2024. április 20., szombat

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#109865
Ki is tér jobbra... már most látszik a szlovák radaron. megírták a figyelõrébe, hogy ami kialakul zivatar, az heves lesz... Egyelõre úgy néz ki, hogy Mosonmagyaróvárt is elkaphatja, kérdés mennyire tér majd ki...
#109864
Igen, nem semmi. Link Hatalmas gomolyos üllõje van. Még az erõs napsütés sem akadályozza meg hogy kivehetõ legyen szabad szemmel. Ha esetleg kitérne délre, akkor be is léphet az országba.
#109863
Osztrák határtól nagyjából 40-50km-re Mosonmagyaróvártól NY-ra komoly, Sc van kibontakozóban! 50dB-es 12-13km-es felhõtetõ magasság. Osztrák határmente készülhet laza hamarosan rotyogás laza
#109862
Ez egy olyan tipikus helyzet, amikor néhol alakul ki valami, de az akár durva is lehet.
#109861
Nos.. A magasszintû katyvasz teljesen eltûnt, most Nyíregyháza és 10km körzetében már csak Cu Hum és Cu Med felhõzet vonul DNY ÉK irányba. Északra összefüggõbb felhõtakaró Congestusokkal.
Szél sokat gyengült..

Kb. 19-20 óráig látok esélyt egy esetleges zivi kialakulására Nyíregy 25 km körzetében.
#109860
Köszi, "csak" 1 hónapot tévedtem. hideg Sosem felejtem el... Ahogy jött. Meg amit mûvelt: Kidöntötte a 10 méteres meggyfánkat, útközben a 6-os fõút tiszta törmelék volt, hatalmas reklámtáblák voltak elhajlítva, és nem mûanyagból voltak.
#109859
Nem semmi zivatar jelent meg a radarokon a K-Alpokban Bécstõl dny-ra. Kiváncsi vagyok Pozsonyig eljut-e vagy szétesik. Bécs talán megússza, "alatta" elmegy. Ha jobb lenne innen a kilátás (a padlásról talán már igen), az üllõjét hamarosan megpillanthatnám.
#109858
1 hónappal korábban. 2006.június 29. Elõbb jött az MCC, majd 3 órával késõbb a szlovén instab.
#109857
Jó volna ha valami tõlünk Nyugatra is átfejlõdne cb-be.Aztán ha csak 2-5mm esik az se baj,csak essen.
#109856
Látom én is. Pont most rendeztem kint az uborkát. Ez elõbb jöttem be. Munkaközben én is észrevettem a csoportosulást feléd tõlem déli,dnyi irányban. De már inkább déli irányban. Cong csapatból áll,de egyenlõre nagyon úgy néz ki hogy Cb-vé fejlõdik. Legalább is ha sikerül neki.
Áramlás alapján nekünk nem jó,mi több dny,nyugat fele nincs is belátható idõn belül számottevõ gomoly sor.
De mire ezt leírom szerintem vagy rajtad, esetleg Nyírbogdány felett lesz az felhõ csoport.
#109855
Viszont tudtommal ha ilyen nagy szélnyírás van,akkor nagyobb esély van tornádóra is.Vagy nem?
Bocsi bluli nem neked akartam írni,csak a Válaszra kattoltam.szomoru
#109854
1998.jún.27-én a feljegyzéseim szerint 76,5 mm csapadék hullott igen heves zivatarból Cseszneken. Akkor a Bakonyban 100 mm felett is mértek. Hogy miért írom ezt ? Ez a mennyiség ugyanis 4:45-6:45 közt hajnalban hullott ! És ennél többet Pápán mértem egy nap alatt zivatarokból, de akkor is nagyrészt éjjel esett: 2007.aug.11-én 77,5 mm. A legnagyobb erejû felhõszakadás 1975.júl.12-én volt Csesznek környékén, amit akkor nem mértem, de arra ösztönzött, hogy valahogy mérni kéne a csapadékot, bár csak 13 éves múltam. Akkor Bakonyszentkirályon a heves zivatarból 68 mm-t mértek, de ennél több is esett a Bakonyban, mert délnyugatról vonult, pontban déli harangszókor tombolt és tán egy óra alatt esett. Vagyis a legerõsebb felhõszakadások nem a legmelegebb délutáni órákra estek, szerintem bármilyen napszakban lehet nyáron bõdületes zivatar. Az idén a leghevesebb zivatar és záporesõ itt ápr. 3-án sötétedés után volt, de idén a "nagyobb" zivataros zuhék java itt nem du-ra esett, inkább este és éjjel volt. Szerintem minden napszakra lehet példákat találni, csak ügyesen keresni kell. kacsint zivatar
Itt 29,3 fok mellett végre megkezdõdött a gomolyfelhõsödés.
#109853
És 2006 júliusa kinek rémlik? vidám Hányadikán is volt... 29?
_______

