____________________________________
jaurinum Gyõr, Graboplast 17.5 °C
2005-10-04 20:21:40
Régmúlt idõk szüretei jutottak ma délután eszembe, amikor a szentiváni Nagyhegy szõlei mellett bringáztam el: jókedvû, harsány bordal hallatszott egy pincébõl...Úri vagy nem úri, de muri volt, annyi szent!
Ha megengedtek egy idézetet:
"A hegytetõn púp: hordó és szekér,
lomhán csurog bele az õszi vér,
az ostorszó s a tréfa messze pattan.
Egy meglesetlen, édes pillanatban
két imbolygó alak egymáshoz ér,
s a mustos, édes ajkuk összecsattan."
Talán még létezik ilyen. Bocs a hosszért.


____________________________________
Cauchy Pécs-Vasas 17,7 °C
2005-10-04 20:20:37
Jó estét! Szép napunk volt nemde? nevet
Most gépelem be az 1990-es adataim.
PL:
1990 december 1: Erõsen havazott, miközben derült volt felettünk az ég.
1990 dec 4. reggel -11 fok
#304
zoo-1: A kod kialakulasaban meghatarozok lehetnek a helyi adottsagok, pl. domborzat, nedves talaj.
Pl.: Ha a masik Szolnok-Pest vonalon jarnal, akkor pl. Monor utan lathatnal sokszor kodot, az ugyanis alacsonyan fekvo, nedves terulet, gyakori belvizzel.
#303
Szeptember havi csapadék adatok:
Link
#302
Szeptember havi adataim grafikonos rendszerben:
Link
#301
Szeptemberi adataim és éves összesítés: Link
#300
Szept eleje óta folyamatosan vonatozom pest-szolnok között és reggelente sokszor azt tapasztalom hogy amikor kellõen nedves a levegõ és meg van a köd feltétele mindig ugyanazokon a helyeken van összefüggõ köd (hangsúlyozom pest-szolnok között.)
Nálam rékason általában kora reggel csak meddõ párásság va míg újszászt elhagyva innen egy 6-7 km-re pedig már összefüggõ ködmezõk fogadnak,és így van ez pl Rákos felé is ott is gyakran találkzom összefügõ ködmezõvel,máshol csak párásság.
Kissé érdekesnek találom de nyílván ha jobban beáll a ködök ideje akkor ez a tendencia bizonyosan változni fog.

Utolsó észlelés

2024-05-09 12:56:40

Nagykovácsi

20.3 °C

RH: 53 | P: 1021.3

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

121020

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 40. sorozata

MetNet | 2024-05-03 15:08

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 40.