A következő napokban mozgalmassá válik Közép-Európa időjárása. Ennek oka két, változékony és csapadékos időjárást hordozó légköri képződmény. Az egyik az észak-európai AC déli peremén nyugat felé mozgó  magassági hidegörvény, melynek középpontja ma délben a lengyel-belorusz-ukrán hármashatár közelében helyezkedett el:     Link     Link
A másik az atlanti alacsony nyomású teknő részjelenségeként a térségünktől délnyugatra kialakuló, fejlődő sekély mediterrán ciklon.  Ennek időjárásunkra gyakorolt hatása később jelentkezik, mint a hidegörvényé, ezzel összefüggésben az izobár-térképen is csak 24 óra elmúltával válik igazán kifejezetté:        Link    Link
A következőkben a hidegörvény beolvad a lassan keletre áthelyeződő mediterrán ciklonba:     Link
A két légköri képződmény egymásra hatása rendkívül bizonytalanná teszi a hétvégi kilátásokat. Ez elsősorban a csapadékra értendő, a fölöttünk tartózkodó légtömeg hőmérséklete minden modell szerint elég magas lesz. Bár a hirtelen lezúduló, nagy mennyiségű konvektív csapadék a hirtelen hőcsökkenés révén a hőmérsékleteket is nehezen előrejelezhetővé teszi.
Erősen eltérő forgatókönyvet ad csapadékhullás terén az ECM , és az AROME-WRF kettős. Nagy vonalakban azt kijelenthetjük, hogy szombaton az említett hidegörvény, vasárnap inkább már a mediciklon csapadékzónái lehetnek fölöttünk. Ezentúl viszont határozott különbség jelentkezik a modellek jövőképében. AROME és WRF a hidegörvény keleties irányba mozduló csapadékzónáit szombat délelőtt adja először a cseh-szlovák-osztrák hármashatár közelében és attól kissé délebbre. Innen a felhőtömb keleti irányba mozdul, ezért észak felé jórészt elkerüli a Dunántúlt.
A délután második felében azonban ez a csapadék az Északi-khg. területét már érintheti, ott helyenként heves zivatarokat okozva. A késő délutáni, illetve az esti/éjszakai órákban nyugat felől újabb csapadékzóna éri el az országot, és kelet felé átvonul a Dunántúl, majd az éjszaka folyamán az egyéb országrészek felett. Ez már a mediciklonhoz tartozó vonalas rendszer lenne.
ECM ezzel szemben a szombat reggel az északnyugati határainkhoz közel kialakuló csapadéktömböt meredeken lefordítja dk felé, és az mezoléptékű zivatarrendszerré alakulva végigszántana a Dunántúlon.  A kérdés tehát kettős: egyrészt bizonytalan, hogy a szombat délelőtti, kora délutáni, északkeletről érintő csapadékzóna mennyire "jön le" délre az országban. ECM szerint teljesen, ALARO-nál is elég nagy mértékben. AROME és WRF verziójában kevéssé. A másik, hogy vajon mikor érkezik meg a mediciklon csapadékzónája. Előbbi modell szerint vasárnap napközben, míg AROME és WRF verziójában főképp vasárnapra virradó éjszaka. Utóbbiak vasárnapra már nem várnak számottevő csapadékot.
Fentiek figyelembe vételével a következő forgatókönyv tűnik a legvalószínűbbnek:
Szombaton a délelőtti óráktól északnyugat felől megnövekszik a felhőzet, és előbb a Dunántúl legészakibb részein, majd az Északi-khg. területén  többfelé lesz zápor, zivatar. Elsősorban az északi határvidéken, és a szomszédos szlovákiai területeken akár heves zivatar is lehet. A többi országrészben is előfordul szórványos zápor, zivatar. Az esti, kora éjszakai órákban immár nyugat, délnyugat felől újabb záporzóna érheti el a Dunántúlt, ami az éjszaka folyamán kelet felé halad.  A délkeleti, déli szél napközben helyenként megélénkül, zivatarban megerősödik. Hajnalra 16-21 fokig hűl a levegő, a 20 fok körüli értékek lesznek a jellemzőek. Napközben a felhőzettől és a csapadéktól függően 23 és 33 fok közé melegszik a levegő. Zivatarban viszont rövid idő alatt több fokot zuhanhat a hőmérséklet.
Vasárnap a hajnali, reggeli kevésbé felhős időt követően napközben délnyugatról egyre több felhő érkezik. Ennek nyomán ezen a napon is többfelé lesz zápor, zivatar. Elsősorban északkeleten heves zivatarok lehetnek.  A délkeleti szél sokfelé megélénkül, helyenként megerősödik. Zivatarban pedig viharos lökések lehetnek. Hajnalban általában 20 fok körüli hőmérsékleteket mérünk, ennél valamivel hűvösebb északon, északkeleten lehet. Kora délutánra 25-32 fokig emelkedik a hőmérséklet. A Dunántúlon ígérkezik mérsékelt meleg, míg északkeleten a hőség.
Erősebb zivatarok a szombatihoz hasonló erős hőcsökkenéssel járhatnak.
Hétfőn a nap első felében erősen felhős, vagy borult lesz az ég az ország felett, és többfelé fordul elő záporeső. A délután folyamán csökken, kevésbé zárttá válik a felhőzet, több helyen kisüt a nap. Éppen emiatt majd szórványos zivatarok képződnek. Az északi, északkeleti szél a Dunántúlon kissé megélénkül, máshol gyenge marad a változó irányú légmozgás. Hajnalban 20 fok körüli, északon és a Dunántúlon többnyire 1-2 fokkal az alatti hőmérsékleteket mérhetünk. Napközben 24-30 fok lesz, ismét északkeleten a legmagasabb értékekkel.