28 fok mellett majdnem 50 %-os a páratartalom, még jó, hogy fúj a szél, de az is meleg.
#109852
Így van, a "sétánytarolás" 1972 májusának közepén volt. Az ezért felelõs szituáció (Alpokat délrõl megkerülõ, hozzánk dny irányból beáramló hideg) most sem ritka tavasz végén, nyár elején. Persze elképzelhetõ, hogy néhány évtizede még jellemzõbb volt, hasonlóan a többi, "atlanti indíttatású" dologhoz. zivatar
#109851
Egyre több a sötét gomoly,és már egyre magasabbra tudnak törni.Nagyon homályos az ég.
Az OMSZ kiadta 1-3 órára az citromot.nyelvnyujtas
Biztató jelek.nevet
Csokito,Nyugat felõl egyre több gomoly jön,és azok már magasra törnek.nevet
#109850
Helyzet jelentés Demecserbõl: Magas szintû felhõzetben fürdünk. Láthatóan tõlem keletre,dk-re egy cong csoport cb-vé érett,s mint már a radaron látom be is forgott. Várhatóan gyorsan kilép majd az ország térségébõl.
Visszanézve a radart a bal oldali cella sc lehet/lehetett mivel az elsõ megjelenési radarkockán látható a bal oldali cella, ami elhal és ez a jobb oldali éli túl. Majd töle nem sokkal lejjebb kialakul tõle függetlenül egy másik cella.

