A hét végén és a jövő hét legelején a jelenleg térségünk fölött fekvő északi áramlást nyugatról támasztó AC  központja elég gyors mozgással fölénk helyeződik. Majd az anticiklon tovább halad kelet felé, vasárnap napközben már a Kelet-Balkán és a Fekete-t. fölött lesz a középpontja.
Ezzel együtt a most még messze, az Atlanti-óceán felett elhelyezkedő  fejlett, több középpontú ciklon előoldali meleg levegője szabad utat kap térségünk felé, nálunk jelentős melegedés kezdődik a magasban. Az érkező meleg levegő nedvességtartalma kezdetben alacsony lesz, emiatt kevés felhő, sok napsütés mellett melegszik időjárásunk. Hétfőtől kezdődően  az említett ciklonnak peremciklonja képződik Közép-Európa felett. Ekkor fokozatosan változékonyabbra, csapadékosabbra fordulhat időjárásunk. Mivel azonban az előoldali peremciklon számottevő hideg levegőt természetesen nem tartalmaz, alapvető lehűlés nem várható. A több felhő és a csapadék miatt a nappali felmelegedés gyengül majd néhány fokot.
A részletek:

SZOMBAT (09. 21.):      Link      Link     Link
Az ország délnyugati és középső részén egész nap alig lesz felhő az égen.  Az északkeleti, keleti megyékben időnként megnövekszik a fátyolfelhőzet, sőt az északkeleti határ környezetében gomolyfelhőzet megjelenése sem zárható ki. Ezekből a felhőkből csapadék sehol sem hullik, és országszerte sokat fog sütni a nap. A gyenge keleti, majd délkeleti szél délután délire fordul, és a Dunántúl északnyugati részén időnként megélénkül. Hideg lesz a reggel, a minimum-hőmérsékletek 1 és 6 fok között alakulnak. Északkeleten többfelé lesz talajmenti fagy, de helyenként máshol is előfordulhat. Emellett helyenként párássá válik a levegő, elsősorban a szélcsendes északkeleten. Kora délután 17-21 fokot mérhatünk.

VASÁRNAP (09. 22.):     Link     Link     Link
Folytatódik a jobbára derült idő. Csupán a Dunántúl délnyugati tájain növekszik meg a fátyolfelhőzet a késő délutáni óráktól. Csapadék sehol sem várható. A kezdetben gyenge keleti, délkeleti szél a nap folyamán mindenütt délkeletire fordul és a Dunántúlon többfelé megélénkül. Hajnalban a szélcsendes északkeleti tájakon helyenként erősen párássá válik a levegő. Hajnalban 3-8 fok várható, északkeleten az alacsonyabb értékekkel.
A maximum-hőmérsékletek elérik a 19-24 fokot.

HÉTFŐ   (09.  23.):     Link      Link     Link
Délnyugat felől  növekszik a felhőzet, kora délutánra már a délnyugati és a déli országrészben erősen felhős, helyenként borult égre nézhetünk fel. Északon ezzel szemben eleinte kevesebb lesz a felhő, több a napsütés. A délután folyamán délnyugatról északkeletre csapadékzóna vonul át az országon. Többfelé lesz eső, zápor, délnyugaton zivatar is. A Barcs-Nyíregyháza vonal környezetében intenzív csapadéktömbök  mozoghatnak. Az általában gyenge délkeleti, déli szél helyenként kissé megélénkül, délután Észak-Dunántúlon nyugatira fordul. Hajnalban 5-13 fokot mérünk, ismét északkeleten várható a legalacsonyabb hőmérséklet. Kora délutánra a felhő és csapadékviszonyok függvényében 18-24 fokig melegszik a levegő.

Távolabbi kilátások: szinoptikai szempontból kifejezetten érdekesek. Ugyanis nem lehet nem észrevenni, hogy ezúttal nem egyszerűen egy kelet felé hátráló AC hátoldalán kifejlődő déli, délnyugati légpályáról lesz szó, ahogy hidegelárasztás utáni melegedésekkor szokásos.  Jövő hét elejétől egy másik hatótényező is jelentkezik:  a messze északkeleten örvénylő rendkívül erős ciklon hátoldalán a kontinens északkeleti felét elárasztó töméntelen sarkvidéki hideglevegő. Ez a modellösszkép alapján közvetlenül nem gyakorol ugyan hatást időjárásunkra, de a nyugatról közeledő atlanti ciklon viselkedésébe: mozgásába, peremciklon-képzésébe, a peremciklon lefűződésébe beleszólhat. Ha más hatása nem is lesz az Európa jó részét elözönlő hideg légtömegnek, az atlanti ciklon előoldalán felnyomakodó meleget bizonyos mértékig "sakkban tartja", hatását nem engedi teljes egészében érvényesülni térségünk időjárásában. 
Több futás szerint (a friss ECM is ilyen) a peremciklon teljesen lefűződik majd az atlanti alacsony nyomásról. Eközben északról, északkeletről igen lassan közeledik a hideg légtömeg a kontinens középső részei felé. A szinoptikai helyzet bonyolultsága  jókora bizonytalanságban jelentkezik, ami a jövő hét közepének, második felének időjárását illeti. A friss ECM futás szerint például még meg is "legyintené" az északi hideg országunk északkeleti részét pénteken:
Link     Link      Link      Link
GFS ugyanakkor nem "tud" ilyesmiről (bár a nagy tömegű, lassan felénk lopakodó északkeleti hideg nála is szerepel):
Link     Link      Link     Link
Összességében kissé változékony, az átlagosnál valamivel melegebb idő valószínű a jövő hét nagy részében. De, ahogy említettem, meglepetések sem kizártak.