E hét hátralevő részében változik időjárásunk: a hőség holnaptól (kedd) mintegy 5 napig szünetel majd. Ennek oka az észak-európai ciklonrendszer és a beorrosodó azori AC közös, északnyugati áramlásában térségünkbe érkező különböző nedvességtartalmú, de általában az itt levőnél nedvesebb, és mindenképpen hűvösebb levegő.
Link     Link     Link     Link     Link

Link     Link     Link      Link     Link

Látható, hogy a lehűlés nem egyetlen "huszárrohammal" fog megvalósulni, hanem fokozatosan, pár nap alatt. Eközben többször, és több helyen számíthatunk csapadékra. Az is megfigyelhető, hogy az időszak végén szárazzá válik az idő, és délire forduló légmozgással újabb erős melegedés indulhat.
A részletek:
KEDDEN a nap folyamán északnyugatról szakadozott, napközben gomolyosodó felhőmező sodródik országunk fölé. A számítások szerint ez a felhőzet a keleti határvidéket csak az esti órákban éri el, ott addig sokat süt majd a nap. Az ország egyéb részein is várható több-kevesebb napsütés. Már a hajnali óráktól  nyugat felől egy gyenge csapadékzóna éri el a Dunántúlt, emiatt ott délelőtt szórványos zápor, zivatar alakul ki. A csapadékzóna a délután folyamán északkelet felé halad.  Az Északi-khg. területén ekkor még várható zivatar, sőt a heves zivatarok éppen ott valószínűek. A Dunántúlon azonban átmenetileg megszűnik a csapadéktevékenység. A számítások szerint a késő esti óráktól  északnyugatról újabb záporsávok érkeznek a nyugati országrész fölé, melyek az éjszaka folyamán majd tovább haladnak keletre. Ez utóbbi csapadékzónából többfelé lesz kiadós záporFelhőszakadás sem elképzelhetetlen, főleg egy, az országot északkelet-délnyugat irányban átszelő zóna mentén.
A Dunántúlon már reggel megélénkül, helyenként megerősödik az északnyugati, északi szél. Az ország keleti felén gyengébb lesz a szél, ami ott a nap folyamán délnyugatiról egyre nagyobb területen fordul északnyugatira. Hajnalban 17-23 fok várható, ezúttal  Dunántúl nyugati fele lesz hűvösebb. A legmelegebb órákban pedig 24-36 fokot mérhetünk. Nagy lesz tehát a hőkontraszt országon belül olyanformán, hogy a Dunántúl északi és nyugati területein lesz a legkevésbé meleg, és a Tiszántúlon a nagy hőség.

SZERDÁN általában sok lesz a felhő felettünk. Eleinte erősen felhős, helyenként borult időre van kilátás, csak kevés napsütésben lehet részünk. A felhőzet csökkenése majd délutántól indul meg nyugat felől. Ezzel párhuzamosan a csapadéktevékenység súlypontja a keleti országrész fölé helyeződik. A Dunántúlon a délután nagy részében már nem lesz csapadék, keleten viszont a késő délutáni, esti órákig többfelé lesz eső, zápor, zivatar. Az északnyugati, északi szél a Dunántúlon élénk lesz, többfelé erős lökésekkel. A Duna vonalától keletre mérsékelt légmozgással számolhatunk. Hajnalban 15-20 fok valószínű nyugaton az alacsonyabb, keleten a magasabb értékekkel. Délután 20-25 fok várható. A tartósabban csapadékos keleti országfél lesz ezúttal a hűvösebb.

CSÜTÖRTÖKÖN reggel és délelőtt nyugat felől felszakadozik a felhőzet. A legkeletibb vidékek kivételével átmenetileg kevés lesz a felhő. Majd déltől átvonuló gomolyos felhőzet valószínű. Keleten több, nyugaton kevesebb lesz a gomolyfelhő. Ezekből a felhőkből azonban csapadék nem hullik. Az északi szél már csak a keleti országrészben élénkül meg időnként, a Dunántúlon jórészt gyenge marad. Kifejezetten hűvös lesz a hajnal, csak 9-15 fokot mérünk ekkor majd.  Délutánra általában 25 fok köré melegszik a levegő.

PÉNTEKEN egy nyugat felől lassan közeledő ciklon peremciklonjának felhőzónája húzódik fölénk. Ezeknek a felhőknek jó része eleinte magas szintű lesz, a vastagabb felhőzet a számítások szerint déltől érkezik majd meg. Délután nyugatról keletre csapadékzóna halad át fölöttünk, szórványosan lesz az országban zápor, zivatar. Az északnyugati, nyugati szél a "szélcsatornában" megélénkül, délnyugaton és északkeleten ezzel szemben gyenge marad a légmozgás. Hajnalban 10-17 fok lesz, északkeleten az alacsonyabb, északnyugaton a magasabb értékekkel. Kora délutánra  a felhőzet és a csapadék függvényében 22-27 fokig melegszik a levegő.

Távolabbi kilátások: az említett, igen jól fejlett atlanti ciklon  144 órától (azaz vasárnaptól) az előoldalán felhúzza ránk a meleg szubtrópusi légtömeget. Jelen számítások szerint pár napra visszatér a kánikula:     Link     Link     Link
A cikloncentrum azonban nagy sebességgel helyeződik északkelet, kelet felé. Emiatt aztán hátoldali hűvösebb levegője is megközelít, majd elér valamikor aug. 20-a táján. Azért a bizonytalan fogalmazás, mert a hidegfront érkezését tekintve nincs egység a modellek között. Van, amelyik már aug. 20-ra virradó éjszaka behozza, más csak 20-án a késő esti, kora éjszakai órákban. Abban viszont egyetértés van, hogy ez a hf sem hoz majd különösebben hűvös levegőt.