A jó hír,hogy nem úszunk gomoly és cong halmazokban. Szûrt napsütés a magas szintûtõl+kisebb nagyobb gomolyok. Így van/lesz elég energia ahhoz hogy a ritkásabb cong csoportosulások zivatarokká fejlõdjenek.
A mai nap buktáját véleményem szerint a túl erõs szélnyírásban látom. Mit ahogyan MetFickó ismertette a gomolyok teteje lapos.Mert nyíródnak. Kevesebb nyírás esetén több cong tudott volna cb-vé,záporrá,zivatarrá fejlödni. Az már persze más kérdés,hogy tömeges kipattanások hatására megették volna mára erre fele a capét. De legalább lehetett volna kiterjedtebb csapadék.
Így ma ha valami ki is alakul gyorsan magasra juthat,de ugyanazzal a törtetéssel el is nyíródik, kilép az országból. Tova száll a nélkül hogy több ideig eshetne egy bizonyos térség felett. Jellemzõit nem ismertettem már írták ill. az OMSZ is írta. Tudjátok.
#109849
Az általam vázolt elképzelés persze csak hipotézis volt, könnyen lehet, hogy neked van igazad. Mindenesetre megfigyeléseim szerint nyári hf feltûnõen gyakran érkezik a korai esti órákban a napközbeni prefrontális melegáramlás után. Hasonlóképp igen erõs frontjelenségek lehetnek a hajnali-koradélelõtti órákban (ahogy írod is).
OFF: publikus és elárulható, hogy személyedben urat vagy hölgyet tisztelhetek? A többiek esetében nickname, avatar és stílus alapján ez elég nyilvánvaló (talán egy nõnemû társunk van rendszeresen jelen a meteorológiai fórumokon) Esetedben, bevallom, ingadozom. nevet
#109848
Ez egy nagyon érdekes téma amitt boncolgattok.Dabronnyal is egyet tudok érteni,már én is megfigyeltem hogy mennyire megritkult az szlovén instabil vonal,amikor dny-ról vonalba rendezõdött zivatarok taroltak.A 70-es-80-as években nem volt ritka hogy a hideg levegõ nem ény-ról,hanem dny-ról közelítette meg az országot és komoly eseményeket okozott.Talán a legemlékezetesebb a 70-es évek közepén valamikor májusban történt, amikor egy hevesebb dny-ti hûvös levegõ betörésébõl kialakult zivatarlánc,valósággal letarolta a balatonfüredi Tagore-sétányt.Egyes hírek akkor tornádóról beszéltek,de nem voltak hitelesek az informáciok.És voltak akkortájt bizony olyan napok amikor szintén Szlovénia irányából egy nap alatt négy-öt átfogó zivatarrendszer is áthaladt.Na ilyenre mostanában nem emlékszem.Az is tény hogy jóval kevesebb volt a száraz hidegfront,a legtöbb nyári hidegbetörés csapadékkal is járt. 2010 nyara valóban csapadékos volt,de nem az általam említett eseményektõl maradt emlékezetes.
#109847
Valóban, a Balaton-part gyakori zivatarainak orográfiai oka (is) van: a tavat övezõ lejtõk erõteljes felmelegedése. Rendkívül gyakori, hogy a Balaton vonalában dny-ról ék-re haladó zivatarlánc a tó fölött kettéválik: egyik ága az északi, a másik a déli partot követi, a hûvös vízfelszín fölött általában kevesebb a felhõ.
Gyõr környékének "mázlija" a következõkre vezethetõ vissza véleményem szerint: mostanában nem ritka, hogy a szlovén rendszerek az Alpok keleti elõterében mozognak é-ék felé. Bécs alatt még jobban "felfújják magukat", rendszerint itt születik meg a SC. Az erõs zivatargócokat ezután a Kisalföld északi részének érintésével viszi az áramlás végig a Felvidéken. Sz-Sz-B rendszerint még "beleér" ebbe a zónába, innen az ottani erõs zivatarok. A Kisalföld északi felén vonuló rendeszer hébe-hóba érinti Gyõr környékét, azonban délebbre már nem jut el. zivatar
#109846
Az erõs konvekció (azaz az erõs felszálló légmozgás) nem fékezi a front elõrehaladását, a kettõnek nemigen van köze egymáshoz; a vízszintes haladást a front motorja, azaz maga a ciklon és annak központi nyomása (és emiatt a ciklon "pörgési sebessége") határozza meg. Az orográfia sokkal inkább jelentõs meghatározó tényezõ, már ami az akadályokat és a konvekciót illeti.
A prefrontális melegadvekció csak egy dolog a lehetséges tényezõk közül; sokkal fontosabb a prefrontális labilzálódás, ebbõl a szempontból pedig a napszak nem meghatározó. A napszak esetleg az események hevességére lehet hatással, azaz egy forró délutáni légkörre érkezõ hf természetesen jobban kedvezõbb körülményeket talál, mint egy délben érkezõ - de ettõl a hf délben is jön, csupán gyengébb kivitelben, vagy pedig éjjel, csupán széllel. Éltem már át kora reggel érkezõ ítéletidõt is, ami sok késõ délutáni zivatart megszégyenített.
#109845
Hamarosan elvonul ez a fura nem ismerem fajta fehér felhõzet,utána jön a napsütés.Hátha beindul majd a buli.nevet
Szerk:Kipattant az elsõ cella.Hátha berobbantja a légkört!nevet
Szerk2: Süt a napocska!nevet laza
Hajrá zivatarképzõdés.nevet
#109844
"Az Alpok megfogja a frontot, és mire kiér a síkságra este lesz" Nem tudom, más is megfigyelte-e, de érzésem szerint van az idõjárásnak (és hf-k mozgásának) egyfajta napi "bioritmusa". A nyári hidegfront jöhet reggel-kora délelõtt, illetve késõ délután, este és éjszaka. Ellenben a legmagasabb napállású napszak (késõ délelõtt, kora délután) a prefrontális melegadvekció idõszaka, ilyenkor hf csak kivétlesen érkezik. Úgy képzelem, hogy dél körül az erõs besugárzás miatt a front vonalában megnövekedett konvekció, a kifejezettebbé váló függõleges légmozgások a vízszintesek rovására mennek, ezért a front megtorpan, mozgása lelassul.
Természetesen erõs, gyors mozgású frontokat ezen hatás kevésbé befolyásolja.
Hasonlóképp, a gyorsvonati sebességgel közeledõ hf mögötti hideglevegõ a magasban nemritkán elõresiet, s ez labilizálja a légkört a front elõtt. A vánszorgó, gyenge hidegfrontok esetén ellenben a távoli zivatarláncok gust frontja kifut a talajon, és megöli a konvekciót.
Mostanában határozottan gyengült az atlanti befolyás, ezért valóban ritkábbak, gyengébbek a nyáron minket ény-ról elérõ hidegfrontok.
#109843
Elõrék alapján készüljek megint egy ilyen action-ra mint május 23!

