A következő napokban az Atlanti-óceán felett létrejött, fejlett, mély ciklon északkelet felé helyeződve uralma alá vonja a kontinens nagy részének időjárását. A frontálzónás alaphelyzet gyorsan felszámolódik, az északkelet-európai ciklonok hatása megszűnik a kontinens középső részein.
Link     Link     Link     Link      Link     Link

Az említett mély ciklon frontrendszere, felhő és csapadékzónái Észak, Nyugat és valamivel később Közép-Európába is változékony, csapadékos időt hoz. Szintén csapadékosra, és az eddigieknél lényegesen hűvösebbre fordul kontinensünk délnyugati részének időjárása.
Link     Link     Link     Link

A ciklon előoldalán kezdetben igen meleg, szubtrópusi légtömegek áramlanak Közép és Délkelet-Európa fölé.  Azonban a számítások szerint fokozatosan ide is megérkezik majd a csapadék, és nyomában a hűvösebb levegő.
Link     Link     Link     Link     Link      Link    
Link     Link

A Skandináv-félsziget fölé helyeződő, egyben több középpontúvá váló ciklon déli peremének nyugati áramlásában kevésbé meleg, óceáni léghullámok mozognak majd. Ezek közül az első, a hozzá tartozó hidegfronttal együtt, a számítások szerint vasárnap súrolja északról az országot.
Link     Link

Hétfőre már a hf mögötti gyenge AC keletre helyeződik, és a hátoldalán a délnyugatira forduló áramlásban ismét forró levegő éri el térségünket:
Link     Link

A következő, immár erősebb hidegfront felhő és csapadékzónája a keddre virradó éjszaka közelíti meg és éri el északnyugati határainkat. Kedden a nap folyamán ez a viszonylag gyenge csapadékzóna lelassul, szinte megáll az ország felett. Még a szerdára virradó éjszaka is vendégünk lesz, sőt a számítások szerint akkor hirtelen megerősödik a csapadéktevékenység. Ekkor az ország középső, ék-dny-i sávjában intenzív eső lehet ECM szerint.
A hétvége és a jövő hét legelejének várható időjárása:
Szombaton napos, száraz időnk lesz. Kevés fátyol, illetve gomolyfelhő az ország északi felén jelenhet meg, délen szinte felhő nem lesz az égen.
Csapadék sehol sem várható. A déli szél többfelé megélénkül. Hajnalban 15-21 fok lesz, északkeleten az alacsonyabb, északnyugaton a magasabb értékekkel. Kora délután 30-34 fokra számíthatunk.
Vasárnap az éjszaka második felétől északnyugat felől megnövekszik a felhőzet. Napközben ez a szakadozott felhőzet a vendégünk marad az ország északi felén, és a napsütés hatására gomolyosodik. Az északi határ mentén nyugatról kelet felé haladva elszórtan záporok, zivatarok alakulhatnak ki. Délen továbbra is kevés lesz a felhő, és az ország nagy részén csapadékra nincs kilátás. Az északnyugatira, északira forduló szél a Dunántúlon megélénkül, keleten viszont gyenge marad a nyugatias légmozgás. Kora reggel sem mérünk majd 17-22 foknál hűvösebbet.
Árnyalatnyival gyengül a nappali felmelegedés a szombatihoz képest. A Dunántúlon és északon 28-30 fok lesz kora délután, ezzel szemben az Alföldön 33-34 fokos hőségre van kilátás.
Hétfőn tetőzik a hőség.  Eleinte csaknem felhőtlen égre nézhetünk fel,  és sokat süt a nap. A délután második felében indul majd mérsékelt felhőzetnövekedés nyugaton és északon, de estig csapadék nem várható. A déli, a Dunántúlon a délnyugati szél helyenként megélénkül.
Kora reggel 18-22 fok lesz.  Délutánra 33-37 fokig szökik fel a hőmérő higanyszála.
Távolabbi kilátások: a modellösszkép szerint eleinte az észak-európai alacsony nyomás déli peremén különböző hőmérsékletű, de jobbára mérsékelten meleg légtömegek érik el térségünket nyugatról. Majd 216-240 órától ismét erősen kimélyülhet egy ciklon a brit-izlandi térségben. Ez az előoldalán átmenetileg ismét ránk húzhatja a nagyon meleg levegőt, majd erre megérkezne a "hagyományosnak" mondható aug. 20-a körüli hidegfront. Természetesen ez a forgatókönyv az időtáv miatt még bizonytalan.