Nos korábbi lehűlési tippemből(11.10-15-re) nem lett semmi. Bebuktam.
A csapadékos periódus továbbra is kitart.
---
Ettől eltekintve, ami a hosszútávot illeti az indexeken az AO továbbra is a pincészeti mélységek felé törekszik mélyen mínuszba, s az oly sokat emlegetett NAO index is, noha sokkal szerényebb formában,de 0 fok körüli értékre csökkenhet a hónap közepe tájától. Tehát az Északi-Hemiszfériában marad a lefűződési hajlam és a Norht Atlantic Oszcilláció is szerényebb formát ölthet. Mindezek csak szavak lennének, ha nem mutatkoznának finom előjelek az Északi félgömb hideg magjainak áthelyeződésében. 

Észak-Amerikába korán jött hideg öblítéseket követően, 120 órától fokozatos átalakulás megy végbe az Északi-Sarkon.
850 és 500hPalos szinteken is kivehető, hogy egy szokatlanul enyhe léghullám bepréselődése történik a Kelet-Szibériai-tenger térségében, ami egy magasnyomású anticiklon létrejöttét von maga után.
48 óránál:
Link 
(Szándékosan 850-es szinten linkeltem és szerkesztettem rá a M=anticiklont, mert 500-on elveszik az ember a részletekben.)

Önmagában ez "nem jelentős hír",de az igen, hogy ez az anticiklon központja a GFS-en 168 órától, míg az Ecm-en (sajnos még) űridőben 192 óra felett a Kara-tenger fölé helyeződik. 
168óra: 
Link
Ilyen jó szögben felépülő anticiklon központtal lassan,de 'biztosan' az Ázsiában lakozó hideg magra lassú, de tartós hatást fog gyakorolni, ami a térképeken űridőben látszik csak, hogy egyre közelebb kerülnek majd hozzánk a sarkvidéki légtömeg, ami a hónap második felében Észak-, Északkelet-Európába érkezhet. A jelenlegi Kelet-Európai 'óriás' Ac pedig fokozatosan leépül majd, az időszak első felében, tehát új légkörzési forma előjelei mutatkoznak majd a hónap második felét illetően.

Számomra ez a néhány "apró morzsa", még igen távoli JEL(!), egyenlőre csak az látszik borítékolhatónak, hogy amennyiben létrejön ez a mechanizmus az Északi-Sarkvidéken, akkor közelünkbe kerülhetnek a jelenleginél jóval hidegebb légtömegek. Amik még néhány napos csússzással ugyan,de felvetik egy hónap végi lehűlés eshetőségét. Láttunk már rá nem 1x nem 2x példát,hogy csak szépen lassan forrja ki magát egy-egy váltás, nem pedig gyökeresen megy végbe expressz sebességgel az Északi-Sark irányából. Én további tippem a mostani 10-15-ei buktát illetően hó vége maradt,annyi biztató jelet azért látom,hogy talán ezt már nem fogja a sarkvidéki hideg Közép-Európára nézve elbaltázni(mint lehetőséget). lazakacsint