Link

Annyi difivel hogy most pont a szél útjában leszünk én nem szélvédett oldalon.
#109842
Épp ezt vártam sajnos..
Egy szintig törnek felfelé, majd elhal mind...

Ráadásul lassan teljesen borult lesz az ég a sok elhalt congestustól. Jelenleg egy lightos zivatar esélyre se fogadnék nagy tételbe..
#109841
Csak teteje nincs, laposak. Ez így csak energia pocsékolás. Azért egy-egy izolált cella lehet.
#109840
Szerény éveim alatt szintúgy megfigyeltem, a Kisalföld nem DNY. laza A kivételt viszont én is alá tudom támasztani: sokszor kisebb vonalas zivatar épp óvár mögött, majd a Duna másik felén durvul be és kifut, ausztriai kitért SC, Kis-Kárpátok lábai fele vagy alatt sietõ SC, ritkán émy felõl érkezõ zivatar, ami még épp a Dunáig elér...ilyen zivatarok szoktak itt pásztázni vidám Egyszerre itt ill. a magyar Kisalföldön általában nincs zivatar (kiterjedtebben)
#109839
Alakul az égkép:

Link
#109838
Jöjjön csak a meleg idõ most van itt az ideje igazán. Az ECM ens sem száraz,de jóval melegebb idõt vár jövõ hétvégére,amivel még pikánsabb lehetne a helyzet.
#109837
Én inkább az utóbbi 4-5 évre tenném a jelenleg is tipikusan fennálló helyzetet, azaz a sok száraz HF-et. ÉNy-on igenis gyakoriak voltak a zivatarok, az "átugró" frontok annál ritkábbak (akinek Bali neve mond valamit, ez egyezik az õ megfigyeléseivel is). Az ÉNy-i frontok általában telibekapták a Kisalföldet, és általában végigszántottak a Dunántúlon.

