Hogy ne, csak úgy kilőttek a magasba. ÉS mivel az indexek is modellekből dolgoznak, amit más platfromokon nézünk futásról futásra, természetesen látszik december 10.-re az AO,NAO esése,de önmagában epizodszerű öblitési esélyen túl; túl sok sokat nem jelent. 
Siralmas ránézni. Zonának áll a fáma. szomoruA korábban írt " 19/11/23 22:37" bejegyzésemet lentebb ugye követte az 1 variáció, s történt meg a sarkvidéki hidegöblités. "Nem tudom mikor volt utoljára jobbára Skandi alacsony nyomás DNY-Európai magasnyomással karöltve, ami hozzánk menetrendszerű északnyugati frontokat, martim óceáni löttyöt hozhat. Legalább télies, akár igazi téli időt hordozva egyes esetekben. - ez a szituk leghavasabb része. "   - és bejött. nevet 
Élvezzük is varázsát(jelenleg még),de már váltott a cirkuláció (odakint az óceánon) és most 2.-es fázist kezdjük élni.Amit itthon a hét legvégén tapasztalunk meg majd.
És itt ki is fújt a téma. 

A modelleken se várható érdemi változás. Mivel az AO a polárfront aktivitással van kapcsolatban és az épp a maximumát éli(+) , ahhoz  /, hogy szétszakadjon a ménes/ várnunk kell. - Ménes értsd: hidegmagra gondolok.
Ráadásul a NAO december 10-ére kevésbé esik lejjebb mint az AO. S mivel az utóbbi elég nagy területet lefed, koránt sem egyértelmű ha negatív pont hozzánk landol a hideg. Ékes kiragadott példa itt is van. Érzékeltetés gyanánt: 192óra USA: Link Az AO önmagában nem jelzés értékű.