Egyrészt ez pl. itt nem üvöltő nyugati: Link másrészt ez a 10hPa wind szerintem nem kizárólagos meghatározója a lenti áramlási képnek, ahogy azt annó korábban mondtam - bár fogalmam sincs, hogy helyesen-e. Ha az lenne, akkor nem lenne soha blokk polar split (vagy sima disruption) nélküli teleken...

Ha ez vigasztal, ide Münchenbe naponta hatalmasat változnak az előrejelzések, és én emiatt képtelen vagyok valami stabil képet kisilabizálni 180 óra felett - makrofelállást tekintve! Ez 198 óra: Link és hol van még a nyugati szelek képe, 288+ óránál... Az nekem túl messze van. És ez a mély - rossz emlékű - teknőszerűség valóban megnyomja a meleget Kelet-Európára, de a hátán a hideget is Nyugat-Európára, Magyarország pont a határán lesz, itt meg száraz hideget hoz, ahogy tette azt múltkor az ünnepek környékén. Ez után mi következik? Na az még rejtély, főleg, hogy 300 órákról beszélünk a zonális beröffenéshez egy totál megzavarodott polar vortex idején. Január közepét írjuk, arrébb van még az a február is szerintem.

Legutolsó linkeden az a felső örvény megint csak egy AC? Plusz itt a szelek ereje is számít, ilyen elnyúlós-kóválygó polar vortex is elegendő táptalaja lehet az alsóbb rétegek szokatlan viselkedésének, akkor is, ha nyilván egy split még pöpecebb lenne.