A mai helyzet is az újabban megszokotthoz lesz hasonló: Az Alpok megfogja a frontot, és mire kiér a síkságra este lesz; a szélfordulással jön egy száraz nyomáshullám, és kész. Se prefrontális konvekció, se hátoldali konvekció nem nagyon lesz; a már megnyugvó légtömegben lehetnek aztán holnap kisebb esõk errefelé.
#109836
ECMWF a jövõ hétvége felé (fél) zonalitást mutat, emellett látszik, hogy a Mediterráneum nyugati részébe idõrõl-idõre jelentõs alacsony nyomások fészkelik be magukat. A kép nem sejtet szárazságot: úgy tûnik, minden várakozás ellenére idén is lesz valami medárdi-esõzés féle. [esõ] A tartós AC hatás és délies légáramlás hiánya pedig arra enged következtetni, hogy a "tüzes ördögök" egyelõre még nem szabadulnak el. nevet
Kissé módosult a nyári idõjárás menete elõzetes várakozásaimhoz képest, és én leszek a legboldogabb, ha 2 hónap múlva kijelenthetem: tévedtem, és megúsztuk a durván aszályos, hõhullámos nyarat. laza
Ezt egyelõre természetesen még nem lehet kizárni, de a májusi, ill. a júniusból már elõre látható idõjárás alapján annyi bízvást állítható, hogy a fél évig tartó "szupenyár" réme elhárult mindazok feje fölül, akik nem feltétlenül imádják a folytonos verejtékezést, a hõségben való fizikai (és lelki) kimerülést.
#109835
"Alpokból lezúduló SL-ek..." - ezeket mind a zonális (észak)nyugati frontok okozzák, amelyek az utóbbi években tényleg igencsak megritkultak. Az emlékezetes 2006. augusztus 20-ai, illetve a rá pontosan egy évvel bekövetkezõ viharok voltak hasonló jellegûek. Idestova 5 éve tényleg nem volt már egy normális északnyugati zivatarlánc, ami végigrohan az országon. Ezek általában kora este érték el északnyugati határainkat, aztán - jó kis esti parádét okozva - végigszántották az országot. Az utóbbi években erõteljesen megerõsödõ meridionális áramlási képek ilyen nem igazán tudnak okozni.
#109834
Nem tudom te mire emlékszel, de nekem nagyon hiányoznak azok a klasszikus frontbetörések a délutáni órákban, amikor az Alpokból lezúduló SL-ek, MKR-ek betörvén a Kisalföldre azért kemény pusztítást tudtak okozni (lásd pl. 1993. 05. 28.)
Na nem a pusztítás hiányzik, hanem maga az ilyen tipusú frontbetörés és zivatarláncai.
Az utóbbi egy-két évben ezek eltûntek, helyettük marad a reggeli szélfordulás, a talajfront elõretörése, semmi érdemleges nem történik, sok a száraz HF, csak a behullámzással van csapadék.
Na persze Gyõr kivételt képez, rendkívül mázlisták vagytok ott a környéken.
A Balaton idõjárásának alakításában szerintem nagy szerepe van a Bakonynak is, ha nem lenne, lehet kevesebb zivatar alakulna ki ott is.
Valamint a szlovén és horvát instabok is nagyon eltûntek, de talán holnap lehet benne részünk, dehát ugye az a fránya szélfordulás....
#109833
Egyre magasabbra törõ gomolyok.
Cu Cong. is van már jó pár, de nem tudnak egyelõre tovább fejlõdni, sajnos.

