A következő időszakban a jelenleg középpontjával a Norvég-tenger fölött örvénylő nagy kiterjedésű ciklon észak felé mozdul el, hatása a kontinens középső részeinek időjárására megszűnik. Ugyanakkor az óceánon, a 45. és az 50. szélességi körök között, az európai partok közelében fejlett AC épül  fel, amely fokozatosan kelet, északkelet felé terjeszkedve néhány napon belül a kontinens legnagyobb részét elfoglalja.
A hét második felére hatalmas méretű, centrális anticiklonná válik, mely az alacsony nyomásokat és gyors áramlási zónákat  Európa nyugati, északi és keleti peremvidékeire szorítja ki.
A kelet felé terjeszkedő AC-hoz képest térségünk egy ideig előoldali pozícióban lesz, az ott uralkodó északias áramlás az Északnyugat-Európában mozgó hűvösebb levegőből egy keveset behoz a Kárpát-medencébe a számítások szerint. A magasban, ezzel együtt a talajon is, a hét elejihez képest néhány fokos lehűlés valószínű, elsősorban az északnyugati országrészben. A kissé hűvösebb, valamint a kontinensünk délkeleti részét kitöltő forró levegő határán  egy gyenge hidegfront képződik, melynek csapadékzónája majd térségünk fölött oszlik szét. Hatására a hét közepén szórványosan, később helyenként számíthatunk délutáni záporok, zivatarok kialakulására.
Ezek után nézzük a részleteket.

KEDD (08. 20.):     Link      Link    Link
Eleinte kevés lesz a felhő, sokat süt a nap. Délután az északi és a nyugati országrészben időnként már megnövekszik a felhőzet. Csapadék azonban ezekből a felhőkből nem esik. A délkeleti, déli szél Észak-Dunántúlon megélénkül, máshol általában gyenge marad. Hajnalban 15-20 fokot mérhetünk, ezen belül a Dunántúlon lesz a melegebb. Kora délutánra 31-35 fokig emelkedik a hőmérséklet.

SZERDA (08. 21.):     Link     Link   Link
Északnyugatról lassan növekszik a felhőzet, de az ország délkeleti felén estig várhatóan még kevés lesz a felhő. Elsősorban az Északi-khg. területén várható záporok, zivatarok kialakulása a délutáni órákban. Késő délután, kora este a Dunántúl északkeleti, északi vidékein is lehet  zápor, zivatar. A szél nyugat felől mind nagyobb területen fordul északnyugatira, északira.  A Dunántúlon, majd északkeleten is, élénk, erős lökésekkel kísért szélre számíthatunk. A hajnali 17-22 fokról délutánra  24-35 fokig melegszik a levegő. Nyugaton lesz a legkevésbé meleg, keleten pedig a hőség. Az északi, északkeleti országrészben azonban a délutáni zivatarok nyomán rövid idő alatt nagyot zuhanhat a hőmérséklet.

CSÜTÖRTÖK (08.22.):       Link     Link      Link
Szakadozott, a napsütés hatására délután gomolyosodó felhőzóna lesz fölöttünk a nap nagy részében.  Ebből délelőtt a Dunántúl északi, és az Északi-khg. nyugati részein elszórtan lehet gyenge zápor. Később már csapadék sehol sem hullik. Az északkeletire forduló szél keleten megélénkül, a Dunántúlon viszont gyenge marad.  Kora reggel 15-20 fokot mérünk majd, akkor az északi hegyvidék völgyeiben helyenként párássá válik a levegő, ködfoltok képződhetnek. A legmelegebb délutáni órákban pedig  26-32 fok valószínű. Délkeleten várható a legmagasabb hőmérséklet.

PÉNTEK (08.23.):     Link     Link  Link
A térségünktől délre elhelyezkedő gyenge magassági  hidegörvény hatására délen, délnyugaton közepesen, illetve erősen felhős idő várható. Az északi országrészben ezzel szemben kevés lesz a felhő, sokat süt a nap. A nap folyamán majd a felhős terület kissé északabbra csúszik. Legfeljebb a délnyugati, nyugati határvidéken lehet néhol gyenge zápor, esetleg zivatar. Az északkeleti szél a keleti és déli országrészben időnként megélénkül, északnyugaton és északon gyenge marad.  Hajnalra 14-19 fokig hűl a levegő. Kora délután  29-33 fok valószínű.

Távolabbi kilátások:    az anticiklon középpontja Közép-Európa térségéből tovább halad Kelet, Északkelet-Európa fölé. Az eléggé stabilnak tűnő magasnyomás déli peremén keletire, délkeletire fordul térségünk fölött az áramlás. Ezzel pedig újra melegebb levegő érkezik.
Link     Link      Link     Link     Link      Link
Ennek alapján feltételezhető, hogy a strandidő nagyjából kitart a hónap végéig. Megjegyzendő, hogy volt pár ECM és GFS futás is, ami szerint  a 144 óránál az óceánon megjelenő markáns ciklon gyorsan, akadálytalanul helyeződik keletre,  ezért augusztus utolsó napjaiban megkapnánk annak hátoldali hidegáramlását. Ezek a futások azonban ritkák, "kilógnak" a modellösszképből, az általuk mutatott forgatókönyv kevéssé valószínű.