A hét további napjain kontinensünk időjárási helyzete alapvetően nem változik. Térségünk időjárását az északkelet-európai több középpontú ciklon, és a nyugatról azt támasztó brit-atlanti AC közös áramlásában mozgó mérsékelten meleg/mérsékelten hűvös, különböző nedvességtartalmú légtömegek határozzák meg. A hét második felében várható, hogy a támasztó azori-norvég-tengeri AC híd átmenetileg meggyengül, és utat nyit az atlanti-óceán felől közeledő újabb, gyenge ciklon előtt.  Ekkor ennek a légörvénynek előoldalán a magasban némileg melegebb levegő érkezik a Kárpát-medence fölé. Később ez a cikloncentrum beolvad az északkelet-európai ciklonrendszerbe, visszaállítva illetve megerősítve az alaphelyzetet. Megjegyzendő, hogy ez utóbbi történéseket a GEM jelzetten, GFS pedig egyáltalán nem adja.
Link     Link     Link     Link     Link     Link
Fentiek értelmében a várható időjárás:
Kedden napközben a többé-kevésbé zárt felhőtakaró dél felé távozik az országból, mögötte gomolyos felhőzet átvonulása várható. A zártabb felhőzetből a hajnali-kora reggeli órákban a déli határ mentén tartósabb eső esik. Ez a csapadékhullás majd gyorsan megszűnik, napközben már csak a délkeleti peremvidékeken lehet helyenként zápor, esetleg zivatar. Az északnyugati szél a délnyugati országrész kivételével gyakran megélénkül, északon/északkeleten egy-egy erős lökés is előfordul. Hajnalban 11-16 fok várható, azaz meglehetősen hűvösen indul a nap.  Kora délutánra 22-27 fokig melegszik a levegő, a némileg 25 fok alatti értékek lesznek a gyakoribbak.
Szerdán napközben felhőátvonulások lesznek, keleten több, nyugaton kevesebb felhővel. Északkeleten néhol előfordulhat gyenge zápor. Az északnyugati, északi szél a Dunántúlon gyakran megélénkül, a nyugati vidékeken erős széllökés sem kizárt. A Tiszántúlon ezzel szemben gyengébb lesz a légmozgás. Hajnalban mindössze 9-14 fokot mérünk. A leghűvösebbnek az északi hegyvidék térsége ígérkezik, ott még ennél is frissebb lehet néhány fokkal a reggel. A csúcshőmérsékletek pedig 22-26 fok között alakulnak.
Csütörtökön napközben nyugat felől kissé megnövekszik a magas szintű felhőzet, ugyanakkor északkeleten számottevő vonuló, gomolyos felhőzetre számíthatunk. Északkeleten, keleten szórványosan fordul elő záporeső. Az északnyugati szél gyakran megélénkül. Kivételt képez az északkeleti és délnyugati országrész, ahol gyengébb lesz a légmozgás. A hajnal újfent hűvös lesz, 10-15 fokos hőmérsékletekkel. Kora délután a szerdaihoz hasonlóan 22-26 fokot mérhetünk.
Pénteken várhatóan peremciklon képződik az északias áramlásban térségünktől délnyugatra. Hatására sok lesz a felhő felettünk, és napközben nyugat felől záportömbök érik el a Dunántúl nyugati részeit. Ott elszórtan lehet többnyire gyenge záporeső. Az ország egyéb részein csapadék nem valószínű. A délnyugatira forduló szél a Dunántúlon megélénkül. Hajnalra 10-15 fokig hűl a levegő. A legmelegebb délutáni órákban 20-28 fok várható. A felhős, időnként csapadékos Délnyugat-Dunántúlon lesz a hűvösebb, az Alföldön a melegebb idő.
Távolabbi kilátások: marad a változékony, csak mérsékelten meleg idő. A délnyugati áramlásos intermezzót követően szombat délután ismét hidegfront éri el térségünket. Hatására szombaton és még vasárnap is többfelé lesz zápor, főleg szombaton zivatar is. Keleten még hétfőn is sok lesz a felhő, ott további eső, zápor várható. Ugyanakkor nyugaton már csökken a felhőzet, csapadékra nem kell számítani. A szél északnyugatira, majd északira fordul, többfelé megerősödik. A nappali felmelegedés a hét legvégén kicsit erősödik, majd a jövő hét elején valamicskével gyengül.