Erõs a Déli szél. zivatar kell
#109832
Az se jó. Inkább essen nyugodtan de fél napig, mint szakadjon le 1 óra alatt 30mm. A talaj úgy sem fogja beinni.
#109831
Az új WRF szerint orrosan elõresietne.. zavarban Az új Arome is számol már az északi tájakon Ny-K irányban végigsüvítõ zivatarokkal (akár szupercellákkal).
#109830
"A heves események megint nem itt lesznek" Nézzünk szembe a tényekkel: a Kisalföld nem a heves konvekció hazája. Évtizedek óta figyelem az idõjárást, Gyõr környékén és a Balaton keleti medencéjében. Tapasztalatom, hogy a Balatonnál is lényegesen gyakoribbak a zivatarok, mint az északnyugati csücsökban. Gyakran elõfordul, hogy a Kisalföld középsõ és északi része már a hf mögött van, ott szeles, hûvös az idõ, míg a Balaton-parton heves zivatarok törnek ki. Az Alföld idõjárását jóval kevésbé ismerem, de gyümölcs-szedõ, építõtábori emlékeim között van pár igen erõs zivatar, amilyen nálunk csak kivételesen jelentkezik.
Kivétel a szabály alól Gy-M-S északnyugati nyúlványa: Mosonmagyaróvár-Rajka térsége. Erõs hõhullámokban, ény-ról érintõ frontok esetén itt nagy jégverés, orkán tud lenni. Illetve, a Bécs alatt gyakori SC-k, ha jobbra kitérnek, éppen ezt a részt kapják telibe.
Szerény véleményem szerint a mai nap még "rámegy" a prefrontális melegadvekcióra, zivatarok (ha lesznek) inkább éjszaka jönnek majd. zivatar
#109829
Hatékonynak tûnõ mély konvekció kezdõdött. Inkább foszladozó castellanusokra és Cc-kre számítottam mára, ehelyett sok gyorsan vonuló Cu hum, Cu med képzõdött az utóbbi 20-30 percben, némelyik már a con kategóriát közelíti... zivatar
#109828
Hát nem. De majd ma!!
És ha nem akkor jön a két hal.A remény hal , meg a szarok rája! hideg
#109827
Hát hevesek ne is legyenek,majd megnézem azokat a tévében vagy elolvasom itt.Nekem nem hiányzik a pusztítás,beérem egy látványos zivatarral is. kacsint
#109826
OMSZ mai elõrejelzése:

"Északon és keleten erõsen felhõs területek és idõszakok is lesznek, arrafelé helyenként zápor, zivatar kialakulhat. A legtöbb napsütés a délnyugati országrészben valószínû. A délnyugati szél többfelé megerõsödik, zivatarok környezetében viharos széllökések is elõfordulhatnak. A hõmérséklet délután 24, 30, késõ este 20, 25 fok között várható."

Északon és keleten: az egyszerûség kedvéért legyen az ország 50 %-a.
Helyenként: az adott terület 5-15 %-án elõforduló jelenség.
Elõfordulhat, kialakulhat: 30-50 %-os bekövetkezési valószínûség.

Tehát ma az országterület 3-8 %-án, 30-50 %-os valószínûséggel lehet záporesõ, zivatar.

És a friss veszélyjelzés:

"Ma kis valószínûséggel alakulhat ki zivatar, fõként északon. Ha esetleg létrejön zivatar, akkor heves kísérõjelenségek (szél:90+ km/h; jég: 2+ cm) is társulhatnak hozzá."

Úgyhogy nem érdemes elindulni vadászni. nevet

-------------------------------------------------

Halkan jegyzem meg: a Szolgálat tegnap nagyon rossz útra tért azzal, hogy a "szinte semmire" bedobták a narancsot a nyírségi tornádó buktája (??? nem láttam az aznapi figyelõrét) miatt. Aki látta tegnap a narancsot a laikusok közül és ma látja majd hozzá a nagy semmit (ha az lesz!), az mit fog gondolni a holnapi napról? Talán egyszerûbb lenne elismerni a hibát (ha volt), mint késõbb beleesni a "farkaskiáltás" témakörébe.
#109825
?
#109824
A narancs ismét levéve, de most már kétlem, hogy visszakerülne.
Link
#109823
Noli jól van, köszöni!
Kiváncsi leszek a holnapi napra. Nem bánnám ha valamennyire érintene a rendszer.
#109822
Ma elsõsorban délután, este Sopron és Kõszeg térségében, a hegyvidéken lehet zivatar, azért van kiadva a figyelmeztetõ elõrejelzés a két északnyugati megyére. Síkvidéken nem valószínû semmi, fújni fog a száraz délnyugati szél.

