A következő pár napban a Brit-szk. térségében felépült, innen nagyjából az 50. északi szélesség mentén kelet felé orrosodó anticiklon alakítja döntően időjárásunkat. A zonális tengelyű anticiklontól északra nagy sebességgel vonulnak majd az erősen kimélyült ciklonok az Atlanti-óceán északi részéről a skandináv térség felé. Szombaton a Fehér-tenger térségébe helyeződött cikloncentrumhoz tartozó gyenge hidegfront észak felől eléri határainkat, itt azonban fel is oszlik. A front említésre méltó csapadékot nem hoz, a magasban is csupán pár fokkal csökken majd a hőmérséklet a hatására. Átvonulása leginkább még a megélénkülő északi szélben lesz tetten érhető. Vasárnap és hétfőn a nap első felében kevés lesz a felhő, sokat süt a nap. Egyúttal erősödik a nappali felmelegedés. Az időszak legvégén azonban már mutatkoznak a változás jelei: az Atlanti-óceán északi részén emelkedik a légnyomás, egy meridionális tengelyű, brit-grönlandi súlypontú AC jön létre. Ennek az Észak, Északkelet-Európa fölötti ciklonnal közös áramlási rendszerében hideg, sarkvidéki levegő indul el a kontinens középső területe felé. Az ehhez tartozó hidegfront hétfőn, a nap második felében már megközelíti északról térségünket.
A részletek:

SZOMBAT (09. 14.):     Link     Link     Link
A hajnali óráktól észak felől egy szakadozott felhőzóna éri el határainkat, és vonul majd tovább dél felé. Vonulása során ez gyengül, feloszlik. A déli óráktól  a napsütés  hatására a felhők gomolyosodnak, ezekből a gomolyfelhőkből legvalószínűbben az Északi-khg. térségében és az Észak-Alföldön helyenként előfordulhat gyenge zápor. Az északi szél nyugaton és északkeleten megélénkül,  a Tiszántúl északi részén egy-egy erős széllökés is előfordulhat.  Kora reggel 12-17 fokot mérünk majd,  a délutáni legmelegebb órákban pedig 22-27 fokot. Délkeleten, délen lesz a melegebb.

VASÁRNAP (09.15.):     Link      Link     Link
Kevés felhő, sok napsütés ígérkezik. Legfeljebb a keleti határvidéken lehet az égen némi magas szintű, illetve gomolyos felhőzet. Csapadék sehol sem várható. Az északi, északkeleti szél a nap folyamán keleti, délkeleti irányon át délire, majd délnyugatira fordul. A nap első felében mindenütt gyenge lesz a szél,  délután aztán északon, északnyugaton időnként megélénkül. Hajnalra általában 7-12 fokig hűl a levegő, a nyugati határvidéken lehet ennél pár fokkal magasabb hőmérséklet. Délután 21-25 fok lesz.

HÉTFŐ (09.16.):     Link     Link     Link
Kezdetben csak az ország északi felén növekszik meg időnként a fátyolfelhőzet. A délután folyamán észak felől majd vastagodni kezd a felhőzet, ebből a Dunántúl északnyugati peremvidékein helyenként már előfordulhat kisebb zápor.  A délnyugati, nyugati szél az ország északi, északkeleti megyéiben megélénkül, délen és nyugaton viszont többnyire gyenge marad. Kora reggelre 9-14 fokig hűl a levegő. A csúcsértékek ezen a napon még elérik a 24-28 fokot.

Távolabbi kilátások:  a szerdára virradó éjszaka erősebb hidegfront átvonulása várható, akkor jelentősebb csapadék hullhat. A szél északnyugatira fordul, és sokfelé megerősödik. A front mögött nagy menniségű hideg levegő árasztja el a kontinens középső és keleti részeit.
Link     Link
Klasszikusnak mondható, egy hullámban megvalósuló hidegbeáramlás látszik a modelleken. A hideg levegőnek péntekre fogy el az utánpótlása a számítások szerint. Ekkorra a hidegáramlás nyugati támasztó anticiklonja "ránk kenődik", a magasban melegedés indulhat.
A centrális anticiklonális helyzetből 240 órára nyugati hosszú légpálya fejlődik Európa északi része felett a jelen számítások szerint (északi zonalitás). A kontinens középső részein csendesebbre, melegebbre fordulhat az idő. Az északi zonalitás egy későbbi poláris expanzió lehetőségét hordja magában, de erről még korai bármit is mondani.