Ha szerinted coontac hozzászólása moderálandó, akkor te már nem lennél itt ezen az oldalon. Ugyanis beszélhetnénk, hogy ki szokott kötözködni, emlékezz csak vissza, mit mûveltél itt a fórumokon tavasszal heteken át, amikor szerinted még vadul tombolt a tél. Meg te vagy az, aki állandóan kritizálod az elõrejelzéseket, ha éppen nem lett Pápán zivatar (lásd az elõzõ KÜN-ök, amikor országosan azért volt bõven akció). Noli és a többiek eltûnésûnek meg semmi köze ehhez, annak más (belsõs) oka van.
#109821
Jófajta erõs felhõszakadás már beüthetne egyszer:Link kacsint

Bár inkább a bárikus mocsárhelyzeteknél tudnak kialakulni ezek,mint frontnál.
#109820
Itt már 26!!4négynégy
#109819
8 óra óta újabb 5 fok melegedés, már 25,8 fok !
#109818
Na ezek a tök felesleges , maximum félreinformáló és kimoderálandó hozzászólások szerintem. A tegnapi fiaskót inkább nem kommentáltam, erre most azzal vádaskodsz, hogy 30 mm esõket várok a nem is elõrejelzett zivatarokból, mintha ez lenne a szokásom. Kb. ezerszer leírtam, hogy én nem vihart, felhõszakadást, jeget várok a zivataroktól, tornádót meg pláne nem, de alighanem Neked mindegy , alighanem Te csak kötözködni bírsz meg mást hülyének beállítani (sajnos itt ehhez mások is értenek vannak haverjaid).
Ha közben az OMSZ honlapját nézed (vagy már azok is hülyék ?) északnyugatra mára zivatarról szóló figyelõre van. Igaz Pápa nem Gyõr vagy Vas megye, de az idõjárás nem a megyehatárokat követi. Ráadásul ide mindkét megye 20 km és vadászatról és nem helybe jövõ szupercelláról írtam. Egy izolált cella meg távolról szebb. Az életemben egyetlen Pápát telibeverõ SC 2010.05.25-én nem szolgált semmi különös látvánnyal. szomoru Másrészt mivel nem készpénz a dolog, ezért kérdeztem, mert nem szoktam a napot elõrejelzési térképek és modellek ezreinek elemzésével tölteni.
Sokszor megfogadtam, hogy nem írogatok hozzászólásokat, maradok egyszerû adatközléseknél, magam sem értem mégis minek írogatok ide. 8 év alatt ezerszer kiforgatták a szavaimat, miért nem volt ebbõl elég... zavarban Ez alatt a 8 év alatt rengeteg régi motoros nyomtalanul eltûnt ( máig sem tudom hova lett Noli egyik napról a másikra ? - hogy csak egyet említsek ), kezdem érteni miért. Alighanem más kedvteléshez fordulok, a téma részemrõl lezárva.
#109817
Akkor elnézést laza Közben a levegõ fülledtsége fokozódik! érezhetõen, magas a páratartalom!
#109816
Az nem igaz, hogy semmi nem jelezte elõre.

Link

"Északkeleten a közelben elvonuló magassági hideg teknõ növeli meg a labilitást (GFS SBCAPE 800 J/kg felett, MLCAPE jóval szerényebb), ami szintén átfedésbe kerülhet a 15 m/s feletti szélnyírással idõlegesen, ennek következtében szupercella kialakulását itt sem lehet kizárni a délutáni órákban."

Utolsó észlelés

2024-04-20 07:56:37

Kõszeg

9.1 °C

RH: 77 | P: 1009.8

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

119967

Hírek, események

Jelentős lehűlés érkezik!

Időjárás-változás | 2024-04-12 18:51

pic
A hosszan tartó nyárias idő miatt szinte már el is felejtettük, hogy még csak tavasz van, de most garantáltan emlékeztet rá minket az időjárás! Nézzük a részleteket.